Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-10 00:30

Ами нейви резолюцията на байерите не е ужасно по-ниска. Да на 100% кроп сигмата къса шортаците ама ако са на един размер 14мп жипезите са сходни. Сега при мен с хубаво (не киташко) стъкло от роу ще излезе и малко повече детайл ама.... пуст мързел.

ПП Иначе аз се кефя на ХДР-ите

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 00:31

Добре, тия примери илюстрация на детайл или на ХДР са?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-10 00:36

На детайл от китак, а ХДР-а е за мой личен кеф [smilie18] [smilie18]

Гледай сега в изкуството е важно теб да те кефи какво си направил. Това че околните не забелязват друга бира [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 10:00

Я, ква тема [shtrak]
Добро утро, на всички! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 10:20

Абе дайте реален пример за детайл и ХДР от самия апарат, автоматичен, ако не може всичко това наведнъж, то поне в 2 примера?
Не съм впечатлен все още...

П.П.
Некс-5 НЕ Е сапунера, щом по технически параметри пребива доста ДСЛР-та!
Просто е МАЛЪК като размер...

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 10:29

Бре, Нейви, ти все твърдеше, че 12мп на ФФ са повече от достатъчно, та се чудя, как така, 14 и кусур мегапиксела на АПС-Ц, са предимство? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 10:59

Напълно достатъчно са, но оня ден споменах, че 2-3 мегапиксела отгоре при паралелно сравняване си е факт, който отчита редовия потребител.
Иначе едни хубави, тлъсти 12 меги са наистина достатъчни. Поне за мен [smilie7]
В предния пост исках пример за детайл и динамика, не за много пиксели.
Знам един дядо, Д1 на никон, който вади страхотен пиксел, колкото и дърт и малопикселен да е ха ха ха...

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-10 11:09

Д700 е много як от към вадене на детайл от всеки пиксел.

НА НЕКС и другите АПС-Ц ДСЛР-и проблем им е шума, байер матрицата, АА филтъра и т.н. и резолюцията не е максимално висока. Субективната ми оценка е, че CCD матриците вадеха малко повече детайл.

@navy ще зема нкяоя алфа острилка да направя няколко кадра за резолюция - 90мм/2.8 макро тампон имам примерно.

За ХДР-то ммм явно е готино в някои ситуации и то основно че спестява време - вади ДЖПЕГ дето е помазан от апарата вместо да игреаш с РОУ файла. Тъпотията е че клина на некс-а е ограничен до +/-0.7 и за ХДР в РОУ ще трябва на ръка човек да си играе (това на А700 го оправиха с в4 и имам +/-2).

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 11:13

Некса е готин, спор нема, но за самостоятелна система си е малко, некъв, крив с големите обективи. Като допълнение към ДСЛР система е чудесен.

Истинската компактна система е м4/3. [smilie25]

Вчера се върнах от Пирин [smilie7]
Не се усеща пенчето на тегло и обем. Пен + 14-42 + 40-150 + статив. Имам всичко в себе си [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 11:15

Да, споделям мнението ти...
Разбира се, че говорим за допълнителна системка...

Мен на пен-а ме притеснява малката матрица. Разбираш ли, пиксела е хилав, не е тлъст и готин като от голяма матрица.
Идеалния вариант ще е малко тяло като некс-а, но с фулфрейм матрица. Смятай за какво си говорим тогава...

Май само М9 е варианта... за сега [smilie8]
След него слагам НЕКС-5 и ... доста по назад - всички други!

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: apollo   
Дата:   26-07-10 11:17

И 4.6мп на ДП1 са ми достатъчни но поне се знае че иде реч за баш баш пиксел [smilie24]

Най-големия проблем са неакуратните цветове но мисля, че ако й обърна повече внимание в голяма степен ще намеря "формула" за този проблем [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 11:18

Вчера в Пирин видях некъв чужденец с М9 [smile]
Кефи ме, ретро е, качество да те пребие, ама си е големшко.
Иначе, ако не се взирате в пиксела, 4/3 си е превъзходно качество. [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: tantris   
Дата:   26-07-10 11:21

4/3 на 6МП ще кърти миФки. Но няма да пуснат апарат с толкова малко пиксели[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 11:22

Не ме разбра, аз не се взирам в пиксела, но така общо като погледнеш кадъра... този от голяма матрица стои някак си по сочно, не знам как да го обясня [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: serjy   
Дата:   26-07-10 11:26

Да де, нека всеки си хресва, каквото си хареса [smilie24] [smilie18]

Меджу другото, снимам си в джипег на 12мп и след това ресайзвам на 6мп, че повече не ми трябват. Ми перфекно си е качеството. Това ми трябва, това ме устройва, та така [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: tantris   
Дата:   26-07-10 11:27

И мислиш. че Некс е апарата? Ако беше така, R1 щеше да е легенда.
За сега Лейката ти отговаря на изискванията, но лично мен досега кадър от нея не ме е впечатлил.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: apollo   
Дата:   26-07-10 11:29

Р1 си е легенда просто по това време всеки мислеше само за ДСЛР щото е по-гъзарско... и така един отличен апарат остана в сянка [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-10 17:10

Че то по легендарен апарат на сони от R1 няма.

Половината теми за НЕКС по сони офрумите почват с въпроси като

1. защо не пуснат оптиката на R1 за некс
2. защо екрана не се върти на всякъде като R1
3. дали ще има некс версия на R1
4. а може ли бутоните и ергономията на R1 да я има на некс

Дори за ДСЛР темите - А100 и А700 ги сравняваха с R1. Най-странно R1 биеше с осезаема разлика Алфите като детайл при среден клас оптика, чак Цайсовете спасиха положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: navy   
Дата:   26-07-10 17:15

Аз пък нямам никакви положителни спмени от тоя Р1..

Спомням си след като взех тоя апарат да поснимам, бешена мой приятел, побързах да го върна, защото ме дразнеше всичко в него, как реагира, как се оперира, синтетичното изображение във визьора... брррр... още настръхвам с погнуса... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонска алтернатива на Nex&Pen
Автор: burnmaster   
Дата:   26-07-10 17:36

При бедния ми опит който се осланя на една Алфа,не проумявам защо хората ползват нещо различно от Никон и Канон.Разочарован съм ТОТАЛНО от Алфата.Може би е начин за изразяване на оригиналност.Както и за това прехвалено R1.Добре де колко снимки в нета има ,колко снимки колеги паказаха,нищо недостижимо за евтино тяло със среднокласен евтин обектив,размерите на което ще е по малко от нейното.Готов съм да се обзаложа че с Д60 и 18-135 ще направя по хубави снимки от R1.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »