Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: i_viper   
Дата:   29-07-10 12:57

От моя скромен опит (в Хималайте още не съм ходил) ще ти кажа, че винаги ще ти потрябва това, което не си взел :)

Статива не е аксесоар за пренебрегване, зависи, на какъв тип фотография ще заложиш, ама пейзажа си го иска.

Мога само да ти пожелая хубави да си изкараш и много да поснимаш ... а с какво си е въпрос на личен избор. Аз влачих в Алпите голямо форматна камера ... всеки луд с номера си.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-07-10 13:07

И най-важното е да пазиш техниката от температурните амплитуди. Също така и батерията/батериите. УСПЕХ!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 13:09

Както казах - пълни джобовете с батерии и ако ще снимаш много, си дръж батериите на топло- в ръкавица или добре опаковани в раницата, но ги топли, преди да ги сложиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sokkon   
Дата:   29-07-10 13:10

Така е bgprinter! Най-вече Тибет + 2-3 дни Непал. Без дълго не тръгвам този път. Миналия много ми липсваше, но тогава се придвижвахме само с джипове, а сега ще има 3-4 дни трекинг на 5-5000м. Затова теглото е от значение. Освен това тогава имах 24-105 на кроп, което си беше почти 170 в дългия край. Сигурен съм, че и сега 200 няма да ми стигне, ама не ми се носи 300мм твърд, който също притежавам, макар и да е по-леката версия.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sokkon   
Дата:   29-07-10 13:11

Благодаря ви "i_viper", "metodiev_martin" и "metodiev_martin". Все пак вече съм бил веднъж там и горе-долу знам какво ме очаква. Въпреки това две глави мислят по-добре от една, а какво остава за такъв голям форум!

Мерси на всички и наздраве!

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (29-07-10 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: bgprinter   
Дата:   29-07-10 13:20

Тибет?! [smilie24]
И на мен ми липсваше, с два панасоника с по 100-112мм за никъде не ни стигнаха.

3-4 дена на 5000 метра ми се вижда малко, ще ви цепят главитее, ако се изтупате директно на 5000 метра. Обмислете го добре. Тибет е ветровит, не е като Хималаите, пази си обективите, т.е. задължително по един УВ-филтър.
Ако ще фъркаш с онези 13-местни самолети гледай добро място до прозореца, страхотни пейзажи се снимат от горе, въпреки стъклата.

От това което си посочил като обективи бих взел 17-40 и 200-мм-овия, за съжаление не е направена сапунерката която да замести 5Д. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: dau   
Дата:   29-07-10 13:20

Просто си вземи телеконвертора тогава, не е нито толкова голям, нито толкова тежък, пък ще ти влезне в употреба [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: bgprinter   
Дата:   29-07-10 13:24

Дау, за 3-4 дена трекинг може да си вземе и гаубица 600мм, няма да му се огънат краката, да не говорим че впрегатен добитък има достатъчно, от мулета до якове.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: burnmaster   
Дата:   29-07-10 13:30

Несъгласен с Жоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sokkon   
Дата:   29-07-10 13:31

Всичко е добре планирано. На 5500 ще съм на 13-ия ден, а дотогава бавно нагоре от най-ниското там 3800. Прав си, че е ветровито,особено около езерата, но на всяко обективче ще имам хубаво УВ, то и без това ще помага нависоко (поне при лентата беше така). Преди 4 години хвърках с БудаЕър над 8-хилядниците и гледката беше невероятна. Бях до прозореца, но най-интересното беше, че пилотът ни покани един по един в кабината и гледахме през неговия прозорец. И това беше след 9/11 [smile].
Нещата отиват към тяло, 17-40, 70-200, конвертор, филтри (ув, полар, НД), карти, две батерии и фотобанка. Разбира се и куп дреболии за зареждане и почистване.. мани, пак мъкнене ме чака. Искам лайка с 10-300 на ф/2.8 и батерия за 1000 кадъра [smilie25]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: bgprinter   
Дата:   29-07-10 13:36

[beer] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: Canon   
Дата:   29-07-10 13:42

От механична гледна точка 70-200 4ИС е по-добрия от 24-105 - нищо не му излиза напред, има уплътнения за времеви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: kapitancho   
Дата:   29-07-10 14:34

+1 за 17-40 и 70-200!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: volenE   
Дата:   29-07-10 15:59

Мен ако питаш:

17-40; 70-200 - за детайли
статив - лек (може и без - винаги ще се намери камъче или нещо такова да сложиш камерата),
и задължително една пола (поляризационен филтър). Небето става зверско.
Айде и успех, ще се радвам да видя кадри от там. Снимай "Боднат" в Катманду ако ходиш.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: apollo   
Дата:   29-07-10 20:44

Още сега си отговори на въпроса защо отиваш в Хималайте!

1. За да снимаш... тогава има смисъл да мислиш за масивни тела и обективи.

2. За да правиш всичко останало... тогава се наслади на моментите и не жертвай планове и мобилност заради едната фотография.


На тоя свят мноооого хора са снимали Хималайте и камара профита дето шерпите им носят ултраскъпата техника [smilie18]

Съвет: наслади се на това което ти предстои и не ограничавай по нелеп начин удоволствието [smilie3] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: dobriquet   
Дата:   29-07-10 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: luboar   
Дата:   29-07-10 21:12

вземай ФЗ 38 от Панасоник, и ще си ми благодарен.
..освен ако не продаваш снимките на "Н.Г." после. Макар, че и за там ще стават.


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: dePhil   
Дата:   29-07-10 21:30

17-40 (за пйзажи) + 50/1.4 (за хора) + сапунерка с по-дълъг зум

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: Prakticar   
Дата:   29-07-10 21:34

Аз бих взел широкото варио.
Аполо е 300% прав - ако снимките на всяка цена се првърнат във фикс идея, ще си изпортиш и похода и снимките. Гледай и се кефи на преживяването, пък снимките са допълнение, което само идва. Независимо каква стъклария вземеш, винаги ще има какво да снимаш с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: hristo_sh   
Дата:   29-07-10 21:47

- 24-105[smilie24]+ набор от филтри

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: digitalgab   
Дата:   29-07-10 21:52

Да влачи техника като товарно животно да и робува? Един Панасоник ФЗ-38, основните филтри и нищо повече! С него стават снимки и за продаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: flipbeat   
Дата:   29-07-10 22:39

"гледане на ситуацията в реално време в огледалото. Това е недостатък, а не преимущество на ДСЛР. Точно в решаващият момент - експонирането, във визьора на ДСЛР не виждаш нищо..." Как пък не ви писна да говорите глупости?

Иначе съм абсолютно съгласен със Жоро за сапунер за планината. Аз лично не мога да оправдая смяна на обектив при тези климатични условия (вятър, студ, ръкавици) без мислено да си представя как изпускам (кръглия) обектив надолу-у-у-у-у...Пък и вече си бил там, би трябвало вече да си сигурен в нуждите си. Имам познат, който скоро изкачи Еверест (Дойчин Боянов) със Смяна в раницата.
Виж, ако мреш да снимаш сополиви непалчета с плетени шапки трябва задължително да вземеш дълъг обектив [smilie25]
Успех![thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: thumper   
Дата:   29-07-10 23:36

Тези щеки са супер, дори не знаех, че има такива. Защо просто не си вземеш, не струват много като гледам, вместо да се чудиш за статива. Защото все пак снимането от ръка, когато си запъхтян от катеренето (особено при облачно време) може да не е много лесна работа [smile]
Иначе и аз мисля че 17-40 + 70-200 е по-добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: otvorenia   
Дата:   30-07-10 01:38

Аз също съм съгласен с Жоро за ползването на компактен фотоапарат.
Лично на мене много ми е неприятно да разнасям масивна фототехника.
Затова последвах примера на Ivan_A и си купих GF-1 със 14-45, 20/1.7 и 45-200 , лека и компактна система

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: Kanonir   
Дата:   30-07-10 01:54

Нещата отиват към тяло, 17-40, 70-200, конвертор, филтри (ув, полар, НД), карти, две батерии и фотобанка.


Две батерии може и да не стигат за един ден, особено на студено и с дълги експозиции вечер.
Миналата година бях с подобна комбинация на доста по-топло място от това за което си се запътил, а и нямах много възможност за нощни снимки, но ми се е налагало да ползвам и трите в рамките на 15 часа. За да не нося специализираното канонско зарядно за 12 волта си купих един лек и компактен инвертор за около 10$ - свърши чудесна работа при липса на мрежа и наличие на акумулатор/кола наоколо.

Успех и много хубави кадри!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »