Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: miro20   
Дата:   23-08-10 15:01

хм.. доста пъти съм ползвал куриерски фирми, просто защото добих навика по интернет да пазарувам какво ли не..
та.. от тази година насам, 3-4 пъти по еконт , и още толкова по спиди.
документи съм получавал - по "топ... забравих какво"

мисля по съм доволен от еконт, въпреки че и спиди си вършат работата.
всички пращат смс-и, и се обаждат по телефона.
разговора по спиди се записва, тъй като има някакво "ехо" през централа или незнам си какво, и когато попитах защо така лошо се чува, момчето само ми каза че е заради записването , за да не стават "грешки" в последствие.
и да се знае кой кога и как е контактувал при доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   23-08-10 15:10

за да те записват трябва да те предупредят предварително, МАЙ?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: jeremiah   
Дата:   23-08-10 15:28

- Опакова ли си стоката?
- Ми не.
- Обяви ли стойност на стоката?
- Ми не.
- Застрахова ли си стоката ?
- Ми не.
- Прочете ли общите условия на сайта на куриерите?
- Ми не.
- Е кой в крайна сметка ти е оцапал гащите отвътре ???
- Ми ... те !

Интересен разговор ...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   23-08-10 16:18

- какво предлагате като услуга?
- доставка на пратка от т.А до т.Б
- плаща ли се?
- да
....
- е що я доставяте счупена?
- е къде сме казали, че ще я доставим здрава, или че няма да я откраднат?

Интересна услуга...



Публикацията е редактирана (23-08-10 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   23-08-10 17:24

-доставка на пратка от т.А до т.Б
-е къде сме казали, че ще я доставим здрава, или че няма да я откраднат?


Именно интересна услуга.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   24-08-10 11:59

Така е хора ама все пак тва струва 5-6лв ... вие кво искате баси за 5лв да ви опаковат стоката да я гледат като писано яйце и да ви я закарат от София до Малко търново ... и всичко това за 5-10лв ? ми като искате ползвайте DHL Бе ... те ще ви я опаковат и 100% ще ви я доставят цяла и няма да имате някви ядове или ако нещо се случи ще ви го платят щото искат да имат добро име

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   24-08-10 12:01

или ползвайте български пощи там ще ви излезе оооще по евтино ама малко по бавничко...
Вие искате хем да е евтино хем да е бързо хем да е надеждно хем ако може и те да ви го опаковат... тва все едно да извикаш куриер да му подадеш внимателно една кора яйца неопакована нищо и да му кажеш за 5лв ми я закарайте до бургас ама гледайте да не счупите яйцата и те после да си берат грижата как да ги опаковат че да ви ги закарат... еми няма как да стане това за тея пари съгласете се

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 12:05

клез - абсолютно не си прав.

те толкова ми искат и толкова плащам - ако не могат да работят за 5-6 лева - да искат 10 или 30.

като са ми поискали пет лева - ще ми свършат услугата за 5 лева - никой не им е крив

ако бяха оферирали играта "тука има, тука нЕма" или друг вид залагания, дали ще стигне стоката здрава или дали изобщо ще стигне - можеше да залагаме.... но те предлагат УСЛУГА.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   24-08-10 12:21


Винаги има риск от повреди.

А и за 5 лв. не пристигат всички пратки така.

Това е все едно да си на път с предимство и да идва от страни КАМАЗ, който не се кани да спре.

А ти с леката кола да можеш да спреш, но да си търсиш предимството упорито.

Покритото мляко котките не го ядат...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 12:39

е щом смяташ, че е нормално камаза да не спазва предимството, и куриера да ти чупи пратките... явно и шофьора на камаза ще мисли така и куриера - така ги учим ние самите

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   24-08-10 12:44

lansky

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: tziko   
Дата:   24-08-10 13:17

Куриерите са виновни при всички положения! Човека е попитал за опаковка и са му обещали. Като има риск, са длъжни да предупредят, а не да се крият зад някви договори, застраховки и подобни. Какво означава "добре опакован" ами според мен може да е добре, според друг не. Като занесат апарата в насипно състояние, пак ли клиента е виновен, че не го е опаковал? Къде точно е описано каква трябва да е опаковката? и ако не отговаря на някви изисквания, ами да не приемат пратката или да кажат изрично, че има риск, тва направено ли е? Човека сам си е виновен, само защото на вас това не ви се е случило? Като ползвам подобна услуга за пръв път, трябва ли да отделя един ден за четене на "Общи условия" и консултация с юрист, че да не ме прецакат? Това ли смятате за нормално или просто да ви доставят пратката цяла?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   24-08-10 13:49

Абе 100 пъти ви каза по-горе
като не са ви проблем парите дали ще са 5лв или 15лв
Опаковате си го хубаво
Обявявате си стойността на пратката
Описвате какво има вътре
и си правите застраховка... ще ви отнеме малко повече време обаче ще сте спокойни... това че някой го мързяло или не му се давали 5лв отгоре не значи че куриера трябва да поема отговорността вместо вас. Всичко си е описано в условията на куриера... ама както пак казаха по-горе кой да чете... Вие искате с минимум усилия и пари да получите услуга от най-високо качество.. е НЕ става така

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   24-08-10 13:51

ако видите как съм опаковал PocketPC-та с голям тъчскрийн като ги пращам по куриер сигурно ще ми се смеете... че отделям по 15 минути и го слагам в 2 кутии с дунапрени и кви ли не уплътнения вътре.... обаче до сега счупена пратка Нямам

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   24-08-10 13:52

Извинявам се за грубия език ама тва си е типична българска черта, все някой друг да е виновен за мойта немърливост и стиснатост

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 13:58

клез,
аз си застраховам, чрез застраховател пратките, а не чрез Спиди (просто защото ми излиза малко повече над 100 (сто) пъти по евтино като застраховка. Сега понеже Спиди са ми затрили стока за 10 хилки - застрахователя ще ми плати. После вероятно ще си иска парите от Спиди.... а Спиди може да те извика да ги убеждавате заедно, колко аз съм немърлив и стиснат и колко те не са виновни...

ако пък спиди реши, че аз съм виновен - нека ми заведе регресен иск - да видим в какво ми е вината освен, че ги ползвам

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   24-08-10 14:08


Ами предстааш ли си - на камаза му отказват спирачките и е претоварен, слязъл от баир с разтопено феродо (шофера е простак, тия с багера също, собственика и той).

Но ти упорито си искаш предимството - не е ли леко тъпо и неуместно някакси? И после по автофорумите - ама камаз ме смля? Превенция му е майката, не бой с великденски яйца...

Смяташ ли че куриера ТОЧНО ТАЗИ ПРАТКА е искал да ти счупи?

Аз 2 обектива съм продал досега - винаги са пристигали както трябва. Но надлежно опаковани във фабричната опаковка + още една отвън уплътнена със стиропори и полиуретани.

Ако искайте си опаковайте стоките - те са ваши. После си търсете правата по форумите...

Адреналина е безплатен - пращаш и чакаш с нетърпение да разбереш в какво състояние е пристигнала пратката...

Въртиш синджира - ще я опаковаш ли момче? Дааа, че как бре - има си хас! Супер! Айдееее! И после - простаци били... Ами простаци са - ти какъв искаш да е куриера - с 2 висши ли?

Аз като разумен човек преценявам тези неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: mitku   
Дата:   24-08-10 14:10

Само за сведение - последният път като имах работа с куриери, човекът, който ми прати (едно обективче) беше старши служител в куриерска фирма (няма да спонемавам имена). Та човекът лично е предал пратката на колегата си и му е обяснил да я пази като очите си, и колегата му ми я донесе. [smilie24]
И въпреки туй - обективът беше опакован първо в памперс (много е добро туй за таквиз неща [cool] ), след туй обвит с картон и облепен плътно с тиксо, картонът сложен в найлонова опаковка тип "балончета" и отново облепено плътно с тиксо; туй нещо сложено отново в картонена опаковка и пак облепена с тиксо и накрая всичко туй - поставено в служебната опаковка на доставчика. Общо взето, въпреки че ставаше дума за вътрешен човек от самата фирма, обективът беше тъй опакован така, че даже и ако беше вързан на връвчица и да се влачи зад колата на доставчика, пак нищо нямаше да му стане. Т.е. - човек първо трябва да се погрижи САМ за интересите си и ЧАК ТОГАЗ да разчитана на останалите... пък били той и "в правото си". [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   24-08-10 14:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 14:14

представяш ли си... на камаза му отказват спирачките....

затова спирай и на зелено - че може онзи дето е на червено да не успее да спре заради "разтопено феродо"...

обаче кво правим ако зад тебе има друг камаз дето гони зеленото и му откажат на него спирачките... сигурно ще си в голяма драма?

я най добре ходи пеш... сиреч не ползвай куриери - по-предпазливо от това няма накъде

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: tziko   
Дата:   24-08-10 14:23

Едно си баба знае, едно си баба бае!
Тоз бил простак, оня бил тираджия... нещо не ни се отразява добре живота в България. Ами като ще влачат апарата след буса СА ДЛЪЖНИ ДА ПРЕДУПРЕДЯТ КЛИЕНТА и ДА НЕ ПРИЕМАТ СТОКАТА ЗЛЕ ОПАКОВАНА!!! Аз ли да разбирам от опаковки и рискове или куриера? Къде им е професионализма ако само ми вземат парите и апарата в налоново пликче. Тяхно задъжение е да ИНФОРМИРАТ КЛИЕНТА за да е наясно. Ако килената е бил наясно - виновен си е, но в случея май става въпрос за друго, обещано и не свършено, дали служителя или цялата фирма няма значение - виновни са!

Извинявайте, че виках в този пост, ама се ядосах.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   24-08-10 14:31


Съгласих се - клиентите не трябва да си опаковат стоката...

Пред опастността да те размаже камаз - никога не трябва да се спира...

Черното е бяло...

ПП: Ако видя че има джигити отсреща - спирам и на зелено и на пембено. Такъв е живота в България...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: mitku   
Дата:   24-08-10 14:37

Едно въпросче... да речем - имаш 100 лв. Тръгваш на работа и като излизаш си оставяш 100-те лв. ПРЕД входната врата (за да не се занимаваш да ги мъкнеш, че и без туй си се натоварил). Вечерта се връщаш - вземаш си 100-те лв. и отиваш на пазар. То и без туй е забранено някой да ги пипа, след като не ги е оставил и ще си е кражба, а ако стане нещо отиваш и се оплакваш в полицията - на тях туй им е работата... значи няма страшно - мяташ кинтите пред входа и заминаваш. Нали тъй се прави? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 14:37

аз пък им показвам на джигитите, че няма да минат, като естествено преценявам дали могат да спрат... ако практически не могат да спрат... ги пускам и после аз ги спирам...отнема не повече от 3 минути до първия светофар или задръстване.

колкото до опаковките....

може би трябва да монтираш и GPS вътре, че току се изгуби пратката....

а ако примерно се запали буса и обектива се поразтече... нещо пожарогасителче да монтира вътре....


няма как да знаеш какво ще му се случи по пътя за да си подготвен... но факт е, че куриера ти слага куркапани.

по-лошият факт е, че народа се съгласява с куркапаните и ги смята за нормални.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   24-08-10 14:39

митку - в коя група на детската градина си?

ти си плащаш за услуга на куриера не играеш на "тука има, тука нема" - преди пет часа ти го писах

като си плащаш - очакваш да ти свършат услугата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »