Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   05-10-10 22:24

bgprinter

след като се аргументира,те разбрах.И ти благодаря.
Всъщност затова е и темата тук.
Давай нататък,щото имаш какво да казваш.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   05-10-10 22:35

Всъщност, bgprinter, аз още се уча как да виждам кадъра на стрийт,след това ще се уча как да снимам така че да не ми е неудобно пред другите на улицата и накрая чак ще имам удоволствието да пусна тук някакви подходящи за стрийт снимки.Дотогава- споделяме каквото можем и както го можем.
Няма правила за това кой какво и как да пише тук,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   05-10-10 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   06-10-10 00:12

..Няма правила за това кой какво и как да пише тук,нали?..

Да, това е някаква странна нагласа - пуска се тема и хората я възприемат не като място където спокойно можеш да споделиш какво мислиш по даден въпрос, ами като бойно поле - или показваш някакви кадри дето смачкват всичко с величието си, или са ставащи точно за нищо...пък тоя дето е пуснал темата всъщност не иска да каже "Ей тва е супер техника и нищо друго не струва", а "Ей това си мисля - прав ли съм?", "Ей това ми се получи - какво мислиш?" [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   06-10-10 00:20

Нагласите са странно нещо.
Днес ми "продадоха" за 20 лв два обектива.
Единият е 1:2.8/35 мм юпитер 12, другият е 1:4/135 мм юпитер 11.
Смейте се, ама 35 мм юпитер е черен и заспа на цайса. Та ще го разходя из Русе, ако спре да вали утре.
Ще звънна утре на главния куриер на републиката, да му връча две шишета с проявител... [smilie8]

едит - забравих какво ви баламосвах...
Та.
Ето, вие сега сте с нагласата, че това са боклучави обективи. Щото едно е да се снима с Ноктон 35 мм за 400 евро, друго е да се снима с Юпитер 35 мм за 5 евро. Ама дали разликата ще е 80 пъти? Аз даже съм сигурен, че надали би имало някаква невероятна разлика при снимане от ръка на подвижни обекти /иначе при снимане от статив на неподвижни обекти със сигурност цайсоподобния ноктон ще покаже остри зъбки и ще отхапе гривната със скалата за метрите на юпитера...хаха.

Ще си поставя за задача да направя едно сладко сравнение или поне да направя няколко кадъра с юпитера, ей така... колкото да ви подбутна и да ви "тонизирам"... че тая песен "тумбала-тумбала-тумбала-лайка" много взе да се върти по радиата напоследък, та да я разредим леко....

Снимайте, бе, хора!



Публикацията е редактирана (06-10-10 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   06-10-10 00:32

Иииии това за проявителя...как не се сетих...[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   06-10-10 00:34

а предварително имаше преходници?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: digitalgab   
Дата:   06-10-10 00:42

Аз не бих продал тия обективи, за 20 лева това е подарък. Сравнения вече са правени, но нови не са излишни, необходими са даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: n1x0n   
Дата:   06-10-10 01:06

Никога не съм попадал в ситуация, в която да си кажа "ех, сега един телеметрик да имаше - щеше да е перфектно!".
Телемтриците са система като всяка друга - за едни перфектна, за други абсурдна... да се спори за нещата в тази плоскост, според мен, е смешно. Дотолкова е въпрос на това, как се усещаш с дадената камера в ръка, че всякакви аргументации са просто излишни.

В моят телеметриците единствено разчупват модела на снимане, автоматизираните движения на пръстите, карат ме да се чувствам различно... съответно и кадрите се получават различни.
Това в повечето случаи ми е достатъчно за да издухам прахоляка от някой телеметрик или двуочка и да поснимам с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   06-10-10 01:14

без преходник обективите ни влАат [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   06-10-10 17:10

n1x0n
"Телеметриците са система като всяка друга - за едни перфектна, за други абсурдна..."
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: kapitancho   
Дата:   06-10-10 19:37

В тази връзка, ето една обширна статия за широките руски: цък

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   07-10-10 10:24

Този пич работи и преподава само за телеметрици.
http://overgaard.dk/the-story-behind-that-picture-0032_gb.html

написа:


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   07-10-10 10:27

"There is a whole subject known as "street photography" by which is usually understood photographing people in the streets. However, in my understanding "street photography" tend to be everything I photograph that I'm not commissioned for: Things that happen in front of my camera when I'm living life. Because I always wear a camera."


В това изказване на Торстен се съдържа виждането ми за телеметричния удобен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: digitalgab   
Дата:   07-10-10 10:50

Точно така. A small Leica M9 with a 90mm lens.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   07-10-10 11:51

ами small е..
мога да сравнявам само М6 + обектив-два с Д80/д200/д300/д3 + обектив-два..за мен М6 + обектив е много по-леко, компактно и удобно решение...ама хайде да не завличаме темата за телеметриците към лайка...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: esc   
Дата:   07-10-10 13:13

antonio.caro, премери добре дали 35/2,8 юпитер става! (на беса със сигурност не става - задната леща е много навътре и би опряла в пердето!!!)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: landstar   
Дата:   07-10-10 13:24

МАртенБГ - защо пък снимаш без светкавица, по-малко светлина ли иска лайката??

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: Freckle   
Дата:   07-10-10 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: fotocolor   
Дата:   07-10-10 13:33

antonio.caro,-ще кажа една голяма истина.Понеже почти всички си копираме снимките 9х13 или 19х15,смели мога да кажа че няма никакво,ама никаква значение дали кадъра е сниман с Лайка за 2 бона или Юпитер за 30лв.Ако вече се вдига голямо увеличение-да ....тогава да говорим,но за малките формати,просто няма смисъл.
И я ако си свободе да пощракаме малко в неделя около Червен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: digitalgab   
Дата:   07-10-10 13:41

Една от причините да не използвам особено телеметрици е че обективите ми са за филтър 40.5. Дали има преходници, да речем 52-49-46 към 40.5? Ако искам нещо по творческо на филм, трябва филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   07-10-10 14:19

Freckle, има светкавици специално за телеметриците....плюс това някои телеметрици имат ТТЛ мерене

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   07-10-10 14:32

малко портрети с телеметрик
Поздрав за бгпринтер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   07-10-10 14:35

написа:

> МАртенБГ - защо пък снимаш без светкавица, по-малко светлина ли
> иска лайката??


Не не иска по малко светлина,а може на 1/8 скорост да снима без проблем.
Това предимство го използувам всеки ден,просто щото всеки ден съм с тази компактна работяга.Една светкавица би изискала да нося и допълнително батерии,а това означава място в чантето,което става чанта...и пак ставам носач.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   07-10-10 14:36

написа:

> Точно така. A small Leica M9 with a 90mm lens.


В представите ви 90 мм обектив си е яка тръба.Щото такива са тези за ДСЛР.
За компактните телеметрици 90 мм е с размер колкото 50/1.4 Никон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »