Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: totomoto77   
Дата:   23-08-10 00:07

Въпреки, че апарата ти е здрав те съветвам да вдигнеш голям скандал. Аз лично по подобен повод се погрижих един куриер на еконт да остане без работа. Трябва да изкореним това отношение и нас, иначе сме загубени.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   23-08-10 00:10


И какво сега - само в БГ куриерите трошат и повреждат пратки?

Ами ако разбият камиона и оберат куриера - без застраховка ще ти изплатят само разходите за транспорта - пак куриера измекяр.

Всички тези подробности са надлежно описани в общите условия на всички куриери. Четеш, ако не ти харесва - не ползваш.

И не съм казвал че не са измекяри куриерите. Точно защото са такива трябва човек да си опакова добре нещата. Или пращаме техника за над 1000 лв. без застраховка, не добре опакована и стискаме палци да не я повредят? Аз не правя така...

Виждал съм и Спиди, Еконт, Европът и останалите как товарят и разтоварват - няма никаква разлика.

Едно време пращахме файловете в едни чекмеджета с харддискове в София за цветоотделяне.

За най-сигурно ги носеше човек от фирмата с автобуса.

В интерес на истината и по влака сме ги пращали - не е имало проблем. Само че бяха опаковани против атомен взрив. А на БДЖ докерите са най-внимателните на света [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: h_bio   
Дата:   23-08-10 00:23

Klez, никой не плюе. Споделяме си случки и мнения оносно куриерски услуги. Мисля, че еднакво тежат както положителните така и отрицателните отзиви и случки. Би трябвао да са вади поука и от двете, а не лошите мнения да се игнорират като някакви претенци или безпочвено плюене.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-08-10 00:35

Дали знаеш, че преди да пратиш нещо с куриер трябва да САМ ДА ГО ОПАКОВАШ, а не да разчиташ на куриер или няной друг от фирмата.
На тях едва ли им е до това, да опаковат колети, като се има на предвит факта, колко работа имат, а все не им стигат хора.
Права имаш, ако посетиш комисията за защита на потребителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-08-10 00:41

Всяка фирма си гледа интереса на първо място.
Използвам една фирма, няма да пиша име, че е като реклама.
Ще кажа само, че ми се е налагало да пращам телефони GSM.
Опаковам телефона в два кашона най малко, с 3 сантиметра вата(изолация), стериопор в първия кашон, иначе има вариант да получат части за телефон.
Какви истории има, ще е много весело, ама ще се сърдят, че им смъкваме рейтинга. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   23-08-10 00:46

h_bio [smilie24] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: aldygreen   
Дата:   23-08-10 01:05

Мааму стара, аз ли съм само Марко Тотев, че до сега, повече от десетина пратки в двете посоки по ЕКОНТ, минаха като по ноти. Вярно, всеки обект беше във фабричната опаковка, но без излишъци отгоре...
[ezik] [ezik] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   23-08-10 01:09

Клез - разлика във физическата маса между дисплея за тел и фотоапарат намираш ли ? Пряко свързани са и със земното притегляне. Тя и една бълха може да падне от разстояние 260 пъти надхвърлящо теглото и и да не се потроши но това не означава че ако тя е 10 или повече кг. и повтори същия скок ще завърши със същия успех !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   23-08-10 01:16


Това е още една причина да СИ опаковаш старателно и надлежно пратките!

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   23-08-10 01:23

Е извинявай но аз не мисля че разбирам повече от опаковане от инжинерите на НИКОН, как иначе е пристигнал от япония без да се повреди ? а тук в бг не може ???

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: джъмбо   
Дата:   23-08-10 08:11

спиди явно са се вдъхновили от първата минута и половина [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=dRZdHO8UCvk



Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   23-08-10 09:16

Как е пристигнал от Япония? В по-голям кашон, после в контейнер. Но най-важното е, че е бил без протектор на дисплея. Този протектор ти идва в повече и опаковката не е сметната за него - това е моето скромно подозрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   23-08-10 09:38

Хора не мисля, че трябва да се защитават куриерите и да ми се обяснява как сам трябва да си опаковам стоката, ДА ТРЯБВА, ЗАЩОТО КУРИЕРИТЕ СА ИЗМЕКЯРИ.
Ако услугата им беше нормална, просто трябва да вземата стоката да си платиш и изобщо да не я мислиш повече. Едва ли им било до опаковане, ми като не им е да не предлагат подобна услуга бре. За застраховката... хм да добре е да се прави застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: delivero   
Дата:   23-08-10 09:53

пращал съм 17-40Л като го продавах.
пращах го с Еконт първо увих обектива дебело около 5см. в наелоновото с въздушни хапчета не знам как се казва хахахахахахааа.
после от всякъде му направих кутия от стериопор 5см. и се получи нещо голямо и леко около 60х60см. което не дрънкаше нямаше ниакви вибрации вътре. На какчката и беше обяснено че това е обектив 5 лепенки чупливо застраховка и т.н. занесох го направо и лично в офиса не на Куци куриери без два задни крака..... дет им е писнало и се чудят как да свърши работният им ден.....
обектива пристигна без проблем. но днес и еконт не ми харесват имат си техните "Бъгове", а за спиди немам думи.....
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: vnvas   
Дата:   23-08-10 09:57

Интересно защо не е видяно счупването още когато пратката е отворена в присъствието на куриера. Как е възможно да се счупи скрийпротектор? Извинявам се ама темата ми прилича на някаква измислица[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   23-08-10 10:09

vnvas ти как позна че не е видяно още като е отворена пратката не ми е ясно ? И след като спиди не предлагат услугата виж преди да платиш първо им ръсиш и след тва виждаш и казваш ооо ама то е счупено, и колежката (от тея дето са с не висок IQ ) ти обяснява ами то може и така да си е било. Човека не е виждал апарата никога преди и си тръгва и звъни на мен. Аз са как да го накарам да ми повярва че не е наистина счупен от мен ? И вземи малко помисли преди да бръщолевиш за измислици. И защо да не е възможно да се счупи скрийн протектор, нима те са нечупими ?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   23-08-10 10:17

V-Power то хубаво разлика във физическата маса ама сещаш се че има сериозна разлика във здравината :)... сещаш се на един тъничък 1.5мм стъклен дисплей колко му трябва да се счупи и на един фотоапарат D-SLR

http://www.youtube.com/watch?v=D1tTBncIsm8&feature=sub


Иначе и на мен тая тема ми се струва нещо фейк...
до тук имам към 150 пратки от китай... и счупена стока съм имал само един шублер стъкълцето 1 път, всичко друго е било здраво, а китайците не обичат много много да опаковат.. идвал ми е дисплей само в пощенски плик с балончета... и кви ли не други работи :) и тва по пощата от китай до българия. а тука да счупят скрийн протектора на фотото... или купувача нещо го е напрайл или и аз не знам кво, протектор не се чупи току така както казаха колегите по-горе особено през опаковката

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: zed   
Дата:   23-08-10 10:21

Беше ли наранена кутията или не? Това е отговора на въпросите ти!!![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: kalata_n   
Дата:   23-08-10 10:24

Работил съм в спедиторска фирма, макар и за кратко, но пък именно в склада с пратките. Ще ви дам няколко съвета, пък вие каквото си решите, това ...
1) Фирмите разполагат с безброй средства да ви предпазят пратката, но вие трябва да се уверите как я опаковат.
2) Ако сте си опаковали сами пакетчето знайте, че лепенка чупливо не е достатъчна... за съжаление отношението в БГ към "чуждото" е лошо почти навсякъде. Ако кажете обаче какво точно има в пратката може да сте 99% спокойни. Хората не искат да си навличат неприятности със скъпа техника вярвайте ми. Тоест винаги казвайте какво е това чупливото нещо, за което те ще се грижат.
3) Винаги застраховайте пратката (освен ако не е документ или ушанка или нещо друго от този род).
4) При подобни пратки винаги е добре да отделите малко повече време (всъщност то си е за ваше добро де). В този смисъл по-добре е не да викате куриер, а да отидете в някой център на спедиторската фирма и лично да занесете праткатра.

Само за пример ще ви кажа, че докато бачках в онзи склад през ръцете ни минаваха огромно количество медицински проби (не съм сигурен какви но предполагам, че от по-малки населени места изпращаха кръв, урина и други до лаборатории в по-големи градове). Пакетите бяха колкото цигарена кутия, а куриерите понякога нямаха достатъчно лепенки чупливо в себе си (много пакетчета) и въпреки това счупена епроведка не съм чул да е имало.

В конкретния случай щом няма застраховка е лошо.... Но знайте че един хубав скандал винаги може да свърши работа. Само не се карайте на конкретен куриер а се обърнете към някой от вождовете.
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: delivero   
Дата:   23-08-10 11:15

Хехехехеееее без да искам съм спазил всички изискваня и съвети препоръчани от Калта_н

браво момче добър съвет. ако кажеш това е обектив за мен е много важно да пристигне здрав той е много скъп. дайте ми съвет трябва ли още с нещо да го опаковам ????

и на тях не им се иска да има разправии

иначе чичо Гинчо "куцият кон" го метка и не му пука............

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: xsakex   
Дата:   23-08-10 11:26

Какво да кажа, като трябваше да получавам от сервиза една ударно-пробивна машина Hitachi на стойност колкото едно 40Д. Пратиха я точно със Спиди. Чакаме пратка... пратка няма. Обаждаме се в сервиза а от там - "пратихмя я миналата седмица". Отиваме в Спиди, а онези "пратката е доставена на адреса"...
изнамериха кой е доставял пратката и какво се оказа - оставил я няколко къщи по-надолу на някой си друг човек.

Е всичко мина както трябва. Не беше я продал още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   23-08-10 12:23

klez
Дата: 23-08-10 00:04

Абе вие не се спряхте да плюете тука... и то хора дето я са ползвали 1-2 пъти куриер през живота си я и толкоз не са


ей така за справка... си отворих пратките за юли.... 2214 броя...само стоката (без документите) от тях този месец за беля откраднати два кашона - на стойност 10 311,22 лева (е да, аз правя застраховки и вече си чакам парите)

та сигурно съм пращал един -два пъти по куриер - как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: klez   
Дата:   23-08-10 13:22

има изключения, не го приемай толкоз лично :)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   23-08-10 14:40

Ей сега разтоварихме 3 палета със стока, пратена по куриер. Объркали транспорта и вместо камион с падащ борд пратили бус, та се гърбихме да сваляме на ръка. Всичко опаковано във фабричните кашони + едно стреч фолио отгоре. Огледахме палетата отвсякъде за външни повреди и подписахме документите. Ако вътре нещо се е счупило няма да виним куриера.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   23-08-10 14:53


Объркали транспорта [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Куриерска му работа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »