Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: 35mm   
Дата:   12-07-10 19:33

Аз сега си мисля, че ако диска е записан на много гореща среда (в записвачките става горещо) той леко се разширява и в този си вид получава информацията на себе си от лазера. При четене после, когато е студен, ако тази разлика в размера от топлинното разширение е голяма, може да има трудности при прочитане на всяка част от него.

Това е явление,ама обратното по темперетура, споделяно от някои видео оператори които снимат на супер лют студ без да се загряват камерите в предпазни отопляеми калъфи. Касетката с лентата се записва на студа и тя е свита от самия студ. После лентата с пътечките се разширява на топло в студиото когато я пуснат да се гледа и имат проблеми с някои кадри или част от записа.



Публикацията е редактирана (12-07-10 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: NoLabel   
Дата:   12-07-10 20:05

Ами, при положение, че записването и четенето не са някакви екстремни дейности, мисля, че би трябвало да са се сетили за този евентуален проблем и да са го избегнали. Все пак, дискове обикновено се записват на стайна температура, а записвачките си се загряват от както ги има, така че, освен ако не говорим за някакъв супер некачествен диск, който да се разширява прекалено много при запис, не мисля че го има този проблем при нормалните качествени дискове и записвачки.

п.с. Това ми напомня едно време за автомата за кафе в работата. Някои монети от 1лв не ги приемаше, ама като хванеш монетата и я потъркаш в земята или в стена, за да се нагорещи, после автомата я приема.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: shsphoto   
Дата:   12-07-10 20:41

Архивирането на снимките си става голям проблем и както ми прави по 20МБ за бой (в RAW формат) за нула време се пънят 4-8ГБ. До сега от как го взех този апарат имам към 100ГБ като махнем изритите и разни проби.Аз мисля че решението е купуването на най-устойчивите дискове, примерно аз имам и съм доволен от 640Гб синята серия на WD, те бяха и едни от най бързите за времето си, та мисля да накупя още от тях, вече са по 100лв някъде, в началото бяха по 200лв. Диска по принцип си е защитен от магнитни полета и ако е изключен даже и да падне не е проблем, главите са му паркирани.Според мен това е най сигурния, бърз и удобен начин - хубави сигурни дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: tziko   
Дата:   12-07-10 20:55

Допълнителен хард[thankyou] обикновен хард с обем равен на ползващия се в момента. Слагаш записваш си снимките за 15 мин., махаш и го скатаваш добре в другата стая, след 2-3 месеца повтаряш упражнението. Така, хем си ги имаш в компа хем отделно. като сметнеш 200-300гб ДВДта колко струват и един хард, помислете кое е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: NoLabel   
Дата:   12-07-10 21:16

Хмм, ако е защитен от магнитни полета и ако са му паркирани главите, тогава звучи добре. Друг е въпроса, дали ще устоя на изкушението, да не го ползвам ежедневно. Уффф, че съм и аз, начи!

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: netLady   
Дата:   12-07-10 21:26

http://www.myotherdrive.com/dyn/actions/viewRegister?type=enterprise



Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: shiki   
Дата:   13-07-10 14:08

Имам два външни харда по един терабайт, единият почти е пълен вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Как си складирате снимите?
Автор: NoLabel   
Дата:   14-07-10 01:52

Хордовете никога не стигат, забелязал съм!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »