Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   24-09-10 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: tantris   
Дата:   24-09-10 00:19

Тая е била калашникът сред фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   24-09-10 17:15

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/m9-landscape.shtml

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   24-09-10 23:25

Дигиталка[smilie23]

Нито ще извади цветовете на диапозитив, нито ще извади ч/б като ч/б.Долнопробна глобализация.

И ... единствената дигиталка която си струва да вземеш и ... си струва парите.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 00:39

докторе стига мрънка



адреса е: Студентски град
ул. Александър Фол № 2

снимано е с М9 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] а това на снимката се сещаш с какъв обектив

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   25-09-10 00:55

Това цаисовата 18-ка ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 08:21

не... това е 15 войт

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   25-09-10 09:20

И казваш, че така е по-гадно ?


http://photo-zona.net/images/user401/album20871/large/1285395579_vsuu5680_jovx0047.JPG




Не мисля ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 09:25

гусин колев
обичам широката оптика и НАРОЧНО снимам в нисък ракурс
НЕ ОБИЧАМ да я ползвам за окарикатуряването на лица, но за пейзажи или архитектура това си е някакъв мой стил....

достатъчно сток фотография съм продал с изправена перспектива така че знам как се прави....

ето един наклонен поздрав още


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/35478317.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   25-09-10 16:41

M9 e удобна.Много удобна за работа.На притъмняване се фокусира на магия и по интуиция,вероятността на се получи добър кадър е ниска.Но така е с всеки РФ.Този е най добрия РФ.
С лента снимам неща които искам да запечатам силно и вдъхновяващо.С М9 правя бързи репортажи.Ефективна е. Обективите са без компромиси.Скъпи са.Но не са ти нужни 20 обектива по 500 лева за да имаш усещането че си подсигурен .Достатъчен ти е един 50 мм /1.4 и си готов за всичко.За специални предавания на настроения и атмосфера има 21/1.4 или най универсалния 35/1.4

Относно М9 Титаниум. Винаги Лайтц са пускали суперлуксозни серии на специални цени и в ограничени количества.потърсете в гугъл и ке видите тези издания в историята на Лайтц.Това са като юбилейните 25 лева на БНБ.Продават се по скъпо от номинала. Не е нужно някой да охка че диамантът е скъп,ако в работата не му е нужен диамант а обикновен инструмент.

И така - една камера,един обектив,една лента или една СД карта и си подсигурен за снимане в 90 % от случаите и ситуациите.

Относно пиксели,кривене,фокус и други идеи на командата от машинното отделение.Тук става въпрос за фотография,а не за картография.За Лайка говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   25-09-10 19:50

Джънбо ... че 15 и 28 които взе от мен не са за дигиталка, те са за да им се радваш на филм.Това го пише навсякъде , дори и производителя го е уточнил.

Ники - за тези три обектива го е казал Харви.След като на него са му били достатъчни ... нахално ще е на мен да ми ограничават творческите хоризонти.

Ако трябва да имаш само една Лайка - много тъжно ще е да е само М9.Ако обаче имаш няколко М9 с перфектно допълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   25-09-10 19:57

Така е.По добра от една Лайка МП са две Лайки - една МП и една М9.Да носи втория обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   25-09-10 20:11

Като се замисля ... Събота вечер е ...


..... отивам да видя как снима в тъмното М3


[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   25-09-10 20:11

Това беемве ли е... или стар мотоциклет [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 20:35

еми... сега съм ги сменил с цайсове [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-09-10 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   25-09-10 21:25


http://photo-zona.net/images/user62892/album20167/large/1285439067_kieg5944_L1003146-1web.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   25-09-10 21:59

Като помисля... кадрите които видях заснети с Лайка явно могат да се заснемат с 90% от фотоапаратите на пазара... явно всичко е въпрос на екзиф или фетиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 22:01

уникално елементарно изказване....

никой не претендира, че с лайка кадрите стават само с лайка.... всъщност нейвито нищо не си видял.... щото като отвориш един кадър заhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley18.gif[smilie18] снет с лайка и всичките ти обективи дето си имал ще ти се видят мазни [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ма това си е просто бонус опция

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   25-09-10 22:32

Странно защо това звучи като оправдание, след като можеш просто да ми затвориш устата именно с такъв кадър [smilie8]

Аз само споделих впечатление...

На няколко пъти ми се случва така благоговеяно да се споменава Лайка, а кадрите показани по тази тема първо... са снимани с тестова идея някаква, защото нищо друго не виждам... и не показват нещо, което да не бъде направено със среден клас ДСЛР и достъпна оптика [smilie8]

И не се заяждам, не искам да обидя и марката, явно има защо да е толкова харесвана, но досега виждам, че тази причина може да се определи като фукане или фетиш, но не и като нещо, което да не бъде направено с която и да е друга марка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: georgioiv   
Дата:   25-09-10 22:35

Краси приземява..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


дето се вика - затворете му устата със снимки.... иначе - само чесане на езици и хвалби..... :)



Публикацията е редактирана (25-09-10 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   25-09-10 22:37

на Красито кото и да му се покаже ... бледнее в сравнение с неговата Сигма [smilie18] [smilie18]

затова и нема сми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: danny_falin   
Дата:   25-09-10 22:38

хммм, сензора и е страхотен на тая лайка за бюджетно канонско ФФ тяло, малко по-ефтино от 7д

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-10 22:39

извинявай че не може да задоволим такъв експерт като теб в тестовото снимане с някакви жалки напъни с лайки...

както и преди ти казах... ти си пили гумите а удоволствието о снимането остави на нас елементарните щаракачи с лайка дето няма с какво да ти запушим устата

ето ти една обикновена снимка да се радваш че не си се пре"л с техниката с която снимаш


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/35357979.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   25-09-10 22:46

'обикновенна'... колко да е обикновенна?

Аз 'обикновенно' в тази ситуация не бих вдигнал фотоапарата, пък ако ще и хаселблад да е [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »