Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   06-08-10 22:02

Здравейте, братовчед ми живее в Америка и след 2 седмици ще си идва в България, затова смятам да използвам възможността да му поръчам да ми вземе фотоапарат от там.
Бюджетът както разбрахте вече е малък, но все пак бих искал да взема най-доброто за тези пари, а като цяло не разбирам нищо от фотоапарати и всички ми изглеждат безкрайно еднакви.
Засега съм се ориентирал към нещо като Sony W320 / W230 /W310

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: alsash   
Дата:   06-08-10 22:07

Фотоапарат от Америка за около 200лв....еее...струва ли си Америка да се безпокои за толкова парички?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   06-08-10 22:10

Важното е,че е ентусиаст[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   06-08-10 22:11

Е при положение, че един фотоапарат, който тук струва 260лв, от там могат да ми го докарат за 180, мисля че си струва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   06-08-10 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: alsash   
Дата:   06-08-10 22:17

...не забравяйте, че това е само малък инструмент за забавление, творчество или документация.....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   06-08-10 22:19

Е, добре, все пак благодаря за Професионалното Ви отношение.
Занапред ще знам да не се обръщам към надути пуяци във фото форум :)
Можете да напишете във входа на страницата, че тук могат да задават въпроси само хора с фотоапарати за 3000 лева и нагоре :)
Не за друго ами просто да не си губим времето да "оценяваме" по 50 снимки на величия като Вас, за да можем да пуснем тема и да отнемем от безценното Ви време, с нашите прости въпроси :)
Благодаря и лека вечер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: alsash   
Дата:   06-08-10 22:21

нямаш основание за тоз език драги!.....нещата просто си стоят така...успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   06-08-10 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   06-08-10 22:25

...и не забравяйте слънцезащитата, дори когато сте под чадъра!...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   06-08-10 22:25

Ох,тръгваш по грешен път.Виж някои статии и тогава реши какво искаш изобщо.
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: cicomanco   
Дата:   06-08-10 22:37

Те такива апарати там ги дават като ресто....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: yakumo   
Дата:   06-08-10 22:50

Апарати за 180 лв. има и тук. Между апарат за 150 лв. и такъв за 300 лв. от актуалните модели, надали ще направиш каквато и да е разлика, гледайки снимките. Така че, купувай каквото и да е [smile]

Сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-08-10 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: jingov   
Дата:   06-08-10 23:00

Има хора ,които обичат да се хвалят,че са си взели най най по най якото нещо от Хамерика ! [ezik] Аз бих разгледал по сайтовете,после на място пипнал и чак тогава бих взел,та така ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: StefanGeorgiev   
Дата:   06-08-10 23:17

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=51
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-08-10 01:25

arsenala е съвсем прав за съжаление. Попитал човека някъкъв по лаишки въпрос и веднага пираните на форума го разфасоват.[smilie23]

Параноя, невроза-неврастения, простотия и грандомания не се лекуват!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: pefoto01   
Дата:   07-08-10 01:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: holden   
Дата:   07-08-10 06:10

Абе не е точно така.

Братовчеда се връща от Германия и искам да ми донесе някакви наденици, защото там са по-ефтини. Какви наденици да ми донесе: кучешка радост, луканка, шпеков салам, или някакви други, и коя е всъщност най-добрата марка? Също така, какъв грамаж, от кой магазин, и как да ги пренесе така че на митницата да не го арестуват че внася месо в Щатите?

А всъщтност един приятел ми каза да не си купувам наденица от Германия, а пастет от Франция. Вие какво мислите? Аз съм се насочил към едни хлебчета дето ги правят в Бразилия. Някой знае ли дали Виетнамските хлебчета са по-хубави?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: holden   
Дата:   07-08-10 06:11

Защо не ми отговаряте?????

Вече цяла минута мина. То човек да не зададе въпрос значи!!!!!!!

Всички сте тъпанари!!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   07-08-10 07:24

Бих ти препоръчал птиче месо от Австралия. Имам сигурна свръзка в Перт. Пиши на лични ако те интересува.

На OP - вземи си фотоапарат от тук за 200 лв и не се занасяй да правиш врътки с братовчеда си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: HP   
Дата:   07-08-10 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: h_bio   
Дата:   07-08-10 10:10

Странно е, че във фото-форум няма кой да отговори на съвсем конкретен технически въпрос от типа "Кой от трите модела да избера?".

holden, наистина ли мислиш, че си оригинален?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   07-08-10 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: h_bio   
Дата:   07-08-10 10:16

В първия пост:

"...сега съм се ориентирал към нещо като Sony W320 / W230 /W310."

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: garsia   
Дата:   07-08-10 10:26

Автор: adash
Дата: 07-08-10 10:11

Къде виде да се пита за три конкретни модела?


Май някой не е прочел внимателно въпроса на човека,но бърза да се заяжда.Доста нормално за повечето "профи" потребители на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: asenr   
Дата:   07-08-10 10:32

Към момента във форума има регистрирани 86188 потребители. 5-ма се изсмяха на глупав въпрос и веднага почнаха обобщенията. Изчакайте поне половината да се изкажат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: realnoncho   
Дата:   07-08-10 10:33

Canon A3000IS или Fujifilm Finepix Z70

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: vladod   
Дата:   07-08-10 11:27

arsenala , не е редно да скачаш веднага с обиди!
Първо стигни сам до извода, че повечето хора, които са "на ТИ" с фотографията, нямат време да следят инфото за излизащите всеки ден на пазара нови сапунерки за по 200 лева българска равностойност в цената, камо ли да ги пробват!
Второ - ти си вероятно хилядния, дето смята темата си за особено ценна и вълнуваща цялата общественост. Радвай се, че има и глупави коментари, че да сети темата на първа страница, докато някой с такъв апарат я види и ти каже нещо "от първа ръка" за него!
Трето - Успех с покупката и да правиш много и все хубави снимки с който и да било апарат!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   07-08-10 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: garsia   
Дата:   07-08-10 11:35

[smilie24]

Според питащия се заяде,но както и да е.Всички сме хора и всички грешим,но хубавото е,че разбираме грешките си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: HelLKaiseR   
Дата:   07-08-10 12:29

Nikon Coolpix L100.
Не съм сигурен колко пари е там, но може да дадеш още 50 лева.
Samsung NV24HD.
За съжаление, оня лаф "Английски форум - питаш, отговарят.Български форум - питаш, а те ти се смеят." е верен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   07-08-10 13:22

бе мани мани, много знаеш ти какво се случва по английските форуми и какви откачалници има там.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-08-10 14:03

arsenala

В този ценови клас, чак някакви съществени разлики няма. Избери си нещо на вид, или гледай да прави по-добри клипчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: HelLKaiseR   
Дата:   07-08-10 14:03

Аз посещавам повече английски форуми и знам какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   07-08-10 16:48

Повече, но от кого? Щото аз до скоро бях в един форум за синтезатори, където един дядка от Шотландия (имаше над 11 000 поста - повече, отколкото всички останали взети заедно) само дебнеше някой да напише нещо по-глупаво и се започваше едно голямо заяждане и веселба за сметка на питащия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: vladod   
Дата:   07-08-10 16:52

Форумът ни си е супер място и който не го харесва да не го посещава /или поне да не пише в него/ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   07-08-10 20:54

Окей, спрях се на
Olympus 7040 - 270лв
Olympus 5010 - 220лв

И ако не е олимпус на Sony w380/ W350
Бих бил благодарен ако някой ми даде съвет кой да избера

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   07-08-10 20:57

Canon Powershot A490 за 199 лв. Снимам с DSLR на Никон, но за сапунерка само на Канон бих имал доверие - най-балансирани като характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: asahi   
Дата:   07-08-10 22:04

Бива ли да се гърмят патроните "апарат от америка" само за 200 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   07-08-10 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   07-08-10 22:08

Това е така по принцип.
Обаче едно че тук гаранцията е доста съмнителна.
А и апарат, който тук е 400лв, там се взима за 250-300. Което за мен не са малко пари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   07-08-10 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: anaconda73   
Дата:   07-08-10 23:03

От известно време се чудя, защо във форума влизат все по-малко хора... сега ми се изясни проблемът. Няма как с подобно отношение нови потребители и любители на фотографията да потърсят съвет и да зададат въпрос без да станат обект на подигравки. Не разбирам каква е тази злоба и дали човек, за който очевидно фотографията е хоби, се схваща като конкуренция. Животът не е еднакъв за всички - за някои 50 лв за филтър са много, за други 5000 лв за 2 светкавици са нищо. Очевидно форумът трябва да се посещава само от хора, които " .....правя(т) фотография.... ".
Относно въпроса ти, отиди в някой голям магазин за фототехника, разгледай и пробвай моделите , които те интересуват и ги сравни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: otvorenia   
Дата:   07-08-10 23:29

анаконда не ти е правилно тълкованието за форумците.
Аз напрмер гледам характеристиките на ДСЛР-и и около тяхното качество като м4/3 или НЕКС
Най малкия апарат който съм закупувал за приятел е Canon S90 и то защото му откраднаха G11 в една дискотека. Защо това му избрах точно сравни апаратите и ще разбереш.

Сега на въпроса относно по ниските класове сапунерки. За да съветвам някого трябва първо да прочета характеристиките им и да избирам между тях. Не ги познавам, както и по голяма част от форумците. Оттам идва тяхното отношение, защото познанията са им в повече но за по сериозни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   08-08-10 08:20

anaconda
И 4-те фотоапарата, които съм написал по-горе съм ги прегледал по N-пъти в различните магазини.

Като цяло съм определил, че вадят що-годе еднакви снимки (доколкото може да се провери качеството на снимката само от няколко снимки при в затворено пространство и на подозрителна светлина)

Сега например Olympus MJI 7040, като отидох в един магазин на витошка и ми го показaха, човека там направи няколко снимки... еми просто снимките бяха с много класи по-добри от тези на всички останали.
След това отидох в един Технополис на Славейков.
Там не знам защо, обаче снимките, които направих на 7040, 5010 и W350 бяха трагични.

И от тогава се разколебах доста.

Иначе пробвах и Cannon IXUS 105 и разни други моделчета... както и разни други панасоници за по 400лв.
Тези по-горе ми харесаха най-много.. и единствено се чудя кой да избера :)



otvorenia -
Виж сега приятелю, ако бях пуснал тема във футболен форум и питах нещо за 3та дивизия на Англия, бих очаквал там да ми пишат само хора, които разбират какво става в 3та дивизия на Англия, а не тези които са големи познавачи на Премиершип да ме линчуват понеже "За да ми отговорят на въпроса трябва да се поровят в статистиките и да дадът някаква невярна информация основана на базата на тях".
По-скоро тогава бих се обърнал към хората, които наистина следят 3та девизия, гледат мачове, или поне следят някои отбори, имат наблюдения в/у определени играчи и т.н , и да обсъдим въпроса с тях :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-08-10 09:12

arsenala

В dpreview можеш да съпоставяш различни модели фотоапарати. Отиди на сайта и ги пусни един до друг, просто за да им видиш характеристиките. Прецени си какво искаш - видео, ръчни настройки ако имат (съмнявам се в този клас) и си избери.

Иначе шантавото тук е, че като питаш за dSLR ти казват купи си сапунерка, а като стане дума за сапунерка ти навират в ръцете тяло. И то не какво да е тяло, ами обезателно някакъв среден любителски клас, специално при никонци.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   08-08-10 09:15

Никон имат агенти тук,които са на процент и им предлагат телата на всеки.Усещам,че и Пентакс имат агенти-много го препоръчват този К-х,а като гледам колко обяви има в Базара на този модел-кога остаря,кога им омръзна?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: asahi   
Дата:   08-08-10 09:19

Бързат да споделят удоволствието от притежаването му. Така действа истинският агент [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-08-10 09:24

mitadoc

То облъчени и ултраси винаги ще има. Аз затова слушам себе си и последната глупост, която ще направя е да пусна тема във форум за такова нещо. Иначе лошо няма да си чешем крастата така, стига да не сме коне с капаци. Защото всички марки имат плюсове и минуси, и всички марки могат да извадят читава снимка. Никон ги препоръчвам, само ако човекът си търси конкретно никон или се колебае между марки в комбинация с никон. Респект към сони, канон, оли и пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   08-08-10 09:25

Може,да.

Колкото по темата-и аз миналата година търсих такъв апарат.Няма кой знае колко избор.Тогава избрах Фуджи С1000ФД.300 лв от Метрото.Приятно апаратче е,с много ръчни настройки-всъщност май само ръчен фокус нямаш,но пък заради малката матрица-шуми доста,още от 400 исо нагоре в слабо осветени места.За тези пари не очаквай чудеса.Отиди в магазин-да речем в Технополис или -маркет и ввиж изложените на щанда апарати.Поиграй си с тях и като си харесаш 2-3,от които не можеш да избереш-питай братчеда дали има някой от тях отвъд Голямата вода и толкова...Това всичкото за 50 лв по-малко ли става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   08-08-10 09:44

По-скоро за 100 лева нагоре :)

Иначе днес пак ще отида да си поиграя :)
примерно олимпус 7040 в Кодак Фото е намален от 460 на 400, а от америка ще ми го донесат за около 250-260



Публикацията е редактирана (08-08-10 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   08-08-10 09:54

За такива малки суми и да нямаш 2-3 години гаранция?Аз не бих рискувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: arsenala   
Дата:   08-08-10 10:29

Добре де, нека все пак се абстрахираме от къде ще го купя и се насочим по-скоро към какъв да купя

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   08-08-10 10:47

Струва ми се ,че тук никой не може да ти даде съвет за това кой от твоите модели да избереш. В крайна сметка, щом като ти се струва, че правят сходни по качество снимки, значи няма голямо значение кой ще избереш.

За 200 лева можеш да си купиш от базара добър филмов SLR с обектив 50/1.8 с който със сигурност ще правиш много по-добри снимки от сапунерката. За съжаление, от дигитална техника за тези пари не можеш да очакваш хубави снимки на всякаква друга светлина освен дневната.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: garsia   
Дата:   08-08-10 11:19

пробвай някой Lumix LZ серия,примерно LZ5.Имах такъв и бях доста доволен от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: adash   
Дата:   08-08-10 12:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: HelLKaiseR   
Дата:   08-08-10 12:21

"да се научи поне какво е експозиция"

Ей, adash ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: jivar   
Дата:   08-08-10 13:25

Човече АРСЕНАЛ,
Дали времето и нервите на колегите струват 100 - 110 лв., които ще спестиш ??
[smilie19] [smilie11] [smilie19]
Най-добре се откажи от това хоби - знаеш ли какво струва по-нататък ?
Не си сам - мнозина си мислят че фотографията е
БУЧНИ КЛЕЧКА - ПИЙ БОЗА!!

[beer]

АДМИНИ, моля Ви, няма емотикони с БОЗА !!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: trace74   
Дата:   08-08-10 17:09

Какво само повтаряте гаранцията, та гаранцията.
От скромния ми опит с поръчки от чуж6ина:
фотоапарат Панасоник, цена в Технополис 1000лв., купен за 530лв.
Лаптоп, цена в Жар Компютърс 1700лв, купен за 800лв.
Панасоник ТЗ5 - цена тук 750лв., купен за 400лв.

Прави впечатление, че цените са около 50% по-ниски, т.е. дреме ми дали ще се счупи на първата година, после пак ще си поръчам.

п.с. да не говорим, че поне аз (а и мои приятели) не съм имал никога про6лем с техниката, досега нищо не се е разваляло.
Дори имам един стар фотоапарат Самсунг дето и в морето пада за 1сек. и все още ра6оти.

jivar: ти пък к'во се опита да кажеш?
Нервите ти като не струват 100лв, айде 6егай в друга тема. Не си заслужавало за 100лв, дрън-дрън. Ти ако взимаш 5000лв на месец примерно, човека може да ра6оти за 500лв. - не си ти човека който ще каже какво си заслужава и какво не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: h_bio   
Дата:   08-08-10 18:07

Arsenala, поръчай си евтин апарат от САЩ щом имащ възможност. Няма значение кой от моделите, на които си се спрял. Ако случайно нещо не ти хареса след като го получиш и поснимаш - без проблем ще го продадеш в базара на фото-форум на цената, на която си го взел заради разликата между цените в САЩ и България.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: georgivelev   
Дата:   08-08-10 18:38

Ако случайно нещо не ти хареса след като го получиш и поснимаш - без проблем ще го продадеш в базара на фото-форум на цената, на която си го взел заради разликата между цените в САЩ и България.

Хайде да не си говорим басни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Америка за около 200лв
Автор: h_bio   
Дата:   08-08-10 18:50

Ако са басни, то животите сме ние. Велев, погледнете моля базара за какво иде реч. Пълно е с техника от Америка.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »