Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Holga Digital
Автор: arriah   
Дата:   25-08-10 16:11

http://www.fubiz.net/2010/07/05/holga-d/

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: antonio.caro   
Дата:   25-08-10 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: imitev   
Дата:   25-08-10 16:24


Зенит Дигитал щяха да пускат по едно време...

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: riddick   
Дата:   25-08-10 16:56

35мм сензор и Електронно мастило[smilie18]
А дисплей - няма[smilie10]
Дзвер!



Публикацията е редактирана (25-08-10 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: violator   
Дата:   25-08-10 17:26

Потвърждение на фокуса не щете ли [ezik]

Много готино нещо. Ама наистина много.... и по функционалност, май е запазило духа на филмовите Холги.... Евала на HOLGA, че се развиват [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-10 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-10 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: Vassilk   
Дата:   25-08-10 18:10

Ако някой пусне дигитален зенит,аз ще съм първия,който ще си купи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: photostoykov   
Дата:   25-08-10 18:17

Дигитален Zenith - добре!
Ама с какъв байонет?
Canon, Nikon, Pentax...???
Не, че Руснаците нямат "лицензирани" присъединителни параметри!!!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: jorro_z   
Дата:   25-08-10 18:40

Как какъв? М42, естествено.



Публикацията е редактирана (25-08-10 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: tziko   
Дата:   25-08-10 19:09

Визьора само аз ли не го виждам или просто няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-10 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: tziko   
Дата:   25-08-10 19:13

А как фокусираш, след като няма и дисплей?

Едит: видях, ориентираш се на око.



Публикацията е редактирана (25-08-10 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: джъмбо   
Дата:   25-08-10 19:14

ти па холга и фокус.... това е камера за некадърници които като нямам какво да покажат снимат с холга и го обявяват за мега арт[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: CyberGene   
Дата:   25-08-10 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: violator   
Дата:   25-08-10 19:35

Хе-хеееее....
джъмбо утепа рибата, раците, мидите, китовете и всички останали морски твари [smilie5] [smilie18] [smilie24] [beer]

..... [smile] ..... глей ся джъмбо.... тази снимка....


http://photomoment.bg/photo/75713


Съжелявам, че цитирам така, но си заслужава вниманието. Браво на автора.... ама наистина браво[smilie24]

.... хайде сега си ти....


Покажи нещо готино [smilie18].... или само празни приказки по темите [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: джъмбо   
Дата:   25-08-10 19:54

влачи


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/35478349.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: violator   
Дата:   26-08-10 00:47

Не е лошо, технически е барната... има си и мащаб... Без отрязаното дърво долу в дясно щеше да е по - чисто..., но така си е друго като качиш снимка нали ;) [beer]



С Холга има правени невероятни неща... не говоря за несъзнателните технически и художествени безобразия.... говоря за фотографията с поглед и умения..... говоря за фотографията, в която всяко едно свойство на техниката, добро или лошо ти е познато и е накарано да работи за теб. Тогава си проличават истинския авторски поглед и технически умения. Думата "арт" е претенциозна и често с нея се поставят под общ знаменател несъизмерими неща.... в тази посока може да се направи едно дъъъъъЪъъълго лирично отклонение, но темата е за друго.

Хайде пишете отзиви за новия проект.

А.... какво мислите за 60-те милиметра на фул фрейм? Филмовите Холги, покриващи този формат имат 47 mm обектив. И какво е това квадратче с фул фрейм.... какво ще стане с готините свойства на обектива при този формат....

Само маркирани въпроси [smilie3]


Айде със здраве на всички [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: kyle   
Дата:   26-08-10 01:23

Струва ми се почти невероятно това да се реализира, макар че е много интересна идея. За мен липсата на дисплей при филмовата фотография е най-голямото й предимство - принуждава ме да снимам съсредоточено, дисциплинирано и обмислено. Не ми допада обаче липсата на визьор, която предполага или майсторски инстинкт за кадриране, или по-скоро правенето на случайни хипстър снимки, откъдето идва лошото име на този вид апарати. Оригиналните Холги си имат визьори, поне тези, които съм виждал.


Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: VaSsilk   
Дата:   26-08-10 01:42

Като няма визьор или дисплей,фокусното разстояние ще се мери с....рулетка.Може и лазерна.[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: violator   
Дата:   26-08-10 02:15

Мери се с поглед и усет за пространство и мащаб.


Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: pileshtar   
Дата:   26-08-10 11:07

Джъмбо...ти тая песен като си я захванал...от колко време вече я пееш, не пропускаш да клъвнеш, където имаш възможност:))

под небето има място за всички, какво сравняваш несравними неща, това са толкова различни похвати [beer],

...колкото до снимката с лодката, която размахваш - ще ме извиняваш, ама за мен е скучна снимка, в брошурите за туризъм има хиляди такива, пък и технически да кажеш...с това изпържено бяло:), ако, че си я правил с ултра, хипер, мега, гига модерната си техника[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: джъмбо   
Дата:   26-08-10 11:20

изпържено е само в съзнанието ти... отвори я на читав монитор и тогава говори....

аз си седя зад тезата защото наблюдения бол а тези които се чувстват пряко засегнати естествено е да скачат.....

на мен ми е лесно да докарам вашия резултат с няколко действия на компа.... вие ще докарате ли качественият резултат с това с което се пънете???

това че една снимка е пълна с дефекти не я прави мега арт и по различна от тази в туристическата брошура

пак да попитам.... развалени яйца ли хапваш в омлета или хубави и пресни.... [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: pileshtar   
Дата:   26-08-10 11:40

За какво ми е да докарвам ултра резачка - снимка с перфектно качество без всякакъв смисъл и идея в нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Holga Digital
Автор: pileshtar   
Дата:   26-08-10 11:44

Безбройни примери мога да ти дам, на снимки правени с кофти техника, неумишлено или нарочно, с лошо качество поради една или друга причина - но силни и въздействащи, даже останали в историята...ама мисля няма смисъл да се Абя, загубена кауза:)

Айде със здраве! Пак казвам -място за всички има под небето [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »