Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 11:25

Джъмбо,тази моя снимка ми е с" високо исо и шуми" , филмова им работа.Но пък ме кефи.

http://photo-zona.net/images/user62892/album21641/large/1285575802_baey6471_SinemoretzBW_317151WEB.j

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-10 12:05

тоя цайс има да го сънувам само... цената му е покъртителна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: dobriquet   
Дата:   27-09-10 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   27-09-10 12:44

А, тая с високото исо и на мен ми харесва...и всъщност ей такъв контраст ми се нрави...какъв е филма?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   27-09-10 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 14:17

Юри,снимката е правена в периода,когато въртях различни филми за тест,за да видя кой ми е подходящ.Допълнително я винетирах и състарих ,щото просто ми навяваше такъв спомен и търсех подходящо излъчване.Мисля че отново е ТМакс,но може и да греша.Трябва да погледна самата лента.
Много от нещата във филма не изглеждат добре на скан,а когато са принтвани.Мисля такъв е случая и с ТМакс 100 на Кодак - шумът му е "парцален" при сканиране..Когато някога принтвам кодак,ще съобщя за резултата.

Добри,Хелиара не е така добър при М9.Много омеква на дигиталка.Но пък е отличен за филмово снимане и влиза в Лайка концепцията- лек,палачинков..

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   27-09-10 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 14:49

Джъмбо има интересни преживявания с войтлендери на М9[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-10 15:54

[smilie9] имах
но 50/1.1 ми е любим.... и се държи прекрасно на М9

пусто никой в бг няма 12мм на М байонет да го пробвам... че не ми се рискува [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   27-09-10 16:01

Де да знам, може и да не съм прав, но идеята да снимам с обектив дето иска допълнителен визьор не ме привлича особено..може би поради липса на опит....преди си мислех че на М6цата бих се ограничил до 28 мм защото има рамка във визьора на камерата..сега Мартен като каза че визьора условно може да се приеме за рамка на 24 си мисля че бих слязъл и до там....

То и без това с никона 20цата ми идеше бая широчко а 25цата на цайс ми беше тамън (е за градско и тя ми беше малко широчка)

Между другото четох някъде из писанията на Ервин Путс че М- серията е разработвана главно за снимане в диапазона 24 - 90...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 16:07

28-90 мм са тъй да се каже работните фокусни разстояния за М серията на Лайка.С тях е лесно и приятно.
За да снимаш 21 и 24 мм без външни визьори,както и 135 мм без още лупи за фокусиране,изисква допълнителни усилия.
Не е в Лайка концепцията да полагаш още усилия.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: dobriquet   
Дата:   27-09-10 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: luboar   
Дата:   27-09-10 18:56

доброто възпитание; ми пречи да взема отношение по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: dobriquet   
Дата:   27-09-10 19:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 20:59

50 mm summilux,MP, rollei retro 100.

http://photo-zona.net/images/user62892/album21500/large/1285610310_khhp0071_Untitled4111web.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   27-09-10 21:04

Summilux 50 mm,Leica MP,Ilford 400 pro

http://photo-zona.net/images/user62892/album21500/large/1285610597_fgcb0635_Alex_wedding_108-6web.jp

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   27-09-10 23:08

Юри на твоита Лайка визьора със зор хваща 28мм.Ако погледнеш ще видиш че почти никога не можеш да видиш всички страни на рамка 28.Та при това положение да видиш 25мм???Виж Антон през цаиса може да се справи, но средния визьор на лаика ...
За външния визьор също не си прав.Много е удобен, ама мноооого.С широките обективи не фокусираш а снимаш по хиперфокалната скала и външния визьор ти дава прекрасна гледка която през вградения нямаш.Аз дори за 35мм си мисля да взема външен, но ... цената Санчо.
За проявяването - за теб имам специална доза която ще ти разреши проблемите, но повече - на ЛС.

Антоне взимай го.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   27-09-10 23:33

Надявам се не Крокус? [smile]
Зорлем ще се връщам към несбъднатото си минало на инж. химик, джуркайки разтвори, май [smile] Аз бая се бях запалил по едно време, но ентусиазмът ми наби спирачки, когато в четенето на предварителните материали стигнах до въпроса как да се предпазят р-рите в бутилките от проникване на въздух и последващо окисление (при което както знаем окислителят се редуцира, а редукторът се окислява [smilie5]) - то не бяха запълване със стъклени топчета, не беше чудо...и там запецнах мисловно...


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   27-09-10 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   27-09-10 23:40

А за линиите във визьора...някъде четох че линиите всъщност показват какво се вижда, когато обектива е фокусиран на минималното фокусно разстояние, ако съм разбрал правилно. Което май е различно от слр-ите където се казва че ако визьора е 100% то това е картинката която се вижда през обектив 50-ца фокусиран на безкрайност - пак ако съм разбрал правилно. Това ме навежда на мисълта, че ако линиите на 28 мм са при фокусиране на мин. фокусно р-яние то в реалността обхвата е по- голям и всъщност нормалното би било за границите на визьора. Това естествено при .72 увеличение. За Беса Р3А и нейния х1 визьор май приемаха границите на визьора като линии за 35 мм? Антоне ти си Беса спец...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   27-09-10 23:45

а, много ме накефи тук една тема - мъжът фотограф...много готско текстче на авторката[smile][smilie24] ...естествено след това са изсипали три самосвала злоба [smilie8]...не е лесно да си опериран от чувство за хумор [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   28-09-10 00:33

ДобриЙЙ

Канонета е супер и от ф4 и нагоре си е напълно съпоставим със сумикрона.На 2,8 е мек по ъглите но за центъра е екс..Основните критики са предимно за качеството на изработка.

Защо вместо да мрънкаш не направиш един тест на сумилукса ти с канонетчето на ръчен режим и да видим после кои ще се срами.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: dobriquet   
Дата:   28-09-10 04:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: stingray   
Дата:   28-09-10 05:53

Аман от шумоброячи :) Нойз руллз!!!

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   28-09-10 07:29

нещо се отплеснахте от заглавието


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38697253.jpg




http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38688401.jpg



верно не е 15 цайс.... ама сега няма да го правим въпрос за 3 мм като някои жени [cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »