Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 12:49

Учуден съм, че една, иначе не лоша и с някои интересни характеристики, снимка, но , в крайна сметка - нищо особено, според мен,, а и с дефекти..., в момента е на първа страница на сайта, след като е имала КОЛОСАЛЕН рейтинг!... Чудя се каква може да е причината за този резултат?... Считам, че този случай - с тази снимка, е, вероятно, доста показателен за някои явления, които, ако пак не ми изтрият (!?? - за какво?) темата, може да се разискват в темата по спокоен начин, ако има интерес към това!

Ето снимката:


https://photo-forum.net/sitepics/authors_first_page/y_1277441814_CHETIRIPTIH.10MINUTI.C.FF.PHOTOMOMEN
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: navy   
Дата:   05-07-10 12:57

От полу като стане цялоскандална - пусни едно ЛС [beer]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: rusinov   
Дата:   05-07-10 13:00

maycal има ли смисъл изобщо да коментираме.... То е ясно [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: Mixmike   
Дата:   05-07-10 13:00

Не че нещо, ама в тази нищо и никаква снимка има повече фотография, поглед, мисъл и т.н., отколкото в целия ти профил.

Други въпроси[smilie5]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: wfw   
Дата:   05-07-10 13:04

Майкал, купи си ленсбейби и артЪ ще те връхлети и теб :)
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 13:11

Mixmike написа:

> Не че нещо, ама в тази нищо и никаква снимка има повече
> фотография, поглед, мисъл и т.н., отколкото в целия ти профил.
>
> Други въпроси[smilie5]


Това не е никакъв отговор, защото се вижда, че е в резултат на твоя екзалтация. Едно от доказателствата за това е, че уж ме цитираш, като казваш, че снимката е била "нищо и никаква", след като изрично съм казал - в интерес на истината, че снимката си има своите добри качества (но и формални, поне,минуси)!

А полускандално е, според мен, защото, с извинение,имам чувството, че се е задействало някакво хипнотично общностно чувство на порив на гласуване от страна автори , определящи рейтинг Б!?... А после, пак в резултат от реализирано самонавиване!?, снимката се е озовала на първа страница!?...Иначе, като видях и други снимки на автора, искрено и определено ми допадна като стил и поглед!... И пак казвам - снимката е добра, но е свръхнадценена и това най-малкото е странно и интересно!



Публикацията е редактирана (05-07-10 13:17)
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: tantris   
Дата:   05-07-10 13:15

Подкрепям maycal. Явно снимката предизвиква някакви асоцияции дето на мен са ми чужди.
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: iPonche   
Дата:   05-07-10 13:15

Снимката всъщност са снимки - цели четири.
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: matani   
Дата:   05-07-10 13:16

Винетката кефи не горните две :)
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: iPonche   
Дата:   05-07-10 13:16

ХУбаво е, че има личен пример, авторът си е купил годишна винетка [smilie5] [smilie5]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: Mixmike   
Дата:   05-07-10 13:18

Ма как да няма минуси, ужасно е омазана, че даже е снимана и от кола и не е кропната после. А пък във фотошопа колко е мазана, ум да ти зайде. Това не е никаква обективност.
И кво, снимани някви хора на средностатистиченки ъгъл на блок в голям квартал, и то в гръб[smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: tantris   
Дата:   05-07-10 13:21

maycal, всъщност lipostock е дал отговорав една закрита вече тема[smilie18]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 13:22

Mixmike написа:

> Ма как да няма минуси, ужасно е омазана, че даже е снимана и от
> кола и не е кропната после. А пък във фотошопа колко е мазана,
> ум да ти зайде. Това не е никаква обективност.
> И кво, снимани някви хора на средностатистиченки ъгъл на блок в
> голям квартал, и то в гръб[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Ти, да не би чрез някаква специфична ирония, да продължаваш да градиш и поддържаш идентичността си чрез положителна екзалтираност към някаква чужда (не твоя снимка) свръхсолидно подкрепена от авторитети!? - та и ти - барабар Петко с мъжете? [smilie3]
[smilie25]

Или вече почна да си обръщаш първоначалното мнение в подкрепа на свръхфаворизирането на снимката?... Или просто, така си пишеш - каквото случайно ти мине през главата, без да го... прецизраш? [smilie11] [smile]



Публикацията е редактирана (05-07-10 13:25)
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 13:26

tantris написа:

> maycal, всъщност lipostock е дал отговорав една закрита вече
> тема[smilie18]


[smile] Съжалявам, не съм прочел този отговор!
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-07-10 13:27

всъщност lipostock е дал отговора в една закрита вече тема

Там, доколкото си спомням, се твърдеше, че шидьовъри с цифрак не стаат... [smilie18]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: sirkhann   
Дата:   05-07-10 13:29

MixMike - при цялото ми уважение, лафове от рода "твоето мнение не е обективно, я си виж снимките в профила" не са изобщо в правия път.

Това, че някой не може да пресъздаде това, което чувства, не означава, че няма естетически нагласи [smilie23]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: Mixmike   
Дата:   05-07-10 13:30

Не ми обръщай внимание[smilie23]
Насочи креативната си енергия в умопомрачаващото откритие, което те е осенило още в понеделник на обяд, и разчепкай тази запленяваща мистерия[smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (05-07-10 13:31)
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: h_bio   
Дата:   05-07-10 13:31

"Това, че някой не може да пресъздаде това, което чувства, не означава, че няма естетически нагласи"

[smilie24]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 13:32

GenaDP написа:

> всъщност lipostock е дал отговора в една закрита вече
> тема

>
> Там, доколкото си спомням, се твърдеше, че шидьовъри с цифрак
> не стаат... [smilie18]


Бе, остави "цифраци - нецифраци"!... Ето, тук има един краен художествен резултат със своята стойност, но каква е била причината, основанието да се "ошедьовъри" снимката, едва ли не, от толкова много хора - тези, опрелящи рейтинг Б, и да се озове на първа страница на този, иваче реномиран, сайт!?
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: snoopoff   
Дата:   05-07-10 13:34

Така са преценили администраторите на сайта. Решили са, че снимката има качества да бъде на първа страница. Питай тях. Те решават, кое да бдъе там и кое не. [smilie24]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: Skyrider   
Дата:   05-07-10 13:35

Аз също не намирам нищо интересно в снимката. Мисля, че като я пуснаха преди време бях гласувал с 1т. Не знам, според мен ей сега да изляза и довечера ще пусна колаж идентичен с този. Само ми трябва блок и 30 мин. Може би най-добре около 17.30-18 когато хората започват да се прибират от работа.
Предната снимка, която беше на заглавна беше много по-добра.
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: dau   
Дата:   05-07-10 13:36

Продажницииииииии, върнете ни парите..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: maycal   
Дата:   05-07-10 13:36

Mixmike написа:

> Не ми обръщай внимание[smilie23]
> Насочи креативната си енергия в умопомрачаващото откритие,
> което те е осенило още в понеделник на обяд, и разчепкай тази
> запленяваща мистерия[smilie24] [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (05-07-10 13:31)

[smile] А бе, аз да не ти обръщам внимание, но с цялото ми уважение, главно за удоволетворението да използвам ярката метафора, ще кажа, че като те хапе, примерно, комар, и след това те сърби, поне![smilie25]
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-07-10 13:37

На времето никсъна беше пуснал снимка на две пилешки бутчета в един тиган, и снимката беше сбрала завиден рейтинг. Имаше и една друга "снимка" (на помня пак ли негова или не) - чисто черен правоъгълник. И той имаше сума точки. За тази предполагам, че причината е подобна...
 Re: Странно и полускандално!?
Автор: sirkhann   
Дата:   05-07-10 13:39

Причината е чисто учебникарска, понякота. [smilie5]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена