Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   09-07-10 13:13

vogone - не мисля, че имаш достатъчно фундамент, за да направиш такова генерално заключение. Имам самочувствието, че съм доста над нивото на владеене на PS на доста хора в този форум, при положение, че съм любител и много рядко ми остава време за това (последната една година да съм ретуширал най-много 5 снимки като хората и още 10-15 да съм обработил леко).

Не знам само с кой пръст съм ти бръкнал отзад, че да скачаш. Не мисля, че нещата, които съм написал по-горе, не отговарят на действителността.

А дали ставам за резил, не ме грее особено. Нали помниш какво каза Любо Пенев, като го интервюираха след онзи автогол, който си наби ;)



Публикацията е редактирана (09-07-10 13:15)
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: kote   
Дата:   09-07-10 14:26

n1x0n
някой ден ще разбереш, че си в тотална грешка ако си мислиш, че фотографията не подлежи на критика от друг освен и само от професионалисти работещи в дадена област задължително снимайки и с портфолио снимки
пренебрегваш една особена категория професионалисти, които това им е работата да оценяват, коригират, да дадат насоки и т.н.
това са литературни и филмови критици, но има и други особени хора като редактори рецензенти, продуценти музикални и филмови силно влияещи в крайния резултат на даден продукт
има ги всички тези хора в театъра, киното, музикалния бизнес, балет, опера, живопис, скулптура и други визуални изкуства и т.н.
така е по света и по този начин творците израстват и културата им стига своите висоти
само тук не търпим "критикарите", защото се мислим за велики и това си е типичен комплекс на малкия творец
колкото до бабката- нейното мнение има огромна стойност, защото спомага за моето развитие и струва повече от хилядите потупвания по рамото
изобщо със пренебрежението си към бабката на база ценз ми падаш в очите много
типичен комплекс на малкия великан
ай със здраве
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: vogon   
Дата:   09-07-10 14:32

sirkhann

Не мисли, безполезно е ... по подскоците съдя, че задника ти е безчувствен, а пръста изтръпнал ... спри се, дай си почивка [smilie5]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   09-07-10 14:51

vogon - кой си пък ти, бе, че да ми даваш напътствия в живота? Скрий се там в комплексираната си черупка и си живей живота.



Публикацията е редактирана (09-07-10 14:52)
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: vogon   
Дата:   09-07-10 14:59

sirkhann
Разстрои ли се или да?
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: exile   
Дата:   09-07-10 15:05

Пичове, всеки път като отворя форума се чудя дали е възможно да стигне по-дълбоко дъно.

Сериозни старания полагате, а лошото е, че успявате.
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: n1x0n   
Дата:   09-07-10 15:29

n1x0n
някой ден ще разбереш, че си в тотална грешка ако си мислиш, че фотографията не подлежи на критика от друг освен и само от професионалисти работещи в дадена област...


Ооо точно това й трябваше на тази тема... още даскалски, поучителен тон! [smilie8]

Нека ти кажа нещо за професионалните критици, понеже съм отгледан отгледан в семейство на такъв.
Тези хора познават критикуваната материя не по-зле от практикуващите дадено изкуство. Тяхната работа е да бъдат ежедневно потопени във въпросното изкуство, което ги интересува и да изграждат свои критерии за оценка и свой усет за качествата на творбите. Това е въпрос на много гледане, четене, слушане и т.н. Вкусът на критика и неговата компетентност се култивират с години.
Поради това, критик не се става в момента, в който вземаш да пишеш критики, а в момента, в който тези критики почиват на едно дълбоко разбиране на материята и поради това имат някаква тежест.

При все това, аз никога не съм бил против "критикарите" /които не са критици/, нищо, че мнението им най-често не струва пукната пара. Уважавам правото на мнение, па ако ще това мнение да е като извадено от гъз. Сигурно съм пуснал поне 2-3 теми, точно в този форум, с молба да не се приравнява априорно критиката към "плюене".

Това, което не уважавам, е желанието на някои хора да изкажат това мнение без оглед на време и място - с категоричен тон, най-често несъответстващ на квалификацията им.

Пък по въпроса с бабката - съзнателно употребих думата "ПОНЯКОГА" и то с големи букви, което отразява моето признание на факта, че такъв човек МОЖЕ да ти даде чудесен съвет, ПОНЯКОГА.
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: kote   
Дата:   09-07-10 15:39

е значи проблема е в квалификацията
чудя се обаче как точно я определи спрямо sirkhann или мен?
ако не съм прав аргументирай се
дотук само потвърждаваш думите ми
"критикарите" в кавички съм сложил неслучайно, защото това е пренебрежително обръщение към професионалистите, все едно да кажа "щракачите"
а спрямо sirkhann не видях аргументация, а само обиди и пренебрежение
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: n1x0n   
Дата:   09-07-10 15:43

теб пък изобщо кой те е коментирал!? [smilie8]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: kote   
Дата:   09-07-10 15:45

Няма да е зле с малко материал да се подкрепят тези твърдения, защото нито от приказките ти, нито от кадрите ти можем да си направим извод в твоя полза.

Покажи ТВОИ кадри преди/след - ние лесно ще преценим имаш ли око или само така смяташ.


това са твои думи предизвикващи моята реакция, в която категорично изискващ квалификация не на критик, а на фотограф, на който да му е позволено да критикува, защото разбираш ли е от нашата черга
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: compur   
Дата:   09-07-10 15:49

Професор Вучков не беше ли кино-критик? Или бъркам? [smilie5]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: kote   
Дата:   09-07-10 15:49

айде разбрахме те
а ти дали вдяна нещо вече не ме интересува
това , че си израснал в такова семейство те прави квалифициран да отсееш кой може и кой не може да ви критикува - поздравления[smilie19]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: vogon   
Дата:   09-07-10 15:58

Параноята нали не е заразна? [smilie18]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: n1x0n   
Дата:   09-07-10 16:04

това са твои думи предизвикващи моята реакция, в която категорично изискващ квалификация не на критик, а на фотограф

Ами логично е да си помисля, че член на фотографски форум, собственик на профил пълен със снимки, който декларира гордо дългогодишната си работа с фотошоп - критикува от позицията на фотограф и ретушор, а не на професионален критик.

Доста близко до акъла е... макар че, като те гледам колко ти е културата с тези средни пръсти дето ги размахваш - може и да не е.

Както и да е - "дискусията невъзможна".
Забавлявайте се...
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   09-07-10 16:39

n1x0n-а ридае срещу налагането на чуждото мнение, но сам си налага своето.

Да ти имам обективността, n1x0n-e [smilie18]

Казах, че снимките на С5 са хубави, но лошо обработени. Истина ли е? Ако е истина, и просяк на улицата да съм, си е истина. Ако не е истина, ако ще и Господ да съм, няма да се промени този факт.

Това, че бая народ в този форум лижете подметки за трохи и гласувате за цици, а не за естетика и достойност на кадрите, си е ваш проблем. Ама не го показвайте толкова публично.
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: c5   
Дата:   12-07-10 12:52

sirkhann - TI VUOB6TE ZANIMAVA6 LI SE S DRUGO OSVEN DA PI6E6 PO FORUMI?

.... I TEMATA V PURVONA4ALNIAT I ZAMISUL/IDEIA BE ZA SUVSEM RAZLI4NO NE6TO OT TOVA DA 4ETEM/I SSLU6AME NEDOVOLSTVOTO TI OT TOZI I ONZI.

Pak ti kazvam 6tom ne te kefiat , zareji ne gledai![smilie24]

i kato te gledam kolko si sladkodumen, mai ne sum edinstveniat koito te e blokiral!

Pozdravi na vsi4ki za koito fotografiata osven pisane ima i drugo izmerenie!!![shtrak]

SNIMAITE I SE ZABAVLIAVAITE!
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-10 13:01

Хубаво, че поне самочувствие имаш [smilie25]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: yakumo   
Дата:   12-07-10 13:30

Леле, майко!
Хората пуснаха обява, намериха своя човек, а вие какво направихте в тази тема!?

То да беше само във форума, ама точно това мислене е и във всекидневието ни... [smilie23]

 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: mondragon   
Дата:   12-07-10 14:28

Преди време един мой колега дизайнер в спор помежду ни относно работата с Фотошоп ми зададе следния въпрос:
"С кой инструмент/къде проверяваш колко % ти е черното в снимката, за да не залива при печат?". Той от 3-4 месеца имаше собствен апарат и снимаше, но правеше страници за списанието, в което работехме от 2-3 години.
Отговорът ми беше супер прост.
"Ако имаше поне малко понятие от фотография щеше да знаеш, че това, което ме питаш няма никакво значение!"
Просто методът, по който се копират дигиталните снимки, няма нищо общо с този, по който печатат списанията.
Та Никсън е много прав като казва, че, за да критикуваш трябва да си много запознат с материята. А в сложна материя като фотографията и нейното приложение в различни области...само 10 години работа с Фотошоп...[smilie8] Важното е , че котета, кучета и други домашни любимци са запознати из основи с особеностите на всички видове изкуства.
Не взимам ничия страна в този спор.
Иво е взел своето решение относно Сиркхан.
Сиркхане спри да ги гледаш и тва е :-)
Коте, ти накъде?



Публикацията е редактирана (12-07-10 14:35)
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-10 14:39

Не съм казал, че съм работил 10 години на фотошоп. Казах, че преди 10 години съм седнал зад фотошоп. [smilie3] Имам толкова много хобита, че ми е трудно да нарека някое от тях активно [smilie3]

Аз нямам проблеми с гледането. С5 му познавам 90% от снимките, че са негови, само като му видя неравномерната структура на кожата на моделите и прешарпеното.

За сметка на С5 и Ко си е това, че не са ме разбрали, аз казах, че го казвам с добро чувство. Щом на С5 му е гот да се сравнява с ИванИванов по умение във Ps, негова работа.

Айде стига по тая тема вече.
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: ilchoni   
Дата:   12-07-10 14:52

Чудя се само защо всяка втора тема във фотофорум трябва да прерастне в личностна битка? [smilie23] [smilie23] [smilie23]

С5, сподели кой е щастливеца?[beer] [beer]
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-10 14:57

Аз моето го възприемам като професионална забележка, нямам спомен да съм дал персонална квалификация на някого.

Инак почивните дни много готино си ги изкарах, наснимах 10 GB макро + жестоки клипове на пеперуди. Ама няма да ги качвам тук, щото сексуално незадоволените искат цици да гледат [smilie18]

Иначе щастливецът, както казах, сигурно е избран поради умението си да върти на Ps + сладкодумно да чурулика относно величието на работодателя.



Публикацията е редактирана (12-07-10 14:58)
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: Георги   
Дата:   12-07-10 15:00

предната седмица си мислех, че не може да стане по-голяма излагация




явно съм грешал
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: graphix   
Дата:   12-07-10 15:03

ц ц ц, болни хора..

c5, сподели наистина, кой е щастливецЪТ [smilie5]
[beer]



Публикацията е редактирана (12-07-10 17:50)
 Re: Studio CREATIVE HALL- НАМЕРИ асистент!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-10 15:03

Ооо, Георги [smilie5]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена