Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: mugen   
Дата:   12-07-10 13:31

Автор: nsirakov
Дата: 12-07-10 13:05
не съм убеден, че качеството между пен(некс) и дслр е съпоставимо все още...


Ами сензора в NEX, може би ще бъде в слеващото Sony A550 и някой Nikon, какво повече да съпоставяме. [smilie8]
Реално погледнато NEX има най-новият и най-добър Sony кроп сензор в момента.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: didesignbg   
Дата:   12-07-10 13:38

Какво те кара да мислиш че има разлика в сензора на некс и а550/390/290 и всичкото друго клонинг от богатата гама на Сони?
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: mugen   
Дата:   12-07-10 13:56

A290/390 са CCD.

A450/550 с 14.2мп CMOS като NEX, но този има видео. Знам ли [smilie11]
Уж ще пускат DLSR с тоя сензор [smilie8]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: d_ave   
Дата:   12-07-10 14:04

Ок, ок, аз фанатика ще си снимам с кютука, а вие си играйте с детските играчки. Справка - само вижте концертните снимки от пен-а, които dau е дал и после ще си говорим.
за много типове фотография безогледалните тела им трябва още дъъълго да извървят за да стигнат до нивото на огледалните.
термина сменяема оптика и компактност малко не вървят ръка за ръка. или мъкнеш кютуците, или правиш поредните компромиси. тялото може и да е малко, но пак трябват обективи. а картината, която вадят тия апаратчета си е точно сапунерска. реално погледнато какво се получава - има ли свестен широк обектив? а хубав теле?
аз си мъкна чантата с кютука и всички обективи всеки ден. събирам всички автофокусни обективи, които имам, в чанта с размери 40 на 20 на 25 см и на практика имам всичко, от което някога бих имал нужда. е, не смятам, че една по-малка система, която бих събрал в една идея по-малка чанта ще ми е много повече от полза. дори ще ме ограничи от към избор на обективи, скорост на снимане, кадри в секунда и т.н.
накрая пак ще съм със същата чанта, със същото тегло и вместо да снимам, ще ровя по менютата да търся тая или оная функция, вместо да я имам изнесена на бутон. за мен неща като sile recognition, face detection, slide панорама и т.н. са тотално ненужни.
а и още нещо - посочете ми поне един фотограф, снимащ сериозно wild, спорт, репортаж, пейзаж и какво ли още не с такъв тип система по собствено желание (а не с рекламна цел) и ви признавам:)
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: mugen   
Дата:   12-07-10 14:13

а и още нещо - посочете ми поне един фотограф, снимащ сериозно wild, спорт, репортаж, пейзаж и какво ли още не с такъв тип система по собствено желание (а не с рекламна цел) и ви признавам:)

d_ave ако ми посочиш DLSR дето ти влиза в джоба [smilie18] [smilie18]

Явно примера ми с Aygo-то е бил безполозен [smilie8]
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: penman   
Дата:   12-07-10 14:15

d_ave, за разлика от теб, аз и 99.9% от снимащите предпочитаме да държим апарата в джоба на якето и да не привличаме вниманието по улиците, когато не снимаме. А когато си в планината, въобще не ми говори за мъкнене на чанта 40х25х20 см. Там дори всеки 100 г са излишни. Затова се радвам, че преди време се отървах от кютука К200.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: pefoto01   
Дата:   12-07-10 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: penman   
Дата:   12-07-10 15:53

А как да го нарека с тези размери и тегло? В кой джоб може да се побере и колко тежи с китака?
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: pefoto01   
Дата:   12-07-10 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: digitalgab   
Дата:   12-07-10 16:24

На това му казвам аз компактен:
http://www.dpreview.com/reviews/samsungtl500/page2.asp
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: digitalgab   
Дата:   12-07-10 16:29

Компактен:
http://a.img-dpreview.com/reviews/Samsungtl500/images/InhandFr.jpg




Публикацията е редактирана (12-07-10 16:35)
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: shsphoto   
Дата:   12-07-10 20:28

Май вече изяснихме въпроса - Некса е щракалка за лесно носене всеки ден, ДСЛРа е за който иска да се развива и да надгражда. Некса става и за 2ри апарат като имаш ДСЛР.
До тук съгласни ли сте всички с горното?
 Re: Canon EOS 550D или sony nex5 помощ за избор при покупка
Автор: digitalgab   
Дата:   12-07-10 20:32

Не, Некса е пълноценен апарат и съвсем не е компактен с един буркан отпред, въпрос на вкус по отношение на ергономия и навици спрямо ДСЛР. Втория апарат е от мене горепосочения.



Публикацията е редактирана (12-07-10 20:35)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена