Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   09-10-10 21:11

Пак на 1.4
Филмът е Делта 400 про.

http://photo-zona.net/images/user62892/album21500/large/1286647789_hfmm7638_06102010-2web.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   09-10-10 21:15

Казва същото което и аз, но го обвързва с определени обективи.Казано с други думи М3 фокусира с 25% по-прецизно от другите балалайки.Затова е препоръчваното за нокт тяло.

Та какъв е проблема за фокуса.Телеметъра си работи по едни и същи начин независимо какъв обектив си му сложил и на каква бленда е.Дори да махнеш обектива телеметъра пак си фокусира (показва колко си го натиснал).Обективите единствено слагат рамки които са в определено съотношение спрямо петното за фокусиране.Защо просто не фокусираш с два 90мм обектива единия на М3 а другия на М6789 и ще видиш за какво иде реч.Колко е плитък дофа това е друг въпрос и че всяко прекомпозиране с този плитък доф ..... бля,бля ... това не влияе на работата на телеметъра.

Ако от фокуса ми зависи живота ... бих се доверил на 90мм на М3, та дори и на М6.Че това е горната граница на удобството е вярно, но нищо общо няма със скорости и бленди.

Визьора Санчо[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   09-10-10 21:37

Ето на това казвам "персонализирана" лайка - виж снимките [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://www.leicashop.com/vintage/black-paint-single-stroke-p-149.html



Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: uri64   
Дата:   09-10-10 21:59

егаси и желязото [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: nevmi   
Дата:   09-10-10 23:05

поздрав за всички снимащи с телеметрици с AC/DC Highway To Hell

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   09-10-10 23:34

http://www.youtube.com/watch?v=9Mvnl7Z0-WQ

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: nevmi   
Дата:   10-10-10 00:42

некс мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 00:44

наистина добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   10-10-10 01:05

Възниква един въпрос - ако снимаш с външен визьор и фокуса е по хиперфокалната скала ... брои ли се за снимане с телеметрична система.

Ето един такъв кадър


http://www.photofilm.org/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1204&g2_serialNumber=


странно ми е защо имам усещане че Фед3 има по-малки сътресеня при затваряне на пердето от колкото лайка.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: landstar   
Дата:   10-10-10 13:13

...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 13:31

ако не бях свикнал на изказванията на некст тайм, да му се вържа...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   10-10-10 14:59

Защо бе Антоне ... с кое не си съгласен.Ако е за Фед3 - попитаи ДобриЙ - дадох му да пробва последователно лайка и Фед.Няма защо да си кривим душата.Аз 15мм го ползвам само на Фед.Като апарат е скапан и неугледен, но за снимане си е сууууупер.
Мерак ми е да си намеря някои стар зоркий и на него да монтирам 15-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: next_time   
Дата:   10-10-10 15:00


http://www.photofilm.org/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1211&g2_serialNumber=



Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: momo81   
Дата:   10-10-10 16:45


http://photo-zona.net/images/user42462/album4820/large/1286718187_wxvd5233_goraBW-malka.jpg



http://photo-zona.net/images/user42462/album4820/large/1286718189_rycm5259_img024-1.jpg





Публикацията е редактирана (10-10-10 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: VaSsilK   
Дата:   10-10-10 18:32

Некст тайм,няколко години,след като се открива завода ФЕД (Феликс Едмундович Дзержински),и съответно сглобяването на първите ФЕД-ове,които са точно копие на технологията на Лайка,взета чрез спогодба между СССР и Германия,конструктрите променят затвора,тъй като оригиналният е трудно ремонтнопригоден.После се правят и други промени.Иначе общо взето снимането с телеметрична система е удоволствие,което си струва да се изпита.Особено,ако системата е филмова.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: MartenBG   
Дата:   10-10-10 20:07

Некст,тези кадри с 15 мм не са от онези дето те драматизират ,май [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 20:14

как да го разбирам, че фэд е точно копие?
дори технически да е копие,
имаме допуск на изработката на отделните детайли, който може и да не е спазен при руснаците. може материалите да не са със същите свойства, сглобката не е на същото ниво...
и тн.
То ест копието си е копие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: fahrenheit451   
Дата:   10-10-10 22:20

Уважаеми форумци, използвам случая, че тук има хора с вкус към Лайка и всичко, което се включва в тази парадигма, за да попитам дали някой случайно знае, откъде може да се купи репродукция на Нааж или Наги (Nagy, Laszlo- Moholy), зависи от езика, който се използва за транслитерацията. Става въпрос за черно бяла снимка с композиция от спортисти, строени и разположени в две редици, които образуват остър ъгъл. Няма я в интернет, няма я и във фондацията на дъщеря му. Не се открива и в специлаизираните търсачки за търговия с изкуство. Стилът е баухаус. Попадни ми случайно от една книжка - "Светлописи" на Милев. Мисля, че е направена около 1930 година.
Другата работа, на която търся репродукция е колаж на Сутнар. Колажът е използван за корица на сп. Лайф от 1931, но не съм сигурен дали списанието държи авторските права.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 22:33

Използвам случая да кажа, че унгарската фамилия Nagy означава Великови и се чете "Надь".
Ласло Надь
просто за протокола. никакво заяждане от моя страна.
Фаренхайт, много интересно включване от твоя страна, възбуди ми интереса. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: Freckle   
Дата:   10-10-10 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: fahrenheit451   
Дата:   10-10-10 22:56

Антонио, благодаря ти. Зная, разбира се, правилото да се използва родния език на човека, когато се транслитерира името му, но в музея на Баухаус в Берлин го наричат Нааж; иначе вероятно ти си прав. От Берлин жена ми ми донесе Color in transparency, цветни снимки от 1934-1946, някои на слайд на Kodachrome и според мен правени с Лайка, които се публикуват за първи път. За съжаление там я няма въпросната снимка, тъй като тя е черно бяла.
хареса ми поста на bgprinter като само допълвам, че да снимаш с лайка е въпрос и на усещане, освен на техника. Не е само стил или аксесоар, а нещо много повече. Когато снимаш с Лайка ти си мислиш за Малевич, Кандински, Валтер Групиус, минимализъм, модернизъм, конструктивизъм и т.н., което съвършено променя цялата ти нагласа. Руските и съветските камети по тази причина са много по-близо да Лайка, отколкото Канон и Никон. Разбира се, разсъждавайки в тази плоскост винаги съществува рискът да заприличаш на сноб :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: fahrenheit451   
Дата:   10-10-10 22:58

Freckle , именно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 23:04

На бгпринтер поста не само на теб ти харесва.
[smilie24]
Ако си от тези хора, които не могат без да снимат и снимаш с Лайка, не си сноб.
Но ако Лайката е декорация на апартамента - значи си от вторите. Просто е.
За протокола - Аз съм от малкото, дето нямат Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: taskoni   
Дата:   10-10-10 23:10

За протокола при унгарците фамилията е пред собственото име, т.е. Надь Ласло.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография с Rangefinder system
Автор: fahrenheit451   
Дата:   10-10-10 23:14

Разбира се, че е и декорация, защото камерата е много красива сама по себе си :-) няма черно и бяло. Освен това, не съм казал, че и съвсем не мога да снимам, просто съм срамежлив, пък и няколко пъти се опитвах да кача снимки безуспешно. Иначе като възгледи съм краен, което вероятно е и обща черта за хората, които са избрали лайка или въобще телеметрик. Но да не натрапваме собствените си възгледи в темата.

ПП Просто не ти е дошло времето за лайка или вече си я задминал :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »