Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: surg   
Дата:   10-11-10 11:10

трябва да се изяснят някои неща

1. бъдещето е на апарати без огледала,

2. Некс е чудесен пробив, но това не значи че е по добър по фото характеристики от текущите Никон /Канон
3. продажбите са големи , главно в Япония, именно защото дава нова концепция и форм фактор, ане чудеса от фотографска гледна точка
4. тъчскриин управление ще е следващата голяма промяна в бранша

тя ще е точно толкоз оплюта и отрична в началото от хардлайнерите на ДСЛР, колкото и идея за безгледален качествен апарат в малък размер

5. двете технологии заедно ще доведат до принципно нови по форм фактор, ергономика и някои функции апарати в следващите 2 години

за мен по интересното е кога най сетне Канон ще решат да влязат в играта

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: navy   
Дата:   10-11-10 11:15

Ох, чакам Х100 аз [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: jivkojj   
Дата:   10-11-10 11:50

4. тъчскриин управление ще е следващата голяма промяна в бранша

тя ще е точно толкоз оплюта и отрична в началото от хардлайнерите на ДСЛР, колкото и идея за безгледален качествен апарат в малък размер


Аз от своя страна знам, че отново видеокамера (а и фотоапарат сигурно, на база лошия опит с видеокамерата) с тъч-скриин не бих купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: surg   
Дата:   10-11-10 12:56

jivkojj

тъчскрийна е най общо име на технологията

как точно ще се разреши като ергономика предстои да видим

а това че има ужасни примери на погрешно изполвани технологии друга работа....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: bozo   
Дата:   10-11-10 13:11

Браво !
--------

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-10 13:17

каква е следващата голяма иновация ще го видим тепърва.

НЕКС-а по описание трябва да е пълен провал сравнен с микро4/3. Обаче се продава добре и явно не само на хора дето имат алфа обективи (моята причина)..

иФон също сравнен с Windows Mobile 6.1 е пълна глупост ама ....се продава много по добре.

Не е ясно кое е верния отговор.

Още примери Никон направиха пари с най-недодяланото си тяло - Д40, Сони загубиха пазар именно с подобен подход А230. Та и универсални решения често няма.

Панаосник май за сега не са направили голям пробив с тия екрани. Май и други ги ползват при сапунерите...ще се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: bozo   
Дата:   10-11-10 13:34

Не мога да се нарадвам на титаничните изписвания в темата ! Респект !
------------------------------------
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: deyo   
Дата:   10-11-10 13:36

Тъчскрийна е супер удобство, когато трябва мигновенно да зададеш на апарата къде точно искаш да фокусира. За всичко останало е по-удобно с бутони, но само по себе си това предимство си е достатъчно.

Иначе аз съм от хората, които си купуват тяло на 3-4г [smilie5], и то когато излезе нещо наистина ново, което си заслужава инвестицията. Мегапикселите, високото исо и т.н. не ме впечатляват кой знае колко - матрицата на Некса ми е предостатъчна.
Така че това, което ме интересува оттук нататък са обективите. За съжаление Сони в момента са най-зле откъм система - м4/3 са вече далеч напред, дори и Самсунг имат хубави обективчета.. Очаквам Сони да оправдаят очакванията на всички клиенти, които си накупиха Нексове "на доверие", и да инвестират сериозно в обективи. Честно казано, тия запланувани 6 обективчета за 2г (по 3 на година) ми се струват крайно недостатъчни, на фона на продажбите...
Дано най-сетне и Сигма и Тамрон да навлязат в този сектор - тогава вече ще дойде краят на ДСЛР (освен върховите модели). За съжаление обаче, май нищо не се чува още по този въпрос..
Много глупаво от тяхна страна, защото ако в момента пуснат някоя хубава, евтина, светлосилна палачинка за м4/3, сони, самсунг, ще избият рибата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: serjy   
Дата:   10-11-10 13:45

не знам как им седят отношенията, ама си мисля, че ако сигма и тамрон се вземат да правят обективи за м4/3 и некс, много бързо тези системи ще отхапят по-голям пазарен дял, още повече, че си има глад за нови стъкла, както в м4/3 лагера, така и при некс.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony
Автор: mugen   
Дата:   10-11-10 14:05

На Photokina Sony дадоха пълна свобода за външни производители и даже предоставят спецификациите за E-mount.

Finally, Sony representatives said they will proactively support the development of third-party lenses and adaptors for the E-mount. Because the E-mount has the shortest flange-sensor distance in the industry, there's more room to fit in an adapter and still have foreign lenses focus properly. Mr. Katsumoto made a point of saying that Sony was very much in favor of this, and was interested in proactively working with various companies to make more adapters. In a private conversation with Imaging-Resource.com Publisher Dave Etchells after the formal presentation, Mr. Katsumoto underscored that Sony would release full engineering specifications for the E-mount to third party adapter makers; a pretty unusual stance in an industry where manufacturers tend to jealously guard such information.



Публикацията е редактирана (10-11-10 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: valen_tin   
Дата:   10-11-10 14:23

ама тия сравнения са като:

"мойта кокошка снася по-хубави яйца от твоя кон"

"да ама моя кон тегли каруцата по-добре от твойта кокошка"

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: georgioiv   
Дата:   02-11-16 15:40

кой какви прозрения е имАл 6 г назад. кефи ме спора за тъчскрийна и една точка аванс за Краси по тази тема ))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »