Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 От Sony през август (A33/A55 и A560/A580)
Автор: mugen   
Дата:   30-07-10 11:45

The new rumor:
SonyAlphaRumors is pleased to share some new details about the next cameras! Four new APS-C cameras will be announced late August. All those cameras will be in Stock by September!


1) A33 (полупрозрачно огледало) 14MP, 7fps, Електронен визьор (1.44M, 1.1X, 95%), AVCHD Full HD запис с AF
2) A55 (полупрозрачно огледало) 16MP, 10fps, Електронен визьор (1.44M, 1.1X, 95%), AVCHD Full HD запис с AF
3) A560 14MP, 7fps, AVCHD Full HD запис с ръчен фокус
4) A580 16MP, 7fps, AVCHD Full HD запис с ръчен фокус

Всичките ще имат 15 AF точки, DOF Preview, HDR 6EV, Sweep panorama & 3D, и базово ISO 100 (?).


(SR5) Names, fps and availability of the next four Alpha cameras!

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: mugen   
Дата:   30-07-10 11:45

По-добре да си има отделна тема [smilie8]

boni инсталира ли си пауър пойнта? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: pstoev   
Дата:   30-07-10 12:12

поклон на sony..
без тях пазара на фотоапарати със сменяема оптика,щеше още да стои окупиран и монополизиран от nikon от canon..

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-07-10 12:28

Туй малко звучи като Д90-то с картинка на Д700 ама да видим, ей го август :)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-07-10 12:31

Аз да ти кажа честно, до тука не виждам с какво кой знае колко са повлияли на пазара. Канон и Никон не са се засили да бутат цени, щото имало А900 или А700, хеле па А700 [ezik] В ниския клас също не се сещам за кой знае какво... Канон по-скоро си имат навика да свалят цените надолу - без значение какво са пускали Сони... Всички говорят само за това бъдеще дето Сони щели еди си какво да направят и еди си какво голямо щяло да се случи... Вече 2 години поне.. [smilie25]



Публикацията е редактирана (30-07-10 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-10 13:30

Alex ми и на мен не ми е ясно що никон копират яко неща от сони и олимпус последните 5 години ама сигурно е щото не влияят на пазара.

... а и най-продавания нов модел апарат е на сони (никон са номер 1 щото има 60% отстъпка от Д90 докато чистят застояли бройки в япония) ама явно и това е щото не разбират и ... де да знам



Публикацията е редактирана (30-07-10 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-07-10 13:35

? Като например кое са изкопирали [smilie8] Ако Никон само копираха, до сега да са изкарали еквивалентите и на Канон обективите и какво ли още не... Честит 35 1,8 btw :) Относно НЕКС-а, да си продават играчките, няма лошо... [smilie24] Слабо ме интересува, кой е н1 по продажби, това не прави една камера по-добра или по-лоша. Ако тия пари са ги вложили за това, което е в началото на темата - Супер! [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-07-10 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: djfroggy   
Дата:   30-07-10 20:24

Стига безумия ос Сони!.Кога ще дойде наследник на А700? Хората чакат достъпен ФФ да кажем 12-16МП,аз чакам наследник на А900.Обективи от типа 35/2 или 85/1,8 за ФФ.Нещо като 100-300/4 или само 300/4.Ма няма и няма.Вместо това абсурдни стъкла.Само липсва нещо идиотско от типа на Пентакските 77/1,8 ама те поне са светли.За какво би послужил 24/2 на Цайс като има Цайс 24-70/2,8 и 16-35/2,8.Припокрива се и от двата!
Пускат се безогледални,напълно несъвместими със стара оптика,без стабилизация в тялото.Абе,лудост!

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: digitalgab   
Дата:   30-07-10 23:05

Вярно, Сони ще се усетят по джоба. А550 е спрян, А700 безнадеждно стар, заместника идва всеки момент.

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-10 23:18

Аз си мисля, че Сони трябва да спрат всичко дето не е НЕКС или Фул Фрейм. А цените на фулфрейма яко надолу трябва да бутнат.

Не виждам смисъл от тия апарати дето са обявени...ма може и да не съм прав. Сигурно за всеки влак има пътници

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: digitalgab   
Дата:   30-07-10 23:30

Аз пък се надявах НЕКСовете да спрат ...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-10 23:39

NEX-а няма какво да го спират, ама да му оправят менютата и копчетата. Днес го пробвах и въпреки няколкото удобни неща, имаше немалко ровене в менюто за елементарни неща. Това като пипнат и ще стане още по-хитов.

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-10 23:40

ммм диджитал харчат се нексовете що да ги спират?

А230, А330 още събират прах по рафтовете хем по една, две бройки са доставяли в БГ.

Идеята ми да ги спрат е щото не се харчат.

Има вариант да ги оправят ама ....нещо ...не се получава. Виж Никон на Д5000 и Д3000 какво са сложили или Канон с 550Д. Сонитата някак изостават в тоя сегмент.

А дано тия 4-те новите да променят нещата.

За 5хх е добре да турнат още копчета, 2-ра врътка, екран отгоре, повечко опции (не като никон или Оли; ама прекаляват напоследък с рязането)

Могат да върнат повдигането на огледалото при таймер 2 секунди, да добавят ръчни настройки за светкавица, компенсация с три стопа, клин с +/-2 стопа, П режима да позволява изместване на параметрите, голям и светъл визьор, заменяеми фокусни стъкла, нещо като 3д следенето на никон и т.н. и т.н.. Тия електронните щуротии и филмите ще се надяваме да ги направят добре от първия път (с ръчни настройки на бленда и скорост)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: kapitancho   
Дата:   31-07-10 00:01

Наистина излиза така - под А700 са доста орязани, А700 е стар та дрънка и А850/900 не е за обикновения потребител. Добре че е НЕКС-а :)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: digitalgab   
Дата:   31-07-10 01:23


http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=22671&IMAGE_ID=1





Публикацията е редактирана (31-07-10 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: PeterPAN   
Дата:   31-07-10 20:22

по скоро малко по смислен некс да пуснат да може си ползваме старите минолта сори обективи, малко по голямо телце, нещо от рода на пана-г2-хд [smilie5]

каква ти е файдата от некса кат има 2 обектиа с аф и стои на тях като капачка, не може да управлява външни светкавици, по скоро за сега в класа на играчките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-07-10 20:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-07-10 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   03-08-10 15:25

Три нови обектива!!!


http://a.img-dpreview.com/news/1007/Sonylenses/SAL35F18_SAL85F28_SAL24Z_onp.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   03-08-10 15:26

Sony unveils 24mm F2, 35mm F1.8 and 85mm F2.8 Alpha lenses

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: didesignbg   
Дата:   03-08-10 15:28

27 юли, беше преди една седмица, има цяла тема за новите стъкла[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   03-08-10 15:33

Абе гледах ама не видях...за това и писах тук.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август
Автор: mugen   
Дата:   09-08-10 11:34

Finally!

According to our sources Sony will announce the new translucent cameras, the A33 and the A55 on August 24! We also expect Sony to announce the new A560, the A590 and many new lenses. But we don’t knwo if those will be announced the same day or few weeks after (September 14th?).

The A33 and A55 will be the first DSLR camera designed to take very good quality video, with unique fast autfocus for stills AND video (Phase detection AF during video!), and a 3 stop better High-ISO performance (than previous Sony APS-C cameras).


(SR5) Follow SonyAlphaRumors! Sony product announcement on August 24!

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август (24-ти за сега)
Автор: Canon   
Дата:   10-08-10 01:41

Сони ще утепват пазара с новата си видеокамера с матрицата и сменяемите обективи на Некса. Да, с 14мп АП-С матрица - 2000$. От септември е на пазара.
Дреме им за пробните серии кропки и ФФ телата

Отговори на това съобщение
 Re: От Sony през август (24-ти за сега)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-10 09:14

С НЕКС-5 могат да се ползват почти всякакви обективи! Хубавое ако има АФ със моторизирани алфа (САМ и ССМ) обективи.

Мотор в тялто на некс, както и повече копчета са за мен безсмислени - за какво е голямо тяло без огледало? Има ДСЛР-и, които имат доста други предимства т.е. тоя А55 или А590 ще е доста по бърз и мощен апарат в малко по-голямо тяло с Аф със всички обективи.

Менюто на НЕКС не е отлкова зле, както го описват по ревютата. Капитанчо мини да пием бира да го видиш. Мисля, че приятно ще се изненадаш. Със сигурност не е Д80 или Д300 ама за по бавно снимане, не е никакъв проблем това с менютата - супер прости и лесни след първите 10 минутки.

Мен ме интерсува фотото. Видео камери не ме интересуват дори по 200$ да ги дават. Дори мисля че Панасоник с м4/3 са по напред във видеото в момента. Сигурно Сони ще догонят ама....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »