Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   23-08-10 12:03

Еми да го напишат точно това обяснение на сайта на никон.бг и всичко ще е наред.
Ще им намалеят драстично продажбите.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: dpurple   
Дата:   23-08-10 12:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   23-08-10 12:27

dpurple
ама пентакса за по-малко пари си има мотор и настройка на фокуса.
Тогава ? Нещо не ти е вярна сметката.

Аз като си купувах сегашната каруца обикалях при различните марки и прецених че тази която ми харесва най-много е с прекалено надута цена и взех една друга германска марка, защото продавача ми направи 3000 евро отстъпка от цената и разликата в парите с другата стана направо огромна.

Та и с фотоапаратите вече така ще правя, който ми предлага за същите пари най-много от това което на мен ми трябва - той ще успее да ми продаде нещо. Особено като се има предвид че и цените на обективите са доста солени.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 12:29

точно така+ това си има и хубави обективи за безмоторниците-35-1.8, 50-1.4г
Мец-просто издишаш вече!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: otvorenia   
Дата:   23-08-10 12:31

Хората нямат пари....

<<Canon, took the initiative and took control of a market that you created, and now you think throwing the market a small bone all this time later is going to make a difference?>>

горе долу означава така :
Канон пое инициативата и пое контрола на пазара създаден от Никон и подхвърляне на малко кокалче на пазара(по добрите екстри които предоставя Д3100) след толкова много време дали ще промени нещата?

Дори да не е така, най малкото е тъжно за човек който бих казал в най добрите си години е бил рамо до рамо с Никон за да премине на Канон. Болно му е на човека.



Публикацията е редактирана (23-08-10 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: simbon4o   
Дата:   23-08-10 12:40

Мес, сигурен съм че ще намериш мераклии за бартер на системата [smilie5] не се отчайвай!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: otvorenia   
Дата:   23-08-10 12:45

Той не иска да сменя системата, просто се оплаква от покупката затова че са го подвели.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: dpurple   
Дата:   23-08-10 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 12:54

не са го подвели,не е бил информиран!
аз също не бях информиран като си купувах ДСЛР и си купих д5000,вместо д90,но не рева като Мец!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: georgivelev   
Дата:   23-08-10 13:22

така е то, като не правите проучване на пазара преди да купите. Както казал бай Ганьо, имали бол пари, платили.

Когато купувах Д40 моторни имаше само 18-55 II и 55-200 VR, както и 18-70, 18-135 и 18-200 и 70-300. Единственият твърд с мотор беше макрото 105 VR за 1400 лв. И друго НИЩО дето да автофокусира. Е те при тез условия си взех фотоапарат Никон без мотор. Тогава бях щастлив с покупката си, и сега също.

Просто, този клас апарати са предназначени за люде, които идват от сапунерки. Какво му пука на такъв човек, че не може да ползва еди-какъв си твърд обектив, след като самата идея да ползва апарат без зуум му звучи еретично. Такъв човек гледа да получава добра ергономия и лесен за употреба (като сапунерка) апарат, а качеството на изображението е неколкократно по-добро. В тази категория бях и аз, а сега, докато развивам уменията си, се появяват непрекъснато нови автофокусни обективи с мотор.

Тъй че, мецано, престани да тролиш, ами си купи Д90 или 80 или ако нямаш пари, си трай.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: botzi   
Дата:   23-08-10 14:06

Мес аз като ти гледам кадрите, ти тези резултати можеш да ги постигнеш и с телефон, хем многофункционален, хем лек и ти влиза в джоба ......... кви никони, кви 5 лева сънуваш ? пък виж аз и на тъмно на бленда 5,6 съм снимал, къде от статив къде със светкавица ..... проблема на китовите не е само в блендата :) ....... като искаш повече възможности вместо нов 3100 с ивземи стар Д90 и си свиркай .....

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: lrn   
Дата:   23-08-10 14:10

Ами да и аз съм в същата категория. Сапунеркаджия (даже турбосапунеркаджия), който търси сравнително леко тяло, на което да закачи един сравнително универсален обектив и да си гледа кефа - снимки в къщи, снимки по баирите.

Във форума битува мнението, че като излезе нещо ново и айде юруш да сменяме системите и че които притежава DLSR непременно трябва да има и поне пет обектива като трите винаги трябва да са му в чантата. Вярно е че повечето от съфорумците активно се занимават с фотография и не трябва да изостават технологично, но хора като мен сменят фотоапарат чак като му вземат здравето на предишния.

Та аз твърдо се бях наточил на Д90 със 16-85, че му падна доста цената на първото, ама докато си оформя бюджет взех да се замислям дали си струва. В смисъл дали в крайна сметка ми трябват "екстрите", които Д90 предлага ?!

Та да питам някои знае ли или да предполага с по-голяма точност на каква цена ще излезне Д3100 по родните магазини?


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: mitku   
Дата:   23-08-10 14:15

Специално за твоя случай, щом не смяташ да събираш по-голяма система, няма да има смисъл от Д90. За съжаление обаче - сега като излезе Д3100 ще струва над 2К лв. т.е. дори и над Д90, което си е тъпо, така че - няма скоро да те огрее. Аз бих казал, че като за теб - най-добре Д5000 + 16-85 или дори Д5000 + 18-105 в кит, което ще ти излезе маса по-тънко... безсмислено е да се набутваш повече. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-08-10 14:26

Е, как, много е толкова за Д3100, идеята до колкото знам беше да е около 1200 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: mitku   
Дата:   23-08-10 14:27

Е, може и да греша - ще видим като се появи. [cool]

П.П. (Едит) Даже със сигурност греша, тъй като си мислех за цената 1200 еуро, но тя беше за D95. [smilie3]
А за Д3100 май беше 700 долара (за САЩ), което значи 700 еуро по нашенско (а е съмнително дали туй включва ДДС-то), т.е. - около цената на Д90 (даже може и повече да е, поне в началото). [cool]



Публикацията е редактирана (23-08-10 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   23-08-10 15:08

dpurple написа:

Мец излагаш се... Никой не е длъжен да разработва спецално тяло за Категорията мрънкачи тип Мек.

И никой не е длъжен да купува безмоторници след като случайно е прочел тази тема след месец, два. Като го пуснат по магазините Nikon D3100 или Никон Д3100, част от потребителите ще питат гугъл да им снесе малко информацийка на български. И ще попаднат точно на тази тема.
И съответно някои от тях ще предпочетат друга марка, ако се поразровят из форума тука.
А и Д95 като го пуснат с една надута цена и ще стане още по-интересно. Направо масов спад на броя нови клиенти.
Ще почне едно изчакване да спад на цените. Сегашния Д3000 беше паднал до 350 евро с китак. За разликата до цената на новия Д3100 човек може спокойно да си купи истинска видеокамера, вместо да вика на булката да спира с горчивото щото видеото на Никоня е само 10 минути[smilie5]
Аз като снимам видео откарва от 45 до 60 минути. Ако имах и втора батерия съм щял да снимам и по 90 минути понякога. То без това се и изхвърля доста от сниманото. Та не знам с тия мънички 10 минутчици, след изрязването на неподходящите моменти колко време филмченце ще остане. Сигурно колкото за чалгарска песен да се събере.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: graphix   
Дата:   23-08-10 15:19

само гении са се събрали тука [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: stzz   
Дата:   23-08-10 15:34

Възмущението на Мес е може би пеекспонирано, но и аз не одобрявам(затуй(донякъде) и нямам цифрова щракалка!!!) маркетинговата политика, не само на Никон.
Това няма разбира си никакво значение, тъй като по-голяма част от пазара реагира положително![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 15:35

абе..............(МЕЦ)
ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ?
сега за видеото зарева ами като ти се снима видео си вземи камера бе........
снимал по 60 мин.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-08-10 15:36

Тази тема ще доведе до световен фалит на производителя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Suggs   
Дата:   23-08-10 15:38

hemilio, той си има камера.
Седя, гледам сеир, и ви се чудя - не усещате ли, че Mec се е..ва с вас?...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 15:43

по скоро този индивид има мозъчно помрачение ,само не е сигурно в каква степен,бас ловя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: botzi   
Дата:   23-08-10 15:44

а туй 90 мин видео на ква флашка го събра бе пич ........ верно си гений ти, ама така пък петъка ми почва от понеделник [smilie18] [shtrak]
Колко мъка има по този свят ......
Колкото до цената на д3100 като ентри левъл би трябвало да е позиционирано под д5000 и д90 ... а цената да е или не повече от д5000 (той сега падна предполагам заради предстоящия анонс, а и на него може да му извадят един наследник )

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: blacksnoopy   
Дата:   23-08-10 16:57

Само се развали темата

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   23-08-10 17:55

ами да hemilio
по 60 минути снимам, после към 62мин почва да мига червено и след 10 секунди спира камерата.
Това е точно 6 (шест) пъти по-дълго време от Никоня Д3100. Видеокамерата е Канон. То когато я купувах, Никон май не правеше видеокамери, та така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »