Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: jokevcv   
Дата:   26-08-10 12:58

Темата започна изключително добре.
Всеки каза своето мнение, като "общо" виждане.
Чак се учудих, че никой никога не плюе. Уви пак се започна с конкретизиране и с даване на оценка на дадени автори и тяхното творчество.

Разбира се че не може всеки да хареса всички снимки. Ако е обратното, значи има някъде проблем във веригата.

Казвате, че има снимки, които са по-добри от наградените. Колко от конкурсите които сте гледали първото място е било вашия фаворит?

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: danvan16   
Дата:   26-08-10 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: navy   
Дата:   26-08-10 14:38

Темата надали ще промени ситуацията, но за сметка на това дава чудесна възможност на някои хора да се изтъкнат и поставят вижданията си на по специално ниво [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 14:43

Но на теб не ти пука, нали ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: mondragon   
Дата:   26-08-10 14:58

Номад...скромността е за хора, които нямат други качества. Аз не смятам, че съм от тях.
Някои сме на тепиха, други сте в ложите, това е животът. Благодаря за пожеланието. И ти бъди здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: christal   
Дата:   26-08-10 15:03

Догодина елате и покажете какво можете и какво трябва да е Бодиграфия. Ама едно е да плюеш тук, а друго е да дойдеш и на място да покажеш с действия.

Мне, благодаря.
Как точно ще са разделени категориите?
Или всички ще са в общия кюп, барабар със заветната цел - плакат в купе на тираджия?
Или визуализирана мечта - пак в главата на тираджия и корав пролетарий [smilie18]

Резултатът е точно това - едно към едно.

Някой тръгна да говори нещо за кича.
Не обиждайте кича, моля ви. [smile]

Голото тяло е необятна материя, а показаната естетика е баш от "Плейбой".

Никсън, предполагам схвана, че Станимир повдига тема не защото плачевния резултат е неосъзната грешка и неволно залитане, а именно защото е цяла тенденция към опошляване.
По-едноизмерно от това, здраве му кажи.


Станимир, хубави наблюдения и добре написани [smile] [smilie24] За едно не си прав, всичко е състезание, че и отвъд.


Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: swan_   
Дата:   26-08-10 15:08

Покрепям желанието на номада да проведе една нормална дискусия с две ръце.
За мое голямо съжаление в последния момент се оказа, че няма да мога да присъствам на пленера, въпреки голямото ми желание. Преди 2 дни видях повечето от кадрите и честно казано очаквах мааалко повече креативност и маааалко по-малко мазане. Голото тяло може да се представи в невероятно много дорми и състояния и желанието ми да присъствам на Бодиграфия беше продиктувано от това, че бих могъл да общувам и реализирам идеите си с креативни хора. За съжаление, голяма част от кадрите, въпреки достойнствата си, наистина са римейк на изтъркани клишета. Има изклщчения, които бяха показани по-горе, но, както се казва, те потвърждават правилото. Гласувах със злато за всички качени кадри, защото на фона на качваните напоследък наистина изпъкват, но това не ги прави запомнящи се.
А иначе изказването на мондрагон ми направи много лошо впечатление и не само, че не успя да ме убеди, че твърденията на номада са грешни, а напротив.
Въпреки всичко, желая на организаторите още десетки пленери, все по-голям интерес и все по-добри и по-добри кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Myth   
Дата:   26-08-10 15:10

Автор: mondragon
Дата: 26-08-10 14:58

Номад...скромността е за хора, които нямат други качества. Аз не смятам, че съм от тях.
Някои сме на тепиха, други сте в ложите, това е животът. Благодаря за пожеланието. И ти бъди здрав.


Недей да разваляш хубавите впечатления от кадъра с постовете си, МОЛЯ!
А иначе вече съм написал, кадъра колкото и да ми харесва и да му се кефя, не ми се връзва с Бодиграфия.
Всеки е на някакъв тепих а други са в ложите, така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: erotila   
Дата:   26-08-10 15:32

нещо по темата с бодиграфия ама криииейййтифффФ

http://2photo.ru/en/post/19192



в правилата на сайта пише и присъства ТОЧКА 8


заради едните снимки във раздел голо тяло велики и не велики творци изразяват супер вулгарни изрази един към друг

питането ми е дали ще изтриете сега моят пост или ще си свършите задачата като админи и да свършите това което сте написали в последното изречение на ТОЧКА 8
или "или" в правилата за едни важи а за други са НАШИ ХОРА

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Gaijin   
Дата:   26-08-10 15:35

Не това не е нормална дискусия и двата "лагера" прекалявате за пореден път(въпреки че Мондрагон беше там а вие не и продължавате да говорите наизуст). И сравненията с разни списания са малко смешни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: ittv   
Дата:   26-08-10 15:37

този линк е за Мес, който искаше да гледа снимки на голи възрастни хора, на мен специално прекалено много ми идва криейтиФФФФа [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: мара   
Дата:   26-08-10 15:39

наизуст се говори, ако не си видял нищо, повечето от нас все пак са видели. но все пак - нека някъде да могат да се видят повече кадри НАВЕДНЪЖ. за да може всеки да си гледка и да си прави изводите.
иначе то си е казано: от всекиго според възможностите, всекиму - според потребностите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: MarinY   
Дата:   26-08-10 15:47

Номадски подаде една чудесна тема. Жалко е, че се приема твърде лично.
Аз в такъв пленер не участвам. Просто не го мога, но резултатите се виждат.

Бодиграфия - рисуване с тяло. Директно преведено, ама вярно.
В показаното има разказ, има виц, има добра техника, но няма рисуване ... с тялото. Може да е банално и плоско, но ако се върнете към класическия и модерен балет, ако го комбинирате с моженето си да управлявате светлината и започнете отначало ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: mondragon   
Дата:   26-08-10 15:51

"Всеки е на някакъв тепих а други са в ложите, така че... " точно това имах предвид, радвам се, че си ме разбрал поне ти!
Ценко, сега ще треперя цял ден [smilie10]

"Мне, благодаря.
Как точно ще са разделени категориите?
Или всички ще са в общия кюп, барабар със заветната цел - плакат в купе на тираджия?
Или визуализирана мечта - пак в главата на тираджия и корав пролетарий

Резултатът е точно това - едно към едно."

Типичната българска черта да се дава оценка, да се недоволства, но да не се поема никаква инициатива за промяната на нещата, а да се чака някой друг да го направи. [smilie8]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: мара   
Дата:   26-08-10 15:57

[smilie8] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Георги   
Дата:   26-08-10 16:05

[smilie7]

като страничен зрител, най ми допада бодиграфията с гумите

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: gen_cho   
Дата:   26-08-10 18:27

Наградената снимка на mondragon, по мое мнение, е естетична, лека, приятна, направена с чувство за хумор и в никакъв случай не е пресилена.

В БГ представите за художествена фотография на голо тяло още битуват остатъци от соца, когато еротиката беше томително загатната, почти измита, моделките се криеха зад косите си и уж съвсем случайно показваха по нещо от себе си. Задължително присъстваше някаква драма, я в осветлението, я в обстановката, най-често под формата на интериор от полуразрушена къща или "меките скали" край Варвара. В тези "драми" също имаше някои прекрасни кадри, но те създадоха клише, което още се опитва да претендира да е единснтвена и чиста естетика в "акта".

Когато Кирчо /mondragon/ преди две години и нещо поиска да напусне Булфото, ми каза че иска да се занимава с този вид фотография, а не защото го мързи да работи или пък нещо друго. Сега се радвам, че действително си е поставил цел, която догонва успешно. Чудесно е, че спретнал нещо ново и интересно, макар и не харесващо на всички естети.

Лично аз предпочитам да виждам голите мацки весели, а не раздирани от противоречия. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: pacolon   
Дата:   26-08-10 19:46

За мен на тази Бодиграфия основно липсват две неща - Deeppassion и Amelid. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: asahi   
Дата:   26-08-10 19:53

И румънците липсват, и Бондер.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-08-10 22:12

Ха, сега да попитам нещо. Бодиграфия е пленер за който са абонирани 10-на автори или може и простосмъртни?

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: exile   
Дата:   26-08-10 22:20

"Автор: mondragon
Дата: 26-08-10 15:51


Типичната българска черта да се дава оценка, да се недоволства, но да не се поема никаква инициатива за промяната на нещата, а да се чака някой друг да го направи. "


Кристал да купи правата за бодиграфия от организаторите и да поведе гордо изправен реформирания пленер, развяващ знамето на естетическият катарзис в тотално променената от паметната му постъпка фотографска общност?

Типична българска черта е да се започва всяко трето изречение с това кое е типична българска черта и най-вече това да ползва като някакъв аргумент за омаловажаване на нечие мнение.


"Автор: gen_cho
Дата: 26-08-10 18:27

Лично аз предпочитам да виждам голите мацки весели, а не раздирани от противоречия."

Да си жив и здрав, ако някой път дойдеш на гости у нас - планета пайнер е на 38 канал, мисля.



ПП:

"Автор: dpurple
Дата: 26-08-10 01:39

Да се критикува от страни е лесно."

Не, не е.

Да се критикува от страни е правилно.

Обективна критика от другаде не може да дойде.



Публикацията е редактирана (26-08-10 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: mondragon   
Дата:   26-08-10 22:28

Олекна ли ти Екзайлчо. Гледам и ти си научил сложните думи и изрази!!![smilie8]
Ти само потвърждаваш това, което съм написал.
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-08-10 22:34

Забавлявайте се бе хора [smilie18] Аз ептем немам хабер от тоя тип фотография но оценяам мнението на автора и споделям неговите опасения.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: exile   
Дата:   26-08-10 22:35

Ми мен принципно не са ме затруднявали, за да ги уча.

При положение, че нямаш личен или професионален досег с мен, примерно, за кристал и останалите според теб нищо не правещи критикари не знам, си нямаш никаква идея кой колко си скъсва задника за да, акхм, "променя нещата".

Дори не можеш да предполагаш.

Мондрагончо.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: navy   
Дата:   26-08-10 22:35

ПД, как нямаш хабер бе, от жени не отбираш ли, цици, дупета... ърм?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »