Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: m_d   
Дата:   27-08-10 01:41

Всъщност, 60d има 4 неща повече от 550д, заради които аз веднага бих ъпгрейднал:
1) ръчна смяна на ИСО режими през 1/3 EV (на 550d са през 1 EV)
2) WB ръчно с въвеждане на цветова температура
3) визьор с пентапризма vs пентаогледало
4) същият дисплей, но въртящ се (много голямо удобство; само който не го е ползвал, не го оценява)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: emoXide   
Дата:   27-08-10 04:15

Според мен, в този си вид и при очаквана цена над 1100 евро, моделчето ще форсира продажбите на 7D. А като едното нищо, след година, ще си има наследник 65D или 70D. 60D вече е в класа на entry-level апаратите, където подмяната на моделите е доста по-динамична. "Поживэм увидим!" , както казват братушките [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: georgivelev   
Дата:   27-08-10 07:15

същият дисплей, но въртящ се (много голямо удобство; само който не го е ползвал, не го оценява)

Имах го на Powershot S2 - не е джаджа без която не мога да живея и не е нещо за което бих платил премиум цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   27-08-10 09:36

Дали ще изпускаш магнезиев или пластмасов апарат по стълбите, има значение.



Все едно ги купувате да ги пускате по стълбите тея тела [smile] .
Инак сигурен съм ей сега след някоя друга седмица като се върне някой от щатско с новия 60д и напуска снимки във форума доста ще омекнете :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: pmartinov   
Дата:   27-08-10 10:17













Промоцията на ЕОS 60 и новите обективи в Япония










Оригинален линк


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dau   
Дата:   27-08-10 10:44

Абе всички умници тука дето сравняват с 550D и коментират пластмасовото тяло и въртящ се екран, никой не каза нищо за АФ-то и меренето.

На 550Д или на 50Д са по-добрите 2-те? Това до по-хубава или по-лоша картинка ще доведе? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: jester   
Дата:   27-08-10 10:52

Мдаа, както някой по-горе вече каза, помня като излезе 7Д какво плюване и дюдюкане падна. Сега, година по-късно, вече се дава като еталон, вииш ли.

Тогава ви казах, че 7Д ще е хит. Сега не ви казвам, че 60Д ще може да се мери със 7Д, но нека да го видим първо, преди да го плюем. На мен ми е интересно например дали има промени в картинката, спрямо 7Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   27-08-10 10:58

Айде, лайте пак ... титани ...

http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/389/589/004.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: rhyan   
Дата:   27-08-10 11:14

Chill, че той винаги си е бил там.

Сега обаче 60Д не е точно в средата, а по-скоро някъде 60/40 в полза на ентри. Докато преди (40/50Д) беше по-скоро 60/40 в полза на мидъл.

Нека да видим как ще се продава. В крайна сметка потребителите ще решат дали стратегията на канон е била печеливша или не. Според мен с този ход ще изгубят една част от феновете именно на двуцифрените канони, които ще се разпределят към 3 цифрената серия и към 7д.

Както казах - става много интересно, защото според мен никон ще изкарат много силен апарат точно в този сегмент - между мидъл и ентри, и ще дръпнат доста потребители, особено ако цената е близка до обявената за 60д.



Публикацията е редактирана (27-08-10 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   27-08-10 11:16

Автор: rhyan
Дата: 27-08-10 11:14

Chill, че той винаги си е бил там.

Сега обаче 60Д не е точно в средата, а по-скоро някъде 60/40 в полза на ентри. Докато преди (40/50Д) беше по-скоро 60/40 в полза на мидъл.
---

Поздравявам те как успя да си противоречиш сам в две последователни изречения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-08-10 11:24

Според мен с този ход ще изгубят една част от феновете именно на двуцифрените канони, които ще се разпределят към 3 цифрената серия и към 7д.Както казах - става много интересно, защото според мен никон ще изкарат много силен апарат точно в този сегмент - между мидъл и ентри, и ще дръпнат доста потребители, особено ако цената е близка до обявената за 60д.

И аз това си мисля за Никон [smilie3] Иначе не е за подценяване и този сегмент от потребители
, който просто си взема най-новия апарат, а това 60Д изглежда комибинирало най-хубавото и от двата класа, така че си е съвсем логичен ход с оглед на досегашните модели [smilie24] Така или иначе хората които чакаха подобрено 50Д вече имат 7Д на добра цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   27-08-10 11:31

Много ги мислите Canon [smilie18] ама и да ги мислите файда няма [smilie5] Те ще си продават и вие ще си дрънкате глупостите [smilie11]

Същото е като с BMW [smilie5] понежа аз като един истински фен съм се наслушал как само глупави ходове правели пък продажбите им си вървят [smilie19]

Така че умници по форумите много и кисело грозде колкото искате [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: rhyan   
Дата:   27-08-10 11:37

Я ми кажи ти като паркираш между две коли, и си по близо до едната от колкото до другата, не си ли пак между двете коли?

Дори и да не си в идеалния център по средата, си между двете коли...Не виждам противоречие тук, освен ако не съм пуснал tunnel vision-a.

Земи го спри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: shsphoto   
Дата:   27-08-10 11:38

Тялото май не е само пластмаса, в един тест пишеше, че е използвано повече пластмаса, но си има метален скелет, както при 5D, то и по теглото си личи, 755гр не е само пластмаса според мен(550D дето е повече от пластмаса тежи 530гр) - и колкото и някой хора сега да плюят ще видите, че ще е поредният хит, а Nikon докато пуснат наследник на D90, 60D вече ще е натрупал продажби.
Първо вижте добре спецификациите пък тогава казвайте че нямал връзка със светкавици и т.н.
http://www.dpreview.com/news/1008/10082620canoneos60d.asp

Спрямо 7D няма 19точков автофокус, по-тежкото тяло,управлението на няколко групи светкавици и microajastments, но пък има повече формати на JPG, видео с кропване на сензора като на 550D което дава допълнително 7кратно увеличение и още други които за любителския клас го слагат на първо място. Който иска вече полупрофесионален да погледне 5D или 7D, това е положението.
Аз и преди казах в една тема, че Канон малко се ебава с Европа, с тази ценова политика, 1099$-1099.99Лири-1149Е - но ако се има предвид че препоръчителната за 7D е 1699Е/лири и в момента се продава на около 1100Е/лири то 60D може да е около 800-900Е което е малко повече от 550D който е към 650E.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   27-08-10 11:40

Автор: rhyan
Дата: 27-08-10 11:37

Я ми кажи ти като паркираш между две коли, и си по близо до едната от колкото до другата, не си ли пак между двете коли?

---
По коя координатна ос? [smilie18]

ПП. И кой "винаги си е бил там"? Че те едва вчера го обявиха този апарат. От вчера до днес "винаги" ли е?



Публикацията е редактирана (27-08-10 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: n1x0n   
Дата:   27-08-10 11:50

[smilie18]

Баси смешката е това 60Д... чудно ми е всички тези, дето чакаха със затаен дъх нещо, което да е като 7Д, но на половината цена - как ли се чувстват сега?

Сигурно има солидна пазарна обосновка, че да смъкнат ХХD серията в по-ниска категория, надявам се да е правилно решение в икономически план.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: realnoncho   
Дата:   27-08-10 12:08

n1x0n,
много добре си се чувствам [smilie5]
Като любител не съм прерител за ново тяло, просто ми беше интересно какво ще изкарат в този клас което евентуално ме интересува. Сега евентуално ме интересува наследника на D90...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: mike74   
Дата:   27-08-10 12:10

Що да няма управление на светкавици?

">Спрямо 7D няма 19точков автофокус, по-тежкото тяло,управлението на няколко групи светкавици ..."

...
"The Integrated Speedlite transmitter also provides in-camera control of multiple EX flash units for more creative lighting."


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: ivodam   
Дата:   27-08-10 12:41

Бахти безмисления апарат...

Нема ли нещо фулфрейм да изкарат тая година бе, бахти и сушата...

[smilie2]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: shsphoto   
Дата:   27-08-10 12:58

В dpreview пишат че управлява само една група външни светкавици, не знам къде е писано другото, че може повече групи.
Може и да пуснат 1Ds m4, ама сигурно го пазят за изненада на Nikon[smilie18] - аз залагам, че до края на годината ще излезе.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: dau   
Дата:   27-08-10 13:25

1Ds mk4 ще е наличен до месец преди фотокината, това е сигурно, ама какво ще има в него не се знае, то не бяха кръгли, не бяха квадратни сензори и прочие...

Според мен ще е 1D mk4 с около 30mp и raw video просто

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: shsphoto   
Дата:   27-08-10 14:04

По въпроса за вида на сензора залагам на квадратен 36х36мм с около 40МП и възможност в софтуера да си режеш хоризонтално(36х24мм), вертикално (24х36мм) по 27МП или да ти изкара цялата картинка 40МП,при това качеството и ISO-то ще са като/или по-добри от 1D m4 - много по-добре от Сони А900/850 и Никон Д3х. Май ги блазни сектора на средния формат и по този начин искат да дръпнат от тези дето купуват новия евтин 645D на Пентакс.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-08-10 14:25

Автофокуса е като на 50д не виждам какво мучите всичките?
Всъщност единствения далнгрейд е пластмасовото тяло и микроаджъсмънта и вече свалили класа на ххд серията?Що?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: chill   
Дата:   27-08-10 14:27

Автофокуса на 50D, меренето на 7D, сензора и видеото на 550D.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D - честито на Канонци!
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-08-10 14:31

Тялото е идеално! Само дето в българия чисто ново ще е колкото едо 7д на 4-5 месеца...
Канон Бг нали са сила....продават 50д за 1700лв горкичките....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »