Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 11:52

Това на пръстите на мадамата със сумилукс 21 какво е? Аберации или протекъл флумастер?



Публикацията е редактирана (26-09-10 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: pmartinov   
Дата:   26-09-10 11:55

[smilie5]

Това са най-скъпите,но все пак благородни аберации в света [smilie24]
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 11:57

Тук отново с 21 мм без външен визьор.Горе долу се получава.

http://photo-zona.net/images/user62892/album19981/large/1285491345_rmsw1705_L1002736web4.jpg




Публикацията е редактирана (26-09-10 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 12:03

canonio

този тип аберации не са следствие на работата на обектива . М9 има нужда от усъвършенствуване на софтуера за да се правят и по екстремни снимки,както в случая.Блендата е отворена на 1.4 с ярко слънце зад обекта.Няма светкавици за разработка на сенки,няма разни доработки във фотошоп по този кадър.
Разбира се че може да се обработи по прилично софтуерно кадъра.Но тогава тези които търсят снимки с М9 с 21 мм сумилукс,няма да добият представа за качествата на тази комбинация.

Ти трудно придобиваш представа за нещата.Но ако е нужно да ти помогна,просто кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 12:09

MartenBG, как да ми помогнеш брат? Пускаш тези кадри, които са зле като качество и откровена подигравка със системата... Искаш аз да ги разбирам и да им се радвам? "Набий" ми малко представа в кухата тиква....

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 12:16

канонио... покажи по-добри кадри с някой канон 21/1.4 и го затапи...


о.... нямало такъв обектив за канон?!?!?!!?

хм лошо няма да може да го затапиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 12:24

Това не е основателна причина да се измислят фалшиви достойнства за кадри, които са за боклука...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 12:28

нещо не си разбрал...
мартена снима за собствен кеф... има си собствено виждане и свой си начин за получаване на удоволствие от това което прави....

показал е снимка която го кефи без да се съобразява с някакви технически норми....

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 12:30

Е точно милиметрите ли са най-важното...
Аз предпочитам по тесен обектив, но хубава картинка [smilie7]
Не знам дали е грехота да намесвам сигма в тема за лайка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ама тя на 1.4 ги няма тия драми [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 12:31

Канонио,много си объркан.
Ако искаш да си купиш такъв обектив,ще направя възможното да се ориентираш.
Ако искаш да похвалиш Лайка,изтъкни предимствата на системата,като игнорираш кадрите ми.
Ако искаш просто да си поговорим,на разположение съм.Няма никакво значение как снимам.За мен е добре.Но ако ти доставя удоволствие да се сополивиш върху мой кадър,ще ти го предоставя с удоволствие.
Само ако това те прави по щастлив.

Във всички случаи ти пожелавам много щастие,усети малко радост и излез от драмата в главата си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 12:33

показал е снимка която го кефи без да се съобразява с някакви технически норми....

тогава да подминава коментари относно качеството... Това е фотофорум все пак, не парад на суетата...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 12:34

дам и сумилукс 50/1.4 ги няма тея драми....
дори моя войтландер 50/1.1 ги няма

лесно е да говориш за 50 мм ама

тук говорим както се видя за 21/1.4..... сигма има ли такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 12:39

MartenBG,
не се сополявя. Питам те най-директно, какво ни показваш с тези изображения? Кое те накара да направиш операцията "пейст" ? Какво трябваше да видим ние?
Не си длъжен да ми отговаряш, не искам даси поговорим, не искам да си купувам лайка. Просто си е моя работа кой кадър как ще го коментирам, когато е пуснат публично...

Относно щастието - не съм по-негативен от теб човече, погледни се отстрани...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 12:52

Разбира се че не си негативен,Канонио.
Хубаво,щом не ти си приказва,не настоявам.Но си пиши тук.

Относно 21мм сумилукс.Мнението на експертите е че този обектив може да работи и на сензор с много повече пиксели.Мнението ми е че скоро ще има нов ъпдейт на софтуера за М9,който ще коригира специално работата с 21 мм по аберациите.За друго експертите нямат забележки.
Много интересен обектив е за снимане.И като милиметри и като цветопредаване и дефокусни зони.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   26-09-10 12:59

Джъмбо с тоз триелмар май ще трябва да забравиш за туристическия бокефетишизъм :-)

хъм комбото М9 и сумилукс не е лошо...ама и М6 + сумикрон също е файско [smilie5]


леле, ама всичкофобите никога, ама НИКОГА няма да разберат, че останалите не желаят да им доказват някакво превъзходство, а просто им е достатъчно да си се кефят без да пречат на околните [smilie18] - това май стана като 1ви закон на всичкофоба [smilie18]

2ри закон трябва да гласи - всичкофоба никога не спи, за да не изтърве и една секунда в която може да всичкофобства и евентуално да развали кефа на някой обикновен фоб или фил [smilie18] [smilie18]

Почвам да работя над формулировката на третия закон на всичкофоба [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 13:03

ми тогава ставаш всичкофобофоб, бе палячо. И влизаш в нашата нива... Толкова ли няма кой да те похвали, че си много умен, та реши да остроумничиш тук?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: TonevJr   
Дата:   26-09-10 13:08

Ти саа разбираш ли,ние простолюдието,които не сме си купили лайка,за да имаме лайфстейл на снимане и да се перчим,че с ролс гуми не се палят...нямаме право дори на мнение![smilie18]
Утре ша си фсема М + Нокти и аз ша гледам от високо как фсичкофобите се гърчат! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   26-09-10 13:09

Във Вашата нива? Не мерси, много пресен тор има там, не ми се гази [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За другото дето го избълва - простено да ти е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 13:14

TonevJr давай смело [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: TonevJr   
Дата:   26-09-10 13:24

Аз ще си ги взема...ама нито ще прочета и интепретира Фауст вместо вмене...нито ще ми реши функциите...всичко с времето си.[smilie21]
Wiedersehen!

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: nodoubt   
Дата:   26-09-10 14:28

имаш лайка - имаш live style

нямаш лайка - нямаш live style


[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 14:50

M9 и ноктилукс :1

http://photo-zona.net/images/user62892/album21641/large/1285501792_eupm8334_L1002594web.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 14:51

и?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 14:59

и прочети още веднъж заглавието на темата и излез от нея ако няма какво да допълниш.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: georgioiv   
Дата:   26-09-10 14:59

nodoubt: [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

uri64: ти па к`ъв се явяваш... нито лайка имаш, нито кадри имаш в темата, нито си формулирал някъде собствено мнение - само се хвърляш като куче на синджир да браниш нечий фетишизъм....

Няма лошо да притежаващ някаква хубава вещ, която да задоволява самотните или не толкова вечери... Важното е, лично според мен, в такава тема собствениците ако им е кеф да споделят своите впечатления, да покажат кадри, да споделят за предимства и недостатъци... Не - аз имам лайка, вие мене не ме разбирате, ай глейте си работата, нищо не съм длъжен да ви обяснявам...... Много ясно че хората ще реагират негативно.... С какво им помагаш... какво им даваш като познание, какво допринасяш за тяхната техническа и естетическа култура.... ?

Ай по-спокойно.... ;) Мен кадрите с отворена бленда, дори и безмислените такива много ме радват.... Наистина много аристократичен дефокус, лично според моя вкус..... Показвайте повече кадри или споделяйте повече наблюдения, за да има обсъждане по същество, не дрисльовски заяждания.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »