Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: lusco   
Дата:   24-08-10 22:13

Здравейте колеги,
дали някъде дават под наем обективи на за а-моунт/Сони, трябва ми за уикенда 70-200/2.8 или нещо подобно, имам минолота 70-210/3.5-4.5 но по скоро няма да ми свърши работа,искам да по-снимам малко спорт,
става въпрос за София

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-08-10 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: lusco   
Дата:   24-08-10 22:17

а700

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-10 22:31

70-300 ССМ може би също ти върши работа. Май има един в базара питай дали и под наем става.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-08-10 09:02

Бе аз скоро си мислех сони снимащите да земем си напрайм един отделен клуб и да заделим малко обективи за размяна и даване под наем. Така или иначе повечето се познаваме и се броим на пръстите на едната ми ръка, но скоро може да станем и повече.

Има ли желаещи за такова начинание, не ми остава време да проверя как стои евентуално въпроса със застраховките за този вид дейност...

а що се отнася до обективите повечето хора си ги ползват 1-2 пъти месечно даже и по рядко няма сми да се набиват пари в нещо което да се използва 10 пъти в годината

я се преброим колко сме айм-сори-тата[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: mitakabus   
Дата:   25-08-10 09:21

Давам на заем, не под наем. Но само на мои хора...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-08-10 10:25

ми идеята е основно да може да се гарантира сигурността на техниката и до нея да имат достъп повече хора, както и да може да се задели за нова

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: VILIan   
Дата:   25-08-10 16:08

[smilie24] прекрасна идея

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: neillmakoli   
Дата:   25-08-10 19:57

Бих се включил в такъв пентаксиански клуб.
Съгласен съм и да си цакам за обектив.
[smilie24] за идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: ivogue   
Дата:   25-08-10 22:05

Аз също съм мислил, че човек си заслужава да си купи хубави обективи, ако може да ги дава от време навреме под наем, за да си избива амортизацията. Аз бих предложил канонски обективи на много изгодни цени под наем стига да има желаещи, които имат възможност някакси да гарантират за тях.
Темата е наистина хубава и засяга един много интересен въпрос. Ако някой знае дали някъде има такава практика и как става, ще се радвам да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-10 22:13

Павилиона и синтеза го правят - вижте сайтовете им.

Инак за алфа звучи добре да има нещо подобно. Ама май повечето въртим нисък и среден клас лупи с единични изключения.

Човека му трябва 70-200/2.8 аз май се сещам само за един съфорумец със подобен в БГ. 70-300 Г има повечко.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: Canon   
Дата:   25-08-10 22:18

Има и Минолта 80-200 ф/2.8.
Белия ...
[beer]



Публикацията е редактирана (25-08-10 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-08-10 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: lusco   
Дата:   25-08-10 22:27

Идеята е супер, но малко трудно осъществима, ще мъча с минолтата :-) пак по-натам ще си взема една сигма, сони напредват и ще инвестирам в системата, дано скоро има а77 :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: mugen   
Дата:   25-08-10 22:28

a77 [smilie24] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-10 22:29

Събота не мога ама по натам с удоволствие. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-08-10 22:51

Гледам синтезиса са пуснали техника под наем на много по приемливи цени [smilie24]

Идеята ми по скоро е на ниво размяна и т.н. но да се осигури някакъв механизъм за защита при непредвидени обстоятелства.

Всеки има нужда да пробва или използва определени обективи понякога като на всеки нуждите са различни така че това е една добра форма на сътрудничество, пртосто трябва да се измисли правилния начин ...

Повечето от обективите са специвични и се използват при специфични условия и не са за всеки ден, така че в по голямата част от времето си престояват по гардеробите, а биха могли да се ползват по предназначение

Нещо не ми въри писането днес, мисля едно а не мога го изразя правилно май треа да си лягам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: Canon   
Дата:   25-08-10 23:16

Ми някои Сониснимащи се събираме в Търново всяка сряда, и не само със маркоподобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: vlex   
Дата:   25-08-10 23:29

Проблемът на синтезиса и павильона е, че отдават само никон и канон. Питах веднъж в синтезиса в скай сити "а нещо на сони имате ли?" а он ме погледна така, все едно съм го накарал да си пререже вените, да си източи кръвта, да я изпие и да се самопринесе в жертва на Принца на Мрака... За съжаление сони техниката воистина е яко дефицитна по наште ширини. Ако се случи нещо подобно да разменяме стъкла мога да предложа също няколко, но за съжаление моите интересни стъкла са ръчнофокусни и то на м42 и т2..

Но идеята се върти от известно време и би било хубаво ако може да се реализира. Някой запознат ли е какви механизми има за застраховане на подобен вид техника, така че да се измисли способ да се отдава?

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: the_drug   
Дата:   26-08-10 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: mugen   
Дата:   26-08-10 00:20

трябва ти да плащаш на този дето го вземе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: anaconda73   
Дата:   26-08-10 00:31

аз имам 70-200/2.8, в събота ще намина през моста, да видим колко сме...

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: the_drug   
Дата:   26-08-10 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-08-10 00:49

Обектив под наем, това е добра идея, ама само за тези, който знаят как да пазят чуждата собственост.
пример: комшията си даде обектива за 3000 на един амсалак, после му върнаха обектива с две черти на предната леща[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем/назаем на А - mount обективи
Автор: vlex   
Дата:   26-08-10 03:10

За съжаление тук нотариално незаверените договори не важат за нищо. Иначе е елементарно - сключва се набързо при отдаването под наем някъв обектив с няква обявена стойност, в случай че се върне с драскотини, прашинки, липсваща челна леща, на парчета и т.н., наемателят е длъжен да плати ремонта или целия обиктиф и готово. Да, ама не. Другият вариант е хората, които имат по-хубави стъкла да ги застраховат (предполагам е както при останалото движимо имущество) срещу кражба, повреда и не знам какво си и от наеми да пробват да си покрият поне застраховките. С времето ще се разберем кои пазят техниката и кои чупят орехи с наетия 400/4.5 g apo от някой предоверчив колега...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »