Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: 3DFEN   
Дата:   08-07-10 14:41

Почисти контактите на тялото и обектива.
Може да има наслагвания. И да не правят контакт тялото и обектива.
Пробвай с малко спирт или спрей за чистене на контакти.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 14:42

Какво става ако е в гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: vladod   
Дата:   08-07-10 14:43

Затвор е, не разчитай на по-мек вариант!
Ако е в гаранция, го носи там,
ако не е >>> ЗЕНТЕКС [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: tvk75   
Дата:   08-07-10 14:58

вариантите са няколко,доста,преди да се стигне до затвора

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 15:03

Какво следва, ако гаранцията е валидна все още?

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-07-10 15:06

Следва ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ , Раздел II. Гаранция на потребителската стока и Раздел III. Рекламации.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 15:12

На life view няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: asahi   
Дата:   08-07-10 15:24

Щуков, ти да не си на 13 години, че задаваш такива детински въпроси?

"Не знам дали е в гаранция" - отваряш гаранционната карта, намираш датата на продажба, сравняваш с текущата дата и ако разликата е по-малка от обявения гаранционен срок значи е в гаранция. За всеки случай прочиташ условията, при които гаранцията отпада.

"Какво следва, ако гаранцията е валидна?" - взимаш апарата, касовата бележка и гаранционната карта и отиваш в магазина, от който си го купил. Вписвате апарата в дневника за рекламациите и започва да тече едномесечен срок, в който трябва да го оправят, да ти върнат парите или да ти го заменят с не по-лош. Ако си симпатяга може и оборотен да ти дадат.

Стягай се там - ти или твоя приятел - и действайте.

Error 99 означава комуникационна грешка, но нищо по-конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: promis   
Дата:   08-07-10 15:26

Всъщност понякога обявяват по-малък гаранционен срок от 2 години (например 1 год.), но ако е купен от физическо лице гаранцията си е 2 години, без значение какво пише в гаранционната карта. Мисля, че така беше, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 15:34

Съжалявам asahi. но за радост не съм имал разправии с гаранционни неща. Както казах апарата е на познат и не знам със сигурност дали все още е в гаранция. Като се върне довечера от работа ще провери сам. А въпроса за гаранцията го написах по невнимание 2 пъти за което се извинявам. Все пак благодаря за разяснението.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-07-10 15:36

Вместо спомени, съчинения и импровизации е най-добре да се прочете законът по-горе.

Пък ако предпочитате и ви влече:




Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 15:55

Не разбрах това, че апарата работи безпроблемно в режим life view, дали има някакво значение. (не визирам гаранцията).



Публикацията е редактирана (08-07-10 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: CTEHATA   
Дата:   08-07-10 16:00

Първото ми 40Д го направи това по средата на панорама, малко преди да тръгна за отпуска :( Оттогава изгубих малко тръпката към тази техника :)

99 е код, който указва няколко възможни грешки. Най-общо, означава че самодиагностиката на апарата установява че нещо не е наред, но не и какво е това нещо. Може да са зацапани конектори на обектив, може да е затвор ... какво ли не.

Само по кода никой не може да го диагностицира => сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: nicos   
Дата:   08-07-10 17:47

Имах същата грешка на апарата. Оказа проблемен обектива. Зентекс му смени блендата и сега всичко е на шест.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   08-07-10 19:39

Направихме почистване на всички конектори,свалихме картата и батериите (включително малката, която заменихме с нова)за 20 мин. Без успех. Само дето на life view няма проблем. В този режим снима безотказно и това ни озадачава.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-07-10 20:46

shtukov,
извинявай за огромното закъснение, но в офиса обикновено рядко имам време за форума.

Това, че в live view няма проблем лично според мен е сравнително лошо.
Вярно казва Людмил, пък и останалите - 99 е "комуникационна" грешка при Канон и общо взето е много неопределено.
Но все пак, очевидно е че ако беше проблем с обектив, карта или каквато и да е друга подобна - щеше да се проявява и в live view - та каква е разликата за контактите на обектива дали гледаш през визьора или на екрана.

Поведението на камерата по отношение на затвора, моторите на затвора и огледалото е различно в live view.

Така например при live view огледалото се вдига само веднъж горе и след това се сваля при 40Д само при автоматично фокусиране, защото той го прави не с контраст детект, а пак на сензорите над огледалото горе. Двата режима silent mode на работа при live view са различни, но като цяло са още по-различни от нормалния режим без live view - особено по отношение на второ перде, ако не се лъжа - сработва първо, без естествено да се вдига огледалото при това щото е горе вече и после се гаси от матрицата, а като отпуснеш шътъра връща или веднага връща при mode 1 и 2 съответно - това е за да не шуми.

Та поради всичко това смятам, че вероятно има проблем някъде в задвижките на затвора или огледалото, в самия затвор, а може би в крайни сензори за положение на огледалото или затвора - не зная точно в подробности какъв им е на тях алгоритъма.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: tvk75   
Дата:   08-07-10 20:53

HSGeorgiev проблемът не е в затвора

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: snowdrop   
Дата:   08-07-10 20:57

Ако не се лъжа за 40Д живота на затвора (shutter) е около 100000 щракания. Аз снимам танци и спортни състезания. Моят апарат изкара доста повече от това число. error 99 ми се появи когато затворът умря. Симптомите бяха точно такива както си описал по-горе. Смениха го и апарата ми живее втори живот.

http://www.olegkikin.com/shutterlife/canon_eos40d.htm



Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-07-10 21:08

tvk75

ще се радвам за приятеля на Щуков, ако си прав, но не ми се вярва.
Проверете точния алгоритъм на действие на камерата - на 40Д по-специално в live view и опитайте да разсъждавате логично.
Няма никаква причина в live view контактите на обектива и на байонета да не са проблем, а в live view да са.
Това, което се държи различно в live view са системите на затвора и огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-07-10 10:03

Шатър.Компютъра на камерата следи времеконстантите на сработване на двата блейда дали има разлики,ако има разлика ?...милисекунди=error 99.При live view тази разлика не го интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP! Canon 40d - error 99
Автор: shtukov   
Дата:   09-07-10 23:47

Благодаря на всички за съветите. Неможахме да се справим сами. Днес апарата е занесен в Павилиона. Оттам заминава в гаранционен сервиз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »