Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 13:12

chukov, Добре че поне не каза, че е цаца...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: ARGO   
Дата:   12-09-10 13:14

Дайте и авторитетното жури да видим [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 13:24

Абе сори че пак се намесвам, ама снимката на Валери с хексакоптера дето е спечелила преди 2 години не ми допадна въобще (има я някъде тук във фотофорума). Видях я в оригинал 30/40 - Валери беше организирал изложба на Фотоваканция.

та значи, това е просто картинка разполовена по точно по диагонала, горе вляво е синьо, долу вдясно зелено, и това явно минава за много арт. Отначало си мислех че снимката е докторната, но се оказа, че това дето разполовява кадъра по средата е суша. (то не пречи пак да е докторната)

На изложбата имаше доста по-стойностни негови работи, напълни ми се около, честно казано.

Така че, евем ти и конкурсите. Критериите по които се избира победителят остават мистерия за мен. Ей го тук малкият е снимал чируз, завъртял на 180 градуса и добавил малко огън и жар с фотошопа и вече снимката е сензация. Че и изложба ще прави. Наистина, намирисва на шуро-баджанако-роднински конкурс. Това конкурс за работа с фотошоп ли е или за фотография? Къде е играта със светлината, къде е кадъра, изобщо...



Публикацията е редактирана (12-09-10 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: ARGO   
Дата:   12-09-10 13:32

georgivelev: снимката на Валери с хексакоптера дето е спечелила преди 2 години
е от самолет [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 13:36

Ок нека самолет да е. Може и от космоса да я е правил, се тая [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: stzz   
Дата:   12-09-10 13:36

georgivelev написа:

, изобщо......................
>

>
> Публикацията е редактирана (12-09-10 13:25)



А добърден![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: kosara   
Дата:   12-09-10 14:38

NIKI bravo [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: plam   
Дата:   12-09-10 15:00

Жури:
­ф.х. Александър Иванов – Казанлък – Председател
Вили Тодорова – Пазарджик
Емилиан Дечев – София
Драго Метляк – Словения
Сергей Бусленко EFIAP/gold, ES.FIAP – Украйна

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: plam   
Дата:   12-09-10 15:08

Снимах автори пред кадрите им допуснати до финалната селекция. Някои от тях отказаха да ги снимам, което ми се случва за първи път.

Gafa с гордост застана пред една и пред двете си снимки допуснати на изложбата.
https://photo-forum.net/static/forum/2010-09/zuma6412.JPG


http://4coolpics.com/pics/0439/000130439629.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   12-09-10 15:13

[smilie11]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Manchev   
Дата:   12-09-10 15:26

Баси завистливите хора. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: jino   
Дата:   12-09-10 16:47

Снимката е интересна .
Поздравявам победителя ,но ще си позволя да изкажа и мнение.

Естетиката съдържаща се в тази фотография не я свързвам с естетичните критерии на 10-14 годишно хлапе...

Поздравявам Ники и му желая да покорява и върховете във Шахмата!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: asahi   
Дата:   12-09-10 17:18

Гафе [beer]

Онзи с брадата не е Асахи, ама да не е Константин Тренчев?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: plam   
Дата:   12-09-10 18:16

georgivelev,
Въпросната снимка на Валери я откраднаха от изложбата разпечатана на канава. Откраднаха му и една от плажа "Силистар".
Та, както казва Masteral - "Горд съм като ми откраднат снимка" [smilie24]
Изложбата беше впечатляваща. Фактор и Артекспрес си свършиха перфектно работата тази година - печат и рамкиране на невиждано на последните Фотоваканции ниво!



Публикацията е редактирана (12-09-10 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: nelvis   
Дата:   12-09-10 18:27

Честито малкия!!! Добре дошъл във фотографската общност. Колко има да хълцаш оттук-насетне като те споменават "с добро".Ама горе главата, смело напред и да не ти пука!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![smilie24] [shtrak] [smilie25] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: plam   
Дата:   12-09-10 18:39

Малко видео от "Снимки за шофьорски календари" както се изразява Sas :)

http://www.youtube.com/watch?v=t6T_p353zt8

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 18:52

Снимката от плажа на Силистар беше мн добра и наистина си заслужаваше да бъде открадната. Пък и те май бяха оставили снимките на изложбата през нощта и всеки можеше да мине и да си вземе каквото му/и харесва

Снимките на Gafa ми харесват много.

@asahi, това е Юрий Трейман, баща на Емануил Трейман, организатор на Фотоваканция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: jino   
Дата:   12-09-10 18:59

Автор: georgivelev
Дата: 12-09-10 18:52


@asahi, това е Юрий Трейман, баща на Емануил Трейман, организатор на Фотоваканция.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 19:00

Догодина пак бих отишъл на фотоваканция. Много неща научих, хубава изложба (на Валери) видях, видях хексакоптера и участвах в семинара на Темелко. Беше много приятно. Не участвам в конкурси по фотография, така че не завиждам на хлапето че спечели. Даже се радвам за него, щото е готин.

Намерих си много прилично хотелче баш на мегдана на Приморско, за 15 лева на вечер. Лошото на Приморско е, че е яката цигания. Вечерно време на сцената на мегдана имаше фестивал на народната музика и танци, съседното заведение го заглушаваше с чалга, онова до него дъни техно. Неуютно място, целия център отрупан с недовършени строежи.

За ММЦ-то няма какво да говорим. Темелко го нарече "коптор" и съм съгласен с него. Чух, че щели да ремонтират зона "Стоп" основно, в смисъл, да събарят наличното и да правят ново.

Понеже ми беше неприятно да сядам в кръчмите на Приморско всяка вечер биех път до Ахтопол. Там поне е тишина и заведението на пътя към скалите до фара готви добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: asahi   
Дата:   12-09-10 19:04

Георги Велев, отлично се познаваме с Юрий Трейман. Шегичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   12-09-10 20:03

Ако цъкнете тук , ще видите репортаж от някои събития, част от програмата на Фотоваканция 2010:

фотосесия с деца организирана от 4coolpics.com

демонстрацията на хексакоптера

на изложбата на Валери Христов

лекцията на Темелко Темелков


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: asahi   
Дата:   12-09-10 20:28

Чичо Жоро, предупреждавай за световъртежа.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: pefoto01   
Дата:   12-09-10 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-10 21:59

Чичо Жоро, чак сега разбрах какви ги вършиш с фиша и монопода. Интересни панорами са. Жалко, че испуснах фотосесията с децата, много ми се спеше нея сутрин.

Благодаря за споделянето.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Han_solo   
Дата:   12-09-10 22:51

Бях на фотоваканцията, видях се с приятели, поснимах, забавлявах се... За Финалната класация и за снимките победители може да се каже много, но като цяло лично на мен ми харесаха снимки които не бяха между наградените, предполагам че и измежду другите е имало много други които са заслужавали внимание и е жалко че я няма пак "стената на плача" където са поставени всички снимки които са подадени, но не са харесали на журито.
За победителя - малкия Ники, видях и как снима на фотосесията на "Зангадор" видях и как баща му дава съвети... За съжаление винаги ще съществува съмнението че не той си е направил снимката и винаги ще му е 100 пъти по-трудно да докаже че това което представя е негово. Това може да убие всяко желание у едно дете да се занимава с дадено нещо че даже да го отврати и то да получи комплекс за малоценност. Днес сутринта го гледах колко беше щастлив и как ходеше с медала ама като дочуе някои подхвърлени реплики как ли ще се чуства [smilie2]
Тепърва му предстои на малкия да се доказва и се надявам да го направи... но и той и родителите му трябва да внимават много от сега нататък , мисля че верния път е "по острието на бръснача"

Та такива ми ти работи... а финалната вечеря беше отврат... поне да бяха казали че тези 11 лева са за наем на ресторанта, а всеки да си поръчва каквото иска защото пилешката пържола беше сурова, картофите студени и приличаха на каучук, имаше една обща кана с оцет, една с олио и една паница със сол за всички та песента с която Трейман поздрави всички в началото на вечерта - Money For Nothing на Стрейтс си беше съвсем на мястото
Ние си намерихме хотелче в Приморско където спахме за 10 лева на вечер, нямаше мухи и комари, топлата вода идваше за 5 секунди имаше безплатно wi-fi, чистачката чистеше всеки ден, беше тихо и в съседната кръчма имаше напълно прилични дори и готвени ястия на разумни цени...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »