Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: emmmo   
Дата:   02-07-10 16:08

Реших да купя едно D90 с 18-105. Отварям сайта на Фотопавилион и виждам следната оферта - тялото и обектива за 1749лв. + подарък чанта. Разцъках из нета за други оферти и намирам, че в Plesio комплектът струва 1700 лв. Без подарък. След това виждам пак на сайта на Фотопавилион, че ако клиент им покаже по-добра чужда оферта, те ще свалят цената. Казах си - чудесно, за 1700 лв ще получа и една чанта бонус.

Отивам във Фотопавилион да пазарувам. Обслужва ме една дама, която често се подвизава във форума с разни математическо-логически задачки. Това веднага ми вдъхна увереност, че няма да има проблем с елементарното упражнение, което ни предстои да направим. Обяснявам й ситуацията. Тя казва, че трябва да се консултира и след малко се появява с потвърждение - ще свалят цената. И веднага след това ме пита - а някаква чанта ще искаш ли да купиш?

И след това разговорът ни протече по следния начин:
- Е защо да купувам - нали има подарък чанта към комплекта?!
- Аааа, не можем да ви я дадем, защото свалихме цената.
- Е значи не сте свалили цената. Чантата си е била включена в нея.
- Нали искахте оферта като в Plesio. Ето - дадохме ви я.
- Ами тя и преди си е била същата, само дето сте се опитвали да ми продадете допълнително и една чанта за 50 лв.
- Това е положението. Имате две възможности - или на по-висока цена с чанта или на по-ниска без чанта.
- Добре тогава, ще ми кажете ли защо трябва да си купя фотоапарата от вас, а не от Plesio? По какъв начин вие сте конкурентни, с какво ще ме склоните да купя от вас, а не от тях? Мислех, че начинът е като ми дадете бонус - чантата.
- Тя е бонус само с по-високата цена.
- Значи това не е никакъв бонус. Рекламата на сайта ви е подвеждаща и некоректна. Отворете отново страницата и вижте какво пише - + подарък чанта.
- Какво да отварям. И без това този апарат сега ще го продадем на друг клиент.
Това вече беше твърде грубо. Дамата, която, освен с математически задачки, се занимава активно и с благотворителни каузи във форума, почти ми посочи вратата. И междувременно ми обърна гръб и почна да говори с някакъв друг човек. Щафетата от нея пое друг младеж, който явно подочул, че има проблем, влезе доста агресивно в разговора - демек, чакай да го видя тоя кво иска. После, като видя абсурдността на казуса, омекна, но продължи да настоява на казаното от дамата. Запитах го и него да ми посочи причина поради която аз трябва да избера тях пред Plesio. Отговорът беше - защото сме готини.
Е, бяхте. Или поне така съм си мислил (друг път не съм пазарувал там). Отидох с желанието да направя оборот на едно изявено фотографско място, но не било писано. Чух и обяснение, че цените ги определяли от Nikon, затова не могат да включат чантата при тия условия. И като си представих как в далечната централа са изпратили до Фотопавилион указание как да продадат тази нещастна чанта и в никакъв случай да не я дават даром, ме достраша и си тръгнах, за да не забърквам и международното положение.

Равносметката:
Почувствах се доста унизително да се обяснявам за някаква си чанта, сякаш нямаше да си купя апарата и без нея. Една от онези ситуации, в които човек се чувства доста тъпо и дълго време след това му е неприятно, когато си спомни за нея.
Втори път едва ли бих стъпил там при този обслужващ персонал, който, освен че е скаран с всякаква търговска гъвкавост, е и не особено любезен.

 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 16:13

Абе малко е нагло, не мислиш ли? Направо си си поискал чанта за без пари:) реално погледнато ако Плесио предлагаха същият комплект за 1700, тогава щеше да си прав, но при положение, че искаш същият комплект като в Плесио (без чанта) да е нормално да не ти предложат безплатна чанта:) ти хем искаш да ти свалят цената, хем да ти подарят чантата:) пък и чантата е подарък при положение, че вземеш за 1749. реално цената на чантата каква е, имаш ли идея?
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 16:13

Верно са готини, ама Плесио са по-готини [smilie5]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-07-10 16:14

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 16:14

d_ave - тя нали е подарък тази чанта? [smilie3]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: IvanShipkov   
Дата:   02-07-10 16:15

А защо не питаш в Плезио за отстъпка [beer]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: hemilio   
Дата:   02-07-10 16:15

неприятно но факт-Българските продавачи има още много хляб да ядът докато се научат как да се отнасят с клиентите си-без да ги гонят![smilie23]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: emmmo   
Дата:   02-07-10 16:15

Виж, това е идея! [smilie5]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-07-10 16:16

d_ave, не си схванал ситуацията ми се струва. Чантата така или иначе си струва някъде към 50 лв. Така че, това, което казват на сайта си се обезмисля и се превръща в подвеждаща реклама.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 16:17

hemilio - абе в случая не е точно така. Аз съм виждал и Павилиона, и Плесио да се дупят на клиентите. Но ако трябва да избирам между двете - Плесио на 1000%. Дано само с фотографската техника нещата са толкова безпроблемни, колкото с компютърната.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: guciguci   
Дата:   02-07-10 16:18

И аз мисля,че emmmo е прав. Каква отстъпка му правят като си вземат чантата? [smilie18]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: kozeboy   
Дата:   02-07-10 16:19

Колега, не само при тях е такава ширеща се некомпетентност относно обслужване на клиенти! Аз се занимавам с продажби от 16 години и когато попадна на такива вече пропускам всички любезности и директно правя скандал, защото в БГ само това има някакъв, дори минимален, ефект! [smilie7]

 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 16:19

Аз пък преди време като си взех последната Сигма ДП1 от витрината не ми направиха отстъпка примерно а доколкото си спомням брояча започна от числото 7! Не им се сърдя, защото наистина са симпатяги но все пак е необходима повечко гъвкавост от тяхна страна [smile] [smilie24]

 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: solar_sea   
Дата:   02-07-10 16:20

Написали са - чантата е подарък. Не са написали - подаръци няма да има ако така и така.

Реално - са му загубили времето. Дори заради това си заслужават негативното мнение [smilie23]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 16:20

Абе аз като гледам на сайта пише следното:

В случай, че друга българска фирма (магазин) Ви предложи по-ниска от нашата цена при равни други условия, не се притеснявайте да ни уведомите. С удоволствие ще коригираме цената си специално за Вас.

Наличието на чанта е в разрез с това. на практика са ти казали "ще ти го дадем на тази цена, но без чантата". Пак ти казвам - ако в плесио беше същият комплект, включващ чантата, тогава си в тая графа:)

 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: Георги   
Дата:   02-07-10 16:20

защо направо не поиска да ти подарят апарата?

[smilie18] [smilie5] [smilie10]
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-07-10 16:21

Само една добавка: получавал съм и страхотно обслужване там, но не от горе-споменатите особи.
Последните няколко пъти, в които влизам винаги изчаквам едно момче, с което нямам никога проблем - последно ме търпя половин час, докато тествам едно програмируемо дистанционно.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: mavar   
Дата:   02-07-10 16:22

при равни други условия - това е положението, не знам за какво е тоя рев, павилиона са прави в случая
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: guciguci   
Дата:   02-07-10 16:24

Аз честно казано съм доволен от персонала в Софийския Павилиона. Веднъж ми направиха отстъпка ,даже без да съм я искал.[smilie10]
Ама в твоя слуай наистина малко дребнаво са постъпили.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: jivkojj   
Дата:   02-07-10 16:24

Мда, така написано от emmmo звучи логично че са му изгубили времето, НО уместната забележка на d_ave променя нещата.

Т.е. мерака да имаш камерата с чанта е бил толкова голям, че си пропуснал "дребното" при равни други условия



Публикацията е редактирана (02-07-10 16:25)
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: didko13   
Дата:   02-07-10 16:24

Не знаете ли че в България продавача ВИНАГИ има право, а клиента греши, съответно трябва да се вземат необходимите мерки...https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif


 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-07-10 16:24

А това "при равни други условия" дали е било там преди случката ?

Emmmo, имаш ли спомен ?
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: pifakiz   
Дата:   02-07-10 16:24

Крайно време е да разберете, че безплатен обяд няма, както и уж "подаръците" към комплектите във вид на чанти, карти памет и т.н.

Всичко си плащаме, само под различна форма.[smile]

Единствено може да сте на далавера ако си купите китов комплект - тяло + обектив/и.Едва тогава едното от двете, или трите неща излиза по-евтино.

А въпроса с по-добрата чужда оферта и свалянето на цената е голям майтап.

От доста време Canon 50mm 1.8 се продава в Технополис и Техномаркет доста по-евтино от Павилиона.Да са му свалили цената?

Преди години /когато бяха на предишния си адрес/ Павилиона беше магазин, от който се пазаруваше найстина по-евтино, сега вече не е така.Все едно е дали ще купиш от тях или от друга верига.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: antonio.caro   
Дата:   02-07-10 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Аз ли съм луд или Фотопавилион - некоректни?!
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 16:25

Пари не се печелят лесно от никой и когато ги дава и то в немалък размер той има правото да търси правата си, които произтичат от написаното в сайтове и рекламни брошури [smilie24]

Когато има несъвместимост остава едно леко или повече горчиво усещане и в крайна сметка губещите са и от двете страни [smilie8]

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена