Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: dodgy   
Дата:   05-10-10 21:24

Здравейте
Искам да си оборудвам домащно студио и съм се спрял на следната конфугурация[Elinchrom BXRi 500 Twin Flash Head Kit
] [клик]
Идеята ми е да си купя нещо качествено, което няма да ми се налага да сменям след няколко месеца. Трябва ми основно за портрети засега и снимки на хора. Предимството на системата е, че е доста мобилна има си собствено безжично устройство и с него може да се командват и 2те тела от разстояние и не ти се налага да купуваш Pocket Wizard устрoйства. Също така може да се използва и извън студиото, като си закупиш допълнително захранване.
Та идеята ми е дали да не погледна някаква друга марка или това е добър избор.
Бях се спрял и на Bowens Gemini 500R/500R Flash Kit, но тука по магазините казват, че Elinchrom е по-добрата марка.
Някакви съвети или мнения относно покупката ще ми бъдат полезни.
Или кажете какво ползвате вие.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: GenaDP   
Дата:   05-10-10 22:14

"По-добрата марка" е безсмислена квалификация. В какво е "по-добра в конкретния продукт? Гледай спецификациите и сам си прецени... Аз лично бих предпочел два Айнщайна на Пол Бъф.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: dodgy   
Дата:   06-10-10 06:44

Според мен Elinchrom е най-добрия избор, тези Айнщайни докато дойдат от Щатско и кой ги знае с какво са съвместими после. Алън Бийс и те са си американска марка, която я няма в Великобритания. Но нека хората, които снимат портрети да споделят кой с какво твори [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ne   
Дата:   06-10-10 18:27

и на мен ще ми е интересно да чуя мнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: borisyankov   
Дата:   06-10-10 18:49

Ако не си готов да дадеш поне 15,000 за осветление, може да се откажеш от Elinchrom.

В момента в който решиш, че някакво софтбоксче не ти е достатъчно, и тръгнеш да купуваш бюти диш и се окаже че струва не 100 а 500 лева, ще разбереш за какво ти говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: GenaDP   
Дата:   06-10-10 18:57

втор: dodgy
Според мен Elinchrom е най-добрия избор


Като е така, кво се хабиш да питаш? Земай елинхромите и бъди щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ne   
Дата:   06-10-10 18:58

Ако не си готов да дадеш поне 15,000 за осветление, може да се откажеш от Elinchrom.

ок, само не разбрах как с бюти диш за 500 лв и комплект за 2500 станаха 15000?
не е ли прекалено голяма тази цифра?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ecobo   
Дата:   06-10-10 19:00

Има преходници за тая работа, макар че ако искаш хубаво, вземаш си диш на Елин. Щото който каквото да ти приказва, има разлика. Аз съм виждал разликата между диш на Динафос и този на Брон. Еднакви са на външен вид, ама светката е различна. Питай DD5 - той има и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: darksorrow   
Дата:   06-10-10 19:01

Щото който каквото да ти приказва, има разлика.

aмин.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: borisyankov   
Дата:   06-10-10 19:02

Аз не бих дал 2500 за комплект с който не мога да снимам нищо, бил той и 'най-добрият'.

Само някой който не е снимал до сега със студийно осветление може да си помисли че два софтбокса са достатъчни и просто трябва да наблегне на качеството - те снимките сами стават.

Моята студийна техника е 4-5 хиляди въпреки че е от Динафос, ФалкънАй и разни други кйтайски марки. Тоест ако трябва да имам същите Елинхромски ще са поне 15 хилки.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ne   
Дата:   06-10-10 19:04

сега разбирам
15000 много ли е за осветление?
то един свестен апарат струва толкова, без обективите...



Публикацията е редактирана (06-10-10 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ecobo   
Дата:   06-10-10 19:10

Светките са по-важни от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: borisyankov   
Дата:   06-10-10 19:14

То един апартамент струва 100 хиляди, значи 15 да са малко така ли?

Нека се цитирам:
“Ако не си готов да дадеш поне 15,000 за осветление, може да се откажеш от Elinchrom."

Къде съм казал много ли са, малко ли са?

Просто нормалната човешка логика диктува че за любителски цели не са малко пари.

За професионални цели пък са още повече, защото няма да намери клиенти които да му избият тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ecobo   
Дата:   06-10-10 19:15

За професионални цели пък са още повече, защото няма да намери клиенти които да му избият тези пари.


Днес не е ли сряда [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: GenaDP   
Дата:   06-10-10 19:17

Не забравяй и другите марки - за профото и бронколор твоите съветници не споменаха ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ne   
Дата:   06-10-10 19:19

Тогава никой никога да не си купува Профото или Брон, че там изобщо няма избиване..
Или да не си купуват Маркове или Д3-ки, че и там няма връщане...
По тази логика да снимаме само със сапунерки и нощни лампи... не че не стават яки снимки и така..
Само ще спомена че едно читаво осветление може да искара мнгоо години.
Вальо Киров има един генератор на Брон , може би на около 25-30 години, сменял е някакви кондензатори, но още си го ползва...
не е като с цифровите апаратчета за по 3-4 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: sharky   
Дата:   06-10-10 22:03

Elinchrome e добра марка , но също и Bowens.

Добре е да уточниш къде се намираш и къде мислиш да снимаш защото по света има различни марки и оферти за тях :) .
Иначе както споменаха горе аксесоарите са важна и скъпа част от системата, а такива на Профото и Брон са дори доста скъпи :) .

Снимам с Профото система и да ти кажа не съжалявам че се лиших от доста неща за нея. Такава техника се ползва дълги години и е доста стабилна от към качество на светлина (цвят,постоянство, надежност и т.н. ).

Elinchrome е също много добра марка, но аз лично не харесвам идеята за вградените синхронизатори ако се ползва за професионална работа. Ако се развали синхронизатора цялата глава/генератор трябва да се носи на ремонт

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: darksorrow   
Дата:   06-10-10 22:17

ъъъъ, ти нали не мислиш, че тези глави могат да се палят САМО от вградения?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: mondragon   
Дата:   06-10-10 22:48

Борката имаше предвид нещо много просто, ама не го ли разбрахте, не искате ли?
Като си купиш сега тоя стартов комплект ще поснимаш с него, ще се понаучиш, после ще искаш и модул за снимане навън, ще искаш и бюти, ще искаш и чадърчета, клапи, спотове....
и тук идва моментът, в който виждаш, че едно бюти на Брон, струва колкото едно тяло на Дайнафос, Фалкон, Джин Хуй и т.н. при това не лошо. И виждаш, че за да приведеш в удобен вид вече закупените от теб тела и да си добавиш нови, ти трябват още 10-12 000 лв. . Това е.
Нали си представяш за 12 000 какво ще можеш да си накупиш от горепосочените китайски фирми???
А някой питаше дали не е сряда днес. Да сряда е и по тоя повод айде да си признаем, колко от вас ще могат за 1 година да избият 15 000 лева в техника?(Тотото не се брои като вариант) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: elinchrom_light   
Дата:   06-10-10 23:14

Здравейте на всички,
след като прочетохме темата, си позволихме да направим реална сметка за един комплект осветление:

26140 COMPACT REFLECTOR 21CM 70° 2
26143 BRILLIANT REFLECTOR 16CM 90° 2
26147 REFLECTOR MAXILITE 1
26149 REFLECTOR MAXISPOT 40 CM 29° 1
26167 REFLECTOR MAXI SOFT 70 CM BRILLANT INCL 26304 1
26374 UMBRELLA TRANSPARENT 105CM 2
26385 VARISTAR SET 105 (26384+26164) 1
26039 BARNDOOR SET 21 PROFESSIONAL 2
26049 "ROUND GRID SET 21CM (BASIC)
incl. 26141, 26052, 26053" 2
20751.2 SET BXRi 500/500 TO GO MULTIVOLTAGE 1
20753.2 SET BXRi 250/250 TO GO MULTIVOLTAGE 1
26176 ROTALUX RECTA 90 X 110 CM 1
26184 ROTALUX DIAM 135 CM 1

В него влизат 4 тела, с различна мощност, 4 статива, радиосинхрон, калъфи, и отделно 6 твърди рефлектора, 4 пчелни пити, 2 комплекта капаци, 70 см бюти диш, специален чадър за интериор, 2 рефлектора за чадъри и 2 чадъра, и два големи софтбокса.
Мислим че подобен комплект може да задоволи нуждите на повечето фотографи.
Разбира се няма генератори/тела, защото това вече е друга система и човека в началото не питаше за подобни неща.
Общата сума с ДДС на този комплект се получи 8513 лв.
Което е доста под 15 000 и под 12000 лв.
Разбира се ако някой иска 6 тела, сумата ще се увеличи, но не с 50% защото вече имате рефлекторите..
и все пак да не забравяме, че не всичко трябва да се купува, може и да се наема.
Ако имаш подобен комплект, доста рядко ще ти се налага да наемаш допълнителни неща.
И последно, надяваме се никой не си мисли че това трябва да се изплати за 1 година, 4 е по-реален срок.
Хубава вечер

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: dodgy   
Дата:   07-10-10 05:37

Здравейте отново.
Живея в Лондон и това което се предлага по магазините и интернет е основно Elinchrom i Bowens. Bowens доколкото знам е английска марка и не е на нивото на Еlinchrom. Пак да добавя, не съм професионалист, просто съм решил със приятелката ми да се занимаваме сериозно с фотография, понакупили сме камери и обективи и сега се ослушвам за студио осветление. Не съм казал, че за момента искам да избивам пари итн с фотография. Просто искаме да се научим да работим с студио осветление и второто по-важно нещо е техниката, която ще се купи да остане поне за няколко години и да може да се добави каквото трябва. Все пак никой не е почнал с Профото или с Бронколор с китове за по 30 000 лева. Системата на която съм се спрял има възможност за захранване с генератор, мисля че е около 400 лири. А самата система е около 850-900 лири, което не мисля че е толкова скъпо за сравнително добра система. С течение на времето човек като се понаучи ще добави това, което му е нужно в процеса на работа. Другото интересно е, че си имат собствено безжично управление и не е нужно да се купуват Pocket Wizard устройства. Ето вече знаете каква е ситуацията, така че давайте мнения или споделете опит ако сте ползвали Elinchrom осветление.
Благодаря [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: shama   
Дата:   07-10-10 08:14

Не се чуди въобще взимай Elinchrome огледай се за някой комплект и това е . Да, може да минеш и по-тънко с куче марки но рискуваш след 2/3 год употреба да останеш без копчета по телата [ezik].

Както казваш че няма да го ползваш непременно всекидневно/професионално не виждам защо една такава система да не изкара 8-10 и повече години. Специално за моноблокове Elinchrome е по-добър избор от Bowens, вече генераторите стават доста солени при Elinchrome. Една идея от мен е и Visatec.

Иначе както са ти казали горе аксесоари и допълнителни тела могат да се взимат под наем е то на доста добра цена в UK, нали не мислите че много фотографи притежават Para рефлекторите на Бронколор или пък Briese

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-10 09:44

Автор: shama

Специално за моноблокове Elinchrome е по-добър избор от Bowens


Верно? А може би ще ни светнеш и защо си на такова мнение? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ecobo   
Дата:   07-10-10 10:33

Ако вземеш Бауенс, ще можеш да се възползваш от всички евтини аксесоари на Динафос.

В България продава ли някой Бауенс?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: dd5   
Дата:   07-10-10 10:38

Ако вземе и Елинхром тук също може да намери ефтини аксесоари-преходници предлат на пазара почти всички китайски вносители

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ecobo   
Дата:   07-10-10 11:31

Гена, кога ще почваш да внасяш Айнщаин-и, много интересни характеристики имат, направо невероятни, предвид цената... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: photostoykov   
Дата:   07-10-10 11:33

dodgy, в Европа има три реномирани марки, заслужаващи внимание, а за третото място се борят марките HENSEL и ELINCHROM.
На светлинните модификатори гледай като на консуматив! Както правилно е споменал dd5, всички китайски производители предлагат аксесоари с преходници за всички известни системи (визирам софтбоксовете).
Единственото, което трябва да се спомене е, че оригиналните светлинни модификатори са на много по-високо ниво като качество на добиваната чрез тях светлина.
Така че имаш свобода в избора на светлинни модификатори, но не особено голям на качествени моноблокове.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: ptenkov   
Дата:   21-10-10 00:18

Май много късно видях темата.Проучи много внимателно възможностите на бронколор и визатек и избери!Всичко друго е голям компромис с качественото разбиране за светлината! Е успех в избора!С какво ли снима чичо Начо/Кубето/?[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за техника - Elinchrome Elinchrom BXRi 500/500 Twin Head Kit - 500w/s (EL
Автор: darksorrow   
Дата:   21-10-10 00:28

Всичко друго е голям компромис с качественото разбиране за светлината!

ааахахахахаххахахах [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »