Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: todor_prikumov   
Дата:   09-09-10 11:57


http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/hs171.ash2/41780_157032670975552_1319_n.jpg

"НАША РОДОПСКА МРЕЖА" - www.na6a.net и група "Моята прекрасна ваканция в Родопите" за втора поредна година планира изработване на календар за 2011г., който ще бъде отпечатан в тираж oт няколко стотин бройки и ще бъде разпространен отново на територията на България, Германия и Великобритания. Календарът ще представи Родопите в 12 страници със снимки като всяка една от тях ще бъде съобразена със сезона и месеца от годината. В календара ще бъдат отразени всички български национални и църковни празници, както и националните празници на Германия и Великобритания. Идеята е все повече хора не само в пределите на страната ни, но и извън нея да се запознаят с прелестите на Родопите.

В тази връзка вторият конкурс, организиран от 'НАША РОДОПСКА МРЕЖА' тази година е озаглавен - 'МОЕТО ВЪЛНУВАЩО ПРЕЖИВЯВАНЕ НАРЕЧЕНО РОДОПА ПЛАНИНА '. Каним всеки от вас да вземе участие, като изпрати няколко свои любими снимки правени в Родопите от места, хора, събития или преживявания, които са Ви направили силно впечатление.

Условия за участие:
- изпратете няколко от любимите си фотографии, правени в Родопите на e-mail: myrhodopes@gmail.com (снимките трябва да бъдат с резолюция минимум 1200 пиксела по хоризонталата и да не надвишават 5 броя).
- снимките трябва да бъдат ваши или на ваши приятели
- изпратеният снимков материал да бъде предоставен безвъзмезно за целта, а именно публикуване на календара.
- всяка снимка да бъде озаглавена с име и фамилия, къде е направена снимката, E-mail адрес за обратна връзка (пример: Dimitar_Ivanov---Chudnite_mostove---ivanov@yahoo.com.jpeg

Краен срок за изпращане на вашите снимки - 15 Ноември 2010г.

След крайният срок, всички снимки ще бъдат прегледани и 12 от най-добрите ще бъдат избрани. Името на автора на всяка една от дванадесетте снимки финалисти, както и негов E-mail адрес или интернет сайт, ще бъдат отпечатани на календара - съответно под собствената снимка. За всеки от тях естествено ще има и екземпляр от календара.

Победителите ще бъдат обявени тук в средата на Декемви.

За повече въпроси тук!
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: seymour_sz   
Дата:   09-09-10 12:02

Чай да ида за пуканки, че тука ще стане интересно, като те емнат ей сега профитата как искате с чужд труд бизнес да правите [smilie5]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: didesignbg   
Дата:   09-09-10 12:02

[smilie18]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: gecata   
Дата:   09-09-10 13:19

- снимките трябва да бъдат ваши или на ваши приятели - из условията за участие
Бе що не се гръмнете бе!!![smilie7]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: dau   
Дата:   09-09-10 13:22

То само като видиш сайта - www.na6a.net и да ти се отще направо... кое е нашето в тази неграмотна шльокавица?

Добра идея да се популяризират Родопи, ама май мега некадърно е замислено всичко...

тука наистина си е за пуканки...
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: chukov   
Дата:   09-09-10 13:23

Аз ще почакам да мине артилерийската подготовка и ще скоча в темата с две саби в ръцете.
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: chukov   
Дата:   09-09-10 13:25

Идеята Настасе не е да популяризират Родопите
Защо ги популяризират с календар?
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: kart   
Дата:   09-09-10 13:27

[smilie5] - изпратеният снимков материал да бъде предоставен безвъзмезно за целта, а именно публикуване на календара.

направо ме кефите...

Абе защо аджаба някои не реши да подпомогне ей така "безвъзмездно" изкуството и в частност фотографията.
[beer]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: CanoniO   
Дата:   09-09-10 13:29

За всеки от тях естествено ще има и екземпляр от календара.

Страхотно, имаме уникалния шанс да получим календар[smilie24]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: anchi   
Дата:   09-09-10 13:39

ей ама и вие че сте - нали получавате екземпляр от календара[smilie5]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: mavar   
Дата:   09-09-10 13:41

Аз имам един въпрос - календарът ще се подарява ли или ще се продава?
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: gecata   
Дата:   09-09-10 13:55

Виж сега Прикумов, Тодоре! И ние обичаме Родопа!Направили сме и сме показали чудесни снимки от тази планина! Но обичта си има цена и ако не си готов да я платиш за себе си,и в прекия и преносния смисъл - си просто демагог и тарикат.
Айде обясни на аудиторията ще продавате ли календара или ще го подарявате?
Защото ако го продавате ще е редно съвсем човешки и нормално да си закупите кадрите, макар и избрани чрез фотоконкурс.
Ако го подарявате пък, значи ,че някой ще финансира мероприятието (селекция, проект, дизайн, предпечат, печат, разпространение), така , че пак е редно да си заплатите кадрите.
Виждам , че си нов във форума и чак се изненадвам колко бързо си (сте) се ориентирали в набирането на хубави и безплатни кадри!
Не е хубаво така Тодоре...[cool]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: todor_prikumov   
Дата:   09-09-10 16:09

Геца, вторият ти коментар вече има вид на един по-нормален разговор ;)
Но не съм нито демагог нито тарикат, а съм любител на фотографията. Не съм толкова нагъл, че да искам снимки безвъзмезно, а след това да продавам клаендара... календара ще се ПОДАРЯВА безплатно. Миналата година проведохме конкурса с помощта на една голяма фейсбук група и искам да ви кажа, че НЕпрофесионалистите подходиха по коренно различен начин... десетки хора ни поздравиха за инициативата, а стотици изпратиха снимките си и смея да кажа, че беше една успешна кампания, но повече от половината снимки просто не бяха на необходимото техническо ниво... и понеже все пак това е календар, който ще представя страната ни, затова реших тази година да проведа кампанията тук в този форум...

ноо тук виждам само агресия и нападки... не съм го очаквал, не Ви познавам всички, които ме нападнахте без дори да познавате нито мен нито компанията, която представлявам, но се успокоявам с факта, че се запознах с група фотографи на един фотопленер, който се проведе наскоро в село Мугла и те оставиха невероятно добро впечатление у мен, защото бяха истински ХОРА и дори накрая някои от тях сами предложиха да ни предоставят безвъзмезно всичките си снимки от този фотопленер... щастлив съм че ги срещнах, защото ако не ги познавах, сигурно щях да заклеймя цялата фотографска гилдия...

Геца, и всички останали съфорумци... ако снимките са ви толкова скъпи, че не можете да си позволите да изпратите една хубава снимка от хилядите, които се търкалят из хард диска ви... тогава недейте!

Предварително искам да благодаря на всеки един, който все пак реши да изпрати поне един свой любим кадър от Родопите.

 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: yakumo   
Дата:   09-09-10 16:19

[smile]

 Re: Фотоконкурс:
Автор: chukov   
Дата:   09-09-10 16:22

todor_prikumov написа:



> повече от половината снимки просто не бяха на необходимото
> техническо ниво...

А как се постига това ниво?
Колко години човек се изгражда като фотограф, Колко пари похарчва за техника, която отчасти да гарантира това високо техническо ниво, колко рано става и колко километра обикаля за да направи хубавите кадри, а колко бензин налива и колко нещо изяда, от колко дни лишава семейството си

Тези въпроси не си ли ги задавате? Или не се сещате за тях

Професионална подготовка и реализация на календар с подарени любителски кадри ли трябва да се прави?

Извинете ме господине, но да ни смайвате как ще популяризирате Родопите и ще подарявате календари, просто не е необходимо

В България има много фирми, които издават подобни печатни материали. По-голямата част от тях уважават труда на фотографите и купуват кадрите от тях. Така те пряко ги подпомагат за да продължат да правят това, от което разбират и се прехранват. Това е работа на професионално ниво.

Вие, подобно на едни други тарикати преди известно време, виждате в този форум едни развъдник на шарани, пускате голата кука и чакате да закачите. Естествено нещо ще клъвне при толкова много риба, която иначе в нормален бистър поток не можете да хванете.

Моля, не смятайте, че ядем доматите с коловете.
Кухите и плоски филантропски залитания за разни популяризирания на това и онова се изтъркаха вече. Спрете да свирите на струната "ЗАЕДНО Да направим България по-популярна"

Поздрави от Пенчо Чуков, който е похарчил една камара пари за техника и ремонти, за фотографски излети и какво ли още не, свързано с фотографията.



Публикацията е редактирана (09-09-10 16:37)
 Re: Фотоконкурс:
Автор: geokar   
Дата:   09-09-10 16:35

В тази наша родопска мрежа изглежда всичко е без пари, доже хотелската част на сайта - предполагам, че и хотелиерите са мили и добри хора, които те пускат да пренощуваш напълно безплатно, затова и рекламата на планината, където са лъснали бетоните си също трябва да бъде безплатна, на полза роду. Няма да се очудя, ако и въпросния Тодор не получава никакво възнаграждение за труда си, в своя последен постинг изглежда много мил и прекрасен ИСТИНСКИ човек, а не някой гаден печалбар-фотограф. Как не ви е срам да го обиждате!



Публикацията е редактирана (09-09-10 16:36)
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: gecata   
Дата:   09-09-10 17:10

Уважаемий господине, Тодоре. Прости ми агресията, но изпадам в дива ярост, когато се появи на хоризонта някой като теб с голямата кошница на просия за кадри под формата на фотоконкурс!
Направата и разпространението на календар е дейност, която при всички случаи изисква финансиране на следните дейности:
1.Селекция
2.Идеен проект
3.Дизайн
4.Предпечат
5.Печат
6.Разпространение
За, коя от тази дейности, няма да получите финансиране или няма да платите, че да искате безплатни снимки?
Та като сте толкоз голям любител на фотографията що не извадите Вашите снимки от Смолянските езера,Белите брези или меандрите на Арда - и без това всичко ви е подръка - нали сте в Смолян?!
Ето ги моите - изграждани в продължение на много години, сезон след сезон,финансирани от мен, респективно от хора като мен, защото разбира се несъм единствен с кадри като тези.


http://87.121.7.213/site_pics/164/c_1258814496_A1CT6968.jpg



http://87.121.7.213/site_pics/148/c_1261859358_1229397554P6AD1if.jpg



http://87.121.7.213/site_pics/166/e_1264412699_A1CT0306.jpg



http://87.121.7.213/site_pics/174/e_1225708405_IMG_5404.jpg



Неприлично е за човек, който едва е "проходил" във форума при първата критика да обвинява в агресия и неразбиране хората!
В кой свят живеете? Нима в хлебарницата Ви дават хляб безплатно? Нима в месарницата взимате без да плащате? Нима на бензиностанцията Ви наливат горивото безплатно? Въпрос на честна позиция е да не прикривате нуждите си под шапката на измислени фотоконкурси, а да си купите снимките, които ви трябват!
***
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: deathzone   
Дата:   09-09-10 17:23

Пичове на мойта сметка искам всеки от вас да ми пусне по 100 лева. И без да се дървите.[shtrak] Че ми се кара Ферари, бочкат ми се яки пички и искам да бъда барон.[beer] [ezik]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: chukov   
Дата:   09-09-10 18:06

По тоя повод да спомена

Преди време участвам в конкурс, който няма да назова. Мой кадър достига до финалната селекция и се бори за първите три места. Одобрен като композиция, разказ, осветление и каквото е небоходимо, но отпада по показател техническа реализация

Иначе казано липсва острота.
Ами така е, защото го бях снимал с дългофокусен калпав обектив.

Това е абсолютен факт. Сега по-нататък.

Решавам аз, че трябва да си взема по-качествен обектив. Отивам в павилиона и отдалеч се провиквам:
- Здравейте, оркестъра. Дошъл съм по приятен повод. Познавам ви като хора, които подкрепят изкуството и харесват България. Много ви моля бихте ли ми подарили един 400 на 5.6? - гледат ме неразбиращо.
- Обещавам като снимам в Родопите да ви донеса снимки, извадени на хартия и да ви ги подаря. И вие сте на плюс, защото подкрепяте един развиващ се фотограф, който милее за България.

И знаете ли какво направиха в Павилиона?

Няма да повярвате ...


Ами ...

Представете си, отказаха да ми подарят обектива [smilie8]

Пробвах и в Синтезиса. И там така.
Какви хора, какво нещо.
Те не искат ли България да стане по-популярна? Защо не подкрепят талантливи фотографи?
Та аз бях обещал под всеки кадър да пиша, че съм го снимал със съдействието и безрезервната подкрепа на фирмата, подарила ми обектива.

Не мога да ги разбера
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: navy   
Дата:   09-09-10 18:09

Имаш крава.. пиеш мляко [smilie7]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: Тед   
Дата:   09-09-10 18:33

Аз пък се питам защо това нещо се нарича "Конкурс"?
Какво е състезателното, какви са условията и евентуално награди за участниците /извън снимка под знамето/.

Какво гарантира, че календарът ще се разпространява "безаплатно"?
Кой в БГ финансира "безплатни неща"? С каква цел? Кой стои зад начинанието?
Евентуално не вършите ли чужда работа като посредници? Кой гарантира, че отпадналите снимки няма да бъдат използвани?
Защо се популяризират Родопите, като те са си популярни? За кого е предназначен календарът? Да се раздава безплатно по улиците или да се продава по книжарници?
Редно е да се знае от участниците поне тази информация, тъй като дарствени неща в БГ липсват... А самите организатори са непознати и с неясни цели и финансиране.
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: navy   
Дата:   09-09-10 18:47

Няма нищо безплатно на тоя свят [smilie7]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: CanoniO   
Дата:   09-09-10 18:49

Има.
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: navy   
Дата:   09-09-10 19:02

Ся, секс-а си е секс [smilie7]
 Re: Фотоконкурс: "Моето вълнуващо преживяване наречено Родопа планина"
Автор: gogzy   
Дата:   09-09-10 19:03

Добре де, никъде не прочетох автора на темата да е писал "колеги, дайте мнение...".
Не ти се дават снимки, не акаш в темата! (Тоалетните ли ви са запушени, не мога да разбера).
Единствено Тед е задал някакви смислени въпроси!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена