Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dobriquet   
Дата:   26-08-10 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitku   
Дата:   26-08-10 13:14

hotsnail, не става дума за "фото-бизнеса" на Сори (където е нормално да са на печалба от сапунерките), а за бизнеса с DSLR-и, където са на яка загуба и никога не са се и приближавали до "нулата", а какво остава за "печалба". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 13:19

mitku я иди им погледни отчетите за последните 4 години. Извади цифрите и ги сложи тука а не дрънкай глупости.

Никога не са били на загуба от алфа. факт.

Нямат големи продажби, имат грешки особенно през 2009-а много се изложиха (почти като Канон с 60Д), но това не е загуба. [beer]



Публикацията е редактирана (26-08-10 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dau   
Дата:   26-08-10 13:53

Аз подкрепям Никон да извадят много силен заместник на Д90 на същата цена и да ударят един шамар на Канон, да се стегнат със следващия модел, ама въпреки че има някои недомислици тука дето не ме кефят, като падне цената с $200 за колета мисля, че апарата ще си е супер успешен и продаваем, т.е. точно това, което целят от Канон, а ние какво дърпане и новости искаме няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-10 14:05

Добре бе хора, защо са ви тези 18-20-50 мегапиксела [smilie11]
Това е лудост.
Честно казано това ми харесва примерно в Никон Д700 - 12-те мегапиксела. Напълно достатъчни са. Друг е факта, че 5дМ2 ми е фаворит, но не заради мегапикселите [smilie5]
Вместо при кропките да развиват матриците от страна на динамика, на още по-малко шум, те блъскат мегапиксели. Не ме радва това, но е факт, ще трябва да го преживеем[beer]

hotsnail,
ако наистина имаш данни как върви Сони при ДСЛР-те, не при другите сапунери и тем подобни, пусни да видим, че ми е интересно наистина [beer]

П.с.
Имам предвид, като печалби, не като пазарен дял и тинтири минтири



Публикацията е редактирана (26-08-10 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mugen   
Дата:   26-08-10 14:09

малко данни [smile]
Таблицата показва продажбите на камери със сменяема оптика в световен мащаб.
Първото е милиони бройки, а в скобите е пазарният дял за съответната година.
Това са фискални години, които започват и свършват на 31 март, така че 2010г. е завършена.
Тук даже още не влизат NEX-овете за Сони. [smile]


http://g3.img-dpreview.com/79C1867461824844BA448D14C87251D9.jpg




На линка се вижда по голяма таблица и обясненията на автора как е стигнал до цифрите.
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&thread=35991390&page=1




Публикацията е редактирана (26-08-10 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 14:14

Автор: karan4o
Дата: 26-08-10 14:05

Добре бе хора, защо са ви тези 18-20-50 мегапиксела [smilie11]
Това е лудост.
Честно казано това ми харесва примерно в Никон Д700 - 12-те мегапиксела. Напълно достатъчни са. Друг е факта, че 5дМ2 ми е фаворит, но не заради мегапикселите [smilie5]
Вместо при кропките да развиват матриците от страна на динамика, на още по-малко шум

---

karan40, защо не вземеш да сравниш днешните 16-18мп матрици с вчерашните 12-14мп матрици на Канон и тогава пак да дойдеш да разправяш как не се развивали относно динамика и шум, а?

http://tinyurl.com/28wkmjv


Динамика
450D, 12Mp - 10.8 EV
550D, 18Mp - 11.5 EV
7D, 18mp - 11.7 EV


Шум SNR 18% @ISO 100

450D, 12Mp - 38.5 dB
550D, 18Mp - 38.9 dB
7D, 18mp - 38.5 dB

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: userworx   
Дата:   26-08-10 15:37

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos60d/



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dpurple   
Дата:   26-08-10 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 15:48

dpurple, разбрахме, че не се интересуваш от Канон, и че просто си дошъл да изсереш едно никонско ... мнение в темата.

ПП. Две ... мнения.

ППП. Инцидентно и аз не се виждам да си купя двуцифрен или трицифрен, де ...



Публикацията е редактирана (26-08-10 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: pefoto01   
Дата:   26-08-10 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-08-10 16:15

Честито на канонци - тамън се засилих да сменям системата, а то от Канон решиха да ми спестят 1500 лв за ъпгрейт /и да ме набутат с 2500 поне/ или да си ме оставят в "лоното на Никон" с моето Д80. Другари това чудо на техниката за европа ще е 1150 евро приблизително - 2200 лв, а към 500-700 лв са си сума за разликите между 60D и 550D. Не знам, но за мен изключае някои дребни детайли в доста отношения има отстъпление от 50Д. Не знам ама явно идеята е в изравняването с двуцифрената серия на Никон поне за мен, за да дръпнат от Канон още в продажбите при пряко сравнение. Не могат вече от Никон да разчитат на единия гол автофокус и добро мерене /конкуренцията не спи/ трябва малко и шаренийка да вкарат - къде повече контраст, къде видео, къде други лиготийки.

Ако не съмправ неканякой ме поправи.

Не съм много запознат с Канон, но си взех Никон само заради по-удобното управление за мен - не съжалявам, но липсата на развитие не ме радва.

Явно ще се целя във високия клас я 7Д, я 5Д :(



Публикацията е редактирана (26-08-10 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: sauron69   
Дата:   26-08-10 18:01

Из форума на канонрумърс [smilie5]

I think 60D will be sold only in limited quantities, about 1000 samples or so. Signed and sealed by Canon CEO and Head of Marketing. I think 1 year is the maximum life cycle for all 3 of them
So grab the 60D as long as you can, because it'll become very rare soon and available only via Sotheby's!

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonJackBox.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-08-10 18:06

По скоро нещата така се завъртяха, че трябва да я мислят следващата камера с АФ по време на видео...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 18:48

karan4o за всикчите фирми дето ги дебатираме има публични отчети щото са акционерни дружества дето се търгуват на борсата.

Всяко тримесечие има отчет и на края на годниата голям. Японската година както стана дума е малко крива и свършва Март.

Иди на сайта на Сони - investor relations, избери година, тримесечие и чети.

Аз съм ги чел писах ви горе какво пише. Няма да си губя два дни за да ви вадя цифрички ако Ви интересува има информация.

Има такива данни и на Оли на сайта и на Канон съм ги гледал. За Пентакс трябва май да гледаш Хоя. Никон не съм гледал май

в отчета пише колко пари за какво са дали, колко пари са извадили, евентуално и допълнитлени данни има колко броя са продали, колко човека работят в това им звено, продажби разбити по географии. Има обикнковенно и малко думи от ръководството как виждат даден пазар да се развие, къде ще наблягат, къде мислят, че има нужда от инвестиции, какви програми за реструктуриране са планирани - въобще всякакви хвалби.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitadoc   
Дата:   26-08-10 18:58

Добре,че си взех 40Д[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-08-10 20:26

60д е едно тяло на място.И е идеален компромис м/у 550д и 7д.

Автофокус като на 50д ,подобна серия със видео и нова матрица в малко по-малки размери.
Чисто нов ще струва колкото едно 7д на 10000 кадъра така ,че всеки си знае приоритетите.

Липсата на макроаджъстмънт ме дразни адски много.Напомня ми на липсата на автофокус при 5д2 [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-08-10 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: asahi   
Дата:   26-08-10 20:54

Canon 60D е едно тяло, което няма да си купя. Това не пречи да стане поредният успешен фотоапарат от Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: filmmaking   
Дата:   26-08-10 23:35

чаках чаках чаках и май ще се взима 7д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-08-10 23:36

filmmaking мда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: filmmaking   
Дата:   27-08-10 00:21

Айде пускайте 7д-тата в базара, че се наредихме опашка [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-08-10 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: shsphoto   
Дата:   27-08-10 00:21

Eee, asahi, недей така, в другата тема казваше нека да ни е гадно на тези със 7D и че ще си вземеш 60D като излезе, а сега се обръщаш на опаки![smilie18]
Какво му е на тялото имало малко повече пластмаса, за да се намали теглото - има ли значение от какво е тялото стига да е здраво и да има уплътнения където и както трябва.



Публикацията е редактирана (27-08-10 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: filmmaking   
Дата:   27-08-10 00:44

Всъщност разлика има. Дали ще изпускаш магнезиев или пластмасов апарат по стълбите, има значение. В единия случай ще имаш строшени дрънкащи чарколяци в магнезиева очукана кутия, в друя случай ще трябва да ги събираш от стълбите заедно и с това което преди се е водело панел и корпус, но и в двата случая ще трябва да се оглеждаш за ново тяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-10 00:44

@shsphoto това с пластмасата подозирам няма никакво значение.

Проблема е че тялто е 550Д с допълнителна врътка. По-бавно, по-малко функционално, без връзка за светкавица - просто по-нисък клас от 50Д.

Това не е много лошо ако му смъкнат цената. Ама за пари какато на 50Д ....не е особенно привлекателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: filmmaking   
Дата:   27-08-10 01:01

Да я смъкнат да я смъкнат колко да я смъкнат... Пак поне едно 2000/2200 ще е тук в България, а като се замислиш то още някой друг лев и отиваш на 7Д което ти дава много повече отколкото 60Д пред 550Д

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »