Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-07-10 02:25

Може да стане и много по-бързо, като си го купиш от наш магазин.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-07-10 08:08

Обикновено не пиша по такива теми, но като чета мъдростите тук...

Пратката се адресира и изпраща до твоя личен адрес - домашен или служебен. Ако трябва да минава през митница, ще ти изпратят от там едно съобщение да отидеш да си я вземеш (Веслец)

Изпращачът в САЩ винаги попълва митническа декларация за съдържанието и цената, която върви с колета. Пратката също така се застрахова в случай че се загуби или повреди.

Единствената възможност за проследяване за България е REGISTERED MAIL, от която обикновено няма смисъл.

http://www.usps.com/send/waystosendmail/extraservices/registeredmailservice.htm



First Class International работи точно и евтино - без проследяване.

http://www.usps.com/international/airmailinternational.htm


Ето всичко, което искаш да знаеш за USPS/ UPS
Само да не се объркаш в толкова информация [smilie5]

http://www.usps.com/all/welcome.htm?from=global_header&page=allprodandservices




Публикацията е редактирана (17-07-10 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   17-07-10 15:51

Благодаря на отзовалите се!
Избора ми е между UPS и USPS Priority - явно с второто поне имам някакъв шанс да избегна аерогарата. Ако ли не здраве да е. Ще поискам и застраховка да ми сложат, че все пак 1000 долара са си доста.

Хубави събота и неделя на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: bgpower   
Дата:   17-07-10 16:16

Аз преди половин година като поръчвах от RRS реално използвах USPS и всичко беше перфектно. Дойде си всичко в срок и на Митницата си мина всичко както трябва.

Ценовата разлика между USPS и UPS беше хич не малка и затова предпочетох тази услуга.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   03-08-10 16:18

Взех си пратката от Веслец. Преброих 8 гишета, през които минах. Не успях за един ден да се справя защото отидох по обяд, а не можех да стоя до края на работното им време. Всичко ставаше с поносима скорост докато не дойде последния етап - обработка на документите при митничарите. Всеки от служителите по гишетата беше с по няколко тира и не приемаше хора. Само една митничарка беше "свободна", но пък бавно вървеше опашката при нея. И днес сутринта без никакво чакане си свърших работата. Ако имах EORI номер и бях дошъл рано сутринта всичко щеше да стане много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: 3DF   
Дата:   03-08-10 17:27

Ако беше отишъл на Аерогарата, както ти бях казал по горе няаше да губиш 2 дни.

Вервай ми.

Ама, кой да верва.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   03-08-10 17:46

На аерогарата съм бил, мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: iva_drag   
Дата:   03-08-10 17:55

С Еконт от Лондон - никакви проблеми!
Много точни!
Дадох на човека в Лондон адреса на офиса на Еконт (вече май имат 3 офиса), на тях в писмо им описах каква трябва да е пратката и какво да съдържа бр. кашони, размери (поръчвах 4 цвята тонер). Когато пратката пристигна при тях, по телефона ми се обади човек от офиса и ми описа какво точно е пристигнало за мен при тях и ме пита дали съм съгласен пратката да тръгне за България.
За 7 дена всичко си дойде до Габрово.
Всъщност пратката бе пътувала с FedEx.


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: serpentiny   
Дата:   04-08-10 10:15

-> GhostBuster
Когато искаш застраховка за пратката и тя струва над $ 50 почти е сигурно, че тя отива за обмитяване защото така си декларираш скапа стока, а те такива стоки чакат за проверка. Но иначе риска е голям. Аз съм си поръчвал на мой познат в САЩ апарат за $450 и други неща на стойност около $200 и му бях казал да пише, че колета струва до $50 и без да посочва много подробности в декларацията и всичко ми пристигна за 10-на дни в местната поща като платих уж за митническа проверка такса - 4 лв. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   23-09-10 16:03

Здравейте,

да вдигна малко темата. Поръчах си една Л-платка от RRS и избрах USPS Express Mail International. Има си трекинг номер и пратката ми пристигна за точно 1 седмица, от това съм доволен, защото спестих 120 долара пред UPS.

Въпросът сега е от кого да очаквам съобщение и каква е ситуацията на митницата в момента? Ще си платя чинно 20% ДДС и 3,6% мито, но как точно е организцирана работата в момента и на Летището или Веслец ще ходя.

Понеже на 4ти октомври ще пътувам за седмица - дали ще мога да използвам тогава частта или е умряла историята, защото реално още не съм получил повикване от Пощите?

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: uri64   
Дата:   23-09-10 17:01

Един "ипотетичен" въпрос - ако пращаш техника за сервизиране извън БГ, след това при връщането и обратно праскат ли мита, такси или каквото и да е? При това да кажем, техниката е купувана тук втора ръка и нямаш фактура....[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: seal   
Дата:   23-09-10 17:17

@munich - най-вероятно на летището ще си, ако нямаш EORI иди си извади много кратен по-добре ако мислиш да пазаруваш и занапред. Иначе можеш и с еднократен да минеш. 3 часа поне ги отпиши

Разликата между UPS и USPS е като между луната и земята. Не става ясно кое от двете ползваш, щото ги пишеш и двете. В единия случай ще получиш известие от нашите представители на UPS, а в другия от пощите

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   24-09-10 11:10

Известието дойде още днес и съм за Веслец. Бях написал, че избрах USPS и затова получих писъмце от EMS.

Сега там на място ли се прави тази данъчна декларация или с помощ от нета мога и у нас да я подготвя?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: simonov   
Дата:   24-09-10 12:32

За пратки при които трябва да обявявате реалната стойност ползвайте Fedex. За някяква символична такса ще ви оправят всички митници а вие само ще си платите колкото ви струват мита и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   24-09-10 17:19

Еми за ругия път ще го зная - бях чел а тази услуга, но се съмнявах да се предлага в БГ.

Все пак в понеделник как да процедирам във Веслец и самата декларация? Ако някой е бил скоро, моля да сподели на 2, на 3 как протичат нещата.

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: petar_kotel   
Дата:   25-09-10 17:04

Здравейте,
Ще използвам тази тема, тъй като има общо и с моята ситуация. Видях споменато в темата бегло, но ето и по-конкретно моето питане:
Мой познат ще пътува до САЩ и искам да използвам възможността да си поръчам фотоапарат (вероятно от BHPhotovideo:), който да бъде доставен на адреса на същия познат в САЩ. Заплаща ли се ДДС и мито при влизане после в България, ако фотоапарата се носи в личния багаж на човека както си е в кутията му? Случвало ли се е на някой от вас да има проблем при митническа проверка в подобна ситуация?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: neuromancer   
Дата:   25-09-10 17:19

В личния багаж не се плаща, освен ако не е помъкнал цяла сергия. За по-сигурно е добре да го извади от кутията.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: lavrentii   
Дата:   26-09-10 12:40

Добре, аз искам да си поръчам нещо за 100 долара от американския ebay, обаче като чета всичко тук ми се изправя косата леко. А в европа не намерих това което ми трябва, понеже е сравнително специфично. Някакви съвети как е най-лесния начин да се мине? Въобще не ми стана ясно, каква е цялата процедура. Като пристигне пратката в митницата, получавате известие да отидете и от там започва ходене по мъките?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   26-09-10 15:01

И все пак - някой с мнение и препоръки относно ситуацията на Веслец? С колко време да смятам и трябва ли да нося разпечатана фактура, плащане и т.н.?

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: seal   
Дата:   26-09-10 16:12

На веслец не знам как е, но едва ли е по-различно от аерогарата, все пак българският мързелив чиновник си е мързелив чиновник навсякъде.

Да ти кажа как е на аерогарата - взимаш си от доставчика (DHL, FedEx или който там ти го кара в бг) манифеста, с него отиваш в митницата и си вадиш EORI номер. Може еднократен, а може и за многократно ползване. Първия се вади веднага, за втори чакаш около седмица, може да стане и по-бързо ама не е сигурно. С тия 2 неща (манифест и еори) отиваш в една от фирмичките около митницата (пак казвам, говоря за аерогарата) и там ти попълват митническата декларация срещу "скромната" сума от ~30-40лв. Сам да си я попълниш по-добре не рискувай, пълно е с кодове и т.н. Аз като видях за едни парцалки на мацката от виктория сикретс колко време си играха. Да не говорим че поръчахме неща за ~120 долара и платих още ~100 за транспорт и всякакви такси по митниците, ама както и да е. Та попълват ти декларацията и ти казват какви пари дължиш на хазната. Отиваш в касата на сибанк, каквато няма начин да няма в сградата и плащаш въпросната сума. После с копие от платежното, декларацията, еори и манифеста отиваш на гишето за подаване на декларации и им го стоварваш на глввата. Те почват да обработват, а ти да четеш вестник навън. След няколко прочетени вестника са готови. Дават ти документ, с който отиваш пак при доставчика на транспортната услуга и си прибираш заветните парцалки или квото там си си поръчал ти.

Важно - за да си освободиш стоката същия ден иди сутринта, че иначе лошо

Ако има нещо неясно питай, с удоволствие ще помогна доколкото мога

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   26-09-10 16:26

Много ти благодаря! Въпреки лошите новини, ще отида утре рано, пък каквото стане! То и аз горе-долу същите такси майче ще трябва да плащам, защото частта струва почцти същите пари.

Конкретно: Трябва ли да нося нещо сам - фактура, платежно нареждане?

Иначе благодаря за описанието на прозедурата, ще се запася с търпение. Надявах се малко тея разкази всички да са пресилени, ама майче това плащане на мито си излиза златно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: seal   
Дата:   26-09-10 17:01

Ако ползваш услугите на транспортна фирма - те ти дават манифест, който съдържа всички данни за покупката. Твоя случай обаче не е такъв доколкото разбирам - би трябвало изпращача да включи данните за фактурата към пратката. Стойност, разходи за транспорт, съдържание и т.н. За всеки случай си принтирай де що имаш извлечение за транзакцията - ибей, пейпал и т.н. че не знаеш на кого какво ще му хрумне.

Един приятел си поръча пистолет за страйкбол. Да де, ма той като истински и те го спират и пращат в някакъв временен склад за опасни пратки, айде обяснения че нямаш сестра и т.н. Та на него му бяха дали да се логна на един от компютрите и да им покаже данните за транзакцията[smilie18] ама ти не разчитай и при теб да стане така

Митото по принцип е малко, 2-6% за повечето неща, даже може и изобщо да няма за твоята стока. Ама ДДС си върви. Освен това по закон ДДС са начислява и към транспортните разходи. При мен поради незнайна причина не стана така, мацките във фирмата за попълване на декларацията не включиха транспорта и не платих ддс върху него, че той си беше солидна сума - 50-60 долара някъде.

Изобщо не разбирам идеята да плащаш ддс върху продукт или услуга за лично потребление, произведен ИЗВЪН ЕС, ама кой ни пита...

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: seal   
Дата:   26-09-10 17:02

п.п. би било полезно да опишеш при теб как е минало като свършиш утре, сигурно ще е полезно все на някой

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: munich   
Дата:   26-09-10 17:06

Благодарности!

Ще опиша непременно как са минали нещата. Иначе и аз съм с транспортна фирма - нещата пристигат тук с EMS. А митото за тази ел-платка по закон е 3,6%. ДДС-то и то става ясно. Ще разпечатам за всеки случай и нещо за самата трансакция.

Имаш ли препоръка за фирмата попълваща декларацията или е все едно?

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: seal   
Дата:   26-09-10 17:11

ами все едно е според мен, очаква се работещите в нея да са наясно с нещата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »