Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет
Автор: emanuela88   
Дата:   01-07-10 22:13

Многооо благодаря за ценните съвети, които ми дадохте. Определено няма да купувам апарат преди да съм изкарала курса. За съжаление в мултимедийната работилница не се знае кога ще има отново курс за начинаещи. Започнал е на 11.06. Изпуснах го за малко. Ще си го почакам. А най-големия ми проблем е както казах малко по-отгоре - счупи ми се фотоапарата и сега най-вероятно 1 месец съм без него...направо незнам какво ще правя...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-07-10 22:29

Какво ще правиш не знам, но мога да ти кажа какво няма да правиш- няма да снимаш.... Или поне не с този апарат.
Погледни от добрата страна- ето ти повод да си вземеш нов [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: Mec   
Дата:   01-07-10 23:01

harvester_vn написа:

> Мес, както обикновенно, говориш глупости.
> За да стане както трябва снимката, която си осрал, изобщо не е
> нужна камера от по-висок клас. Нужни са само малко знания,
> мислене при снимането и евентуално ако се наложи, съвсем лека
> обработка.

Чувствай се свободен да ги кажеш тези "само малко знания."
Иначе ще си помисля че не съществуват.

За мислене при подобно репортажно снимане просто няма време. Това не ти е фотостудио с платен модел да ти се усмихва фалшиво по поръчка.
Преди да й стане смешно на момата, не е имало намерение от моя страна да я снимам. Пък и не съм ходил на врачка да ми казва предварително какво ще се случи.
Параметрите са следните, бленда Ф2.8 и ИЗО 400 за да е по-голяма скоростта при снимането на закрито на сянка. Сцената беше в сянка, ето така:

https://photo-forum.net/i/1329463


Единственото нещо което е могло да бъде направено е да съм намалил на -1 експозицията, но ако съм знаел предварително че няма да има дебели сенки в кадъра, щото иначе - добре дошъл цветен шум при шарпенето.

Можеш също да обясниш като е прегоряло в Роу файла, какво ще му обработваш, че нещо май няма как да стане.

А на фотоапаратите от по-висок клас им е по-голяма динамиката. Моят снима на 12 бита, а по-скъпите поне на 14 бита и от там по-добрите им показатели.

Ти си на ред.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: vladod   
Дата:   01-07-10 23:15

Препоръчвам ти курсовете на Здравко ДЕКОВ /ул."Иван Асен II"34/. Ще научиш много и ще ти бъде обърнато лично внимание при обучението [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »