Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 11:29

Какви са тия сапунерски екстри, бе, колега? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-08-10 11:33

хаха, баси фъна, бях забравил какво значи "канонско ултрасче" ((((:

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 11:33

чил нали това целели Каон с 60Д да се конкурират с електрониката на сони, затуй по малко фотоапарат са сложили? Поне така писа съфорумеца Канон.

Има резон човека ама лошото е че 60Д ако ще се конкурира със сони на тия екстри е повече от скръбен.

5 к/с въобще не стават за тия екстри - Сони А550 беше така преди 1 година - зор е с нисък ФПС да правиш електронни ефекти. сега имат 7 и 10 фпс дори на ниския клас сонита и сглобяват снимки от няколко кадъра с което правят супер неща - панорами, 3д снимки, ХДР, намаляват шума, псевдо стабилизация или псевдо високо исо (25 600)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   26-08-10 11:49

написа:

> Камерата си е съвсем на място. Очевидно е, че Canon-ци
> позиционират в друг клас XXD. Съвсем правилно, при наличието на
> 7D като върхов модел с кропната матрица и наличието на много
> силен конкурент от страна Nikon D90 (или каквото изкарат скоро)
> в по-ниския клас.
> Просто са свалили XXD с половин етаж надолу. Напълно логичен
> ход. Камерата е ОК.
>
> Моите съболезнования към очакващите XXD за $1000, който лети в
> космоса, бърка майонеза и глади носни кърпички.
>
> Поздравления за тези, които въоръжени с Canon 60D ще направят
> прекрасни снимки!
>

>
> Публикацията е редактирана (26-08-10 09:47)


един с акъла [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: ittv   
Дата:   26-08-10 12:03

Sony не са лоши, както вече споменах тежко и горко на тези, които са свикнали да ползват визьор, защото този електронен визьор е по-зле от този на H7 дето имах, заболяха ме очите да гледам през него.... иначе не може да се отрече екстрите натъпкани в апаратите им, но те са правени за профани, човек дето никога не е хващал апарат в ръка и почва да снима, кеф ти панорами, кеф ти хдр-та, кеф ти риба, кеф ти паламуд, верно 10 к/с са сериозна работа, ама реално къде ти влизат в употреба - ако снимаш спорт, а с тази ергономия дето хич я няма (на мен ми умаля ръката с едно а55 и 24/2 цайса за 10 мин) ако му сложиш един по-голям обектив за спортни събития и улее коня у ряката, оставаш без ръка. Чакам да си видя снимките при по-високо исо (3200 например) и ХДР-то и панорамнките как са станали и тогава да говорим, че сега само на хартия да се пънем не си е работа, човека иска натюрел ....

60Д от друга страна както вече стана ясно, не е наследник на 50Д, а по-скоро отива към хххД серията, нормално е като потребители да очакваме повече, но замислете се ниските серии имат малко по-голям пазарен дял и все ще се намери кой да го купи, а маркетинг-а им нормално както всички мисли само за пари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-10 12:05

Имам въпрос към hotsnail:
Не се заяждам, само да попитам, че ми е интересно.

Ясно е, че целта на Сони е да смачкат пазара на фототехниката. Постоянно пускат нови модели с все по-добри "електроники" и тем подобни работи.

Въпросът ми е, кога ще излязат на печалба от целия този бум, защото доколкото знам, все още не могат да излязат на нула в този си бизнес...
Странно, а най-лесно фалират големите...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: imitev   
Дата:   26-08-10 12:06


Добре че го има ФФ да оправим бакиите на големите. Ако ни няма нас - досега всички да са фалирали. Добре че четат ФФ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-10 12:08

Аз нямам предвид големите - Сони, а големите фирми, без значение бранша [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: VILIan   
Дата:   26-08-10 12:16

karan4o

Сони за да фалирам много неща трябва да се случат[smile] за началото на 2010 са имали 10% пазарен дял на трето място. Примерно Никонския е 35% с тези новите тела като прибавим А850 Nex и ако извадят още нещо във високия клас а7хх или някой фф ще продължи да им разсте пазарния дял както става в последните 3 години. Може да ви е смешни напаните на Сони айм сори и блябля но определено раздвижват пазара а това е добре и за канонци и никонци защото цените падат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: CyberGene   
Дата:   26-08-10 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: rewer   
Дата:   26-08-10 12:22

Семплите не показват какво може камерата.Мисля че е е добре пресметнат ход от страна на Canon да изравнят класовете с Nikon.Хубавото е че се очаква нещо наистина добро от Nikon като през 2007 когато излязоха D3 и D300....
Честито на колегите за новото телце.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-10 12:23

Сони няма да фалира никога, това е ясно, те са огромна компания и бизнесът им с хапарати е една капка, но дали няма да кажата "дотук беше с това перо"
Защото те заемат пазарен дял, но всичко това струва огромни инвестиции, които някога трябва да се избият. Пак казвам, не съм запознат напълно, но от това, което знам, Сони все още са на загуба от ДСЛР системите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: ittv   
Дата:   26-08-10 12:26

като любител мога да си снимам и с по-стара техника, не ми пука, ако съм про и си изкарвам прехраната с фотография ще си купя обектива, който ми трябва независимо колко струва, вместо да седя и да се вайкам тез колко били скъпи, онез колко били скъпи, ми много ясно, че ще са скъпи, имат си точно определено предназначение тези обективи, не всеки втори да нахлузи по един 300/2.8Л и да хукне по улиците вижте ме с какво снимам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: jivkojj   
Дата:   26-08-10 12:28

Цените не падат. Увеличават броя на моделите като делят на класове. А за да е кашата пълна, на всеки няколко месеца бълват нов модел. Някои в по-голяма степен, други в по-ниска [smilie18]

А иначе тоя 60д аз го виждам направо насочен срещу класа на д90. Друг е въпроса Никон с какво ще изненадат.



Публикацията е редактирана (26-08-10 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: simbon4o   
Дата:   26-08-10 12:31

идеално за нейчър лъвъри! Въртящ дисплей и чудна многомегапикселна матрица на смешна цена. Това е птичарски апарат! Ще седи като капачка на някой тежък твърд обектив и това си е

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: jokevcv   
Дата:   26-08-10 12:34

@karan40
"Сони няма да фалира никога, това е ясно"

Сигурен съм, че някой някъде преди време в Интернет е казъл същото и за Дженерал Моторс. Но уви това, че една компания е голяма, не означава, че не може да фалира.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: simbon4o   
Дата:   26-08-10 12:41

прилича много на Е600 олито [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-10 12:44

jokevcv,
прав си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dpurple   
Дата:   26-08-10 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   26-08-10 12:51

Много е зле, dpurple, не си го купувай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: Георги   
Дата:   26-08-10 12:51

е не става всичко всичко вътре нагиздено

и да е хиляда лева двоен кит





просто не става, ще прощавате [smilie21] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: MARLOV   
Дата:   26-08-10 12:53

Много ОБЕМИСТ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: danvan16   
Дата:   26-08-10 12:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: pmartinov   
Дата:   26-08-10 12:56

[smilie5]

Сега като изкарат безоогледалните и ще има и малки за всеки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-10 13:06

@karan4o не съм експерт ама на сони алфа и сайбершот бизнесите им не са били на загуба скоро.

Имаха проблеми с Бравия и Плейстейшън миналата година и като цяло Сони бяха на загуба но фото и видео бизнеса им не е бил на загуба скоро.

Тази година до колкот знам Сони са на печалба. А миналата е единствената на загуба за последните 30.

По стечение на обстоятелствата съм гледал и Дженеръл Мотърс ама там вървяха стабилно надолуу от 2001-ва 2002-а

Мен това дето не ми харесва в тоя 60Д е че Канон не дърпат напред индустрията. Дори 40Д дето беше супер неуспешен (спрямо 30Д и 50Д инак е един от най-продаваните ДСЛР-и) и го смениха след по-малко от 12 месеца имаше много новости спрямо 30Д. Замислял съм се дали А700 или 40Д/50Д да взема като ми откраднаха А300 - това за мен е скъпа смяна ако ще я правя щото имам малко обективи - телата на канон определено си заслужаваха.

Сега това 60Д ...ми те Сони могат да не пускат въобще наследник на А700 - това ме дразни. Сони 5-та серия с новите апарати е по-добрра като фото възможности, има повече електронни екстри и е доста по-евтина.

дори спрямо никон 20Д, 30Д, 40Д бяха над Д70/Д80 и определено дърпаха хора към Канон. Сега Д60 е на нивото или по-слаб от вече двугодишния Д90. Защо никон да пускат изцяло нов апарат ще пуснат Д90с с 14 или 16 мегапиксела, малко по нов Аф, по-добро видео и подвижен дисплей на по-ниска и са две обиколки пред Канон. Никакъв стимул за развитие няма така



Публикацията е редактирана (26-08-10 13:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »