Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Открадната фото техника
Автор: sirkhann   
Дата:   05-08-10 11:52

"Да им изсъхнат ръцете крадливи" го казах аз. Мен са ми разбивали апартамента и ми бяха взели почти всичко. Техника нито съм забравял, нито съм изпускал, нито съм давил, нито в дъжд съм снимал... поради простата причина, че всяко нещо съм си го купувал с цената на доста лишения.

Да си зарежеш техника за толкова пари някъде, аз също не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 12:18

Аз лично ако го бях намерил, щях да оставя телефон на хората от ресторанта, за да може собственика да ме потърси като установи липсата. Освен това, нямам представа що за хора са го взели, така че съм длъжен да реагирам максимално бързо, преди евентуално да са го продали. Аз съм си виновен, но не смятам, че мълчанието, скубането на коси и близането на рани е най-адекватното действие. Надявам се разбирате, че дори нещо никога да не ви се е случвало, това не значи че сте застраховани до живот.

adash, служебния апарат е D700, а за другото се зачети по-подробно. Иначе къщи се снимат с доста сериозно количество техника, но не съм аз капацитетът, за да обяснявам. Не проклинам никой. Просто се моля да се намери този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 12:24

ВАЖНО!!!

Бях пропуснал да отбележа, че върху металния корпус на обектива има 1-2 сантиметра драскотина, замазана с черен маркер.



Публикацията е редактирана (05-08-10 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: sirkhann   
Дата:   05-08-10 12:31

adash- AF-S е за Никон, EF-S е канонска кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 12:38

adash, пишеш наизуст. Недей да ми преписваш чужди реплики.

AF-S съвсем добре си работи на full frame.

Това с обявлението е доста разумно. Ще го направя. Благодаря за съвета!

Вече сме говорили с полицията в Елин Пелин, но за момента няма информация да им е предадена подобна вещ.

Проучват се записите от камерите в ресторанта.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: navy   
Дата:   05-08-10 12:49

Мдаааам... аз ще го върна, разбира се, ако го намеря.

Щото вече имам такъв [smilie7]

[smilie3] майтап де

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 12:55

adash, извинен си. Според мен вече се е разчуло, все пак кръчмата е основният център за обмен на информация на село.



Публикацията е редактирана (05-08-10 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-10 13:03

GOSPODIN: И аз винаги се питам, когато виждам поредната тема, в която е изпищял поредният фотограф, къде все пак отива в крайна сметка тая крадена техника? Не са чак толкова много хората, които я използват... гадничка, но не без основание е логичната мисъл, че поне част от техниката най-накрая се озовава в някой посетител на форума...

[smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: oleven   
Дата:   05-08-10 14:18

Кофти за техниката, но това е все едно да си отставиш апартамента с отворена врата и да искаш от застрахователите да те обещетят, а полицията да ти направи протокол за кражба.
Няма основание за кражба в случая!
Ако баба Пена го е намерила, прибрала и метнала в шкафа докато дойдат внуците, да кажат какво е това, трябва ли да я съдиме?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: navy   
Дата:   05-08-10 15:14

Намирането на чужда вещ и не предаването и било незаконно, виж ти...

Еми хубаво...

Лично ние, нашето семейство, както и много мои приятели, сме намирали какво ли не и повечето сме го връщали на собствениците.
Естествено ако намериш 50 лева... няма как да ги върнеш [smilie18]
Но обектива си има сериен номер, история, може да се намери собственика... дааам...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: sirkhann   
Дата:   05-08-10 15:16

В ebay серийни номера няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 15:19

oleven, нямам намерение да съдя никого ако се намери обектива. Освен това си има закон, който макар и да е врата в полето, трябва да се спазва. Не вярвам, че баба Пена би постъпила точно така особено ако го е намерила в ресторант. В болшинството от случаите баба Пена е доста по-морлна от малкия Иванчо, който с парите на мама и тати ходи по чалготеки на Софията и смята, че всичко, което си намери му принадлежи.

navy е много прав!



Публикацията е редактирана (05-08-10 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: oleven   
Дата:   05-08-10 15:36

Ок де, само не чух от твойте писания, че сам си си виновен, а търсиш вината в друг взел ти обектива.[smilie23] Аз съм си забравял техника и единственно и само себе си съм винил, че съм смотан. С какво е виновен някой друг, че му е излязъл късмета?
Да има закон ама знаеш ли колко други закони има, които никой не ги спазва, а са доста по сериозни. Ако се разбере къде е обектива и дадеш фактура или документ, за съвпадение на сериен номер си в законово право.
На видео записа ако се види кой го е взел , добре, но дано се вижда какво оставяш и какво вземат след това. Дано човека да е съвестен, но щом не го е оставил на персонала и не се е поинтересувал кой е бил тук и къде е отишъл едва ли ще го върне.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 15:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: lansky   
Дата:   05-08-10 16:55

това със записа го забрави... освен ако от селото не се случи някой познат... имаме камери в магазините... виждаш го мангала как бърка и краде... и полицая казва - "еми да - краде, ама ся по снимка как да го търсим тоя мангал"...

та без да подценявам техниката на ресторанта... може да имат супер камера... но дори да видиш някой мунчо на записа - какво от това???

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-10 17:10

navy: Не се чуди, живеем в доволно абсурдна държава. Аз неотдавна бях цитирал в клуба един член от един закон, който те ЗАДЪЛЖАВА ако намериш труп на защитен животински вид, в тридневен срок да докладваш на съответните власти. И има предвидени яки глоби, ако не го направиш.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 17:11

oleven, и ти си пропуснал да ме прочетеш и пишеш прибързано. Разбира се, че аз съм си виновен и сега правя всичко възможно да хвана дивото.

lansky, и аз се съмнявам записът да помогне, но все пак е някаква сламка. За полицията ни няма да коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: tantris   
Дата:   05-08-10 17:27

Една случка с моя милост:

Преди 3 години, имам среша с един приятел до онова ресторантче с мексиканските декори с/у св. Неделя в София. Бях си накупил ДВД-та с опери на стойност 100-200лв. Седнахме на маса, ядохме някакви сладоледи и после си тръгнахме, като оставих парите и сметката на масата. Тамън се канихме да влезем в колата, и се усетих, че пликчето с дисковете го няма. Явно го бях забравил на масата. Връщам се на бегом до масата - там няма нищо. Ни пари ни пликче. Питам сервитьорите - те - никой нищо не знае.
Връшам се и разсъждавам - нама как да не са видяли плика с дисковете, щом са прибрали парите от сметката. Споделям мислите си с моя приятел, а той бабанка-бухалка. Та пича отива в ресторанта и след миг ислиза с дисковете. Просто им бил казал, че ще им ебе майката ако не го върнат.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: thomas   
Дата:   05-08-10 17:34

@tantris
Точно щях да кажа, че сервитьорите у нас са си достатъчно крадливо племе, за да трябва да подозираме и някой друг. Докато един приятел си беше забравил скъп мобилен телефон в един бар в Москва и се сеща почти в момента, в който вече се качват на самолета. Звънят му на номера ей така, без някаква надежда, и там хората от персонала вдигат, казват, че са го намерили и прибрали и се разбират къде да го изпратят...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »