Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   04-08-10 17:21

Почти съм сигурен, че въпроса ми е малоумен, но все пак- Мога ли да ползвам скенер от различни компютри вързани в мрежа, както се прави с принтерите? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-08-10 17:28

Може, но с някои е доста мъка. Аз още се боря с един Canon MF5770.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: imipa   
Дата:   04-08-10 17:31

Професионалните скенери имат такава функция в софтуера, с който идват.
Другият начин е с USB превключвател и по-дълги кабели.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: gnedkov   
Дата:   04-08-10 17:33

Може, но щом го задаваш тоя въпрос тука - говори със сис админа.... [smile]
За предпочитане започни разговора с "Оги (Пешо, Ванка, Стояне и тн), глей са тука съм взел едни бири, абе я да те питам един тука ми каза, че не можело да се шерне скенер...." и го остави от там нататък сам да си продължи [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: bean   
Дата:   04-08-10 17:53

Има вариант със софтуеърче, качено на компа, за който е вързан скенера. След инсталацията прави уеб сървърче и по http от локалната мрежа могат и другите да сканират (тоест сканирания докуемент да се появява директно при тях). Сега не се сещам името му, обаче ще поровя и ако излезе ще пиша отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: johnny_fx   
Дата:   04-08-10 18:04

И каква е идеята, след като все пак трябва физически достъп до скенера, за да се сложи нещото за сканиране?


Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: promis   
Дата:   04-08-10 18:45

Предполагам каквато е и идеята да се шерва принтер [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: C41   
Дата:   04-08-10 18:48

Може. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: CTEHATA   
Дата:   04-08-10 18:56

Под Линукс се ползва SANE. Мисля че има и портове за Windows.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   04-08-10 23:21

Длъжноста сисадмин, доколкото я има в офиса ни, се изпълнява от моя милост, така че ще трябва сам да се справям.
Идеята е да може единия ми колега, който също се занимава с фотография да може да сканира без да се налага досадното местене на скенера в неговата стая. Физическия достъп не е проблем- зареждат се 12 кадъра, сканира се от другата стая, после пак. Това за WEB сървъра не ми стана много ясно, но май няма да върши работа, идеята е всички действия по сканирането да могат да се извършват от отдалечения компютър. Ще пробвам с някакви USB превключватели ако намеря.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: tyunkata   
Дата:   04-08-10 23:48

Я кажи модела на скенера

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-08-10 08:15

Любителски е- Epson Perfection 3170 photo.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: mitkohristov   
Дата:   05-08-10 08:50

http://www.descom.com/catalog/product_info.php?products_id=2226

Това май е твоето решение. Имам го потдържа с един хъб до 4 устройства с автоматично разпознаване. Но всеки комп трябва да има драйвера на устройството с което работи. Не важи за флашки и преносими дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: tyunkata   
Дата:   05-08-10 10:24

http://www.filestube.com/4b8cda3c1a40951e03e9/details.html


Ще ти свърши работа! Работи на принципа както е посочил bean. Иначе някои мрежови МФУ-та поддържат и мрежово сканиране, зависи о класа машини

Успех! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: kufeiko   
Дата:   05-08-10 11:29

Да, това, което е предложено от tyunkata върши работа, ползвал съм го и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: compur   
Дата:   05-08-10 12:19

мога да ти предложа (за някоя и друга бира) едно скенерче на принтерски порт. така ще решиш проблема радикално! ако те интересува - пиши!

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-08-10 14:58

По принцип бирите не са проблем, ама съм във Варна. Мога и по куриер да ги пратя, обаче ще са топли когато пристигнат [smilie5]
Сега ще пробвам различните варианти и ще кажа какви съм ги свършил.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: xsakex   
Дата:   05-08-10 15:03

http://www.virtualserialport.com/products/usb-over-network/
Такова нещо няма ли да помогне?

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   05-08-10 15:05

"скенерче на принтерски порт"

Това пък какво ще рече?

А някой случайно да е подкарвал скенера на Canon MF5770. МФУ-то е включено в локалната мрежа. Принтерът печата, но скенера - ницки.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-08-10 15:16

Според мен най-стабилно ще бъде с хардуерно решение. Май ще взема един USB хъб, дълги кабели и ще закачам скенера на който компютър ми трябва в момента.
Някой има ли представа има ли значение за работата дължината на кабелите? И дали ще е проблем ако са снадени защото ми трябва около 12 метра и не зная дали ще намеря такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   05-08-10 15:20

Принт сървърите са по 50лв.

Колко ще ти излезе един USB хъб и сума ти кабели?

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-08-10 15:23

Абе... като чуя сървър и се чувствам много тъп. Мога да кажа, че разбирам от компютри, обаче тези мрежови неща хич не са ми ясни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-08-10 16:06

Това със принт сървър и скенер е в 90% от случаите невъзможно.
На работа се пробвам с различни варианти от доста време и единствения успех, който имам и се ползва е със мрежово устройство на ксерокс, и то не чрез шерване, а ползвайки услугата му за вързване към смтп сървър и директно пращане на поща.
Скенерите са супер капризни устройства и всеки си е индивидуален като решение.
Усб кабел 12 м не може да стане без усилватели.
Колкото и безумно да звучи, вържи една стара машина за скенера, пускайте я когато ви трябва и влизайте с рдп в нея за да сканирате. Какво обаче става с управлението на цвета не ми е много ясно.
Другия вариант е да пробваш принт и скенер сървър докато намериш правилния. По правило тези дето държат и скенери са и по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: tyunkata   
Дата:   05-08-10 17:53

Като didesignbg!

1) Повече USB устройства на хъб=гълтане на повече ток=>трябва ти Хъб с отделно захранване. Ще стане баси окабеляването [smile]
2) 12 М USB кабел - ммм, съмнявам се.. капризи nа скенара, на кабела, на хъба и др. все ще избие няква глупост от някъде - съмнявам се да стане; ако ще ги правиш с USB кабели - препоръчвам тези на Manhaton, много са добри.

Имаш 2 опции според мене:

1) Стара щайга на който е вързан скенера и потребителите достъпват файловете или предложението със scanshare софтуер.
2) Купи си хубав мрежови принт сървър, който позволява network scan - но се увери, че поддържа твоя модел. Пример аз съм ползвал един такъв на Линксис (WPSM54G Print server - за МФУ-та е), който обаче не поддържа всички марки и модели. Този е и безжичен такъв.

Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: svi25   
Дата:   06-08-10 16:12

Мога да кажа за удължаване на USB кабел - максималната дължина на обикновен кабел е 5м. Ако се сложи USB хъб може да се сложи още 5 метра кабел. По стандарт мисля, че може да се навържат каскадно до 5 хъба.

Братският китайски народ произвежда 5м кабел с малък еднопортов хъб накрая. Така че могат да се навържат няколко такива кабела. Проблем може да има със захранването - всеки следващ хъб се захранва от предишния и в последния трябва да е свързано устройство, което консумира малко. Или накрая да се сложи хъб, който си има собствено 5В захранване.

Скоро купувах такива от ebay UK - продавач safecom, около 6 паунда с доставката, дойдоха за по-малко от седмица.


Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   06-08-10 16:22

Аз съм ползвал уеб камера с 5м кабел и то през USB 1.1 интерфейс. Бачкаше си безотказно. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Шерване на скенер..?
Автор: svi25   
Дата:   06-08-10 16:41

USB 1.1 е по-бавно и вероятно дължината му влияе по-малко. Принтера ми в къщи е през 2 USB хъба, като общата дължина на кабелите е около 8 метра (3 + 5). Работи си без проблем.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »