Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 12:35

"didesignbg, това няма нищо общо с реакцията на въпросните потребители, които казаха че съм бил кофти жури. Ами айде те като са по-добри да ги видим ;)"

[smilie5]

Интересна логика следваш, не ме изненадва много де.

Значи излиза, че ако някой, който не може да снима, не е фотомодел и т.н. все велики и всепризнати факти от твоята многогодишна кариера в толкова много сфери, та ако такъв човек каже, че не ставаш за жури то той по подразбиране греши? [smilie10] [smilie18]

Нима?

А ако същото ти го каже човек с повече опит от теб във фотографията и снимането? Какво правим тогава?

Нека сам да отгатна, той не е красив и не е фотомодел и може да ходи да пасе трева, нали?

[smilie19]

Много смях има с теб, не мога да си кривя душата [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 12:43

Излизаше, че си бил в журито и сам си си гласувал за наградата, както имаше такъв прецедент преди 2 години.

Да бе? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: tnt   
Дата:   15-09-10 12:43

всяка година едно и също в разборите след "мача".

Никога не бих се навила да ида на Фотоваканция [smilie23]

Честито на победителите и дано са мераклии и да продължават да снимат и показват [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 12:49

__SpOO__, вече се заяждаш на лична основа, което не ти прави чест. Мислех, че като си по-голям би трябвало да си по разумен, но явно акъла не се мери с годините.

Това че съм бил модел, ми беше подхвърлено, не съм го изтъквал аз! Аз само го иронизирах.

Оценка за журиране трудно може да се даде, защото материята е субективна.

P.S.
да ти върна жеста: [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-10 12:56

deusex, приемам извинението и смятам, че е било глупаво недоразумение.
В интерес на истината през 2008г. Ц.Четъшки участва в журито и същата година взе специалната награда...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 12:57

Ама разбира се, заяждам се, нямам чест, по-голям и съответно по-глупав съм, не мога да снимам, нямам награди, да допълня че съм и грозен...

Изчерпах се вече [thankyou]

Да си ходя вече значи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 13:03

GOSPODIN, много ми е тъпо като правя такива грешки, а уж чета и гледам да се изказвам подобаващо ;)

Аз сега като гледам, може би и Luliak не се е заяждал с мен и всичко дойде от една объркана година... Абе май цялата тема е едно голямо недоразумение [smilie18]

А ако знаех за случая с Четъшки (който бтв е уникален), щях и аз да пусна снимки тази година, но ми казаха че нямам право [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-09-10 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: mondragon   
Дата:   15-09-10 13:10

Първо искам да честитя на победителя!
Ники, честита награда. Пожелавам ти много успехи и занапред. Знай, че всичките глупости, които четеш тук по адрес на Фотоваканция, снимката ти, журито и т.н. само доказват, че снимката ти въздейства.
У едни буди възхищение и радост за окото, а у други завист (осъзната и неосъзната). Но най-важното за един творец (независимо в коя сфера) е творбите му да предизвикват реакции.
Второ:
Мили хора, оценяването на една фотография не се изразява само в това дали на чичо Минчо-месаря му харесва или на бай Кольо-бакалина не му допада. Това, че се напълни с естети, които "нямало нужда да са фотографи", за да оценяват красивото в снимките е болест, от която страда не само фотографията. Това е синдром, който се появява във всички области щом стане дума за конкурс и оценки.
Когато обаче говорим за истинска оценка с авторитет и тежест, тя няма как да бъде дадена от псевдо естети и лаици без грам опит в областта. Когато професионален фотограф оценява снимки в авторитетен конкурс, той не гледа само колко хубава цветност имало в небето, какви контрапункти навявали основните точки в стъпването на представените в кадъра неща и бля бля бля [smilie8]. Той може да оцени и техническото изпълнение на кадъра, защото е наясно как се постига подобна визия. Може да разбере какви знания има фотографът, за да направи снимката и да ги оцени!
Много малко са изключенията, в които се оценява силната идея на кадъра, пък макар и с по-слабо техническо изпълнение! Когато обаче идеята и изпълнението са на ниво, кадърът е перфектен!

Това е и повече снимайте, а по-малко плюйте!



Публикацията е редактирана (15-09-10 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 13:46

mondragon,

чудесно мнение, но аз имам и един въпрос към теб [smilie21]

В журито, което оценява Фотоваканция 2010, в него всеки един е професионален фотограф, професионалист, който си вади парите с фотография, така ли?

И добавка към по-горния ми въпрос:

- ако в едно жури да кажем от 5 човека(това съвсем произволна бройка) един или двама не са професионални фотографи, оценката на това жури по-различна ли е от такова със същият брой хора в него, но всеки един професионален фотограф?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Lito   
Дата:   15-09-10 13:52

нивото е много ниско. погледнете чуждестранен форум и тихо после. срамота е нашенците да имат по- големи претенции за потенциал и качество. просто уникален смях ! на първо място е идеята на кадъра, после е обработката. факт. Отделно супер смешно е както доста често тук се случва, да се коментира някой кадър, явно зле реализиран, и автора да има самочувствието и да казва "Това беше ефекта който търся"... много ме съмнява забравено петно по кожа, половин косъм през лице, едно обработено око и едно не, да са желани ефекти... и тай... докато самочувстието е на такова ниво, и фотографията тук ще е такава. мене снимките от фотоваканция ме кефят, незнам що се дига толкова шум кой спечелил и кой не, след като всичко е цифрово и подлежи на обработка. Категорията на младия победител също си е ОК ... по- горе четох че и за там не била снимката му... ми снимка си е... какво да направи че я няма ваничката с химикалите и не излиза на фото хартия, че да ги прави там ефектите... иска ми се даже да напсувам някои прекалено самоуверени хора... ама да са живи и здрави :") [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: darksorrow   
Дата:   15-09-10 14:04

хаха ми да така е, защото аз съм красив, а вие не сте - ебати якото!


aпфахахахах, авторитетното жури се изказа.

баси и бг фотографията и мероприятията и всичко. срсле. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 14:13

darksorrow, кЪв ти е проблема? Това изказване беше иронизация на мнение, което се оказа недоразумение, заради една объркана година. Айде прочети цялата тема и после говори.

Нали се сещаш, че не съм се само-поканил за жури, явно е имало причина ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 14:15

Mondragon, много добре обобщи нещата, няма какво повече да се каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 14:16

Тази същата причина по думите и логиката на mondragon изкарва, че оценката на журито _НЕ_Е_, цитирам:

"...истинска оценка с авторитет и тежест..."

Освен ако ти случайно не си професионален фотограф. Нещо, в което аз тая едни огромни съмнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: darksorrow   
Дата:   15-09-10 14:17

приятелю, прекрасно знам какво правиш и с какъв кадър и ти спечели фотоваканция, но личното ми мнение за това какво би трябвало да е едно жури просто не бих искал да го споделям тук, понеже едва ли е мястото, а и е минало свършено, смисъл - никакъв. пък и така е по-удобно за теб, повярвай (:

апропо, как върви проектът "безплатен фотограф"? (:



Публикацията е редактирана (15-09-10 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: nenov   
Дата:   15-09-10 14:21

Photovacation: Покажете, ако има възможност, цялата изложба. Само така ще се разбере какво е било нивото на фотографията, направена за няколко дни. За мен нивото на заключителната изложба бе много добро спрямо общото ниво на изложбите в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 14:25

Изложбата ще покажем първо във Варна на 17-и... а идната седмица и онлайн ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 14:26

__SpOO__ и darksorrow,

3 от 5 човека от журито не се занимаваме професионално с фотография и мисля, че това беше добре. Както вече на няколко пъти се спомена, това е много субективна материя.

Поправете ме ако греша, но мисля че хубавите снимки, не са функция на това, кой работи като фотограф и кой го прави за кеф. Не случайно конкурсът е отворен и за любители!

darksorrow, когато спечелиш фотоваканция, дори да е с безплатна снимка, пак ще си говорим ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: mondragon   
Дата:   15-09-10 14:30

__SpOO__: "В журито, което оценява Фотоваканция 2010, в него всеки един е професионален фотограф, професионалист, който си вади парите с фотография, така ли?"
това НЕ Е МОЯ РАБОТА да определям.
А думите ми са за конкурсите в чужбина и за това как би трябвало да се случват и тук нещата. А дали се случват е друг въпрос!
Както организаторите споменаха по-горе
чужденците са харесали кадъра на Ники. Това е най-важното.
И последно:
Това, че някой прави интересни и хубави снимки НЕ ЗНАЧИ, че е добър в оценяването, а още по-малко, че може да учи другите (защото това е често срещано явление).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: darksorrow   
Дата:   15-09-10 14:30

о, извинете.

на следващата фотоваканция надлежно ще се напъна да взема наградка, само за да можем да си поговорим с теб (:

все пак си жури, заслужава си.

ай бири и моми по цици на залез и скали [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 14:33

ай бири и моми по цици на залез и скали [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 14:34

"darksorrow, когато спечелиш фотоваканция, дори да е с безплатна снимка, пак ще си говорим ;)"

Този ти коментар и онзи с красотата дето щяла да спаси света, който уж бил на шега пък то...не съвсем са предостатъчни за всеки един пълен лаик и човек нямащ нищо общо с фотографията да си направи извода за твоето журиране и изобщо място в което и да е жури. Бях споменал, че ако някога трябва наистина да си жури някъде повече ти отива в някое махленско на махалата да оценяваш кадрите, но вече имам големи съмнения, че и за там ставаш.

mondragon в мнението си, което и аз харесвам спомена нещо за "истинска оценка", виждам че и ти си съгласен с него. От тук насетне ми е някак трудно да проумея след като ти и още двама не се занимавате професионално с фотография, нито знам кои са другите двама, но съм убеден, че като _ХОРА_ и фотографи са на светлинни години от теб. Но двама от петима в едно жури, следвайки идеята за професионализма, (по)знанията, опита и прочие, все неща, с които съм напълно съгласен, все пак излиза, че крайната оценка на въпросното жури не е много "истинска".

Не знам за кой път ще го кажа, аз претенции към качеството на кадрите в тази Фотоваканция 2010 нямам, не съм нито професионалист, нито с толкова опит и разбиращ, за да имам такива. Но със сигурност ако аз бях на мястото на останалите четирима от журито щях да потъна в земята от срам, четейки какви ги твори тук петият член на журито. Вервайте ми.



Публикацията е редактирана (15-09-10 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-10 14:37

mondragon,

явно сме много далеч от това как се случват нещата в чужбина тогава. Аз исках мнението ти, относно това дали има разлика от примерите с два различни състава на журито в един конкурс.

Не получих такова.

Този цитат е за форумния красавец [smilie5]

"Това, че някой прави интересни и хубави снимки НЕ ЗНАЧИ, че е добър в оценяването, а още по-малко, че може да учи другите (защото това е често срещано явление)."

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: Photovacation   
Дата:   15-09-10 14:45

Между другото през 2008 година, когато Цветан Четъшки взе първа награда от Фотоваканция, той определено не беше в журито.

Тогава той бе просто един от участниците в конкурса.

Членовете на журито намат право да предават снимки за участие в конкурса... никога не са имали.



Публикацията е редактирана (15-09-10 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2010
Автор: deusex   
Дата:   15-09-10 14:46

__SpOO__, благодаря за цитата, знам че правя интересни и хубави снимки! :)
За сега не съм тръгнал да уча другите, но ако организирам курс по фотография за начинаещи ще те викна [smilie18]

Относно оценката: Ако сте чели внимателно, можеше да разберете, че моето мнение за голямата награда съвпадна с мнението на хората, които избраха "награда на публиката". С други думи, ако се съмнявате в моите способности за адекватна оценка, значи обиждате всички участници във фотоваканция. Браво бе [ezik]



Публикацията е редактирана (15-09-10 14:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »