Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 07:40

Визьорът ми е 0.72 и без проблем кадрирам 24 мм.
Всъщност,правилното е че без проблем влиза в кадъра това което искам.А самото кадриране -това не е от визьора ,но възпитанието ми,както се казва,ми пречи да съобщя причина и резултат.
Също така,нещо се забави външния визьор за 21 мм и вече няколко седмици с 99% резултатност снимам така че всичко което съм искал влиза в кадъра.

Джъмби,18/4 Цайс?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 07:44

Темата ме накара да извадя М9 от шкафа и да поставя ноктилукса за тестови снимки,дет се вика:))
Вече схващам ,че под кодовото име "тестови снимки" се крият плахите опити на фотографи да представят нещо свое пред строгия и замъглен от разни чуства поглед на гилдията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   28-09-10 08:56

Джъмбо ако ще гледаме заглавието на темата ... то направо може с Николаи да си пишете на лични.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ебати гъзара започна да го раздваш.

Ники да ти кажа за тестовите снимки не си прав и затова справедливо те зачекнаха по-напред в темата.Тестовата снимка трябва да тества някоя определена характеристика на обектива в подходяща или неподходяща среда.Нормално е като тестваш да споменаваш какво тестваш и в какви условия и с каква база го сравняваш.Ти по-скоро приемаш че обектива е супер (В твоя случай всичките ти обективи са такива) и правиш тестова снимка не на обекктива а на собствените ти способности в неуточнена среда с неуточнени характеристики какво се тества и понеже възможностите ти са под нивото на обектива критиките са насочени към твоите способностти а ти ги приемаш като критика към техниката.
Да ти кажа правичката един ден ще съжаляваш за снимките които правиш с М9.Ще ти се иска да са правени на филм, но .... късно ще е.Едно от нещата за които съжалявам във фотографията е точно това - че добрите ми снимки от цифровия период са цифрови а не на филм.Преди няколко дена и Добри сподели същото.М9 е като лукав строителен предприемач който те подхлъзва да си дадеш къщата с двора и в замяна да получиш 3-4 апартамента.Получаваш удобства и "модерна визия", и всички свинщини на глобализацията.Бони много добре го е казал няколко пъти в различни теми "Ако искаш М-система снимаш на филм, ако искаш да пишеш с паче перо, пишеш с паче перо.М9 е като да пъхнеш пълнител в паче перо."
Не и позволяваи на гадната глобализация да ти краде моменти.Понякога удобството не си струва цената, дори и да можеш да я платиш с лекота.И не го гледай Джъмбо той е продал вече душата си на дявола и няма спасение та явно за да не се чувства самотен в катрана иска и други да повлече.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: pmartinov   
Дата:   28-09-10 09:00



М9


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: dobriquet   
Дата:   28-09-10 10:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:17

Сашо,
под тестови снимки разбирам наистина снимки за проба на обектива.Такива правя на М9 щото незабавно виждам резултат.
И освен това,вече знаеш че никога не лъжа,щото така съм осъзнал че печеля повече. Следователно- като правя проби на обективи с М9 ,то кадрите от това ги пускам в нета такива каквито са,за да се придобие наистина реална представа от възможностите на обектива,както и недостатъците му.
Прочети внимателно началото на т.н."зачекване":
съвсем спокойно обяснявам че проблема с аберациите е в М9 а не в обектива.Следват разни предположения че излагам системата.И то от човек който нито ме познава,нито познава ситуацията,нито системата,нито пък е добър фотограф.
Това всъщност си беше обичайното поведение с обичайната проява на липса на възпитание в българското интернет пространство. Масово е.Има и изключения ,но те само потвърждават правилото.
Така че наистина нищо не ме учудва нито докача тук.

Също така,както вече писах,когато искам да запечатам нещо наистина добро за мен,ползувам филм.Но,признавам си,че с М9 се уча по бързо как да снимам.Просто защото имам резултата от снимката веднага и мога да я анализирам.Докато при филма,трябва да си записвам доста условия при които съм правил даден кадър.
Така че ,в случая,ползувам с кеф И ЕДНОТО и ДРУГОТО.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   28-09-10 11:21

...Визьорът ми е 0.72 и без проблем кадрирам 24 мм...

Щот аз нося цайси за късогледство и линиите на 28 мм ги виждам бая трудно...чак се замислих да си поръчам диоптрично стъкло за окуляра...
аа да питам на М6цата стъклото на окуляра си е по дизайн с -0.5 диоптъра - в книжката пише, че за да се помогнело на фотографа при фокусирането..с М9ката така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:23

ТЕСТ

50 мм ноктилукс ф1.М9.
Неудобството при този обектив е че много лесно се измества гривната за управление на блендата.Нагласих бленда 1.При фокусиране съм бутнал и съседната бленда.Тук ,на снимката ,вече е 1.2
За съжаление,това го разбирам сега като ресайзвам ДНГ файла за публикуване тук.
Не е пипан за допълнителна софтуерна обработка,само ресайз.


http://photo-zona.net/images/user62892/album19981/large/1285662054_wrzo6257_L1003240WEB.jpg




Публикацията е редактирана (28-09-10 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:26

Мисля всички камери от М серията са нагласени на -0.5 и това да се има предвид когато се поръчват допълнителни диоптри за незрящите добре като мен и теб:)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:34

21пп сумилукс.
Отново същия проблем с гривната на блендата.Твърде лесно се мести.Тук блендата на този кадър е 1.7 вместо 1.4
Но все пак се придобива представа за различната визия на двата обектива.
с М9.
Отново - снимано е без външен визьор.Общо взето желаното влиза в кадъра.

http://photo-zona.net/images/user62892/album19981/large/1285662738_watl5446_L1003256web2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:36

Как предава червения цвят М9 тук на тези кадри според вас ?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: saxon   
Дата:   28-09-10 11:39

Според мен като всяка дигиталка. Не виждам разлика пък и показвате такива снимки, които няма как да ме убедят, че си струва М9. Една снимка не видях в тая тема от М9, която да ме грабне с нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: CanoniO   
Дата:   28-09-10 11:42

Как предава червения цвят М9 тук на тези кадри според вас ?

...кой ще ти отговори на този въпрос, ако цветето не е пред него? С какво да измерим "цветопредаването"?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 11:58

Аха. Канонио,много ти благодаря.
Ще сложа цветна скала до цветето за снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 12:02

saxon

тук в темата няма дилъри на Лайка и мисля никой не цели да те убеждава в нещо.
Обсъждаме си играчките и им се радваме.
За този който се интересува,споделяме наши впечатления.А те са сигурно по различни от официалната политика на Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   28-09-10 12:09

Може да е субективно, но ми се струва, че кадърът с 20-цата е по червен или по-топъл, като цяло - баланса на бялото един и същ ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 13:41

Да.Балансът е един и същ.Нищо не е променяно,само се сменят обективите на М9.

Специалистите считат че 21 мм сумилукс е много удобен за арт кадри,поради плиткия си доф на 1.4 и кремавия дефокус.Мисля че и цветопредаването му е по добро.Но ще трябва наистина да сложа една цветна скала до цветята когато пак правя снимки с 50 мм и 21 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   28-09-10 14:15

харесвам си аз 18 ката... но на 15 бих се радвал повече... в стила ми е да снимам много широко....


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38795342.jpg



но 3мм повече.... цената е.... смърт...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 15:21

15 мм Цайс тежи и е голям като буркан.Като го сложа на М9 имам усещането че съм си с ДЗ.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   28-09-10 15:37

абе ако ти омръзне.... и смяташ да живееш поне още минимум 50 години... врътни един телефон

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 15:51

С предложението за 50 годишен лизинг изпада в самадхи.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   28-09-10 15:57

"Бони много добре го е казал няколко пъти в различни теми "Ако искаш М-система снимаш на филм, ако искаш да пишеш с паче перо, пишеш с паче перо."

Сашо,
що смяташ че изказванията на Бони ще променят отношението ми към М9 ?
И въобще ква е таз револююция тук ??[smilie5]

Според рационалните европейци,снимащи с Лайка М,системата има място в едни ситуации и не става за други ситуации,в това число и като дигитална и като филмова.И си мятат сватбите с Никони а кефа с Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   28-09-10 16:10

хайде да не се облизавам по широкото...

един тестов кадър за форумните експерти


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38679161.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: CanoniO   
Дата:   28-09-10 16:12

на форумните експерти мониторите не са 612 × 322

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   28-09-10 16:17

Според рационалните европейци,снимащи с Лайка М,системата има място в едни ситуации и не става за други ситуации,в това число и като дигитална и като филмова.И си мятат сватбите с Никони а кефа с Лайка. .....

Ей в това ревю http://photo.net/equipment/leica/m6
, точно след под-заглавието The way I use my M cameras and lenses, авторът обяснява как би препоръча Лайка М - в случая М6 като чудесния сватбен апарат и по-нататък обяснява как изснимал някаква поръчка...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »