Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: Mec   
Дата:   14-07-10 18:17

Автор: deathzone написа:

> Хаха Никон няма ли обективи.

-------

Ми нямат с мотор, даже и Сигма 70мм Ф2.8 Макро за Никон е без мотор [ezik]

От къде на къде ще ми продават от Никон за 1000 лв фотоапарат и после ще ми викат че не мога да ползвам с него 85мм Ф1.8 обектив?

Такава нагла подигравка с потребителите аз не прощавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: deathzone   
Дата:   14-07-10 21:52

Като излезне аф-с скоро нещата ще се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: mitku   
Дата:   14-07-10 23:16

Mec написа:

> ... Такава нагла подигравка с потребителите аз не прощавам.

Един ден като научиш простата сентенция "не съм толкоз богат, че да купувам евтино", може и да започнеш да "улучваш". Но иначе не пречи и да продължаваш да се съветваш от реклами и да купуваш най-евтината ширпотреба и след туй да мрънкаш, че е далеч от възможностите на другите. Както стана дума в една друга тема - освободи Никон от себе си, и другите фирми заслужават потребител като теб. [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: Mec   
Дата:   14-07-10 23:49

Автор: mitku написа:

>
> Един ден като научиш простата сентенция "не съм толкоз богат,
> че да купувам евтино", може и да започнеш да "улучваш".

--------

По-добре ти научи че съм достатъчно богат за да мога да си позволя да купувам евтино. Последния евтин Тамрон 70-300 го купих просто за да пробвам и разбера от собствен опит дали да харча пари за друг по-скъп 300мм. И се оказа че вместо да дам 1000 лв за Никор 70-300, минах тънко само с 139 евро и разбрах че:
1. Едно кило ми идва тежко за мъкнене. 2. Качествен 300мм няма да купувам щото няма да има кой да го носи после. 3. Както и също се уверих че 70-300мм просто не става за снимане (от статив даже) на 300мм отдалече. Защото отразената светлина от човешка кожа не е достатъчно силна за получаване на добро качество при Ф8 или Ф11 когато е снимано отдалече. Особено когато има някаква разстителност за фон поглъщаща и тя яко светлина.
4. Принудителното снимане едновременно на Ф8 ( за рязкост) и ИЗО 400 заради нуждадата от по-висока скорост, пък ми показва че после съм лишен от възможността за по-яко шарпене в Кепчъра или Шопа, излиза бързо цветен шум.

Леко, полеко ще налучкам какви неудобства са приемливи и кои други превръщат снимането от кеф в хамалогия.
Тоя евтиният Тамрон ще ми върши чудесна работа при взимането на решение какви твърди да купувам. С него мога да си пробвам на 85, 90, 105, 135, 150 и 180мм и да си преценявам на мен как ще ми е удобно да снимам портрет на глава, а не да слушам тоя или оня какво ставало за кропка и какво не ставало щото идвало дълго.
Освен това сега имам представа колко е бавен тамронски мотор в обектива и дали един 90мм макро ще върши работа при положение че е с подобен мотор.

Най-ценните мнения по форумите са негативните отзиви от собствен опит за дадена техника. Те са най-верни.
А хвалбите от рода на "супер си е обективчето" щото и аз го имам, са подвеждащи.



Публикацията е редактирана (14-07-10 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: Giorgio.K   
Дата:   15-07-10 00:15

... офф, гения на фотографската мисъл пак влезе във фаза ... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   15-07-10 00:41

по-добре лека кола[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: mitadoc   
Дата:   15-07-10 09:00

Отиди в магазина и виж кое най ти допада като визия,захват,ергономия,меню,усещане пластмаса и какво ли още не.После поразпитай какви обективи и на какви цени може да закачиш на тялото.Истина е,че от новите Никони от Д90 нагоре са с мотор в тялото.Погледни и Канон,предлагам ти да видиш твои приятели и познати с какво снимат,да се поразходиш с тях и да пробваш системите им.Поразгледай сурови кадри и тогава пак прецденяй.Помисли си за какво ще използваш техниката,какво ще снимаш предимно,колко често ще я мъкнеш със себе си,какви грижи ще полагаш,как ще я пазиш?Колко след време ще дадеш за светкавица,обективи,статив,филтри и други нужни и ненужни за всекидневното използване неща.
Аз снимам с Канон.Купих го случайно-тогава търсех или Д60 или 450Д-което намеря първо.Бях чел и за двете марки и ми беше все тая,колкото и това да подразни някои хора.Първи ДСЛР ми беше 450Д + 18-55 ИС + 50/1,8 .Смятам,че това е една много удачна комбинация за начало.Снимал съм с Пентакс-има някои неразбории в менютата и други неща-като несветещи автофокусни точки във визьора,например.



Публикацията е редактирана (15-07-10 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: chukov   
Дата:   15-07-10 09:32

Не знам защо още се опитвате да давате акъл на човек, който не знае какво иска

Жалко, че изчезнаха 5-10 поста незнайно как.
Та в тях човекът беше писал, че като ходел в чужбина не му се мъкнели апарати с обективи ами искал нещо по-компактно и т.н.

Не се хабете изобщо

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: Medeq   
Дата:   15-07-10 10:53

Така вчера имах възможност да държа Canon 400 и 450D и на мен лично по ми допаднаха от Никоните който ми предлага.Почти сигурен съм че марката ще е Канон

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат до 1200лв
Автор: Mec   
Дата:   15-07-10 15:26

Тогава това ти е точно в бюджета:

http://www.cameranu.nl/artikel/41163/Canon_EOS_500D_EF-S_18-55_IS.html


или 450Д тука

http://www.kamera-express.nl/Products.aspx?c1=753

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »