Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: shiki   
Дата:   26-08-10 09:21

Тази новина след другата-за 120 мегапикселовата ЦМОЦ изглежда съвсем смехотворна.....
Напънала се планината и родила....мишка![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 09:22

Не е кой знае какво ама към тия двуцифрениТе има големи очаквания. А с този апарат няма и една новост, няма нищо дето поне да догонва конкурентите, отявлено е стъпка назад и е абсурдно скъп

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 09:25

Колко жалко, че Канон ПАК не са се допитали до гигантите от ФотоФорум, а вместо това са решили вместо да правят ъпгрейд да репозиционират камерата (или даже серията). [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Баси идиотите са тези Канон ... ми то и със 5D и със 7D направиха същия "номер" и те не са ъпгейд на 1D(s) ... нали според ФотоФорумската логика ако има същия брой цифри и по-голямо число трабва да е ъпгрейд, а? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 09:28

Особено назад е с видеото, на 50D видеото е далеч, далеч по-добро. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: realnoncho   
Дата:   26-08-10 09:30

Тук и в други форуми имаше завишени очаквания че ще е по-добър от 7Д, което е нереално. Затова и сега има разочарование у някои. А като гледам снимките в д-превю те са си му показали класа с китовите обективи 18-55 и 55-250.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: borovinka   
Дата:   26-08-10 09:36

Камерата си е съвсем на място. Очевидно е, че Canon-ци позиционират в друг клас XXD. Съвсем правилно, при наличието на 7D като върхов модел с кропната матрица и наличието на много силен конкурент от страна Nikon D90 (или каквото изкарат скоро) в по-ниския клас.
Просто са свалили XXD с половин етаж надолу. Напълно логичен ход. Камерата е ОК.

Моите съболезнования към очакващите XXD за $1000, който лети в космоса, бърка майонеза и глади носни кърпички.

Поздравления за тези, които въоръжени с Canon 60D ще направят прекрасни снимки!



Публикацията е редактирана (26-08-10 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dau   
Дата:   26-08-10 09:40

Абе хора някой прочете ли какво пише на dpreview? Това не е наследник на 50Д директно, след излизането на 7Д променят класовете и позиционират апаратите различно. Въпреки, че съм убеден, че това ще извади по-добра картинка от 50Д!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: sauron69   
Дата:   26-08-10 09:50

Положението е както казва borovinka, ама наистина това че свалят класа на ххД серията ми оставя неприятно впечатление- харесвах си ги двуцифрените [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitku   
Дата:   26-08-10 09:50

Още с появата на 7D се видя, че класовете в канон се променят и туй с броя на цифрите. Така че - нормално новия 60Д е по-нисък клас от 50Д (както и 7Д от 5Д). Все пак е малко по-добре от 550Д... все е нещо. [smilie25]
Явно целта е била да се позиционира като конкурент на Д95, но дефакто излиза по средата между Д3100 и Д95, а и в доста аспекти ще е и под Д3100 като гледам. Нормално Канонци да се разочароват, но все пак 60Д изглежда правилно позициониран като ЦЕНА. Всичко е въпрос на компромис между цена и възможности - трябва да има апарати и за хора, които искат туй. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: ittv   
Дата:   26-08-10 10:00

добре е да има разнообразие и конкуренция, аз лично при наличието на 50Д не бих си купил 60Д, но това е защото не се блазня от видео, иначе голямо значение какво му били орязали, все едно цял живот сте снимали с микро аджъстмънт или пък с 11 + фокусни точки... единствено ме е яд за пластмасовото тяло, но след като занижават класа според мен е нормално.

Със всеки един апарат могат да се направят страхотни снимки, дори със кочинките като Д3000 или с А33/А55 (през дисплея е добре да снимаш, но този ми ти отвратителен електронен визьор, след като поснимах малко през него имах чувството, че съм заварял с електрожен [ezik] )

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-10 10:06

Явно целта е била да се позиционира като конкурент на Д95, но дефакто излиза по средата между Д3100 и Д95, а и в доста аспекти ще е и под Д3100 като гледам.

Интересно кои са тези аспекти?
Апарата в момента е доста над д90, интересно какво никон са подготвили за д90с.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   26-08-10 10:12

Титани [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitku   
Дата:   26-08-10 10:12

-------------------------------------------------------
Price (body only):
$ 1,099 ............ -> 1677 лв. (100%)
€ 1,149 ............ -> 2247 лв. (134%) [smilie10]
£ 1,099.99 ....... -> 2620 лв. (156%) [smilie10][smilie10]
-------------------------------------------------------

Тез май ни вземат за мезе вече. Хайде да сложиш равни като число цени в долари и евро - пак зле (без да броим данъците), ама да сложиш и повече евро, че и да изравниш долар с лира... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: pstoev   
Дата:   26-08-10 10:12

canon не са глупави,усещат че сони скоро ще ги изместят и започват да се нагаждат към новите тенденции...
браво за въртящия се дисплей..цената идва малко в повече в сравнение с А560/А580...но ще я коригират(убеден съм)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitku   
Дата:   26-08-10 10:14

didesignbg написа:

> Явно целта е била да се позиционира като конкурент на Д95,
> но дефакто излиза по средата между Д3100 и Д95, а и в доста
> аспекти ще е и под Д3100 като гледам.

>
> Интересно кои са тези аспекти?
> Апарата в момента е доста над д90, интересно какво никон са
> подготвили за д90с.

АФ-а и цената на Д3100 ще са по-добри. Малко ли ти се струва? Къде съм говорил за Д90? ... титани... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-10 10:17

Голямата изненада на фотокина ще е D95 [smilie3]

Не случайно го пазят за края :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: popov   
Дата:   26-08-10 10:19

Канон избързаха с един ден да пуснат тоя майтап 60Д [smilie10] Подходящ е за петъчен хумор.

Изключително смешен апарат, орязани са много основни функции, но важното е да има въртящ дисплей и видео.
Да живее 40Д-то !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 10:38

А, значи сега 60D се оказа орязан в сравнение с 40D, a ? ... титани ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-10 10:48

фокуса ще е по-добър само когато го има [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 10:56

60D vs. 50D

- пластмасов корпус
+ по-малко тегло
+ 18мп
+ ISO 6400
+ 1080p/30 видео
+ мерене 63 zone iFCL (vs. 35 zone SPC)
+ 96% viewfinder
+ въртящ се дисплей
- 5.3fps (с 1fps по-малко)
+ wireless Speedlight control

Страшна стъпка назад, няма що ... титани ...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-08-10 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: Canon   
Дата:   26-08-10 11:12

В 60Д, тежестта на добавените неща е изнесена към някои софтуерни екстри, дори постобработка в тялото на вече заснети RAW - включително ресайзване.

Като цяло, по груба предварителна оценка тялото е по-скоро отговор на стратегията на Сони в кропкласацията, а не на Никон или Пентакс.

Колкото до въртящия се дисплей - само който не ползвал, не може да го оцени. Сериозна добавка си е

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-08-10 11:14

като тяло си е та*ак тая камера колкото и да се пънете, като картинка оставаше и там да е по-зле сеш'се?

логична е стъпката като такава от канон, но това не значи, че е приятна. не че ми дреме на мен лично, бът стил...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 11:24

таш*ак са ви писанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: rhyan   
Дата:   26-08-10 11:27

Аз определено не харесвам въртящия се дисплей. Не и във варианта на канон. S5 IS като знам как съм го юркал, за 0 време му умря въртящия се дисплей. А апарат от класа на 60д определено ще се юрка в пъти повече от S5.

Виж, по-добрата резолюция на дисплея е +.

Интересното в случая е разместването Никон/Канон. Слуховете са, че Никон ще пуснат новото Д7000(д90) по-близо позиционирано до 7Д, защото ще има ново магнезиево тяло, нов сензор, нов автофокус, ново видео, нови фпс, 2 карти и един бог знае какви още щуротии.

За сметка на това канон обръщат в обратна посока и слизат надолу в този сегмент.

Ама ние малко на нероден Пенчо му търсим кусури.

Нека да излязат тия камери, да видим тази фотокина и тогава вече може да се сравняват нещата. Ако изобщо могат да се сравняват...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 11:27

Канон-е а къде им е панорамата, ХДР-то, 3D-то, anti-motion blur, twilight handheld, built-in GPS, 10fps, 15/25 point AF, PD AF during video, fast CD AF (NEX), tru black екрана, face detection, smile shutter, child/adult priority.....сони са две обиколки напред с тия дреболии.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »