Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-08-10 23:00

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Canon   
Дата:   25-08-10 23:18

мара
То не се знае и дали има оригинална вечеря, има само писания. Па мое да са вечеряли тогава, преди 2000 години.

А тази в изложбата (версия 1) има малки изпълнителски разлики, ти си показала коригираното и по-доброто [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: nomadsl   
Дата:   25-08-10 23:29

NikP:

"...Добър вечер, шефче!
Абе тази Бодиграфия с оглед на скромната година не губи известността си! Само виж какви дискусии стават !!!
Аз предлагам да кажем едно голямо благодаря на хората, които взеха участие и показаха, че на фона на пошлостта, завистта и лицемерието в България има ентусиазъм, нови идеи и желание за развитие! Този пленер ще израства още, защото има заряд в себе си и хора, които търсят и дават от себе си за него!"

НикП - аз виждам заряд в теб. Би излязал чудесен комсомолски секретар при други обстоятелства.

А тук се опитваме да водим полезен разговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: nikrr   
Дата:   26-08-10 00:05

[beer]
http://www.youtube.com/watch?v=VA1sx-vyWVk




Публикацията е редактирана (26-08-10 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: dpurple   
Дата:   26-08-10 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: valentinrussanov   
Дата:   26-08-10 07:19

Здравей България[smilie5]



Публикацията е редактирана (26-08-10 07:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   26-08-10 08:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: kalingo27   
Дата:   26-08-10 09:47

Изгледах с интерес интервюто по НВ с победителите от ,,Бодиграфия'', мисля, че се получи! Все пак и въпреки всякакви изразени мнения, което е много добре, че ги има, то това е фотографско събитие с много добра идея и е много , и по добре, че го има в България. За това дали може по добре, вярвам, че и самите автори си казват:-Абе, май можеше и по добре.....,иначе как занапред ще се търсят нови изразни средства и сюжети... Това пожелавам на Бодиграфия! И още нещо; Има и послание, че това е събитие в старата столица Велико Търново, т.е. колкото е древна, толкова е древно и това изкуство за езика на тялото. Това дори и в приблизителни единици, и да не е толкова точно, ми звучи добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: jokevcv   
Дата:   26-08-10 09:57

"За мен пленер значи ядене и пиене със хора имащи сродни интереси и снимки между другото. "
[smilie23]

Не това не е пленер, това е банкет.

Принципно организаторите не би трябвало да толерират идеята, че някой е отишал на тяхното събитие да се наяде и напие и без ясни идеи[smilie23]

За жалост всичко в БГ е така. Ако няма ядене и пиене аз какво да правя там.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Canon   
Дата:   26-08-10 10:21

deus_ex_machina
И какво си написал - точно нищо.
Автор: deus_ex_machina
Дата: 25-08-10 21:43

разни сравнения с такор са просто нелепи...

"контактност между визия и медия"



Та е много лесно да твърдиш "нищо", това явно добре ти се отдава.

Такор визуализира фОрмата през допира, Надежда прави същото. Индиректна визия. Деформирана от контакта. Ясно, просто, почти метафорично. Резултата им е вероятно какъвто са го търсили като автори, някаква полуабстрактна, полуконкретна форма, подхода е еднакъв - базиран на контакт.

Ама откъде да ги знаеш тези неща - вероятно не си бил роден, когато е работил Такор, а и не знаеш какво е показала Надежда, нито знаеш как са работили като автори.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: chukov   
Дата:   26-08-10 10:34

Автор: jokevcv
Дата: 26-08-10 09:57

"За мен пленер значи ядене и пиене със хора имащи сродни интереси и снимки между другото. "
[smilie23]

Не това не е пленер, това е банкет."



На тазгодишната Бодиграфия хората само работиха и не сядаха по масите.
Може би е парадокс, но и вечер трудно имаше с кого да се задържиш на бира. Изобщо общото клише за пиенето и яденето тук не важи.

Единствено Аз и Моше Даян(той си знае кой е) скъсахме синджиря, но ние не бяхме участници.
Ама много го скъсахме, че го влачих чак на другия ден до следобед. [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-08-10 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: navy   
Дата:   26-08-10 10:38

Ама с моделките ли пихте, а?
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: nomadsl   
Дата:   26-08-10 10:41

jokevcv,

те - българските спортисти, така и на олимпиади ходеха. Да хапнат, да пийнат и да потичат между другото /да им улегне храната/.

[smilie23]

Би трябвало подобни нагласи на се пресичат от организаторите още при подбора на участниците.

Това е и моето притеснение при подобни събития - целта трябва да е да дадеш много и добри резултати, а не да употребиш много и добър алкохол.

Но акцента в темата е друг. Аз не адмирирам приближаването на пленера, като лице, до визията на списания, като Плейбой, Пентхауз, FHM и подобни. Присъствието им в заглавната страница на пленера е меко казано притеснително. Това е почти покана за фотографии с чалгарски и кичовиден вид и най-общо казано - повърхностно и опростенчено отношение. И това е видно от резултатите.

Някой по-горе бе казал, че Плейбой и Пентхауз представят женската красота с лек чалгарски привкус. Това е абсолютно невярно. Плейбой и подобните нему са концентриран екстракт на чалга, да не мислите , че само Кондьо е чалгаджия.

Разгледах снимките на Надя. Нейният фотос с Мария Груева в неясен бял силует е нива над наградените снимки.
Има кусури, но Надя се занимава отскоро и радостното е, че се движи в правилната посока. Тази снимка на Таурус, отново с Мария Груева зад индустриален прозорец за мен стои много над наградената му такава.

Очаквам цялостната изложба за да видя и другите представени творби.


Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Atliman   
Дата:   26-08-10 11:11

И аз да споделя моето скрмно мнение. Очаквах с нетърпение снимките от бодиграфия и през цялото време очаквах нещо подобно като на творбите на "кубето" (защото за мен той е един от най-добрите в този тип фотография), но се поразочоровах от снимките. Подчертавам че моето мнение е просто странично като наблюдател. Нито претендирам че съм фотограф, нито нещо подобно. Просто казвам на мен какво ми харесва.



Публикацията е редактирана (26-08-10 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: boink   
Дата:   26-08-10 11:12

чакайте да уточним нещо важно. за кой плейбой говорим, за последния брой, за българския плейбой? или за цялата идея на "плейбой". това че в българските издания се снимат главно чалгаджийки и елитни ескортки неозначава че визията на словенския плейбой, последния брой, или на 4брой, 97 година на сащския е чалга??? това че по нашите земи чалгата се тачи и масовя вкус е такъв, харесват се пластмасови жени, полукиборги с по десет кила чужда материя в тях неозначава че навсякъде е така и едно изказване от типа че : плейбой е екстракт на чалга: е повече от тенденциозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: jokevcv   
Дата:   26-08-10 11:19

@chukov

Аз не съм казал, че на Бодиграфия е било така. Аз просто останах много изненад от проявения "професионализъм".
Когато организаторите одобряват участниците и разглеждат портфолиата им, дали се допитват и до това колко и какво пият, какво обичат да хапва и т.н. защото явно участниците се интересуват от това вещо.

@nomadsl

Прав си! И е много жалко. Жалко е че на всички места ако искаш да направиш нещо наистина добро в БГ и искаш да привличеш хора, които да го направят. тези хора се интересуват дали ще има ядене и пиене.

На мен фотографиите от Бодиграфия ми харесват. Но не влагам, чак толкова размисли, дали се връзват с идеята на конкурса и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: autosvet   
Дата:   26-08-10 11:26

Бойник Плейбой си е чекиджийско списание по идея. Повечето му неща са си далеч от естетиката, то просто удовлетворява първичната заинтересованост на мъжете от цици с цел да продава и да прави чичко Хю богат за сметка на хората с мокри сънища.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: lansky   
Дата:   26-08-10 11:30

що отидохте на плейбой... темата е за друго...

и аз гледах сутринта по ТВто... като за живо предаване - евала на момчетата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: mondragon   
Дата:   26-08-10 11:39

Така, да се включа и аз:
Първо искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха и харесаха снимката ми. И на тези, които не харесаха снимката ми, но приятелски и обосновано ми обясниха, какво и защо не харесват в нея. Радвам се, че повечето хора, на чието мнение държа и е важно за мен, ме поощриха и ми дадоха съвети и насоки.
А сега към хейтърите:
Плюйте си колкото искате. Това само показва колко ви е яд. Нали? Знам! Няма смисъл да се лъжем. Показва и че добра или лоша, слаба или силна снимката ми предизвика вашите реакции. А това е много по-важно от бездушно ахкане и охкане и !!!!! или :)))))) .
Лично към автора на темата:
Номаде, при цялото ми уважение към теб и без да се заяждам...видяхме те какви снимки направи на по-миналата Бодиграфия. Не ми харесва това, че се имаш за нещо повече от другите. [smilie8] Знаем, че си голяма работа. Няма нужда да "ни мъчиш" с всичките тези сложни думички и изрази, които имат за цел да покажат колко си чел и че можеш да казваш съвсем прости неща по изключително сложен начин.[smilie8] Това важи и за много други хора от тук пишещите. Това е ваше право, само че не съм аз човекът, който ще се впечатли.
Отново ви приканвам:
Догодина елате и покажете какво можете и какво трябва да е Бодиграфия. Ама едно е да плюеш тук, а друго е да дойдеш и на място да покажеш с действия.
А сега вероятно мнозина ще изпаднат в потрес и ужас колко съм нескромен и самозабравил се.[smilie19]
Аз отидох на Бодиграфия, за да спечеля.
Отидох с идеи, които съм обмислял, а не да правя копия/римейк на вече показвани снимки в Интернет, което щеше да ми е много по-лесно. И спечелих, но вие виждате само 1-вото място и награда. Е ще ви разочаровам, но това, което спечелих е много повече. И повярвайте ми, чувството е страхотно. Да отидеш сред приятели, да се забавляваш, да покажеш какво и до къде си стигнал, а след това да бъдеш оценен. Плюйте си, това няма да ми помрачи настроението. Даже напротив. Благодаря ви, че ви има да ме амбицирате.
Самонадеяно ви звуча нали? Чудесно, защото това не е присъщо за мен. Хората, които ме познават знаят какъв човек съм. Но тук ще си позволя да не бъда себе си.
И да, кокорете се, как говоря все едно съм спечелил наградата на МАГНУМ. Няма да се опитвам да ви обясня, защото няма да ме разберете!
Аз ще си остана същия, нито ще се надуя, нито ще пиша поучителни теми за фотографията във форума, а ще ви чакам на следващата Бодиграфия да премерим творческите си сили.



Публикацията е редактирана (26-08-10 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: boink   
Дата:   26-08-10 11:43

fur autosvet

брачет, аз не съм застъпник или адвокат на което и да било списание с цици, макар че, видимо е че циците са един от трите основни мотива в развитието на хомосапиенсите [smilie3] и щом се тачи пластмасата нека бъде така. специално един от моделите, който е суперрейтингов в този сайт и абониран за тези пленери [smilie3], имах неудоволствието да видя лайв, и останах много изумен: колко добри са станали "фотографите" и колко лъжливо е станало това "изкуство" благодарение на хардуеъра и софтуеара с което се обработват кожите на моделките (това е напълно разбираемо и приемливо имайки в предвид че вече никой неиска да си купува москвичи за ежедневна употреба и тунинга е масов). в крайна сметка, твърде много пласмаса и нереалност, но щом се продава, нека хората които я произвеждат да печелят от нея, от пласмасата, които пък я харесват, да си я харесват. така че тези пластмаси които се виждат в някой от кадрите от този пленер не са нищо повече от качествен, технически перфектен, мейнстрийм. пластмасов мейнстрийм, лейди гага.



Публикацията е редактирана (26-08-10 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: didesignbg   
Дата:   26-08-10 11:55

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: dpurple   
Дата:   26-08-10 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: Canon   
Дата:   26-08-10 12:22

Да, тенденциите в петото издание са едно, но има и втора, по-обща тенденция.
Все повече резултатите от Бодиграфия стават "норма" - база за сравняване.
Само в тази тема се правят сравнения с Такор, Плейбой, Пентхауз, FHM, Кубето ...
А това е пленерно снимане - само 18 човека, само 3 снимачни дни, 1 ден за обработка, само няколко локации - доста ограничено за сериозни разработки и реализации.

Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: nomadsl   
Дата:   26-08-10 12:41

Мондрагон,

известна сдържаност в изказа ще ти е много от полза. Както и малко скромност.

Приеми, че ако ти си се оженил за желаното момиче, за друг това може и да не е доказателство, че тя е най-красивата.

[smile]

А ти се държиш, като че ли си отишъл не на фотографски пленер, а на организирани кучешки борби. При това не като някои от зяпачите или разменящите облози, а като един от претендентите.

Казваш да премерим сили. И как ще ги премерим? В грамове, в метри или във волтове?

Нали затова е моята тема - да се опитаме да дефинираме МЯРКАТА.

А награди и аз съм печелил. Споменавал ли съм за последната тройка от тотото?

И без капка "злоба и плюене" ти пожелавам да разшириш кръгозора си. Фотографията не е тепих.

Бъди здрав.


Отговори на това съобщение
 Re: Бодиграфия - наблюдения и тенденции
Автор: boink   
Дата:   26-08-10 12:53

and let the force be with you https://photo-forum.net/joro/emoticons/AvatarSmileyFencing.gif
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »