Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Betacam
Автор: kAsCHey   
Дата:   19-08-10 23:13

Бих желал да задам въпрос към съфорумците,които са зпознати с аналоговото видео.Гледал съм доста качествена неща от SVHS и имам афинитет към аналоговите камери.Дори в базара видях някакъв аналогов Панасоник от висок клас,със сменяема оптика,но беше прекалено надценен.
Въпроса ми е следния.Напоследък разглеждам Бетакамите (аналоговите),но не мога да добия ясна представа за няколко неща.
1.Дали примерно Бетакам СП е с по-добро качество от SVHS.
2. SVHS издържа към 3-4 презаписвания,въпреки,че не е препоръчително,колко издържат Бетакам касетите.
3.Колко струва нова SVHS и съответно нова Бетакам (от по-големите).
Тъй като видях,че НОВА телевизия разпродава доста камери Бетакам за около 2500 лева,мисля че не са чак толкова лоши-за студио са идеални,но дали има касети.
Моля да не бъда критикуван заради интереса си към аналоговата видеотехнка.Знам,че и мина времето.Слабост ми е. и.Ако може някой да отговори на въпросите,ще съм благодарен.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: shsphoto   
Дата:   19-08-10 23:29

Колега потърси първо информация по интернет дали ще може да си намериш касети пък тогава мисли за купуването, освен това за 2500лв вче може да си вземеш професионална цифрова ХД камера за която не ти трябват ленти а флаш карти които се намират и издържат многократен презапис.


Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: kAsCHey   
Дата:   19-08-10 23:37

Касети има,намират при това доста.Ясно ми е и положението за ХД.Няма да дам 2500 лева за аналогова камера.Ако става въпрос за 5-6000 мога да си взема дигитлен Бетакам, с 2/3 инчови чипове,добра работа при ниски осветености и високо качетво,но въпроса ми касае главно аналоговия Бетакам.

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: ibk   
Дата:   19-08-10 23:56

1.Дали примерно Бетакам СП е с по-добро качество от SVHS.
- Много по-добро.

2. SVHS издържа към 3-4 презаписвания,въпреки,че не е препоръчително,колко издържат Бетакам касетите.

Може и 10 презаписа да направиш. Колкото повече презаписваш, толкова повече се увеличава вероятността за "дроп-ове".

3.Колко струва нова SVHS и съответно нова Бетакам (от по-големите).
По-големите? Като размер или като времетраене?
По-големите не стават за камера. Те са по 60 и 90 мин.
Малките, които са за запис са по 5, 10, 20, 30 мин.
Продават се във Vali Computers - http://www.vali.bg/?action=pricelist


Видеокасета BETACAM SP B-10 мин. MBQ MAXELL 13.20 ЛВ
Видеокасета BETACAM SP B-20 мин. MBQ MAXELL 14.30 ЛВ
Видеокасета BETACAM SP B-30 мин. MBQ MAXELL 15.60 ЛВ
Видеокасета BETACAM SP B-5 мин. MBQ MAXELL 12.60 ЛВ
Видеокасета BETACAM SP B-60 мин. MLBQ MAXELL 28.50 ЛВ
Видеокасета BETACAM SP B-90 мин. MLBQ MAXELL 40.00 ЛВ


Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: Han_solo   
Дата:   20-08-10 00:04

BetacamSP е стандарта за професионалните телевизии преди да се появи цифровата техника че и след това... касети се намират и продават, има ги, но камери от телевизия не трябва да се купуват... освен ако не си готов да хвърлиш за смяната на механиката цифра по-голяма от цената която си дал за самата камера на старо.... и то в долари не в левове...
Нова камера BetacamSP струваше доколкото си спомням от 20000$ до 70000$ с качествена оптика, SVHS започваха от 2000$.... а като си вземеш камера Betacam ти трябва и магнетофон да качиш материала за обработка в компютър... не става по IEEE 1394 да знаеш.... трябва ти магнетофон за бая пари в зелено и видеокарта която да може да обработва компонентен видеосигнал - Y; R-Y; B-Y стандарт а и платката трябва задължително да има genlock... ако имаш още желание обади се - мога да продължа да обяснявам ;)...но може и да се запишеш да учиш операторско майсторство или телевизионна техника - така е за предпочитане

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: kAsChEY   
Дата:   20-08-10 00:46

Han_solo,ЛС[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: pif   
Дата:   20-08-10 07:24

По ибей има бетакам плейъри за без пари. Всички бетакам камери се делят на парчета. Взимаш си отделно рекордера, отделно матриците и отделно оптиката. Наистина няма съвременна камера от класа $5-10к която да извади по добро цветопредаване особенно на тъмно. Тези камери дори при осветеност с 1 свещ не дават шум. Националната имаха едни сонита дето... са мечта.
При бетакам-а е запис без загуба.
Ви Еич Ес-а дори и да е Ес пак имаш огромни загуби както на цвят така и на резолюция.
Доста телевизии като се цифровизират и минават на Ейч Ди може да си разкарат старите камери. И аз бих се зарадвал на една (дори със строшен рекордер) ако е на сносни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: mitku   
Дата:   20-08-10 08:39

Да де... лесно е да се каже да не купуваш бетакам от телевизия. Но реално няма откъде да намериш подобна цена. Просто отиди и виж камерите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: Han_solo   
Дата:   20-08-10 09:55

не всички бетакам камери са модулни, даже последните модели които излизаха доколкото си спомням бяха основно в един корпус, за цветопредаването, и за работата на тъмно - снимал съм и с BetaSP и с повечето цифрови формати и камери различни марки и модели и съм се убедил че основното си е човека зад камерата, след това оптиката... и новите камери също вадят много добра картинка, просто имат страшно много настройки за манипулиране на изображението които голяма част от колегите не им се игра или не знаят как да променят и затова картината им е "пластмасова" [smilie3]ако не мине обработка в "поста"
А специално за камерите на Нова и на БТВ - те ги скъсваха /и ги скъсват/ от снимане при всякави условия, а Бетите на Нова са купувани / част от тях/ по времето когато сърбина Дарко Таминджич и беше собственик...а това беше доста отдавна... правете си сметката колко са снимали тези камери

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-10 09:57

аналоговите камери имат много по-честа и скъпа профилактика сравненос с дигиталните

бетата дава повече линии ит свхс....

принципно какъвто и афинитет да имаш... в случая цифровото си остава по-добро....

направи си афинитет към лентата например супер 16 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: VASSILk   
Дата:   20-08-10 21:33

Хм,страноото е че не излиза файла на НОВА с оборудването за продажба... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: kAsCHey   
Дата:   20-08-10 21:52

VASSILk
и аз не мога да открия този файл в сайта им,а вчера го гледах.
ДЖЪМБО,прав си за 16мм,но там работата според мен е много сериозна и не се смятам достатъчно компетентен,за да боравя с кинокамера.Незнам,дали в България могат да "обработват" филм.(проявяване)Чувал съм,че при заснемането на Хан Аспарух филма,негативът се е носил в Унгария.
Han_solo,според теб Нова,на ХД ли ще минава,че разпродава тези камери и друго оборудване,или просто вече са съвсем "издухани",и ще взимат нова техника?

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-10 22:01

в бг има модерна лаборатория за проявка на кинолента.... така че тез легенди с хан аспарух..... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: simcofilm   
Дата:   20-08-10 23:30

kAsCHey :Гледай напред!Забрави за тези формати
има нови HD камери ,които по размер и функций не
може да ги стигне нито една антика.И аз имам сантименти към старата техника,но не искам за нищо на света да се връщам назад.
Техниката беше тежка и неудобна .



Публикацията е редактирана (20-08-10 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: Han_solo   
Дата:   20-08-10 23:37

както каза Джъмбо, в Бг има доста читава лаборатория - Кодак не че някои материали и сега ги носят по различни причини я в Унгаряи, я на други места, ама като срещнах миналия уикенд едни колеги в Копривщица се носеше насам натам един Red...

Бетите просто са вече за съжаление една леко остаряла технология [smilie3] като бях студент ми показваха супермодерното Сони бетаSP и просто за момента вече никой не произвежда резервни части... а HD технологията беше готова за въвеждане преди доста време.... просто първо трябваше да накарат телевизиите наляли една камара пари в техника да минат на висока резолюция а това става трудно и после да убедят тия дето си гледат турските сериали на телевизора в кухнята че трябва да го гледат на плазма или LCD... За HD в България е твърде рано.... още гледам телевизия на Панасоника с кинескоп който купих по съвет на един доста разбиращ още тогава нещата човек ....та той каза - не се набутвай за нещо което няма да ти трябва в близките 25 години... цифрова телевизия в българия скоро няма да има още по малко HD... това беше преди 15 години.
Седа вече масово се снима на HD но стандарта който искат материали телевизиите за излъчване в момента е avi файл 25МВ компресия звук 48KHz 16bit... а по релейните линии към кулата се предава основно доста смачкан видеосигнал, между 5 и 15Mbit/s ... най висококачествен материал доскоро изискваше , колкото и да е тъжно, една телевизия - Планета, ама който поръчва пиенето, той плаща музиката

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: jorjo   
Дата:   21-08-10 00:05

kAsCHey ! Преди 10 години ,не можех да си помисля за лично видео студио.Сега има компютри
колкото искаш,периферия каквато желаеш,камери от хубави по хубави. За цената на една антика като Бетакам в миналото ,днес си имаш цяло мини видео студио.Само работа и идеи да има човек,техниката е достъпна вече.[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (21-08-10 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: KasCHeY   
Дата:   21-08-10 13:13

разбирам и съм съгласен с мнението Ви.Има още нещо обаче-за мен не може да се замени удобството от камера,за рамо,когато не се снима от статив.Снимал съм с камери за ръка,но раменната камера е просто по-удобна.За съжаление раменните камери са доста скъпи,заради това.Ако някой от пшроизводителите направи нещо като Сони ХДР 1000,само че с изведени повече настройки е убие конкуренцията при ниския клас.Поне още два пръстена да бяха сложили-за да може да има лесно регулируема бленда фокус и варио.
Хан Соло,не знаех ,че в България има РЕД,дори не предполагах.

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-10 13:33

само един ред да беше....

иначе панасвиняците и сега правят изкуствено кухи камери точно за сватбари... хем да е голяма и кума да вика машалла хем да се носи на рамо [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: KasCHeY   
Дата:   21-08-10 13:34

Джъмбо,май не ги обичаш Панасоник.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-10 13:44

кво им е на панасоник... я какви хубави климатици правят [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: charger   
Дата:   21-08-10 15:34

Обаждаш се в сервиза на Сони,Младост,на ЛС щи дам тел.на Людмил.Той ще ти обади колко струва профилактика,смяна на глави и настройка на всички подвижни части в записващия блок на Бета СП...Ще се смаеш от цифрата,а и още нещо...Главите се сменят по препоръка на 1000 работни часа...Не че не изкарват и по 3000,но си е велик компромис...Освен качествен плеър /рекордер за сваляне на материала,ще ти трябва и time base коректор,/ако плеъра няма,но ако има ще е много по скъп.../щото дропове винаги има...Друго:на Нова Бетите са мега дърти,в лошо състояние,бивша собственост на лицето Ковачев...Нищо и няма да споменвам за хот пиксели и изгорели такива...
А касети,лично ще ти подаря,имам и бета и Уматик даже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: shsphoto   
Дата:   21-08-10 17:09

Както ти казаха вече колегите, ако си мислиш, че като вземеш камерата и си готов, много грешиш.Според мен по-добре си вземи една нова ХД без движещи се лентови механизми и няма да имаш проблеми със скъпа смяна на глави и др.части. Ето ти линк дето имат добри цени, взимал съм от тази фирма, коректни са и предлагат само качествена техника(като разгледаш сайта ще видиш).
http://stores.hdewcameras.com/-strse-Digital-Camcorder/Categories.bok



Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: KasCHeY   
Дата:   21-08-10 19:13

Чарджер,благодаря,ще помисля,защото доста ме разубеждават и ако реша да взема Бетакам ще ти пиша.Жалко че така се случва-макар и остаряла технология,пак не може човек да си я позволи...

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-10 19:44

уха преди 20 години се бях докопал до един уматик магнет и камерна глава.... даже 10 години след това ползвах същата система да си занема 1 вата курсова работа и пак вадеше по-добра картинка (ако имаше светлина де) от разните панасвиняци М4 и М5 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] даже искаха да ми подарят комплекта че то никой не го ползваше... ама щеше да ми заеме 1/4 от стаята [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Betacam
Автор: klez   
Дата:   22-08-10 00:21

KasCHeY ако ти е проблема носенето на рамо се продават едни като приставки, захващат се отдолу на камерата и "стърчат" отзад удобно направени да си ги подпреш на рамото, ползвал съм такова на един Canon.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »