Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Има ли проблем ?
Автор: Roland909   
Дата:   03-09-10 18:18

Днес на няколко пъти ми прави впечатление, че сайта ( photo-forum.net ) не се зарежда добре - зацикля и минава доста време за отварянето на една или друга снимка или линк...
Дано да няма някакви проблеми.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: pero   
Дата:   03-09-10 18:21

Като затвориш uTorent-a проблема се оправя.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: Roland909   
Дата:   03-09-10 18:33

Скъпи Pero, занимавам се с компютри от 14 години и не съм толкова застрелян, споко :)
Всичко е спряно.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: navy   
Дата:   03-09-10 18:36

Е, може да са те пернали с някой халосен, все пак [smilie25]
14 години... малеее... как е, вербална нормална комуникация, ърм?
 Re: Има ли проблем ?
Автор: MARLOV   
Дата:   03-09-10 18:41

na nqkoi i 24 sa im malko
 Re: Има ли проблем ?
Автор: TheOne   
Дата:   03-09-10 19:45

от няколко дни и на мен ми е така...
сега уж се оправи [smilie24]
[shtrak]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: __SpOO__   
Дата:   03-09-10 20:20

И аз забелязвам в последните няколко дни проблеми от време на време от този род. Но нищо фатално [smilie21]



Публикацията е редактирана (03-09-10 20:20)
 Re: Има ли проблем ?
Автор: Roland909   
Дата:   03-09-10 20:24

TheOne, __SpOO__ ... Благодаря, че споделихте човешки. [smile] [shtrak]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-10 20:25

Като се занимаваш 14 години с компютри как постъпваш, когато някой сайт се влачи?
 Re: Има ли проблем ?
Автор: Roland909   
Дата:   03-09-10 20:39

asahi, понякога не знам какъв смисъл има от такива леко заядливи изказвания.
Много добре знаеш, че проблемът може да е на много места.
Проверил съм мрежата до където зависи от мен, проверил съм и при нашия доставчик, проверил съм и на няколко машини и с различни браузъри. Проверил съм и от мрежа на друг доставчик. За да го напиша тук, значи съм забелязал наистина нещо различно от нормалното положение. Не съм от тези хора, за които интернет и компютърната грамотност се изчерпват с фермата на фейсбук, чатенето по цял ден и с писането на празни приказки по форумите.
Може би трябваше да попитам на "лични" администратора на форума. Извинявам се че ви обезпокоих в петъчната вечер...
 Re: Има ли проблем ?
Автор: navy   
Дата:   03-09-10 20:52

Пак не пропусна да се изтъкнеш [smilie7]

Може би е трябвало наистина, защото според мен това не е фотографска тема...
А на мен ми стигат и няколко месеца интернет занимания, за да си направя един трейсроут и да разбера къде е проблема, както и да се посъветвам с колеги в нет-а от други райони с други провайдъри...

Но все пак 14 години са си 14 години [smilie18]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: jrr   
Дата:   03-09-10 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: tnt   
Дата:   03-09-10 21:23

амплоато на форумен "заяждач" е много на почит от години и явно натрупаният опит си казва думата.

Ако не се съмнявах във връзката и ограничените способности на ИЕ , отдавана да съм пуснала подобно питане.

Но така като гледам, нямаше да има смисъл.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: lumix   
Дата:   03-09-10 21:26

Е трима се изтъкнаха ...[smilie5]:
- Roland909
- asahi
- navy

е и аз де! ...[ezik]

 Re: Има ли проблем ?
Автор: navy   
Дата:   03-09-10 21:48

Е аз къде бе [smilie8]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-09-10 21:58

Да, аз още по-рано писах, че през известно време сайта спира да се зарежда и като пиша нещо по-дълго отива на кино. Затова гледам да пиша бързо и кратко, въпреки, че се налага да се редактирам и допълвам.. [smilie11]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: ka7   
Дата:   03-09-10 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: martinis   
Дата:   03-09-10 22:01

и на мен от вчера ми зарежда по-бавно и мудно... [smilie7]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: sad3   
Дата:   03-09-10 22:33

Roland пробва ли TTL-a и пинга към сайта?А към твоя Gateway?
 Re: Има ли проблем ?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-10 22:45

[изтъкване]
За човек с деклариран 14 опит е лесно да разбере дали:
- връзката до сървъра на сайта е достатъчно бърза;
- целият сайт ли се влачи или отделни негови функции - отваряне на нова страница, приемане на постинг, отговор на търсене.

Като открие нещо от втория тип звъни на телефоните в долния край на страницата и казва "Пичове, бави ми еди-кое си." Пичовете са пичове, проверяват какво става, най-често рестартират или ако човъркат нещо казват кога ще привършат и работите се оправят. Това е сайт на доста години, със сериозен екип и е въпрос на минути да се отстрани проблем.
[/изтъкване]

 Re: Има ли проблем ?
Автор: danny_falin   
Дата:   03-09-10 23:27

roland, има неща, които са просто забранени за форум, това изказване за 14те години е едно от тях, само усложняват нещата
 Re: Има ли проблем ?
Автор: sad3   
Дата:   03-09-10 23:36

Asahi умееш ли ги компютрите [smilie5]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-10 23:38

Не. Прост юзер съм, с малко стаж.
 Re: Има ли проблем ?
Автор: sad3   
Дата:   03-09-10 23:50

Предположих[smilie7]
Ама роланд ме кефи,от 1996-та се занимава с компютри.За справка:начало на Intel 440FX-преди пентиум 1,значи за БГ,се е учил на правец [smilie5]
 Re: Има ли проблем ?
Автор: Roland909   
Дата:   03-09-10 23:57

sad3 - 60 e.
Явно голям проблем стана това мое "изтъкване"[smile]
Да, виновен съм че не позвъних на "пичовете" и че толкова дразнещо се изтъкнах.
Взимам си поука.
Нито съм целял да подценявам екипа на форума нито да се започва поредното празно писане и заяждане.
Доста дълго време, а за съжаление и все още много от "пичовете" (НЕ визирам екипа на форума !) по фирмите имат такова надменно отношение към потребителите и ги правят на маймуни по телефоните и така ги поучават, че човек дори подсъзнателно започва да отбягва контакти с "пичовете" и да се чувства виновен и порицан. Или другият по-мек случай "Какъв е проблема господине? Аха, да, добре добре сега ще проверим и ще го оправим" след което проблема си остава и си продължава все така с пълна сила.
Спомням си преди време когато се сменяше дизайна на форума имаше много запитвания дали е възможно да остане бутона за кроп както и флип под снимките. Уви никой не си направи труда да отговори поне от уважение или да каже на питащите потребители, че няма възможност или че просто така е преценено и толкова...
Повече няма да пиша по темата, наистина не е фотографска - моя грешка.
Хубава вечер и дано сте удолетворени [beer]

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена