Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-09-10 20:42

Аз може и да отнеса малко плювки, но това няма да ме спре да попитам [smilie21]

Защо най-добрата снимка се нарича 'снимка' а не 'творба'? На пръв поглед човек, съдейки разбира се само по себе си малко трудно би я охарактеризирал като снимка. Дори съм убеден, че мнозинството и особено хора, които не са близки и не се занимават с фотография биха я нарекли рисунка.

Аз наричам с името 'снимка' примерно кадри от типа на Юлиан Кирилов, Ангел Ненов, Димитрина Василева и други такива.

Някой може ли да ми обясни разликата от снимка, в буквалният смисъл, правена с фотоапарат и необработена или с минимална обработка, и кадър заснет с фотоапарат и няма да визирам творбата на Ники, но да кажем такъв кадър, при който е използван толкова фотошоп, че е трудно да се нарече снимка?

Защо и едното, и другото са под общият знаменател - снимка?



Публикацията е редактирана (14-09-10 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: ARGO   
Дата:   14-09-10 21:07

Как пък го сметнахте тоя толкова много фотошоп от един JPG дето е показан тук на снимката на Ники [smilie11]



Публикацията е редактирана (14-09-10 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-09-10 21:35

Не съм екперт в шопа, още по-малко във фотографията. Но би ми било интересно да видя необработеният кадър с рибата. Ако разбира се не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   14-09-10 21:36

Лаик съм на фотошопа, но на мен ми изглежда като маска, филтър и градиент с блендинг, вероятно опитен майстор на шопа може да го докара с не повече от 5 или 10 щраквания на мишката. Идеята е интересна, но не си падам по такъв вид докторване на снимките.

Пише, че снимката на Ники е в категория "свободна" - явно в тази категория използваните похвати са позволени.

Съгласен съм с Десислава, че снимките от профила на сестрата на Ники са страхотни и тя няма основание за ниско самочувствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: plam   
Дата:   14-09-10 21:59

Честито Ники!
Арта не е моето амплоа и не ми допада, но твоята снимка изпъква над арт напъните на чичковците и лелките сноби, пили по две ракиии или правещи арт щото снимките им не приличат на нищо.
Снимката ти е гениално простичка, цветна и въздействаша на сетивата, объркваща съзнанието на зрителя с менталните си и физически противоречия.
Браво, гордеем се с теб!



Публикацията е редактирана (14-09-10 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-09-10 22:07

Искрено се надявам тази част от по-горното мнение да е в кръга на шегата и на майтап:

"...арт напъните на чичковците и лелките сноби, пили по две ракиии или правещи арт щото снимките им не приличат на нищо."

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: georgivelev   
Дата:   14-09-10 22:24

Абе не знам за пияните чичковци и лелички, но един привърженик на вегетарианството и природозащитник скочи срещу снимката на убита и изкормена риба, обработена с добавен огън. Дори и религиозно би могло да се обясни защо снимката не е подходяща с тези пламъци отдолу.

Айде отивам да ударя едно винце и мезе, да се утешавам, че много въздишам като гледам моделката, дето снимахме на семинара с Темелко[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: taurus13   
Дата:   14-09-10 22:54

На всички интересуващи се за обработката:
Има само един арт филтър ,който е стандартен за всеки ФШ и контраст.Обработката е направена за 10 минути.Всичко във ФШ е в съчетаването на манипулаците,като в шаха и понякога са елементарни нещата.Не мислете че е някаква сложна обработка.[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: venven   
Дата:   14-09-10 23:26

taurus13 [shtrak] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: venven   
Дата:   14-09-10 23:35

__SpOO__ явно е натуралист и като си купи пакетче кайма направо прави кИфтета(демек снимки) без да ги овкусява[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Иначе приветствам всяко умерено и разбираемо използване на шопа , което повечето пъти носи индивидуален почерк на всеки творец.[beer] [beer] [beer]
Браво ,Ники , докато другите са се трупали да снимат какичките , ти единствен си забелязъл рибките и си ги запечатал на матрицата , което прави твоята снимка уникална:))))[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Canon   
Дата:   15-09-10 00:44

Бе малък е още и не е могъл от петата редица фотографери най-отзад да снима какичките - простено му е, че не се е класирал да ги ощрака.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: elrisha   
Дата:   15-09-10 00:57

Мдаммм...
Напоследък по тези мероприятия все един и същи муцуни си разпределят наградите...е,тази година започнаха и по семейно...[smilie5]А дежурните защитници-приятели и те същите..
(Сори,така изглеждат нещата отстрани!)

Дано поне останалите са се накефили на морето,приятелите,неповторимите вечери и да не съжаляват за нищо![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 04:12

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Журито тази година беше достатъчно авторитетно! Едва ли някой може да оспори качествата на председателя Александър Иванов, или пък купищата FIAP-ски титли на Сергей Бусленко.

А аз дали съм авторитетен? За това може да се сърдите на миналогодишното жури, че са ме избрали. Сега ще кажете, че и това е било грешка, защото и те горките нищо не са разбирали.

Elrisha, georgivelev и компания,
Мога да потвърдя, че при журирането нямаше никаква шуро-баджанащина, защото главните виновници Ники да спечели, бяха двамата чужденци. Те много харесаха неговата снимка, точно защото е простичка и различна. Аз много се радвам за момчето, въпреки че на финала дадох гласа си за снимката на Диди.

GOSPODIN и Luliak,
Било грешка, защото съм бил модел? хаха ми да така е, защото аз съм красив, а вие не сте - ебати якото! А като ви гледам профилите, май и фотографи не сте! Какви сте тогава??

__SpOO__,
снимката се обработва още щом попадне на матрицата и процесора на апарата я запамети. В този смисъл, реално снимка която е само "снимка" няма. Дори филмовата емулсия влияе различно на цветовете, според състава си - ето ти пак "обработка"!? А ако мислиш, че в наградената снимка с рибите има много фш, явно просто не разбираш от фш.

P.S.

Честито на наградените и на всички, които имаха снимки в изложбата!

Карайте се по-малко, снимайте повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-10 07:36

deusex, не разбрах , защо ме намеси в твоя нагъл коментар. Не си спомням да съм написал нещо против теб или против Фотоваканция, а и не се познаваме.

Подобно грубо и параноично изказване на член на журито , едва ли прави услуга на каквото и да е фотографско събитие.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: jino   
Дата:   15-09-10 07:39

Автор: deusex
Дата: 15-09-10 04:12

...защото аз съм красив, а вие не сте ...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ми така де като не сте красиви ще си мълчите [smilie18] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-10 08:01

GOSPODIN и Luliak,
Било грешка, защото съм бил модел? хаха ми да така е, защото аз съм красив, а вие не сте - ебати якото! А като ви гледам профилите, май и фотографи не сте! Какви сте тогава??



добре че познавам поне Сашо, щото, ако от подобни писаници на един от журиращите си съставях мнение за цялото жури......


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 08:32

@ deusex:

Никога не съм твърдял, че съм корифей на шопа, нямам и подобни цели. Но именно затова попитах има ли проблем да видим необработения кадър.

И мно'о ща замола да не ми обясняваш като на малоумен кое какво и къде, как ставало, за да не ти обясня аз ти като още не си бил замислен с какво съм се занимавал. Че много ги обичам "гениите" на по 20 годинки, които много разбират от всичко [smilie18]

А изказването колко си бил красив е достойно за 12 годишно дете със сладолед в ръчичка, извинявай. Да не си объркал форумите нещо? Тук не е тийн форума, огледай се пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Luliak   
Дата:   15-09-10 08:45

deusex, не знам дали е грешка, че си модел... но, че си бил в това жури е даже гаф, съдейки по снимките ти, а след коментара ти по-горе...
Отнася се само за теб! не става въпрос за другите в журито, до които не знам как си се подредил...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 08:49

Златко Латев - Специална награда на Photosynthesis.https://photo-forum.net/static/forum/2010-09/ohkx2332.JPG


http://photovacation.org/Zlatko%20Latev.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: vladimir666   
Дата:   15-09-10 08:55

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 09:09

elrisha, ще се радвам догодина да дойдете и да видите/усетите как са нещата отвътре. Както nenov каза - Фотоваканция е много повече от снимките, които се коментират тук. Тя е среща, лекции, изложби, забавление, емоция...

А колкото до снимките - те са правени за една седмица на морето от всякакви автори... аматьори и професионалисти. Имената са същите, защото те съумяват всяка година да покажат фотографии, по-добри от тези на другите. Фотоваканция е място, където всеки може да покаже своя фотография и да участва наравно с другите.

Вярвам, че ако автори като Вас (откровено харесвам нещата, които показвате) просто дойдат, снимат и покажат какво могат, то имената им вероятно ще са сред наградените, защото във Фотоваканция няма нищо нагласено и... никога не е имало.

Каня всички тук:

Изложбата от Фотоваканция ще бъде показана на 17.09.2010 в град Варна от 18:30 ч. в градската художествена галерия.

На 29.09.2010 наградените кадри ще бъдат показани в София в Sofia live club

След това изложбата ще бъде показвана в още градове. Ще я покажем цялата и в София. Датите скоро.

Заповядайте да видите снимките на живо - усещането е много по-различно от това пред екрана.

(а и ще можем да се срещнем, запознаем... да ми кажете лично какво ви харесва, не ви харесва, би ви харесало във Фотоваканция)



Публикацията е редактирана (15-09-10 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-10 09:20

Автор: Photovacation
Дата: 15-09-10 09:09

А колкото до снимките - те са правени за една седмица на морето




може ли малко по-подробно къде точно е снимано?:




https://photo-forum.net/static/forum/2010-09/tngt8626.JPG


http://photovacation.org/Zlatko%20Latev.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: asahi   
Дата:   15-09-10 09:26

Циганин - въглищар. Бъларово ли беше, Писменово ли? Популярен фотоваканционен сюжет.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-10 09:31

Бъларово ли беше, Писменово ли

доста свободно тълкуване на въпроса "къде точно"

П.П. предполагам имаш предвид Българово

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 09:34

И още нещо...

Във Фотоваканция се наложи традицията носителят на голямата награда да е член на журито следващата година. По тази логика deusex беше в журито тази година и пак по тази логика догодина в журито ще има 11 годишно момче...

Останалите членове на журито се подбират много внимателно и са авторитетни имена във фотографията. Ще се постараем догодина в журито, освен Ники, да има главно чужденци - доказали се автори, каквито бяха Драго Метляк и Сергей Бусленко тази година.

Напомням ви, че начинът, по който се възприема една фотография е силно субективен. Във всеки конкурс има кадри, които ми харесват много, но те не са сред наградените... предполагам със всеки е така.

Ако всеки един от нас трябва да избере една снимка измежду 250 като най-добра (приблизително толков бяха снимките участвали в конкурса на Фотоваканция тази година), то най-вероятно ще изберем много различни снимки... но наградата взима само един.

Снимката на Ники се открояваше. На нея няма море, каки... или друг "банален" сюжет. Има добра композиция, приятни цветове и носи едно особено настроение...
Препоръчвам ви, ако имате възможност, да я видите и отпечатана... на живо - въздействието е друго.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »