Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 14:52

Не знам защо и не съм убеден за причините, но оставам с едно странно усещане, че насреща ми имам наистина малчуган на 12 годинки.

"Houston, we have a problem!" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 15:00

__SpOO__,
или спри наркотиците, или започни да се аргументираш, защото от празни изказвания не виждам смисъл.

Това трябваше да е тема за фотоваканция, а не за лични обиди без покритие.

Съжалявам, че духът на фотоваканция не се пренася между хора със сходни интереси, а всяка година се пропива от завист и простотия. Смейте се на лошата организация, лошото ниво на снимките, лошото журиране, но това си остава един от малкото читави фото-форуми в България.

И да, все пак сме си българи, та ако не плюем по чуждото, нашето няма да стане по-добро.

Успех до година!



Публикацията е редактирана (15-09-10 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: El_Fuego   
Дата:   15-09-10 15:03

Брех, как пък всеки с по-различно мнение автоматично става "плювач" и "завистливец"!

Да ви дефекирам въз детската градина претенциозна!

На deusex това нито му е първото грандиозно излагане във форума, надали ще му е и последното. За съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 15:05

deusex,

сериозно, като заговорихме за аргументи, твоите какви са по-точно? Спечелил си някаква награда на някакъв си конкурс, ако искаш да ти се кланяме? Къде отиваш ти, може би?

И тея духовните неща ги остави, не са за твоят калибър. Един вид не ти отива да ги пишеш, на базата на всичките бисери, които народи до този момент в темата, просто не се връзват нещата някак.

И пак казвам, аз може и да не съм печелил награди, да не съм професионалист, но извинявай моето момченце, няма да оставя някакъв като теб да ми говори от измислен от неговото болно въображение пиадестал, да ми обяснява за наркотици и прочие.

Капиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 15:34

Отоговор на Автор: __SpOO__ :

Всеки има право на свой собствен вкус и мнение, но тук в тази тема вие плюете вкуса на другите а не изказвате/показвате вашия вкус (с малки изключения).

За конкретната снимка ми е пределно ясно, че не би била по вкуса на всеки (никак не е и мой любим стил или по моя вкус). Също така обаче не ми пречи или ме дразни, това че е оценена толкова високо - според мен е една добра фотография (друг въпрос е дали е най-добрата - НЕЗНАМ!).

Подразни ме не това, че критикувате дадена снимка или нечий вкус, а че го правите като последна инстанция - от там дойде и моето раздразнение и реакция.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 15:43

@ korn,

би ли ме цитирал коя точно снимка критикувам, както и чий вкус? В тази тема зададох един куп въпроси към различни хора, на почти нито един не получих отговор, странно защо ли?

За последната инстанция, съжалявам, но не мога да се съглася. Винаги пиша 'аз', 'лично мнение' и прочие. Това ако е последна инстанция значи имаме много различно виждане за понятието с теб. За капак съм написал и многократно, че съм лаик, не съм професионалист и т.н. И от тази гледна точка пак не се връзва с инстанцията нещо.

А аз лично плюя единствено и само един човек, който с ръка на сърцето мога да кажа, че си го проси просто. Дори се моли за това. Държа да видя с цитат от мое мнение и по чий вкус съм плюл.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 15:47

Ами значи си се разпознал погрешно в моя пост.
Аз не съм визирал никой персонално, а критикувах начина по който го правят (чрез заяждане и оплюване на един автор/снимка) някои хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 15:48

Майтап ли си правиш? [smilie18]

"Автор: korn
Дата: 15-09-10 15:34

Отоговор на Автор: __SpOO__ :"

До колкото ми се отдава четенето аз това виждам, ти какво виждаш вече не е ясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 15:54

Автор: __SpOO__
Дата: 15-09-10 15:43

@ korn,

би ли ме цитирал коя точно снимка критикувам, както и чий вкус? В тази тема зададох един куп въпроси към различни хора, на почти нито един не получих отговор, странно защо ли?

Ако това условие е вярно, по кой критерий се разпозна в моя пост - че нямаш снимка в профила ли?! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 15:57

Съжалявам, приятел, но когато чета мнение на някого и той започне с моят ник и следва нещо написано по-долу може би най-логичното нещо е да си помисля, че по някакъв начин то е свързано с мен? Нали? Още повече ако към ника ми има добавка като тази, цитирам:

"Отоговор на Автор: __SpOO__ :"


Или ти за спорта(за един мирен свят) така на произволен принцип пишеш никовете на разни хора от форума преди да изразиш някакво мнение? Това някаква нова мода ли е или аз съм пропуснал нещо?

За снимка в профила, имам, цяла, не знам кой профил гледаш, но явно отново нещо си в грешка...

Снимки: 1



Публикацията е редактирана (15-09-10 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 16:05

Това: "Отоговор на Автор: __SpOO__ :" е написано в отговор на лично излияние по мой адрес от теб с конкретно зададени въпроси на които ти отговарям лично.

Не съм чел другите ти коментари с други автори. Видях въпроси към мен за коментар който съм написал.

...и пак повтарям: целта ми не е била да се заяждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 16:16

Така да е, попитах те, къде прочете >АЗ< да плюя нечий вкус?

Отговора ти беше, че съм нямал снимки в профила си [smilie11]

Извини ме, но не разбирам нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 16:40

Цитат:
""Мрънкалата" след като нямат по-добри кадри нямат право на мнение, нямат право да имат по-различен вкус, виждане, възприемане?

Значи ли това, че примерно аз, който нямам добри кадри и не мога да снимам нямам вкус? И не мога да изразя мнението си, че дадена творба ми се струва прехвалена?"

...така написано от теб много хора биха си помислили така.

...или аз криво съм го разбрал.
...както казах по-горе не съм чел всичките ти постове и нямам и намерение. Не съм те нападал лично, а просто отговорих на зададени конкретни въпроси зададени лично към мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 16:47

Добре, аз не се заяждам с теб в момента, дискутираме по темата.

С кое от двете мои изречения по-горе не си съгласен? И защо? Интересно ми е да прочета твоята гледна точка относно моето мнение, което си цитирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 16:54

Съгласен съм с тях, не съм съгласен с начина по който се прави: неаргументирано, не като лично мнение, нападателно и обидно за автора и за хората които биха харесали снимката.

С две думи: мнооого грубо

то при това положение трябва да се убият с камъни 1/2-ра фотографите, 5/6-ти от художниците и мнооого други хора, които не са по вкуса на масата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 16:59

"Автор: __SpOO__
Дата: 15-09-10 15:43

@ korn,

би ли ме цитирал коя точно снимка критикувам, както и чий вкус? В тази тема зададох един куп въпроси към различни хора, на почти нито един не получих отговор, странно защо ли?

За последната инстанция, съжалявам, но не мога да се съглася. Винаги пиша 'аз', 'лично мнение' и прочие."

Разбирам, че не са ти интересни а и най-вероятно приятни моите мнения, и не си правиш труда да ги четеш. Това си е твое право. Но поне чети тези, които адресирам към теб, ей така, от кумова срама. Или най-малко за това, че водим някакъв диалог с теб в момента и не би било възможно да го правим, ако аз мога да чета твоите мнения а ти моите не. Няма да се получи.

Какво има да аргументирам на това, че всеки има право да изрази своето лично мнение?



Публикацията е редактирана (15-09-10 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Orlin   
Дата:   15-09-10 17:00

НЕ ВИ ЛИ ПИСНА?!

Я вижте, на последните две страници пишете само 2-3 човека и то неща, които не се отнасят вече до Фотоваканция, а до това кой има по-голяма... фотография.

Смятам, че всички разбрахме гледните ви точки, прочетохме доводите и обясненията ви.

Сега, хайде да коментираме снимките на Фотоваканция. За да не се налага да откриваме нова тема, а тази да ви я оставим на вас.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 17:10

Аз чета мненията адресирани към мен, но май ти не. Ти май ме взе за мезе, защото никой друг не ти отговаря.

Отоговорих ти три пъти: всеки има право да изрази своето лично мнение! въпрсът е как?!

...или викаш боли ме фара че обиждам некой си, нали имам право да си изкажа мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 17:16

Ами въпросите, които задавам, мнозинството от тях не са много удобни. Може би затова си остават без отговор.

Винаги има недоволни. Няма никакво значение кой как изразява мнението си, все някой може да се...обиди.

Но ако ти наистина смяташ, че моето мнение обижда или би могло да обиди някого, какво мислиш за мненията на deus?

Или няма проблем в неговите мнения? Интересно как дори нечетейки моите мнения успяваш да видиш обидни нотки, а явно обидните такива на други хора някак ти убягват.

@Orlin :

Аз не виждам да има забрана на когото и да е да коментира в темата. Сигурно е дразнещо, че 2-3 човека включително моя милост са замесени активно в последните няколко страници на темата, но аз лично се опитвам да се придържам към темата. И пак се повтарям и потретвам, зададох тук няколко въпроса, но никой не се осмелява да отговори на тях, нещо лошо ли попитах?

И да, свързано е директно с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: jino   
Дата:   15-09-10 20:58

ш алоуу бегайте на лични [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: draev   
Дата:   15-09-10 21:03

Хора,какво правите?
Вместо да се радвате на Фотоваканция 2010,Вие,си мерите п....те!Кой какъв бил,кой бил по-голям фотограф.Явно пред компютъра се чувствате анонимни и безстрашни и плюете,плюете.
Там имаше страхотни снимки и не толкова.И какво?Журито е преценило така и толкова.Видяхме и хубави изложби и не толкова хубави.Въпрос на гледна точка.Такъв е живота.Важното е,че си направихме кефа/Шуменската група и компания/.
Щяхме и агне да ядем,ама.................[beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Han_solo   
Дата:   16-09-10 09:24

Интересното е че малко хора от присъствалите там споделиха какво им е харесало и какво не...
не се разправи много за веселите изпълнения [smilie3] за среднощните купони, за партито с Кръпката
То и аз имам своите резерви и относно финалната изложба и фаворитите ми в нея бяха други, и за снимка на публиката знам поне 5 човека чийто фаворити бяха различни, знам и защо някои автори от финалната изложба не са искали да бъдат снимани и ще ми е интересно да чуя подобни неща от други "очевидци" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: niro   
Дата:   16-09-10 09:39

draev [smilie24]
Верно, цяло агне откраднаха, а вие снимки та снимки... Стига с тия снимки бе - снимки мнооого.., а агнето - едно /беше/...[smilie2] Какви сърца имате туй футуграфите бе [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: n1x0n   
Дата:   16-09-10 10:10

Аз крайно рядко харесвам кадрите наградени на Фотоваканция, но този път смятам, че голямата награда си заслужава.

Първо, защото кадърът е такъв, че повечето хора биха го подминали. Второ, защото обработката макар и леекичко "предобрена" /за моят вкус/, допринася за усещането от кадъра, а не го скапва, каквато е традицията в шопенето в БГ.

Браво на хлапето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   16-09-10 11:18

И на мен ми е много жално за агнето... Какви хора биха откраднали агнето на Драев?

Вечерта с груп Карамел също се получи добре. Не можах да разбера само защо дойдоха толкова малко хора...

Прожекциите на Българския фото клуб за мен бяха забележителни (въпреки техническия гаф)

Нещата, които показаха (отново като прожекции) гостите от Словения и Украйна ме оставиха без думи и ме накараха да си мечтая кога и тук ще можем да показваме фотография на такова ниво.

Двата уъркшопа също са крачка в правилната посока. И от двата научих по нещо, а и общуването с Темелко Темелков и Цецо Четъшки само по себе си е удоволствие. Лекцията на Кафтанджиев не можах да изгледам цялата, но тя беше ценна и забавна. Масовите снимки на деца и моделки отново бяха не особено продуктивни, но много приятни.

Не знам колко от вас се запознаха и си общуваха с чужденците на Фотоваканция, но мен това общуване също ме обогати. Имахме гости от Украйна, Словения, Литва, Турция... Вярвам, че контактът с тях ще доведе до това догодина да имаме повече представители от тези страни... Въобще чуждото участие придаде някаква свежест. Да не говорим за начина, по който протече журирането с двамата чужденци... Вие може да плюете... но журито селектира много внимателно снимките. Финалните снимки бяха коментирани от всеки един член на журито, всяка една по отделно... бяха изложени много сериозни аргументи в подкрепа и против фотографиите...

Естествено имаше и много неща, които липсваха:
Базата в ММЦ е в ужасно състояние; Няма подходящи условия за показване на изложби; няма заведения; липсваха повече фирми, които да покажат нещо и т.н. и т.н.... неща, заради които работата по следващата Фотоваканция започва още от сега (за първи път в историята на събитието), за да направим нещо повече, нещо по-добро и по-различно ;)

Пак повтарям... пишете ми своите наблюдения, забележки... това, което ви хареса или не. Пишете ми тук на лични, пишете в темата :)

[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »