Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-10 09:36

да попитам пак - може ли по-подробно по-гор цитираната снимка, къде точно е заснета?



Публикацията е редактирана (15-09-10 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 09:37

За въглищаря... не знам името на мястото, но там се добиват дървени въглища. Намира се на около 7, 8 км. от ММЦ Приморско

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-10 09:38

Мога да потвърдя, че при журирането нямаше никаква шуро-баджанащина, защото главните виновници Ники да спечели, бяха двамата чужденци. Те много харесаха неговата снимка, точно защото е простичка и различна.

Ами значи точно толкова струват наградите на тези чужденци, виж поста ми по-горе за естетиката и религиозното тълкуване на спечелилата снимка.

Било грешка, защото съм бил модел? хаха ми да така е, защото аз съм красив, а вие не сте - ебати якото! А като ви гледам профилите, май и фотографи не сте! Какви сте тогава??

БЕЗ КОМЕНТАР!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-10 09:41

Автор: Photovacation
Дата: 15-09-10 09:37

За въглищаря... не знам името на мястото, но там се добиват дървени въглища. Намира се на около 7, 8 км. от ММЦ Приморско



Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: kart   
Дата:   15-09-10 09:46

Изкуството и в частност фотографията е винаги субективна. Така че винаги ще има хора на двата полюса, на едни ще харесва на други не. Това е и хубавото,защото ако всички изглеждахме или мислехме еднакво щеше да е голяма скука. Само да кажа , че на мен наградената работа ми допада. Не съм виждал останалите, но тази определено ми харесва!
Харесвам когато фотографията не е просто снимка, а надскача отразяването на действителността...когато те кара да се замислиш или предизвиква буря от страсти - както в случая! Значи е постигнала целта си и вече живее като творба!

P.S. Ники,не те познавам - но работата ти говори, така че слушай вътрешния си глас - той никога няма да те излъже...и продължавай в същия дух![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 09:46

georgivelev На снимката няма дори и идея за огън или пламъци... червеникавият цвят в долния край на снимката се дължи на странните отенъци на износената от времето марля, с която са покрити рибите.

Интересно ми е д видя снимката на твоя монитор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Saltatrix   
Дата:   15-09-10 09:50

Няма нищо нередно в това, едно жури да хареса нещо, което не е по масовият вкус. По този начин журито винаги може да се оправдае, че "Вие" не разбирате от изкуство, като така още повече засвидетелстват тяхното разбиране на същото. Колкото по авторитетно е едно жури, толкова по-задължено е то да харесва това, което не се харесва. Инак всеки би могъл да бъде жури. При това, съвсем не е задължително журито да прави оценките с тези "зли" помисли в главата си. Ако наистина въпросното жури е толкова авторитетно (не ги познавам хората), е още по разбираемо, защото са се нагледали на снимки и търсят, в крайна сметка, нещо различно.
В подкрепа на автора искам да кажа, че се иска смелост такава снимка да бъде представена за конкурс [smilie24]
И в заключение- всеки може да направи "гениална" творба, която да бъде оценена високо от критиката, но гениална творба, която да бъде оценена от всички е присъща само на гений.
Извинявам се, ако някъде мнението ми се дублира с нечие, не съм чел цялата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deathzone   
Дата:   15-09-10 09:52

Тази снимка е култова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-10 09:59

Интересно ми е д видя снимката на твоя монитор

Ами заповядай, пиши ми на ЛС да се разберем. Това е моето лично тълкувание на снимката, но е вярно, че имам и доста богата фантазия. Не съм набожен, но снимката с рибите напомня изкормените души, които се пекат на огън в ада. Добър сюжет е, вероятно подходящ за "Ад" на Данте.

Така е, колкото хора - толкова мнения. Честитя на Ники наградата. Както казах, хлапето ме впечатли, баща му - също, сниумките на сестра му - също.

Но, бих предпочел голямата награда да отнесе снимка, която да предизвиква положителни емоции, например, дете, което сзи играе на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: korn   
Дата:   15-09-10 10:07

Незнам защо, но не успях да изровя нито една стойностна снимка из профилите на "мрънкалата". Вземете публикувайте по една своя творба, която смятате за по-достойна.

ПП: Не се заяждам, просто ми е интересно.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Lito   
Дата:   15-09-10 10:53

чета чета и само едно се питам.. до кога ще оправдавате ниското ниво на работите си с това, че някой си който ви коментира имал още по- ниско такова ?!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 11:00

Ей, Lito [smilie21]

Ти фотомодел ли си? Ако не си, недей се обажда с коментари [smilie5] [smilie18]

[beer]

@ korn:

Кое по-точно те кара да смяташ, че хората, даващи мнението си за представяните снимки в който и да е конкурс _ТРЯБВА_ да са по-добри фотографи от участниците и да имат по-добри кадри от тях?

"Мрънкалата" след като нямат по-добри кадри нямат право на мнение, нямат право да имат по-различен вкус, виждане, възприемане?

Значи ли това, че примерно аз, който нямам добри кадри и не мога да снимам нямам вкус? И не мога да изразя мнението си, че дадена творба ми се струва прехвалена?

Друг въпрос имам към теб, след като явно ги разбираш нещата.

Какво прави индивид с умствените способности на deus_не_знам_си_кой_си ака Баш Фотомодела на България в каквото и да е жури различно от махленското?

С интерес очаквам отговори на въпросите, които зададох. Ако ти не можеш да отговориш съм склонен да получа отговорите и от други хора.



Публикацията е редактирана (15-09-10 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Lito   
Дата:   15-09-10 11:02

аз съм читател на романа фото форум [smilie18] други претенции като че ли нямам [beer] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 11:40

__SpOO__

"Във Фотоваканция се наложи традицията носителят на голямата награда да е член на журито следващата година. По тази логика deusex беше в журито тази година и пак по тази логика догодина в журито ще има 11 годишно момче..."


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Han_solo   
Дата:   15-09-10 11:41

venven написа:
.................
> Браво ,Ники , докато другите са се трупали да снимат какичките.............
---------------------------------------
че той Ники беше там и снимаше... в първите редици, точно докато снимаше сестра си видях и чух татко му да го съветва къде и как да застане.

Между другото Танчето и сестрата на Ники бяха най-сниманите, може би защото имаха достатъчно опит в позирането, но ако не бяха Гафа, Йонко и Влади да "дадат тон за песен" и да казват на момичетата къде и как да застанат нещата щяха да са много трагикомични. Масово се ходеше на тълпа и се чакаше някой да даде идеята и поне 10-15 човека се нареждаха един до друг и се състезаваха кой по-бързо ще си напълни картата, без дори да се постарае да потърси собствен поглед върху кадъра... Не че нямаше призиви да се групират на екипи от 4-5 човека и да се работи с един модел като хората се въртят , ама кой да слуша. Всички снимат един модел а другите девойки скучаят през това време... и ако някой забележи че друг фотограф е започнал да снима друго момиче поне 2-3 човека се втурваха натам все едно има опашка за дефицитни стоки [smilie5]

Въглищарите се намират няколко километра преди село Писменово веднага като се излезе от ММЦ по посока Приморско първата пресечка в ляво и след 5 км са въглищарските клади... ние само минахме оттам защото някой беше казал че вече искат 100 лева за да ги снима човек и като видях снимката се зачудих човека дал ли им е толкова???

относно това че фотоваканция е нещо повече от снимането, май, май се получава така че купон има само ако сам си го организираш Преди имаше доста повече щандове, имаше базар за използвана техника, имаше повече презентации на нови продукти , имаше повече мероприятия и човек трябваше да реши кое да изпусне за да ходи да поснима [smilie3]

А имаше и, да ме извинявате, очевидни недомислици, като например определянето на вечерта на Канон и партито с Васко Кръпката точно по време на мача когато 2/3 от хората бяха залепнали за телевизорите!!! Насрочването на мероприятия за 17.30 точно когато слъчевата светлина започва да става за снимане според мен също е не особено удачно



Публикацията е редактирана (15-09-10 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 11:51

Автор: GOSPODIN
Дата: 15-09-10 07:36

deusex, не разбрах , защо ме намеси в твоя нагъл коментар. Не си спомням да съм написал нещо против теб или против Фотоваканция, а и не се познаваме.


Deusex: Абе, GOSPODIN, ти на луд ли се правиш сега? Ще ти припомня - ето това е написаното от теб, заради което се изказах така:


Автор: GOSPODIN
Дата: 13-09-10 21:49

Авторитетното жури бе в състав:
.....................
...Емилиан Дечев (deusex) (Носител на голямата награда на Фотоваканция 2010)

Предполагам е грешка, защото иначе....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: yakumo   
Дата:   15-09-10 11:56

Едно и също след всеки конкурс - независимо дали завършил с журиране или пък "демократично" - един профил=един глас [smilie11]

"Все за нещо ще намери
да се начумери:
ту му млякото горещо,
ту пък друго нещо..."


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 11:59

__SpOO__ и Luliak,

с нетърпение очаквам да видя ваши снимки!
Чудя се, защо не виждам нищо в профилите ви?
Май сте се регнали тук само за да се заяждате!Верно някой е сгрешил форума и мисля че това сте вие.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: didesignbg   
Дата:   15-09-10 12:06

Ако видиш, че снимат добре/зле, това с нещо ще подобри ли твоите снимки?

Честито на победителите, горко на победените! Всеки има право на своите 15 минути.

Чудя се дали фотографията ни е като футбола, или футбола като фотографията?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 12:08

deusex,

Ще видиш моя снимка _САМО_ ако _АЗ_ реша да видиш. Или всеки потребител на ФФ е длъжен да слага снимки в профила си единствено ако те са спечелили конкурс или поне автора е печелил такъв?

Ти сериозно ли си мислиш, че като си спечелил фотоконкурс, си фотомодел и си журирал фотографски конкурс си повече от който и да е друг потребител на този форум? Защото с мненията си конкретно в тази тема аз лично оставам с подобно впечатление.

Нямам намерение да участвам в конкурси, да бъда жури, да ставам фотомодел, но не виждам причина да използвам форума както всеки друг потребител и да давам личното си мнение, предполагам няма подобна забрана действаща тук.

Но със сигурност няма да търпя подобен тон като твоят и да ми се обясняват някакви елементарни неща от човек с твоят умствен потенциал, който показваш чрез мненията си.

Thanks, but no thanks. [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-09-10 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 12:14

didesignbg, всеки снима колкото може, аз не претендирам че съм най-добрият.

Потребители GOSPODIN и Luliak се заядоха с мен и аз им отговорих.

SpOO, просто ти отговорих на реакцията за фш.

Приемам критика, само когато е аргументирана. До сега не видях такава.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (15-09-10 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: didesignbg   
Дата:   15-09-10 12:19

deusex, не знам дали го осъзнаваш, но явявайки се на конкурс, даваш правото на другите да те оценяват. Излагаш си работата на показ, и не очаквай че всички ще я харесват.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 12:23

didesignbg, това няма нищо общо с реакцията на въпросните потребители, които казаха че съм бил кофти жури. Ами айде те като са по-добри да ги видим ;)

Няма смисъл да ги коментирам повече.

Много се радвам на фото форума, защото мога да споря с часове, но за съжаление си имам и друга работа, така че ви оставям и успех на всички!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-10 12:29

deusex, ти си зле ...[smilie10]

Виж какво пише ..."Носител на голямата награда на Фотоваканция 2010"
Излизаше, че си бил в журито и сам си си гласувал за наградата, както имаше такъв прецедент преди 2 години.
След един пост написаха, че е грешка и годината е 2009 и аз отговорих с ОК и [shtrak] .
Друг път гледай и чети по- внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 12:32

GOSPODIN, опа ДА ЗЛЕ СЪМ!

Не съм предполагал че годината може да е объркана, помислих че се заяждаш! Дължа ти извинение!

Значи само Luliak се заяждаше.



Публикацията е редактирана (15-09-10 12:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »