Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   19-08-10 00:46

Отдавна не съм се присещал та...


http://87.121.7.213/site_pics/116/t_1282167542_empty_bottle.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: iPonche   
Дата:   19-08-10 00:48

Бих изцапала чашата с няколко капки вино и малко по дъното. Ама това е от любител [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   19-08-10 00:52

Абе да ти кажа усетих се, ама вече късно утре или други ден, като разпъна пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: victory13   
Дата:   19-08-10 00:57

прекалено ще е според мен и там да изцапаш...
а и така кореспондира със заглавието... празна бутилка, още по-празна чаша [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: overkill   
Дата:   19-08-10 01:26

Според мен koрkовата тапа не е на място. може би по-надолу,да се вижда столчето на чашата...

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-08-10 01:31

Много добра работа, Myth, поне на мен като на любител много ми харесва [smilie24]
Да се нацапа и чашата наистина не е нужно.
Пък освен това в този вариант се подсилва контраста - чашата е снимана максимално фронтално и изглежда висока и издигната нагоре, а бутилката от този ракурс съвсем скъсена оптично и принизена. И освен това бутилката паднала и с лек намек за окървавяване, а чашата чиста, девствена и стерилна. Поне според мен това помага за излъчването.
И корковата тапа не виждам защо трябва да се мести - няма лошо да се припокриват предметите - композицията има и дълбочина и е естествена.
Наистина добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-08-10 02:20

[smilie24]



Публикацията е редактирана (19-08-10 02:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: FilipPanchev   
Дата:   19-08-10 02:50

Тайпото е зле, шрифта е гаден, дроп шадъла е излишен и като цяло текста разваля композицията. Пробвай с някой сансерифен шрифт и композирай по различен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: V-Power   
Дата:   19-08-10 03:25

Според мен трябва да си смениш монитора, щото се виждат ужасни неща, иначе не е лошо !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: mayflowerbg   
Дата:   19-08-10 08:54

бих махнала надписа - излишен е - вижда се, че е още една празна бутилка; виж, ако беше нещо друго, свързано по асоциация със снимката - да [smile] освен това, като човек с опит по поставяне на надписи върху снимки (световен хайга-майстор [smilie5] ) препоръчвам използването на наподобяващ ръкопис шрифт - стои по-персонализирано

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: pmartinov   
Дата:   19-08-10 08:57

Битовия алкохолизъм си е порок [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: mayflowerbg   
Дата:   19-08-10 09:00

битов алкохолизъм [smilie11] с това малко юзче[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   19-08-10 10:03

Абе мартинка, какъв алкохолизъм бре.

mayflowerbg асоциацията е с песента на ACDC просто един пасаж е, катонадписа на снимката.
За ръкописния може би си права.

Благодаря на всички за критиките, и отзивите, което не значи да спирате де :-).

Автор: V-Power
Дата: 19-08-10 03:25

Според мен трябва да си смениш монитора, щото се виждат ужасни неща, иначе не е лошо !!!


Ами не би трябвало да се виждат ужани неща, някой друг вижда ли ги? По принцип ще я правя отново защото, като цяло технически не е заснето както трябва, затова е вероятно да се виждат части от фона иоли да си личат четките при някои, но не би трябвало де. Някой друг да каже вижда ли ги?

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: gnedkov   
Дата:   19-08-10 11:03

Бутилката и тапата са станали супер, някак ако можеш да "отличиш" горния ръб на чашата, над него на моя монитор едва се виждат две или три вертикални линии като от четки, но дали представляват това не знам и наистина махни сенките от надписа....
П.С. дясната страна на винения разлив има "омазан" участък...



Публикацията е редактирана (19-08-10 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: nnenov   
Дата:   19-08-10 11:05

И аз виждам "неща" :) горе в ляво, зад чашата и в горния десен ъгъл

и надписът не става

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: riddick   
Дата:   19-08-10 11:20

1. Надписа добре създава илюзия за размазаност, но шрифта го смени.
2. Верно чашата много се слива с фона. Друг фон или тонирана чаша. Може би някакъв градиращо потъмняващ фон отзад, но не до черно.
3. Опитай да не скриваш с тапата толкова много пънчето на чашата. Може би малко по в ляво я постави. В момента ме дразни.



Публикацията е редактирана (19-08-10 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   19-08-10 11:24

За сенките на надписа вече е ясно и аз съм съгласен, че ... не вървят, гадните работи са от фона, че не беше изгладен и.... а ако бях светнал повече щяха пък останалите неща да изгорят, за това и казвам, че като цяло ... не я направих както трябва, ама вечерта късно много я правих и ... нямах под ръка ПВЦ фон например или просто трябваше да изгладя наличния фон, та да там където ясно са си личали гънките и границата м/у стъклото и фона съм поомазал малко, следващия път идеята е да направя така снимката, че да не се налага да "мажа" а само контраста и цвета леко да се пипне.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: svetalcho   
Дата:   20-08-10 09:26

Да има разни работи и аз ги виждам. Надписа е кофти...смени шрифта. И тва червено прилича повече на кръв , отколкото на вино. Аз лично тапата бих я махнал изобщо. Не ми се връзва нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: lansky   
Дата:   22-08-10 17:35

а чашата крива ли е, или е търсен ефект?

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: gogi69006   
Дата:   22-08-10 18:51

Имам една малко по-друга идея.
Доколкото виждам, имаме чаша и ИДЕЯ-за-празна-бутилка, направена от горната част на бутилката.
Дали не е по-добре чашата да е от тази-част-на-бутилката - като чаша,обърната и запушена, с малко вино на дъното, а празната бутилка -съборената - да е от ДОЛНАТА половина?? [thankyou] [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-08-10 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: alsash   
Дата:   22-08-10 18:52

предметите в натюрморта са нелогично композирани....най-малко(то)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   22-08-10 22:44

alsash приемам критиката ти ама обоснови се, за мен лично са си ок, като композиция е може би идеята на празната бутилка такиа паднала и виното приличащо на кръв предполагат някак си по небрежна и разхвърляна композиция, ама... казваш това най-малкото, а кажи за повечето. [smile] Лански ами идеята да малко изчанчена перспектива да има, колко е удачно...

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: maktub   
Дата:   23-08-10 01:53

Надписа или да е съвсем раздвоен (от многото пиене) или изобщо да няма сянка, друг шрифт. Отрязаната капка или да е цяла, или изобщо да я няма. В горния десен ъгъл има като че ли недовършено от печата. Грубата обработка на бутилката и тапата не ми се връзва с фината чаша, в която има много повече детайл. Шишето изглежда по-малко от чашата, което съвсем разваля отношенията им и двамата се чудят защо са заедно, особено след като тя е толкова чиста и неопетнена. Щом идеята е по конкретния текст, може би да се види какво се е случило с предишните бутилки.
Не ми се връзвай никак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   23-08-10 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: shiki   
Дата:   23-08-10 10:27

Един отпечатък на устни (червило) по ръба на чашата? Защо пък да е стерилна? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   23-08-10 10:37

Автор: deus_ex_machina
Дата: 23-08-10 09:30

никаква композиция няма, това е очевидно, не е нужно да се доказва.
[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5]

Хубаво така да е, ти как би композирал тогава или просто дай някакъв съвет как би било по-добре. Щото, като композиция според мен са си добре и ако не се обосновавате няма как да разбера, къде греша(не че е задължително да греша де)

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   23-08-10 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: mayflowerbg   
Дата:   23-08-10 16:20

червило [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   23-08-10 17:17

Автор: mayflowerbg
Дата: 23-08-10 16:20

червило [smilie23]


???

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: Myth   
Дата:   23-08-10 17:18

Автор: deus_ex_machina
Дата: 23-08-10 16:12


Хм, добра обосновка, благодаря за което, ще помисля над нея[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   23-08-10 18:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: mayflowerbg   
Дата:   23-08-10 18:22

Myth, става въпрос, че не одобрявам идеята на Shiki чашата да се нацапа с червило

Отговори на това съобщение
 Re: Я дайте малко критика,
Автор: cabela   
Дата:   24-08-10 12:25

Много ми е бяло и неестествено. За чистата чаша вече казаха [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »