Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: munich   
Дата:   08-07-10 22:08

Благодаря Ви още веднъж за съветите!

Положителното е, че така или иначе ще трябва да купувам и статив, и може би първо ще видя с него какви HDR ще успея да правя - той определо ще ми помага при пейзажи и при дълги експоненции /имам предвид снимки вечерно време преди да се стъмни с да кажем 30 сек и повече/ и тогава ще преценя.

Ще помисля добре дали да вложа тези пари в статива или във филтри, но ако взимам филтри майче ще са по-скоро от кръглите - поляризационен и неутрален 3 или 6 стопа. Singh Ray например като по-качествени има ли ги в БГ или с поръчка се купуват?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-07-10 22:13

"с поръчка се купуват" [smilie24]
Виж в Павилиона. Разбира се - лично говори с някой от служителите там, а не гледай ценови листи, защото няма да ги откриеш.

Статив ще ти трябва задължително. Ако не ти се дават пари за Gitzo (за което ще те разбера напълно), виж за Benro. Отново в Павилиона. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: h.svinaroff   
Дата:   08-07-10 22:19

В Павилиона веднъж като споменах са Singh Ray и се изприщиха. До колкото знам, не искат изобщо да се занимават с тях по някакви причини.
Статив задължително. Там те съветвам да не се пестиш особено (естествено според бюджета), понеже при късмет се купува веднъж за години напред. Примерно на първо време може да жертваш неутралния филтър в името на статива понеже поляризатора също сваля доста от експозицията и можеш да го ползваш само с тази цел. Без статив обаче няма да минеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-07-10 22:19

Статив със сигурност ще ти трябва, но ХДР няма да ти замести поляризационния филтър. Той е задължителен аксесоар при пейзажистите. Харесай си някой слим 72мм и преходник към 67, мисля че няма да има проблеми при 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: munich   
Дата:   08-07-10 22:35

Ще взема филтри със сигурност, но просто ще видя на кой етап:) Тавън и като реша кой вид. При поляризационните е по-лесно майче.

Статив определено съм отделил добър бюджет - или ще е ново Бенро, или от чужбина някое употребявано Гицо, но ще гледам да е сравнително леко и стабилно - да първи статив, по-универсално.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: h.svinaroff   
Дата:   08-07-10 23:08

Статив като избираш, съветвам те да отидеш с тялото си и най-тежкия обектив, който имаш. Тествай на място, както и за каквото се сетиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за пейзажи и дълги експоненции
Автор: munich   
Дата:   09-07-10 11:21

Стига да го взимам от тук ще го изпробвам. Ако ли не - ще подценя малко заданията на производителите, за да няма проблем за стабилността.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »