Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на широкоъгълен обектив
Автор: tiranin   
Дата:   02-07-10 10:20

Интересуваме обектив за пейзажи за Д90 до към 1300-1400лв.
Това което съм харесал към момента е следното:
1.TAMRON SP AF17-50MM F/2.8 XR DI II VC LD ASPHERICAL
2.Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ED VR /като по универсален/
3.Sigma 10-20mm F/3.5 EX DC HSM
4.Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM
Интересуваме хора, които са снимали с тях да кажат кой е по-остър. Може и предложение за твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: snoopoff   
Дата:   02-07-10 10:21

Не съм снимал с нито един от посочените, но бих заложил на Сигма 10-20 заради милиметрите... Незнам как е с винетирането обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: benoti   
Дата:   02-07-10 10:52

Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX Aspherical Lens

Разгледай ревюта и на този обектив, въпреки че вече си се спрял на няколко.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 10:58

Аз лично избрах сигмата 10-20 пред токината. Доста гледах, но някакси сигмата ми хареса повече като изображение. по-отворената непроменлива бленда на токината да не те лъже - реално няма никакво приложение толкова отворена бленда на толкова широк обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: tiranin   
Дата:   02-07-10 11:00

Няма проблем приемам и други предложения

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 11:04

Сигма 8-16 блъска всички в земята [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 11:12

d_ave написа:

> Аз лично избрах сигмата 10-20 пред токината. Доста гледах, но
> някакси сигмата ми хареса повече като изображение.
> по-отворената непроменлива бленда на токината да не те лъже -
> реално няма никакво приложение толкова отворена бленда на
> толкова широк обектив.


Ако решиш да снимаш астро-пейзаж то тогава ще оцениш 2.8... нищо че ще е плитък ДОФ-а [smilie3] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: chvorbe   
Дата:   02-07-10 11:20

Tokina 12-24 F4 не е лош също, почти не криви и е остричък. Не винаги мери както трябва (или поне моят на д80-ката), но това се компенсира лесно. Гледам пуснали са нова версия за Никон с вграден мотор и старата е на промоция ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   02-07-10 11:26

От тези които си дал наистина широка е само Сигма-та. А за пейзажи понякога и 1мм си е предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 11:34

sirkhann написа:

> Сигма 8-16 блъска всички в земята [smilie5]


Най-блъска всички филтри, защото не може да ги ползва [smilie5]

Дали е недостатък... ха за мен много но пък това е цената на рекордите! Виж за интериори и репортаж може да предложи много [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: bgpower   
Дата:   02-07-10 11:36

Аз бих взел или Никкор 10-24 /като цена не е много по-високо/ или Сигма 10-20, само че старата версия, а не тази на 3,5.

Аполо е прав, че 8-16 особено за пейзажи, където често се ползват филтри /за небе и др./, не е много подходящ.

16-85 сам го имам, освен 10-24 и трябва да ти кажа, че за истински пейзажи или архитектура 1 мм е много важен, да не говорим за 6. Просто друго е 10мм, а те позволяват съвсем друга кадриране. 16мм са широки спрямо 18мм, но ни е спрямо 10. Вземи 16-85 просто защото е добър обектив, но бъди сигурен, че най-вероятно по-късно ще поискаш още Ultra wide angle.

Поздрави,



Публикацията е редактирана (02-07-10 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: tiranin   
Дата:   02-07-10 13:10

bgpower този ли имаш на в предвид. И в сравнение със сигмата тя не е ли за предпочитане като по светла. Особено при ниска осветеност.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: bgpower   
Дата:   02-07-10 13:17

Попринцип този имам предвид, да. Имай предвид, че купуването на Никкорски обектив дава и предимството, че Capture NX2 директно поправя изкривяванията на обектива, докато, поне доколкото аз знам, не прави това за Сигмата /логично/.

Що се отнася Сигмата - има доста тестове из чужди сайтове, които бях чел преди да си взема този Никкор горе, които твърдяха, че старата Сигма много по-малко криви и вади по-добри цветове. Мисля, че бяха и прави в това отношение. тогава бях гледал доста кадри и с двете Сигми. Новата на 3,5 наистина е по-светлосилна, но въпреки това старата поне според мен е по-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 13:49

Старата сигма е по-добра, в новата са объркали нещо сметките и образа е доста по-кофти от старата. в крайна сметка, поправете ме ако бъркам, но за пейзажи (освен астро-пейзажите, които едва ли ще снимаш) няма особено значение колко е отворена блендата, нали така и така ще се снима с по-затворена?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на широкоъгълен обектив
Автор: ikom   
Дата:   02-07-10 18:08

аз също си мисля за широкоъгълния никор, но ме интересува като сравнение с 16-85вр има ли разлика в остротата между двата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »