Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   18-05-11 20:15

Знам, че най-добре е опитно да разбера, но горе долу каква светочувствителност да очаквам от Фохар-а? [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-05-11 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: violator   
Дата:   19-05-11 08:09

ФОХАР ЕФН-311 от 1991г, добре съхранявана, при около 5000 келвина и сиви обекти се държи приблизително, като 6 АСА. Ако се снима на залез или на лампа, чувствителността и е няколко пъти по - ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   19-05-11 08:57

заради ефекта на Шварцшилд

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   19-05-11 11:17

Добавка по Щайнер да слагам ли [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: nevmi   
Дата:   19-05-11 12:00

Някой ползвал ли е хартия Ilford MG WARMTONE FB 24K

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: xizor   
Дата:   19-05-11 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: violator   
Дата:   20-05-11 10:51

http://magic-light.photopia-bg.net/E1.htm#shvarz

Ефекта на ШВАРЦШИЛД е само едно от нещата, които трябва да се отчитат при определяне на светлочувствителността. При залез или лампа с нажежаема жичка, освен по - малко количество светлина, е по - ниска и цветната температура. С други думи.. нАучно казано експериментът е многофакторен еднопараметричен.

Кой осветява леко хартията преди да снима и какво получава?


Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   20-05-11 12:58

Значи от една партида хартия да си направя няколко опита. Мен ме интересуваше горе-долу порядъкът. Благодаря [shtrak]... научно казано ще гледам да проведа опитите при квазипостоянно осветление :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   20-05-11 13:28

Просто направете няколко опита и след това с резултатите направете графика, за да видите как се променя чувствителността на материала в зависимост от експозицията.
И след това няма да има бъркане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Nickdul   
Дата:   20-05-11 15:30

violator,
rexansel, е писал, че осветява преди да снима
аз също правя така понякога, но с проявителите, които ползвам, воалът така или иначе е достатъчно висок, и наскоро не ми се е налагало
иначе за фотохартия си става супер,

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: violator   
Дата:   27-05-11 09:39

Nickdul, с какво проявяваш хартията? При мен рядко се получава воал при ФОХАР, ORWO и FORTE изтекли около края на 80-те, както с позитивен, така и с негативен проявител... Обикновенно ползвам FOMATOL P или FOMADON P.

Мисля, че воалиралата хартия не е еквивалент на предварително осветената. При мен осветяването е такова, че ако се прояви несниман лист се получава едва, едва забележима разлика в бялото. Освен това воалиралите фотоматериали имат стеснен динамичен обхват. В някои случаи обаче това е полезно.

И последно да питам какво стана с А4105? Без да съм го пробвам съм убеден, че комбинирани някои пликчета и шишенца от кутията проявяват и фиксират хартия, но всички заедно.. Пробвал съм C9165.. цветния проявител и фиксажа. Получават се негативи с леко намален контраст, което понякога е полезно.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   27-05-11 11:08

Втори проявител от 4105 можеш да го използваш за хартия.
Фиксажът - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   27-05-11 11:52

violator, какъв негативен проявител ползваш за ФОХАР-а? Че имам едни пакетчета български някакъв двуразтворен, пък не ми се занима да ги пробвам с филм. Идеи нпякакви? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   27-05-11 23:17

Ох, прочетох по-нагоре - то си пишело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: violator   
Дата:   28-05-11 21:29

Да, най - често използвам FOMADON P. Времето за проявяване е 7-8 минути с концентрация, както е описано на кутийката. Ако го нямаш под ръка, D76 1+1 дава също добри резултати. Изобщо много от разпространените негативни проявители ще реагират с ФОХАР.



Кога негативния проявител върши по - добра работа от позитивния при хартията? Умишлено задавам въпроса по - общо ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: luboar   
Дата:   28-05-11 21:45

господи. какво изнасилване на Фотография .. сопрете се !
най-голямата тайна за фотография, е липсата на такава тайна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   29-05-11 03:51

хм... аз не правя Фотография, а си правя кефа :)
/не се вземайте толкова на сериозно/ [shtrak]

Violatore, май двуразтворният ми проявител не е много удачно решение. Ако се наканя тези дни ще пробвам с Родинал.



Публикацията е редактирана (29-05-11 03:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: violator   
Дата:   29-05-11 12:04

Altrntv, какъв точно резултат получаваш с твоя двуразтворен проявител? Какъв е той или знаеш ли състава му?


Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: xizor   
Дата:   29-05-11 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   29-05-11 20:12

Violator /адаш/ - нямам идея какъв е точно. Препоръчаха ми го за филми, понеже давал сполучливи резултати и бил подходящ за начинаещи като мен. За филмите въпросът седи така:
Разтваря се р-р А и р-р Б. Налива се А в дозата, седи 3-8 минути в зависимост от филма, излива се без изплакване се налива р-р Б, който седи още 3 минути. Ако съдя по това, което пише в "Практическото въководство" разтвор "А" съдържа метол и натриев сулфит, а р-р Б - натриев сулфит и натриев карбонат. Така или иначе в книгата не пище дали се използва с хартии. А за филм - както писах по-горе не съм го ползвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   29-05-11 21:44

Ето един пинхолски кадър и от мен.


http://photo-zona.net/images/user64049/album26909/large/1306694512_lbex6122_PH_0021.jpg



Синкавият отенък е от проявителя - Реанал, унгарски някакъв.

Мен ми е интересно как се снимат хора и движещи предмети, при положение, че трябва по-дълга експонация при хартията?



Публикацията е редактирана (29-05-11 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   30-05-11 02:05

цитираният двуразтворен проявител е на Лайц.
Знаете кой е Лайц...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   30-05-11 07:40

My.Point.Of.View - да, на Лайц би трябвало да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   30-05-11 09:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото хартията
Автор: Altrntv   
Дата:   30-05-11 09:14

deus_ex_machina - хрумват ми много неща, но не съм пробвал до сега нищо. За това питам за пояснение [smile] Най-ниско съм снимал на 50 аса и то на филм. И в нормално време ръчках на ниски скорости и много отворено. Предполагам хартията като е десетина аса ще трябват още по-ниски. А на violator гледам снимките са замръзнали...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: