Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   22-08-10 17:24

asahi - e не е като да не са виновни от еконт... че са мърлячи, мърлячи са... ако не бяха виновни - апарата му щеше да е със здрав дисплей. в крайна сметка дори в найлонов джоб да им го дадеш да го пренасят - трябва да го пазят - на тях това им е услугата - не просто да го закарат от А до Б... грам няма значение дали карат само твоя апарат и ще го държат в ръце по целия път, или карат 1000 апарата - и "много важно, че сме поломили 10тина - да сте застраховали"

то излиза игра на хазарт... ще стигне ли пратката до адреса и ако стигне - здрава ли ще бъде?

ако се наемеш да донесеш апарат от щатско примерно на някой приятел - ще му обясняваш ли как "никон" или "канон" не са го опаковали и "сори - да беше казал да го застраховам - на ти го сега със счупен дисплей" въпрос на отношение към клиента просто еконт го нямат (и не само те)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   22-08-10 17:39

lansky, темата е за SPEEDY Бе :) поне заглавието да беше прочел

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   22-08-10 17:43

спиди - еконт... далеч по-същото (извинявам се на еконт, че ги натопих - с тях грижи съм нямал)- ама няма да редактирам )))

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: zed   
Дата:   22-08-10 18:47

Пълни глупости!!!
Ами дай тогава да си изпращаме техниката по куриера увита в тоалетна хартия, пък те да си берат грижата за опазването й.
Грижата за оцеляването на пратката е от двете посоки, НО ти като изпращач на техника за няколко хиляди, си отговорен да я опаковаш така че да не се налага някой да я крЕпи специално в камиона. Ако не можеш да я опаковаш, отиваш някъде, където срещу скромно заплащане ще ти свършат услугата.
Ти като човек, занимаващ се със застраховки, би трябвало да си най-наясно с тези моменти. Не е все едно дали ще застраховаш кола с аларма или кола без аларма нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   22-08-10 19:25

Хора апарата си беше в кутия, дори книжката на д300 която е доста дебела беше залапена за дисплея за всеки случай !!! само ги помолих да сложат от онова мекото найлоновото за всеки случай и табелки чупливо но уви. НЕ СА СЛОЖИЛИ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 19:28

Искаш да кажеш, че в кутията си бяха онези дистанциращите елементи (не ги знам при Никон какви са) и всичко си беше подредено както в магазина? Повреди по кутията някакви не забеляза ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   22-08-10 22:01

Ами апарата е пристигнал при евентуалния ми купувач и не знам дали има повреди по кутията, но днес ми изпрати снимки да видя и се оказа че е супен само скрийн протектор-а GGS който съм залепил и слава богу.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   22-08-10 22:14


Хепи енд...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 22:20

Да си размените по някоя бира, викам.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   22-08-10 22:31

Задължително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: zed   
Дата:   22-08-10 22:33

А на нас по някой емотикон с биричка поне [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   22-08-10 22:35

Може и бири на фотоваканция :)[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   22-08-10 22:49

И земи си оправи заглавието на темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   22-08-10 23:01

Че що да си оправя, заглавието, ако е нямало скрийн протектор, щеше да е дисплея, независимо, какво пише в условията на куриера, не смятам, че хората трябва да си опаковат стоките, първо може да нямат подходящите материали и условия, второ може пък да е спънат в ръцете и да не отбира от опаковане, в крайна сметка да не опаковчик, трето аз като гледам под път и над път фирми за опаковане. Куриера поема ангажимента да достави стоката от едно място до друго, ако не достави стоката в състоянието което е я приел, значи не си е свършил работата. Да вземат да предлагат услуга опаковане, пък ако ще и срещу допълнително заплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   22-08-10 23:08


Ами изпращай си Д300 в найлонова кесия тогава...

Аз лично не рискувам никога...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: h_bio   
Дата:   22-08-10 23:29

За това сме на този хал..защоо не изискваме и нямаме изисквания. Който предлага услуг е длъжен да я изпълнява като хората. Като идеш на зъболекар да ти вадят зъб сам ли се обезболяваш вкъщи преди да излезеш???

Аз преди месец исках да пратя един лап-топ с фирма куриер (няма да казвам фирмата). Обадих се по телелфона да дойдат да го вземат и предупредих, че нямам опаковка, но видях на сайта им, че предлагат няколко типа. Операторката по тлелфона ми каза, че акое без опаковка не могат да го вземат от нас а трябва да ида до офис на фирмата за го опаковат там в специална опкавка. Отивам в офиса - "Искам да изпратя този лаптоп с подходяща опаковка от предлаганите от вас независимо от цената на услугата", Отговор - "Ами съжаляваме нямаме тази опаковка в момента". Питам ги "...поне от найлоните с мехурчетата нямате ли? - " Не свършили са." Накрая ми връчват едтин кашон огромен от типа за бяла техника и едно макетно ножче да съм го прекроял както си искам и те щели да ми го облепят с тиксо.....
Фирмата е една от водешите куриерски фирми в България, офиса не е в провинцията, а в София.

Не смятам, че колегата е виновен, че не са опаковали камерата както са обещали и още повече, че са я подмятали.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 23:36

Мда, ще намерят един мармот да ги опакова.[smilie18]

Както стана ясно апаратът е бил във фабричната си опаковка. Дребна подробност е, че в тази опаковка не е предвиден скрийн протектора. Друга подробност, но по-едра, е, че изпращачът не е застраховал пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: h_bio   
Дата:   22-08-10 23:38

Абе и за застраховките имам какво да се каже ама айде...

Мисля, че качеството на услугите у нас няма да се подобри докато не започнем да го изискваме..ама не по единично а масово.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 23:40

Да им начупим джамците, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: h_bio   
Дата:   22-08-10 23:42

Не просто да не "ядем каквото ни подхвърлят" като помияри.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   22-08-10 23:44

То и аз няма да рискувам, но нашите куриери са измекяри до един.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 23:50

Каква е връзката между "докато не започнем да го изискваме..ама не по единично а масово." и "просто да не "ядем каквото ни подхвърлят" като помияри."?

Във фирмата, в която работя, всеки ден получаваме и изпращаме сериозно количество пратки с резервни части и консумативи. С логистиката пряко са ангажирани 4-ма човека. Има една-две позиции, които винаги дават фира при транспортиране и затова си ги поръчваме с по-бавната и голяма доставка. Доволни сме от куриерите и не прехвърляме нашите пропуски на тяхната глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: h_bio   
Дата:   22-08-10 23:54

Ако не можеш да откриеш връзката излез от аквариума за малко и се огледай какво става навън.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 23:55

За да си излезна от аквариума ще трябва да пътувам поне един ден без да спирам. Айде друг път.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   23-08-10 00:04

Абе вие не се спряхте да плюете тука... и то хора дето я са ползвали 1-2 пъти куриер през живота си я и толкоз не са
по няколко пъти седмично изпращам по Еконт дисплеи за телефони, до сега счупен дисплей нямам
Пояснявам опаковам дисплеите по следния начин: дисплея, огънат в 10тина ката тоалетна хартия (по около 5мм тоалетна хартия от 2те страни) и това е.... хвърляме го така опакован в ония големия синия чувал, слагаме му лепенка Чупливо , вид на изпращаната стока: Дисплей... и това е
от дооооста пратки до сега които съм изпратил 1 счупен нямам... Колегата или не е сложил лепенка Чупливо или Спиди са съвсем мизерници... от години работя с Еконт и нямам ядове

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »