Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   22-08-10 14:38

Брате detlene ,
мрънкането е без пари.
Ако имаше достатъчно мрънкячи по английско езичните форуми, господата Никон щяха да се засрамят и да пуснат 85мм Ф1.8 с мотор който да фокусира също като 35мм Ф1.8 ( при това без кривенето ).
И щеше да ми излезе по-евтино да си го купя него само, отколкото нов фотоапарат + пак 85мм обектив.

п.п. де да бях момче, щях да почерпя.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: mitku   
Дата:   22-08-10 14:46

Ахааааа... яссснооо. А се чудех как може човек да мрънка толкоз много... без да прави НИЩО. Чак сега се изясни. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: detlene   
Дата:   22-08-10 14:53

Мек, както казах, най-важното е да ти харесва. Щом ти харесва да мрънкаш, това е много хубаво. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: simbon4o   
Дата:   22-08-10 14:59

ей тая тема много добре се е развила[smilie5]

Относно безмоторните - опита ми с D5000 Показва че проблеми с фокуса няма със 50 1.8 даже никакъв понеже потвърждаването работи повече от перфектно. Фокусира се бързо и лесно през визьора и няма брак!

Не мога да кажа същото за пентакс! Но ... времето ще покаже. Аз 3100 го виждам идеален за второ тяло на някой със повечко обективи, виждам го и идеалн оза някой начинаещ и не толкова начинаещ със ограничен бюджет.

Избрах пентакс за мен заради безплатните обективи[smilie5] и ми излезе на хубави пари иначе ако имаше дори D3000 в базара нямаше да мисля много по въпроса. При никон няма компромис с качеството, закачаш никонско стъкло и ... то работи без грешка, евтините им стъкла са по-добри от евтините на другите.

Една системка на никон със 18-105 и 55-200 или 70-300 и едно 50 1.8 и си перфектен.

Калибрацията на сигма обективи е безплатна и единственото неудобство е чакането. Това по повод на 30-ката на 1.4. После нея обектива си рабои чудесно.

На пентакса ми макар и дърт(K200D) мога да си калибрирам обективите но със хака не е удобно като от менюто на новите и скъпи тела и не е оферта според мен.

При пентакс интересното е друго, има много стари обективи които имат характерни и неповторими качества и се подаряват или продават на много малко пари. И това си е краста и докато не ми отмине ще си щракам с него май.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-08-10 15:58

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   22-08-10 17:33

simbon4o
недей да заблуждаваш публиката.
Хода на гривната на Никора 50мм Ф1.8 е много малък и когато бързаш (защото обекта мърда) се получава доста брак.
Моя хелиос 58мм Ф2 като го сложа на Никоня е по-удобен за фокусиране, понеже хода на гривната му е правен да е достатъчно дълъг т.е. правен е за ръчно фокусиране.
Само дето фокусира до 1 метър ...

Аз пък виждам един евтин Пентакс като вариант служещ за "постоянно завинтена капачка" на някой твърд по-дълъг обектив, с настроен веднъж точен фокус и после да си стои така. Ама като нямам подобен обектив и не съм в бг да ми изпадне удобен случай и така ...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: pmartinov   
Дата:   22-08-10 17:55

Mec [smile]

Първо на пазара винаги се вадят по-скъпите обективи (85/1,4 АF-S)за да се съберат парите на по-нетърпеливите и след година две се вадят по-евтините (85/1,8 AF-S)


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: simbon4o   
Дата:   22-08-10 18:02

Мес аз лично нямах един кадър брак а снимах риби в аквариум. :) Не е толкова трудно, а и кой ще снима бързи неща с 50-ка или 85-ца? Мацките си седят и чакат да щракне.
За хода си прав, но мен не ми пречеше!
Виж на големия ход на Пентакс М 50/1.7 пентакския ми пречи че потвърждаването на фокуса лъже често като не му хареса светлината, това си е вече проблем!



Публикацията е редактирана (22-08-10 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   22-08-10 20:54

Аааааа, значи така било то, съобразено е появата на моторизирания 85мм Ф1.8 да съвпадне с края на аналоговата телевизия в София и появата на mpeg4 DVB-T (цифровата телевизия).
Ама то до тогава ще е излязъл и Д5100 и Д3200 и моят никон може да е предал богу дух и да ми е минал мерака.
Може безогледалните да са поевтинели много и да са започнали да правят Некс7 с несменяема палачинка, та да е още по компактен и да съм си сложил едно такова в джоба и бил шута на хамалогията с мъкненето на тежести в торба.
Може и ника Мек да е станал Nana. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: pmartinov   
Дата:   22-08-10 21:01

[smilie5]

Мъж искам !

Сега го искам !

Ако не е веднага изобщо не ми трябва [smilie18]

Хубавите работи стават бавно [smilie3]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: detlene   
Дата:   22-08-10 21:07

Автор: Mec
Дата: 22-08-10 20:54
Може и ника Мек да е станал Nana.


Ти само гледай от Nana да не стане âne. [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: georgivelev   
Дата:   22-08-10 22:59

Мрън-мрън-мрън, мрън-мрън, мрън, мрън-мрън-мрън-мрън-мрън, прън-мрън, МРЪН!
[smilie11]
Ръйш ли, върви надолу по улицата с казана и налива с 2та черпака.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   22-08-10 23:35

Да има идея в âne, много е показателно за отношението на Никон към потребителите им, до този момент.

------------------
п.п. âne = магаре, вероятно забравило да не си купува безмоторни фотоапарати от производител който не предлага светлосилни моторизирани обективи през 2010г.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: detlene   
Дата:   22-08-10 23:40

Бе не знам, мен Никон ме удовлетворява напълно. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   22-08-10 23:53

Господине senior web developer georgivelev ,
то туй тука е Форум за артистични натури, обичащи изобразителното изкуство.
Различно е от писането на "код в команден ред".
За да стигнеш до душата на любителя фотограф не трябва логика, а откровение. Искрено, честно и непринудено. Като го примесиш с известна доза неприятни истини и става трогателно мрънкане на изпатил си човек.
Вероятно Вие сте привърженик на военна дисциплина без мрънкане. На "достойно" мълчание по "мъжки", когато са те прекарали яко. Търпиш, скърцаш със зъби, ама дума не обелваш.
Така ли е по-добре ?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: mitku   
Дата:   23-08-10 01:41

Ами - не. Когато си СЕ прекарала САМА, не мрънкаш. НО и НЕ е нужно да ТЪРПИШ - просто отиваш и ПРОМЕНЯШ нещата. Разкарваш "ши*@ния Никон" и си купуваш нещо от производител, който го е "грижа за теб" - и другите производители заслужават потребител като теб. За съжаление - изглежда още не си научила урока да не се водиш от реклами и да не вземаш най-евтините летви, но какво да се прави... се ла ви. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: simbon4o   
Дата:   23-08-10 02:17

ми проблема е точно никакъв, купуваш си стар D80 или нещо подобно с матор и си ти. Наскоро имаше евтини D50 и Д70 ако щеш. Те и двата са много по-добри от маркетинговото чудо D40 който е най-гадния никон правен до момента от DSLR-ите и реално всичко друго ще е по-добре. Kaкво да се прави, наложило се е да има евтина машинка и са сътворили това. Така проблема е решен на 100% с най-малко главоболия и пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 08:33

мец,кога ще минаваш на цанон та да видим и техните кусури? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-08-10 09:41

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: otvorenia   
Дата:   23-08-10 10:09

hemilio: цитирам едно откровение от преминал на Канон от Никон относно Nikon D3100
<< To little to late nikon. The majority of the film industry is already on board with canon. I waited, and waited and waited with my d90 in hand waiting for a firmware or something that woudl allow me to stay a nikononian as i had been for nearly 30 years, but you didnt respond.

Canon, took the initiative and took control of a market that you created, and now you think throwing the market a small bone all this time later is going to make a difference?

All the people who ever cared, have already switched camps. I wont be switching back for this.

Sorry. >>



Публикацията е редактирана (23-08-10 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: mitku   
Дата:   23-08-10 10:16

Всеки си намира извинение... туй е най-лесно. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: otvorenia   
Дата:   23-08-10 10:21

Аз го нямам този проблем, ама 30години са си 30 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: hemilio   
Дата:   23-08-10 10:48

всеки има право на лош вкус[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: Mec   
Дата:   23-08-10 11:26

Автор: mitku написа:

Ами - не. Когато си СЕ прекарала САМА, не мрънкаш. НО и НЕ е нужно да ТЪРПИШ - просто отиваш и ПРОМЕНЯШ нещата. Разкарваш "ши*@ния Никон" и си купуваш нещо от производител, който го е "грижа за теб" - и другите производители заслужават потребител като теб. За съжаление - изглежда още не си научила урока да не се водиш от реклами и да не вземаш най-евтините летви, но какво да се прави... се ла ви.

Никът Mec още не е станал Nana [smilie5]

E ако никой не мрънка, как тогава ще разберат новите мераклии за ДСЛР да не си купуват безмоторници, за които няма моторизирани твърди обективи ???

Я тука две извадки от сайта на никон.бг:

Съвместими обективи
обективи AF-S или AF-I NIKKOR: Поддържат се всички функции. AF NIKKOR тип G или D без вграден автофокусен мотор: Поддържат се всички функции с изключение на автоматично фокусиране. Други обективи AF NIKKOR, без вграден автофокусен мотор: Поддържат се всички функции с изключение на автоматичното фокусиране и 3D цветно матрично мерене

Учудващо лесният за използване D3100 е разковничето, което позволява на всяко семейство да прави хубави снимки. Винаги когато моментът изисква да се направи семеен портрет или да се уловят с голяма рязкост първите стъпки на прохождащото бебе, ръководният режим ви показва как да направите разкошни снимки за нула време

Значи тези хора които за първи път ще си купуват ДСЛР за да си снимат прохождащото бебе въобще нищо няма да разберат от обясненията на никонски жаргон за AF-S или AF-I NIKKOR.
И никой не ги предупреждава например че ако си го купят през зимата този Д3100 с китовия обектив ще трябва да чакат до лятото за да могат да снимат с него навън. Ми да, вътре няма да може на Ф5.6[smilie23]
Аз преди да си го купя моят Д40 съм ги чел на френски подобните им псевдо обяснения за съвместимостта на обективите им и не ми е било станало ясно че в края на 2008г. не е било имало Ф1.8 обективи с автофокус за този фотоапарат. И въпреки че се навих след 10 дена ядове с китака, да купя ( от немай къде) 50мм Ф1.8 за ръчно фокусиране, пак не ми е било ясно че хода на гривната ще е толкова малък и няма да е като на Нелиоса ми.
Значи имал съм опит с огледално-рефлексен Зенит и въпреки това пак не съм разбрал че AF обективите за Никон не са направени за ръчно фокусиране с тях.

Те господата Никон точно на това разчитат, да се прекарват новите потребители, да си купят първо безмоторник и после като им се услади снимането с ДСЛР да си купят и Д90. С един куршум два заяка искат да ударят.

Но ние прекараните потребители сме хора и си помагаме едни на други, предупреждаваме следващите мераклии да не се прекарват и те. От любов към ближния го правим. Защото сънародниците ни са ни по-мили и драги от някакви си там японци тарикати.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3100
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-10 11:42

Ниския клас апарати са само да опиташ да се повозиш на влака и да прецениш дали ти харесва.

Който иска 1ва,класа,екстри и удобства плаща повече :)

И ги получава...



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »