Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-08-10 19:03

georgivelev написа:

> Сигмата 30/1.4 е супер обектив. Бройката във фотопавилиона
> фронт фокусираше и затова не я взех. Бих я предпочел пред
> 35/1.8 на никон.

Честно да ти кажа, имам много резерви към този проблем. Тъй като същото нещо се твърди и за AF-S 50 1.4G, използвана на моето тяло, а вече имам наблюдение над обектива и ако е същия проблем, за който си мисля, той е от съвсем, съвсем, съвсем друго естество. Отделно, че става дума и за никонските версии на сигма, които са далеч по безпроблемни от тези за канон. Не смея да се изказвам категорично, докато не се запозная по добре с въпросните фронт-бек фокуси. Ти теста на D40 ли го направи или на D90?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: georgivelev   
Дата:   02-08-10 21:19

На D40 го тествах (такъв фотоапарат имам) и ясно осъзнавам, че причината можеда е заради факта, че D40 има автофокусни зони, а не автофокусни точки. По никакъв начин не мога да преценя в коя част на автофокусната зона фокусира апаратът.

Точно заради този бъг искам да си купя по-нов, но D90 дори на старо ми идва скъп. Ще чакам, какво да се прави. То не че снимките ми са кой знае какво (аз затова и не качвам във форума - да не ми се смеят хората)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-08-10 22:00

Нашите тела нямат и следящ автофокус, което допълнително затруднява. Аз затова спорт и уайлдлайф не се пробвам, поне за сега.



Публикацията е редактирана (02-08-10 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: georgivelev   
Дата:   03-08-10 07:44

Д40 има следящ автофокус. Затрудненията за спорт идват от другаде (виж предния ми постинг)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: mitadoc   
Дата:   03-08-10 08:12

Много малко хора пишат тук в тази тема.Да приема,че не си признават грешките или не са ги осъзнали?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: DAN60   
Дата:   03-08-10 09:31


Автор: danny_falin
Дата: 02-08-10 17:42


аз много съжалявам, че продадох преди години canon 50 1.4 FD, беше със сменен байонет ЕОS, имаше си глухарче и беше в mint състоняние, много съжалявам за този обектив, по-добра 50ица няма, няма и да има

Точно този обектив смятам за най-успешната си покупка. Наистина има за какво да съжаляваш, danny falin.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: georgivelev   
Дата:   03-08-10 09:52

Tamron 28-75 - много добри ревюта. От павилиона ми го доставиха от Варна. Оказа се, че автофокусният мотор а пълна скръб и върши работа само за статични обекти. За движещи се обекти - забрави.

Иначе добро боке и рязък за зуум. Но, сериозен недостатък му е автофокусния мотор.

Навремето преподавателят ни по Съпромат ни казваше за подобни случаи: "Той е добър футболист. Добър контрол върху топката, чувство за пласиране, добър демараж, атлетичен, с поглед върху играта. Ама има само един недостатък - не може да вкарва голове".

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-08-10 11:08

georgivelev написа:

> Д40 има следящ автофокус. Затрудненията за спорт идват от
> другаде (виж предния ми постинг)

То не, че не, то пак е да. Определено съм се изразил през просото. MultiCam 530 с който сме и двамата, има един кроснат център и това е. Надписа AF-C, който и аз имам, е малко като табелката "Жени" на определени врати. Не, че не става, става, но е някаква мъка и много късмет, специално за тези двата стила/жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   03-08-10 19:40

Аз си взех преди време един 28мм Ф2.8 Ханимекс ръчнофокусен.Страхотно буке,и го дадох за 40лв че я бях закъсал.Още ме е яд д.ба.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: mitadoc   
Дата:   03-08-10 19:42

Кое му е страхотното-един приятел ми даде да поцъкам с неговия-мазно,маазно,мааазно.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешките при покупка и продажба на обективи.
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-10 21:38

ммм това не е много хубава тема щото все за сигма ще се пише.

Не са най-зле, ама са по евтинки и в БГ ги има под дърво и камък та .....и мойте грешки са сигменски 17-70 и 28/1.8 и двете не могат да фокусират добре и не подлежат на подходяща поправка в сервиз.

70-300 АПО пак Сигма там като минах на сони пък ме беше страх да го сложа на апарата, щото механиката не е много читава - пастмаса и се кърти от бързия фокус на сонито

Инак минолти/сонита/тампони продадени или купени все без грешка. [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-10 21:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »