Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pesho777   
Дата:   28-09-10 18:29

Има два вида СНПМ за IP4600 и IP4700 излезли в последните месеци. Тук и Тук . Поне тези намерих на БГ пазара. Смятам да си закупя СНПМ за принтера ми IP4600 и се чудя коя да е. Интересува ме дали си заслужава и дали прави приличен печат. Не съм печатал със СНПМ и незнам никакви подробности. Хората продават ама дали върши работа? Ако имате някакви коментари по въпроса благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: seal   
Дата:   28-09-10 18:49

имам такава за моя канон, не помня вече кой номер ама изглежда точно като на снимката. Малко досадна работа си е докато го нагласиш, иначе си работи. Имаше по едно време проблеми с печата, някакви измислени линии вкарваше, после се оправи като от само себе си... то и аз толкова го ползвам

за документи ще ти е ок, за снимки едва ли, ма то и за кво ти е да печаташ снимки на домашен принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: Блясък   
Дата:   28-09-10 19:05

Като гледам на снимчиците, и двете нямат изведен бутон отгоре върху патрончетата за ресетване. В такъв случай, сле като принтера каже, че патрончето е свършило, вместо да натискаш въпросния липсващ бутон, откачаш конкретния цвят патронче (с което се нулира) и отново го щракваш към главата. И това неминуемо води до влизане на въздух в главата, следва проблеми в дадения цвят след няколко снимки, следва процедура по чистене на главата, която смуква поне 1 мл мастило, а и на всичко отгоре, това постоянно вадене и нахлузване на патрончето води неминуемо и до скапване на патрончето механично.
Моята система има отгоре бутон, когато принтера изреве, че цвета е свършил го натискам, и казвам на принтера че съм сменил цвета. Чисто и интелигентно. Имам система вече три години без никакъв проблем с печатането, засмукан въздух и т.н. Горещо препоръчвам да питаш за въпросния бутон преди да поръчаш.
Също така посети сайта на ПроКарт (виж в гугъл, сега не ми се търси), там внасят изпитани системи и мастила.
Тънък момент в пазаренето е, тези цени които дават за пълни с мастило системи ли са, или празни пластмаски. ;)

Успех!



Публикацията е редактирана (28-09-10 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pesho777   
Дата:   29-09-10 22:14

Благодаря много. [smile]
Смятам да попитам и ще си купя СНПМ.
Ще пиша за недостатъци и предимства.


Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pefoto01   
Дата:   30-09-10 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: PieroBG   
Дата:   04-10-10 10:32

Колега, ще си съкратиш живота с тези системи. А коко брак ще изхвърлиш, просто няма да повярвяш! Имам някоко принтера Канон, бях сложил СНПМ на iX4000-A3 въпреки предупрежденията на хората от Прокард. Все нещо ставаше, все въздух дърпаше-станах специалист. Какво ли не сменях-мастилници, чипове... Много брак, а за А3 не е евтинко. По средата на листа почваха магариите.Напълно непредсказуема история. Махнах системата, пълня си мастилниците с спринцовка,горе-долу на 20-на листа изпечатани А3 проверявам мастиниците и нямам никакви проблеми, нито брак! Този принтер го ползвам за печат на календари и по някога е много натоварен.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: Блясък   
Дата:   04-10-10 12:45

Пиеро, нещо системата ти е глътнала въздух, в преносния и прекия смисъл. От това което казваш, при мен нищо такова няма, за 3 години със система съм изпръскал няколко литра мастило, и забележки нямам.
Е, от време на време се получава лек бандинг, който се оправя с почистване, а ако се поизчака 5-10 мин и сам се оправя. Но това се получава и с оригиналните мастилници. В смисъл че не е от мастилата или системата. Познавам доста хора със системи, и общото мнение е, че са "се родили" (поне финансово)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-10 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: PieroBG   
Дата:   05-10-10 11:07

Споделям горчивия си опит. На принтера с СНПМ-то и главата замина на има, няма 300-400 принта А3- какво ли не правих да я оправя не се получи. Купих си от Америка друга, че в БГ е безумно скъпа. От Прокард ми казаха, че съм смесил мастила от различни произведители.А аз си пазарувах все от тях!

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: bluevictory   
Дата:   07-10-10 00:59

Преди 2-3 години купих такава система от една бургаска фирма /мастилниците бяха без чипове ,като се прехвърлят чиповете от оригиналните мастилници, системата беще заредена с по 100мл. мистила и струваше около 80лв./. Тези принтери по принцип имат доста сензори по тях. Освен чиповете, за мастилниците има и сензор, който се намира в лявата част на принтера /когато стоиш пред него/. Изпраща лъч до дъното на мастилницата и я проверява. За да излъжа този сензор, над него съм залепил черно непрозрачно тиксо и така досега никога не ми се е налагало да ресетвам чиповете. Принтирам си и снимки и смея да твърдя, че цветовете им са по-добри от тези във фотото. Казано накратко - досега никакви ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pefoto01   
Дата:   07-10-10 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: blandi   
Дата:   07-10-10 20:37

Да споделя и моя опит с СНПМ. Преди година си купих (заедно с мастилото) от ибей и се проклех за това. Постоянно проблеми. 10% добър печат и 90% брак. Ама нали съм си упорит, изхвърлих системата и поръчах друга от друг продавач и от друг производител изглежда...и баси кефа.... 1 година принтя с по малко от 1% брак. Така че, много е важно на каква система ще попаднете.. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: 3DF   
Дата:   07-10-10 20:53

Имам система от Прокарт, но за Епсон. Първоначално е маплко трудно докъто се свикне с номерата После никакви проблеми. За съжаление след две три години ползване със 300 - 350 гр картон принтера се амортизира така, че трябваше да бъде погребан.

Много зависи от производителя на системата. Тези на прокарт са добри поне за Епсон. Няма нужда от ресетване , бутони т тн.
КАто светне индикацията за край на мастило след изключване и включване на принтера самия чип се ресетира и си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за непрекъснато подаване на мастило IP4600, IP4700
Автор: pefoto01   
Дата:   07-10-10 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »